SV, Alma päevik – jõulud 2017

Jõulud 2017.

Kingitused ja peo organiseerimine.
Hei!
Jube kaua ei ole kirjutanud ja seda just seetõttu, et Rapla keskuses meil ei ole juba üle aasta kohapeal tegevust olnud kahjuks. See aga ei tähenda absoluutselt, et meil miskit ei toimuks. Toimub ja vägagi palju! :)
Meie huvihariduse klassid on ikka iganädalaselt toimetamas ja lapsed on meil ikka silmade all ja nendega tegeletakse. Kahjuks küll mitte nii paljude lastega ei ole meil enam otsest kokkupuudet, kui varem aga siiski on meie jõulunimekirjas tänaseks 126 last! Need lapsed on Märjamaa, Kehtna, Eidapere ja Rapla lapsed. Esimeses kolmes nimetatud kohas on ringide tegevus aktiivne ja korrapärane ning Rapla peredega on minul endal side säilinud.
Eelmisel aastal, kui ma kõik kingid kodus ära pakkisin ja meie elamine oli poolest novembrist kuni jõulupeoni asjade alla kuhjatud, siis mõtlesin endamisi, et see kord jääb viimaseks. Ootasin siis oma väikest pojaksest ja tundus mõeldamatu, et kui ta mul juba olemas on, siis jääks mul aega kogu see trall jälle läbi teha…
…Aga aeg läks edasi ja tundub, et saatus tahtis teisiti, sest kinkis mulle imearmsa ja tubli poja, kelle kõrvalt saab rahumeeli kõigega tegeleda. Seega ei saanud ma pugeda selle vabanduse taha, et mul ei jää beebi kõrvalt aega. Kui sügis saabus ja ringide lapsed hakkasid aina küsima, et kas sellel aastal ka ikka pidu toimub, siis tundsin ma, et ei suuda lihtsalt seda sõna ei öelda. No teie ju ka ei suudaks, kui üle 100 armsa silmapaari ootab pikkisilmi jõulupidu… :)
Oktoobris sai pisut perega nõu peetud ja arutatud, kas ja kuidas me saame selle virr-varri üle elatud, sest oli teada, et meie kodust saab taas päkapikukontor. Kui kõik olid nõus, siis oli vaja välja mõelda strateegia, kuidas kõige kergemalt ja valutumalt see toimuda saaks. Alustuseks lasin õpetajatel koostada nimekirjad. Kui sain esialgse arvu teada, mis oli 118, siis ei tundunud asi enam nii hirmutav. Varasematel aastatel, kui keskus toimis, siis oli kingisaajate arv ju lausa nelja kohaline ja vot see oli väljakutse. :)
Nimekirjad käes ja veidi mõtlemist, kui jõudsin järeldusele, et uurime sellel aastal laste päris kingisoovid välja, et siis tean täpselt kuhu pöörduda ja mida konkreetselt küsida.
Nädalake hiljem avasin väriseval hingel kingisoovide nimekirja ja minu õnneks ei olnud seal miskit utoopilist. Enamus kingisoove olid mõostlikud ja täitsa teostatavad. Minu kõige suurem hirm oli, et kinkide soovid on rahaliselt äärmiselt kallid ja see oleks teinud nende otsimise väga raskeks. Mõned soovid tekitasid natukene peavalu, aga üsna kiiresti sai nendele heategijad leitud ning see andis jõudu edasi toimetada. :)
Kus kohast ja kuidas need kingid siis meie juurde tee leidsid? :) Hakkan aga usinasti meenutama…
Kuna see nimekiri on väga pikk, kellele ma tahan tänu avaldada, siis olen ma pisut ummikus, sest ei tea kellest alustada ja kuidas süsteem luua. :) Me oleme kõigile toetajatele äärmiselt tänulikud ja kõik toetajad on ühtviisi toredad!  Võin täna julgusega öelda, et kingisoovid on täidetud ja lapsed saavad just seda, mida nad olid soovinud!
Nagu öeldud, siis alustasin ma kõige suurematest soovidest ja nendeks olid kirjutuslaud ja suusad. Need mõlemad mured lahenesid lihtsalt hetkega. Kirjutuslaua murega pöördusin ma meie Raplamaa kohaliku ettevõtte poole, nimega Harviker OÜ. Kuna ka eelmisel aastal oli Harviker meie jõulupeo toetaja, siis ei pidanud ma pikka juttu rääkima, et kuhu, miks ja milleks meil täpselt seda vaja on. Siiri Tamm, kes on selle ettevõtte armas omanik ütles mõne minuti jooksul, et selle kirjutuslaua nad leiavad ja on vajadusel ka muude asjadega abiks. Minu rõõm oli suur, sest mis on nii viga seda asja vedada, kui algus saab nii hea ja positiivse hoo sisse. :) Olgu öeldud, et lisaks kirjutuslauale, said lapsed Harvikeri poolt ka lauamänge, mida olid soovinud. :)
Teine suur mure olid suusad. Teatavasti ei ole need just odavad ja suuskade soovijaid oli ikka päris palju. Ainus inimene, kes mul suurelt suuskadega meelde tuli, oli Kalle Palling. Kuna Kalle on meil olnud juba mitu, mitu aastat abiks jõulupeoga, siis võtsin nõuks temale kirjutada. Küsisin, et ehk oskab soovitada, kuhu sellise murega pöörduda ja sain vastuseks, et võtab suuskade soovid enda peale. Sellel hetkel tundus, et pool muret kinkidega on nagu iseenesest lahenenud. Suusad, suusakepid ja saapad saime me Suusaliidu poolt. Need ei olnud küll päris uued aga väga korralikud. Nüüd on meil 17 last, kes ootavad pikisilmi lund, et suusatama saaks minna. Siinkohal täname kõiki asjaosalisi, kes nende suuskade hankimisel tegutsesid. :)
Paralleelselt nende suurte soovide täitmisega, pöördusin ma ka magusa sooviga meie suurtoetaja Kalev AS-i poole. Iga lapse kingisoovi juurde saime tänu neile lisada sokolaadi ja krõpsupaki. Näiteks minule tuli üllatusena, Kalev AS on Eesti turul müümas ka Taffel kartulikrõpse, mida meie SV lapsed ka nüüd nosida saavad. Kalev on olnud meile väga pikalt tore toetaja. Kui ma igal aastal Ruthi poole oma murega pöördun, saan ma alati sooja ja sõbraliku vastuse, justkui oleksime me vanad tuttavad.  Kusjuures alles mõned päevad tagasi kohtusime me esimest korda päriselt, mis tundub mulle endale veidralt, sest oleme juba nii pikka aega telefoni või meili teel ühenduses olnud.  Aitäh armas Ruth ja aitäh Kalevi kommivabrik! :)
Kui suurematele kingisoovidele heategijad leitud, siis otsustasin luua nimekirjades süsteemi, et natukenegi aru saada, kui palju ja mida ma peaksin kuskilt paluma. Kuna kingisoove oli väga palju ja väga erinevaid, siis tegin endale grupeeringud.  Näiteks märksõna Lego ja sinna taha kriipsud – iga kriips tähendas siis last, voodipesu ja kriipsud taha, pall ja kriipsud taha. Neid soove üritasin ma reastada ikka päris mitut moodi, et mingigi selgus oleks. Ma ei saa öelda, et mingi hea mooduse leiutasin, aga hakkama kuidagi ikka sain. :)
Kui nimekirjades oli enamvähem selgus ja soovid lahterdatud, siis hakkasin ma otsima ettevõtteid ja häid inimesi. Alustuseks spikerdasin eelmise aasta toetajate nimekirjast ja leidsin sealt nii mõnegi, kelle poole sain pöörduda ka tänavu, sest just nende võimuses oli meid taaskord aidata  ja soove täita.
Aitäh meie taaskordsed toetajad : Katrin Daniel, Kaidi Mikkus ja Sven Kornak, Siret Elmi, Totsu Talu, Tarmo Omler, Pakendikeskuse AS, perekond Rostin, Lenne OÜ ja Ameerika Kaubanduskoda, Flora Kaubandus OÜ, eesotsas Enn Kautsiga, kelle poolt on meile jäägitu toetus ja poolehoid. Kristjan Aller, Sirje ja Meelis Remmel. Meil on hea meel, et olete meie jaoks ikka ja jälle olemas. Kui on teada, et me ei ole päris üksi oma asju ajamas ja on seljatagune, siis on vähemalt hingeliselt kergem seda kõike vedada.
Ma ei saa ütlemata jätta, et tänavu sain ma endale väga palju toredaid ja lahkeid tuttavaid juurde. Meie ümber on nii palju inimesi, kes hoolivad ja tahavad aidata. Ma saatsin üsna palju pöördumisi selle peaaegu kolme kuuga välja ja julgen arvata, et see protsent, kellelt ma sain toetava vastuse on lausa 80! See on ikka väga palju ja nullis ära täielikult need vastulöögid ei vastuste näol. Aitäh usalduse ja soojuse eest, meie head uued sõbrad :  Hemtex Eesti, Kuma Design, Marmara Sterling, Hetk Iseendale, Klotsipood, WePlay, Jalajälg AS, Orlen Eesti, Linea Mamma Baby loodustooted,  Joik, Kullapai lutiketid, Elis Lubja ja Eliko Suurkuusk, Andra Liibek, Katrin Klaebo, Mary Mägi, Salon+, Tilk.bio Skincare,Marliis Vaher, Pille Tüksammel, Rimonne, Traageldaja OÜ, NYX Professional Make-up Eesti,Reelika Metsis, Sirli Remmel ja Kaur Miilberg. Ausalt- iga Teie saadetud positiivset vastust oli meeletult hea ja kergendav lugeda. Eriline tänu Little Dutch Estoniale, nemad käivitasid sotsiaalmeedias lausa loosimängu meie peo õnnestumiseks ja kutsusid inimesi meid toetama, aitäh, aitäh, aitäh!
Tänu kõigile eeltoodud nimedele, saime täita nüüdseks juba 128 kingikotti!!! Suur aitäh! Olen kindel, et headus toimib peegli süsteemis ja saate seda head ka vastu! :)
Kui kingikotid täidetud, siis mis järgmiseks? JÕULUPIDU!!!! :)
Ka siin on mul eraldi nimekiri, keda soovin väga tänada. Alustan peopaigast ehk siis Raikküla Kultuurikeskus ja härra Rahula, meie piiritu tänu, et lubate ja lausa ootate meid jälle oma imelisse saali. Aitäh Ene Kangur, kes oma entusiasmi ja kogemustega on peopaiga kergleva mänglusega meie jaoks valmis seadnud. Siinkohal aitäh ka Tema päkkapikkudele, sest tean, peo ajal on meid aitamas toredad abilised, kes aitavad laudu katta, nõusid pesta ja koristada peale pidu. Aitäh helimees, kes aitab sellega, et jõuluvanal oleks kergem suures saalis kuuldav olla. Ja mis oleks pidu ilma jõuluvanata? Aitäh Ivar Saar, Sinu panus ja oskus olla vahva jõulumees on hindamatu! :)
Siiras tänu kõigile neile, kes aitavad lastel kõhu täis sööta ja aitavad lauale tõelise jõulusöögi:
Aitäh Kehtna Lihatööstuse kollektiivile, kes loobusid omavahelistest jõulukinkidest, et meid verivorstiga toetada. Aitäh Põltsamaa Felix, Saarioinen Eesti AS, Reelika Köök&Kook, Orgita Põld, Kaie Tammik ja Pargi Resto! Pargi Resto meeskond on need tublid ja lahked, kes teevad meie jaoks söögi valmis ja maitsvaks! :) Ja, et pidu oleks ikka tõeline, siis ei saa sealt puududa ka jäätis. Balbiino pere on andnud oma nõusoleku tulla meie lapsi rõõmustama oma maitsvate jäätistega, oleme tänulikud! Suured tänud ka Rapla Malev Kaitseliit, kes laenutas meile oma termoseid, et toit kenasti soojana püsiks. Toidukulleri rollis on meil taaskord päkapikk MM, suur tänu ka talle, sest Ta on meil asendamatu abimees ja valmis alati abiks tulema!
Aitäh Märjamaa Vald eesotsas Marge Viskaga, Märjamaa Gümnaasium ja Kehtna vald, kes on hoolitsenud laste peole saamise eest! Ja kõige suurem tänu meie huvihariduse õpetajad Tiina, Anne ja Liis – just nemad tegelevad nende lastega iganädalaselt, just nemad on nende muresi ja rõõme kuulamas, just nende jõud ja tahtmine annab meile teistele võimaluse nendele lastele lähemalt olla.
Ja veel tahan tänada ma oma perekonda, kes on olnud samuti toeks ja abiks kõige selle juures!
Juba homme on pidu toimumas ja ma usun ning loodan, et kõik läheb plaanitult ja kenasti!
Sai üks suur aitähhe täis postitus, aga tõesti, just seda ma tahangi kõigile öelda!
Kaunist ja rõõmsat jõuluaega kõigile, hoidke ja märgake üksteist!
Soojade soovidega ja suure tänuga hinges,
Teie Alma
Kategooria Uudised | Kommentaarid välja lülitatud

SV, Alma päevik – September 2016

01.09 TARKUSEPÄEV   

IMG_3606Imeilusat ja pidulikku päeva kõikidele! :)

Tarkus tuleb tasapisi,

tuleb tasahilju,

tarkuselt ei tasu loota

kohe valmis vilju.

Pole tarkus ladvaubin,

mida haarad käega,

ei saa tarkust pähe panna

võimu ega väega!

Uus kooliaasta on avanud oma uksed ja päev oli täis imelist hõngu. Tore oli hommikul tööle sõita, kui pidulikes riietes lapsi ja noori olid kõik tänavad täis. Muidugi tegid meeleolu veel ülevaks ka kõikjal lehvivad riigilipud ja politseinikud, kes valvasid täna igal tänavanurgal, kus ülekäigurada on, liiklust. Vahva traditsioon, mis paneb seda päeva veelgi rohkem hindama.

Täna jõudsid ka need lapsed meie juurde jälle, keda kaua näha pole olnud, sest suvi oli veedetud kaugemal sugulaste juures. Vahvad taaskohtumised ka lastel omavahel, mis olid sõnadeta südamlikud. :) Kuna mina olen nii õrna hingega, siis poetasin ikka mitmel korral ka salaja pisara. Ma ei kujuta ette, mis veel siis saab, kui oma laps kooli läheb. Saan vist pisaratest oma veekogu. :)

Loodan, et see koolirõõm kestab lastel kaua, kaua ja väsimus ei anna tundemärke enne kevadet. Edukat kooliaastat!

02.09 Reede

Tere!

Kool ongi täie hooga peale hakanud… ja ka meie majas on nüüd rohkem liikumist märgata… mõni on väga palju suvega pikkust visanud…ei tunne äragi…

Abi sai täna 6 pere.

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

xxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Esmaspäeval otsustasime lastega teha väikese jalutuskäigu koolimaja taha asuvasse metsatukka. Seeni me sealt ei leidnud, aga virgutav jalutukäik kulus ära. Korjasime kaasa mõned puulehed ja koolimajja tagasi minnes panime me need ajalehtede vahele kuivama, et saaksime huviringitundides neid kasutada. Lapsed on juba kõik 1.septembri ootusärevuses. Esimest septembrit oodatakse, eks siis näis, kuidas lastel minema hakkab ja millised päevad jäävad huviharidustundideks, selgub kohe, kui tunniplaanid on paika loksunud. 

Täna s.o kolmapäeval oli mul suur rõõm tänu Lenne juhi Meeli  Leemanile, kes juba mitmendat korda meie lastele jopesid, mütse, mantleid ja kindaid saadab neid siis lastele selga proovida ja jagada. SUUR, SUUR TÄNU MEELI LEEMANILE! Lapsed olid suures õhinas ja kui riided selga saadi, joosti kohe peegli ette vaatama. Ilusad, soojad ja vastupidavast materjalist pealisriided on lastele kindlasti väga, väga vajalikud. Ehk õnnestub meil kunagi minna üheskoos Meelit tänama.

Arutasime ka natuke uue aasta plaane ja üheks mõtteks käisid lapsed välja jälle pannkoogipäeva, aga kindlasti tahavad lapsed ka kooliväiseid õppekäike lähiümbrusesse ja võimalusel kutsume külla huvitavaid külalisi,kindlasti jäävad nädalas käsitöö ja kunstitunnid. 

Tiina ja lapsed

05.09-06.09 Esmaspäev- Teisipäev

Tere.

Nädal on alanud tohutul kiirusel ja sagimist on jagunud kõigile, kes meil abiks on käinud nendel päevadel. Suur, suur aitäh siinkohal. :)

Vaatamata sellele, et meil on kirjad üleval nii kodulehel, kui ka ukse peal, et me annetusi vastu ei võta, siis poetatakse kotte meile ukse taha kohe südamest. Seega on tööjärg ees ikka pidev.

Kuna algas kool, siis on alustasid ka meie huviringid. Kehtna Huviring alustab reedel kell 15.00 Kehtna Noortekeskuse ruumides õpetaja Liisi juhendamisel. Märjamaal on tunnid käinud terve suve ja sügisesed ajad selguvad lähematel päevadel. Samuti ka Kaiu ja Eidapere. Aga kindel on, et tunnid jätkuvad kõikides nendes kohtades.

Rohkemat ei oskagi täna pajatada…soovin kaunist nädala jätku ja tulge ikka meid vaatama…

09.09 Reede

Ly:

Tere!

Jälle üks nädal hakkab läbi saama…Ka koolinädal…see on toonud meieni paljud lapsevanemad, kellede lastel midagi jätkuvalt tarvilist kooli jaoks vaja…

Jätkuvalt on mõnes peres ka toidumured päevakorral. Samuti napib mõnel mööblit ja kodutehnika on otsad andnud…

Sel nädalal on kokku abi saanud 21 pere, kellest 1 uus.

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

12-13.09 Esmaspäev- Teisipäev

Kaunist uue nädala algust!

Sügis on täiesti käes ja samuti on uue ringiga tagasi ka kõik sügisesed toimetused. Juba kolmandat aastat oleme otsustanud võõrustada Saagu Valguses abiturientidest praktikante. Mõned usinad käisid juba meie juures suvel toimetamas ja palju on avaldanud soovi nüüd tulla. Et kõik asjad jälle toimima saaks, siis on vaja teha palju eeltööd. Alates praktika korraldajatega rääkimisest, kuni õpetajateni, kes edastavad info siis õpilasteni. Kuna sügis toob kaasa ka jälle Euroopa Liidu toiduabi, siis olen enamuse õpilasi palunud oma praktika sooritada just oktoobri lõpu poole, kui on kõige kiirem aeg käes.

Keskuses on meil olnud üsna rahulik algus nädalale. Esmaspäeval käisid meie agarad vabatahtlikud ilusti abiks ja silmnähtavalt sai palju ka tehtud. Neil on põhjust uhke olla tehtu üle ja meil on ainult puhas rõõm, et nad meil on ja aitavad. Suur aitäh!

Rohkem nagu polegi praegu miskit lisada, kui uudiseid on, siis kindlasti kirjutame… :)

Kategooria Uudised | Kommentaarid välja lülitatud

SV, Alma päevik – August 2016

Augusti esimene nädal.

Augustikuu esimene nädal on möödunud nii kiiresti, et tundub justkui oleks olnud see vaid üks päev. Ly on puhkuselt tagasi ja samuti on meid külastanud nädala jooksul ka kõik need perekonnad, kes teadsid, et ta puhkab ja oma muredega just teda ootasid. Esmapäev algas sellega, et meie kaua oodatud Väino tuli ja päästis meid pisutki sellest kottide virnast. Nagu oodata oligi, siis kõik “ära” kotid peale ei mahtunud ja järgmiseks esmaspäevaks jääb tubli järg veel ette. Aga aitäh Väinole.
Samuti aitäh esmaspäeva eest kõigile meie vahvatele vabatahtlikele, kes lustiga tulevad ikka igaüks oma nurka tegutsema ja löövad korra jälle majja. :)

Üle pika aja leidsid meie juurde ka tee Dima ja Hannes oma vahvate kutsadega ja taaskohtumise rõõm tegi terveks päevaks kohe tuju rõõmsaks. Külastajaid oli meil nädala jooksul muidugi rohkemgi ja tuju teevad nad reeglina ikka kõik heaks.

Suur tegemine on muidugi laagri korraldamisega, see võtab viimasel ajal pea kogu aja. Siinkohal pean kiitma Märjamaa huviharidusõpetaja Tiinat, kes on võtnud endale südame asjaks laagri jaoks sponsoreid otsida ka Märjamaalt. Kuna toetajaid on tänavu oodatust kohe palju, palju vähem, siis on iga euro oluline. Aitäh Tiinale tubli töö eest. :)

Lisaks on meil suured tänusõnad öelda Enar Karuojale ja tema ettevõttele Kividepaigaldus.eu, kes oli jälle tubliks abiliseks meile transpordiga. Nimelt oli meil suur mure keldri asjade toimetamisega prügimäele. Õnneks oli Enar nii abivalmis, et toimetas meieni oma konteineri, mille Tiina pere aitas täis tassida ja teele ta läkski.

Järgmised suured, suured tänusõnad kuuluvadki MTÜ Raplamaa Jäätmekäitluskeskusele ja Ülari Luisule, kes samuti tulid meile vastu ja ei võtnud meie õnnetuse eest raha. Aitäh mõistmise ja vastutuleku eest. :) :)

Mis veel… raamatupidamine sai korda tehtud ja üle antud ning ülejäänud on üldjoontes tavapärane ja hästi.

Kutsun veel kõiki üles toetama meie lastelaagrit, mis toimub juba esmaspäevast kolmapäevani Vormsil. Veel viimased pingutused, et toetusraha saaks kokku!

08.08 Esmaspäev

Uus ja kaua oodatud nädal on käes, mis algas väga emotsioonide rikkalt. :)

Kätte on jõudnud see päev, kus lapsed sõitsid laagrisse. Nii palju ärevust ja rõõmu. Jälle see soe tunne, mille nimel me töötame, sai ohjad enda kätte ja puges hingest välja. Koguneti Saagu Valguse juures Raplas kell kaks ja edasi suundus buss Märjamaale. (ootamine Raplas venis küll plaanitust pikemaks, aga õnneks olime aega planeerinud varuga).

Seekord sõitsid laagrisse Eidapere, Rapla ja Märjamaa lapsed ja ikka need, kes eelmine kord ei saanud osaleda. Minu SV-s töötamise ajal on see esimene laager, kus olin sunnitud  kaasa minemisest loobuma ja endalegi ootamatult mõjus see mulle nutuselt, lehvitamist saatsid ikka pisarad. :)

Suur ettevalmistamise periood on lõppenud ja nüüd on aeg siis lastel vilju nautida. Kõige suuremaks abiliseks oli meile kahtlematta meie tubli kokatädi Elvi. Tänu tema nutikusele ja nobetatele näppudele ei saa ükski laps minna laagris magama tühja kõhuga. Kiidusõnadest jääb puudu, sest tänu on meil kirjeldamatu. Elvi ja MM olid lausa nii tragid vabatahtlikud, et olid ka pühapäeval rakkes, et kõik ikka kindlasti valmis saaks õigeks ajaks. Aitäh veelkord ja kõige suurem heameel ja tänu on kindlasti laste silmist. Toetajaid ja abistajaid on meil veelgi, aga nendest kõigist kirjutame kindlasti siis, kui lapsed tagasi ja kokkuvõtete aeg on käes.

Tänase päeva eest ütleme veel tänusõnad lisaks Elvile ja MMile ka Maretile ja Kaiele, et nad usinasti ikka abikätt ulatavad.

09.08 Teisipäev

Lapsed on õnnelikult laagris ja esimene öö on rõõmsalt mööda saadetud, ilma probleemideta. Kuuldavasti on vaimustust jagunud ja nii mõnegi lapse jaoks on praamisõit esmakordne kogemus. Kui praamisõidust pikemalt rääkida, siis kuuldavasti juhtus neil seal ka vahva lugu. Nimelt olid õpetajad oma mures arutlenud, et kes küll lastele saarel ekskursiooni võiks teha ja otsustati üheskoos pöörduda kohalike inimeste poole. Tehti sellega algust juba siis praamil ja kohe ka näkkas õnneks. Selgus, et proua, kes oli meeleldi nõus lastele saart näitama, oli aastaid saatnud Saagu Valguse jõulukampaaniasse kudumeid. Juhuseid ei ole olemas, küllap oli see saatus. Pikemalt oskavad kirjutada õpetajad, kes kaasas on…Igaljuhul on neid seal tore. :)

Meie Raplas elame ikka vanaviis ja tagasihoidlikult. Oleme asunud ka sügise lainele ja lisame juba keset sooja suve üleriideid. Seega, olete ikka oodatud.

Kohtumiseni!

10.08 Kolmapäev

LASTELAAGRI ÜLEVAADE LÄBI ÕPETAJA TIINA SULE:

Meeldejäävad päevad Vormsi saarel

Alustasime oma selle suve lastelaagrit Hobulaiu saarel, mis asub Väinameres Vormsi ja Rohuküla vahel ning päev tagasi tulime lastega kolmepäevasest laagrist Vormsi saarel . Seega võime nimetada selle aasta laagreid justkui sarjaks „ LÄÄNEMERE SAARI AVASTAMAS”.

Sõit Vormsile algas Raplast, kus buss võttis peale Kehtna, Eidapere ja Rapla lapsed, edasi sõideti Märjamaale ja võeti peale selle piirkonna laagrisse sõitjad. Märjamaalt veidi väljas ootasid meid veel kaks last ning Loodnal liitusid meiega veel kaks last. Buss lõbusaid ja õhinal põnevusest ootavaid lapsi täis, suundusime Rohuküla sadama poole. Sadamasse jõudes oli meil veidike aega ja saime tutvuda sealsete objektide ja kujukestega. Kõiki laevaleminejaid tervitab Rohuküla valvur (Vetikhabe) Neptun isiklikult. Lapsed asusid üksteisest kohe sadama kunni Neptuni kõrval usinalt pilte tegema. 

Kõva tuul oli sadamasse uhunud ka ühe surnud hallhülge, mida lapsed vaatama lippasid. Tegemist oli küll surnud loomaga, aga nii lähedalt polnud meist keegi veel hüljest näinud ja seetõttu oli see ainukordne võimalus.

Jalutuskäik tehtud oligi aeg seal maal, et kohale oli jõudnud reisiparvlaev Ormsö (rootsi keeles Vormsi). Ormsö tähendab ussisaart. Nüüd oli aeg jalakäijatel eraldi laeva siseneda ja buss sõitis parvlaevale tühjana. Piletid kontrollitud, läks kõik see mees endale sobivat kohta otsima. Oli lapsi, kes soovis reisi ajal olla õues ja neid, kes tulid sisse. Kogu sõit kestis 45 minutit. Kuna oli väga tuuline ilm, siis meri oli väga rahutu ja laineid oli huvitav jälgida. Praamile oli tulnud üks vahva perekond, kellel oli kaasas koer Mihkel. Lapsed said kohe peremehe ja koerga jutule ja nii asjataski suurem osa meie lastest Mihkliga. Jalutati ja toimetati – koer aga vastuasuks muudkui lehvitas saba. Mihkli peremees oli sama muhe ja sõbralik nagu Mihkelgi, nimelt asus ta kohe meie lastega kaarte mängima ja juttu vestma. IMETORED INIMESED. Hiljem kohtasime neid majaka juures ja taaskohtumise rõõm oli piiritu. Lapsed hüüdsid kohe Mihkel, Mihkel…….Mälestuseks kinkisime neile meie laste koostatud SV kalendri.

Praamil juhtus meil veel üks tore lugu, millest Alma ka juba teile kirjutas. Saime saatuse tahtel kokku ühe väga armsa inimesega. Meil oli hädasti vaja laagrisse giidi, kes siis meile tutvustaks saare ajalugu, vaatamisväärsusi ja praegust aega. Ajasime siis õpetajatega juttu ja vaatasime, et kõrval lauas istub üks väga saare elaniku moodi ja tuttava näoga naisterahvas. Kõigepealt tutvustasime ennast ja hakkasime ääri-veeri küsima, et mõtlesime siin kohale jõudes minna poemüüja käest küsima, et ega ta ei oska soovitada kedagi, kes oleks nõus meie lastele ekskursiooni tegema. Selgus, et olime just õige inimese leidnud. Ta hakkas naerma ja ütles, et tema ongi suviti poemüüja, muul ajal aga töötab koolis ja on käsitööõpetaja ja lisaks on ta kirikus tööl ja tema käes on ka kirikuvõti, millega ta saab iga kell kiriku ukse avada. Ja just homme (teisipäeval) on tal vaba päev ja ta suurima hea meelega on meie lastele giidiks.Ja nüüd veel kirss tordile- see imekena inimene, kelle nimi on ENE RAND on juba AASTAID KUDUNUD JA SAATNUD SAAGU VALGUSE LASTE JÕULUPAKKIDESSE SOKKE JA KINDAID NING TEMA LEMMIKLAULJAKS, KEDA TA IGAL VÕIMALUSEL KUULAMAS KÄIB JA TELES VAATAB ON SIIRI SISASK. SELLINE MUINASJUTULINE LUGU SAI MEILE OSAKS. SUUR, SUUR TÄNU IMELISTE TEGUDE EEST ENE RAND!!!!!

Läbi põnevate kohtumiste olimegi jõudnud Vormsisse. Praamilt maha sõites ahhetasid kõik lapsed – siin on kõik hoopis teistmoodi kui meil. Majad on nii nunnud, sildid on võõras keeles, kõik on nii väike, isegi teed on neil nii kitsad, autosid ei liigu,igal pool madalad männid ja kadakad. Ja õhk on hoopis teise lõhnaga. Lapsed vaatasid vasakule ja paremale, ette ja taha.Seda emotsiooni oleksite te pidanud nägema.

Läbi emotsioonide jõudsime kohale meie ööbimispaika – 1932. aastal ehitatud kooli. Oli lapsi, kes said aru, et raamatus „Bullerby lapsed” oli midagi samasugust nagu siin näha on. Koolimaja oli armas kodune puust majakene, mille taga oli lastele üles seatud suurepärane mäguväljak. Ei olnud aega kottegi bussist osadel välja võtta, vaid tuldi kohe küsima „Õpetaja, õpetaja”, kas me sinna ka võime minna.

Meile oli vastu tulnud kooli direktor, kelle juhendamisel tehti meile koolimajas ja selle ümbruses väike tutvustav ringkäik. Ringkäigult tagasi tulles, viisime oma kotid majja ja iga laps leidis endale  sobiva koha. Kõik asusid hoolega asju sättima ja magamisasemeid tegema. Kuna me jõudsime magamiskohta õhtusöögiajaks, siis  meie (Ly, Tiina ja praktikant Piia) hakkasime õhtusöögiks vajaminevaid toiminguid tegema. Ettevalmistusi tehes oli kuulda laste rõõmsaid kilkeid ja laulu. Õpetaja Anne koos Emiliaga, aitasid lastel madratseid täis puhuda ja vaatasid, et kõikidel lastel oleksid magamiseks vajalikud tekid, padjad jne olemas. Kellel need puudusid, tõid õpetajad kohe varudest.

Ühine söömaaeg söödud, rääkisime ära laagrireeglid, kirjutasime seinale järgmise päeva kava ja menüü ja lapsed said anda oma vahetuid mõtteid nähtud-kuuldust.

Kuna kell oli juba palju, siis said lapsed tunni vaba aega mänguväljakul mängimiseks, omavaheliseks suhtlemiseks, millele järgnes pesemine ja öörahu.

2. PÄEV (TEISIPÄEV)

 Äratus, väikene virgutus, hammaste pesemine.

Käes oli hommikupudru ja võileibade aeg. Kõik see vahva, veidi väsinud nägudega, kuid tüdrukud kõik väga ilusate soengutega (meie suured tüdrukud hoolitsesid nii enda, kui ka väiksemate sõprade juuste korrashoiu eest imehästi) laagri seltskond seisis rahulikult kauss ja joogikruus käes, riidlemata oma toidujärjekorda oodates. Puder oli hea ja maitses sedavõrd hästi, et käidi mitu korda uut kausitäit soovimas. Kõhud täis, toidunõud pestud ja oma kohta tagasi pandud oli aeg sealmaal, et meie ekskursioon võis alata. Ja nii ootaski meid abivalmis ja lahke Ene Rand SUURE kirikuvõtmega eelmisel päeval kokkulepitud kohas – poe juures. 

Ja sõit saarega tutvumiseks oligi alanud.

Kohe saime teada, et Vormsi esimesteks elanikeks peetakse rootslasi. Esimesena läksime vaatama Vormsi viimase paruni mälestuskivi ehk Parunikivi. Kivi on 2,4 m kõrge ja lastele pakkus suurt põnevust selle otsa ronida. Seda kivi on nimetatud ka Hundikiviks, kuna aegu tagasi oli rannarahvas sealt pealt hunte küttimas käinud ja neid olla saarel olnud lugematu arv). Parunikivi on rahvajuttude järgi saanud nime seetõttu, kuna viimane parun armastanud selle kivi juures jalutuskäike teha. Kivile on raiutud tekst „ISALE, ARMASTAVATELT POEGADELT”. Parun Stackelbergi järglased elavad küll Saksammal, kuid igal suvel käivad nad Vormsi saarel puhkamas. Nii nägime meiegi oma silmaga paruni järglaseid ja lehvitasime neile. 

Edasi jalutasime metsarada mööda, mis oli täis mustikaid ja söögiseeni (lapsed korjasid ja sõid küll oma isu mustikatest täis ja küll olid tüdrukud targad, värvisid oma huuled imekauni loodusliku huulepulgaga lillaks) Püha Olavi kiriku juurde. Kirik oli seest väga lihtne ja laemaaling tagasihoidlikus pruunis toonis. Püha Olavi auks korraldatakse igal aastal juulikuu viimastel päevadel olavipäeva. Olavipäeva ürituste raames saabub saarele alati palju rootslaseid, kelle esivanemad on aegu tagasi sellel saarel elanud. Pidustuste juurde kuulub alati laat ja öömissa (nii rootsi, kui ka eesti keeles). Sellel aastal oli olavipäeval otsustanud üks keskealine rootsi paar, et on aeg pulmi pidada. Ja nii oligi meil võimalik näha laagripäevade ajal rootsi pulmarongi. Giid rääkis meile ka vanast Vormsi pulmakombest. Nimelt peeti pulmi alati talvel kuna suvel ei olnud selleks aega. Ja nii oligi talvel saarel alati korraga palju pulmi. Pulmi peeti kolmest päevast seitsme päevani ja pulma lõppu tähistas alati see, kui lauale toodi piimaklimbisupp. Sündinud lastele aga pandi nimed kogu saarel ühte moodi ja kindlas järjekorras – kui esimene oli poiss Lars, teine Hans jne. Hiljem oli õigus ise nime lapsele valida.

Kiriku kõrval nägime ka maailma suuremat rõngasristide koguga surnuaeda. See oli põnev. Lapsed uurisid ja vaatasid ristide peal olevaid peremärke suure vaimustusega. Kiriku ja surnuaia vahel asus rootsi keelne Vabadussõja ausammas. Saime teada, et see on üks väheseid mälestusmärke, mis nõukogude ajal püsima on jäänud. Sellele on kantud Vabadussõjas langenud kolme vormsilase nimed. Ja alles jäi see mälestussammas tänu sellele, et see oli rootsi keeles ja vene ohvitser ei osanud seal olevat teksti lugeda ja tõlk, kes teda selles aitas, kavaldas ta üle ja luges välja hoopis midagi muud.

Edasi suundusime Suurallika juurde, mille suvine vooluhulk on 10 l sekundis. Kuna eelmisel päeval oli sadanud, oli väga porine ja sinna lähedale me minna ei saanud. Saime aga teada, et Suurallikast viidi omal ajal mõisa vett.

Sõitsime aga mööda sinka-vonka teid edasi ja järgmisena peatusime Rälby tuuleveski juures- see on ainuke praegu töötav veski. Kunagi oli neid saarel sadades. 

Kogu tee rääkis meile giid huvitavaid legende Vormsi tekkeloo, suurkivide ja inimeste kohta. Igatahes oli kolm ja pool tundi justkui linnulennul läinud. Aga kõik see, mis me selle aja jooksul nägime, oli meile kõigile väga huvitav ja elamusterohke ning me olime saanud tükikese Eestimaa kohta teada.

Tagasi tulles olid lastel kõhud tühjaks läinud, sõime ja algas viktoriin ekskursioonil saadud uute teadmiste kohta. Lapsed tegid kribinal-krabinal kolmeliikmelised võistkonnad, väiksemad panime suuremate lastega ühte võstkonda ja viktoriin läks lahti. Küsimused olid kõik päeva jooksul saadud info kohta, kokku oli 21 küsimust. Siinjuures toon ära vaid mõned  – NIMETAGE VORMSI LIPU VÄRVID (tore, kui lapsed laulupeorongkäigus tuttava lipu ära tunnevad), MIDA ON KUJTATUD VORMSI LIPUL?, KELLE AUKS KORRALDATAKSE OLAVIPÄEVA?, KUI PALJU ON SAAREL HETKEL ELANIKKE?,KUS OLI EKSKURSIOONI ESIMENE PEATUS?, MILLISE KIVI JUURES PANID NAISED KIRIKUSSE MINNES JALGA PASTLAD?, KUIDAS NIMETATAKSE TEGEVUST, MIDA NAISED PASTELDE VALMISTAMISEL SUUGA TEGID?,  MIS RIIGILE KUULUB VORMSI? jne. Kõige rohkem nalja sai viimase küsimuse vastuse juures. Seitsmest võistkonnast kaks vastasid Eesti riigile, üks vastas nii Eestile kui Rootsile ja ülejäänud neli vastasid, et Vormsi kuulub Rootsi riigile (no on ju, siin on kõik rootsi keeles ja rootsi moodi). See küsimus jäi kuni laagri lõpuni meie KONTROLLKÜSIMUSEKS. Viktoriin oli hariv ja sai ka nalja. Auhinnalise esimese koha said kolm tüdrukut, teise koha väga tublid meie noored laagrisolijad ja kolmandaks jäi suuremate tüdrukute võstkond. KÕIK OSAVÕTJAD SAID POODIUMLE JA KÕIK SAID VÕRDSELT ÜHESUGUSED AUHINNAD. TÄHTIS EI OLNUD MITTE VÕIT, VAID UUED  TEADMISED EESTIMAA SUURUSELT  NELJANDA SAARE VORMSI SAARE KOHTA.

xxxxxJÄRGNEB….xxxxxxxxx

12.08 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

See nädal on läinud väga kiirelt taaskord…Nädala esimene pool sai lastega Vormsil laagris oldud…teised õpetajad kirjutavad sealsetest käimistest vähe pikemalt, kuid kõik oli väga tore ja lahe…kohalikud olid väga armsad ja abivalmis…

Kuna eelmisel kuul olin puhkusel, siis ka kuu aruanne tuli väga poolik, sest kõik vabatahtlikud ei täheldanud kõiki abisaajaid nimistus mitte üles…kokku tuli peresid +-50.

Sel nädalal oli abisaajaid 30 ja peale…

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

15.08 Esmaspäev

Hei!

Uus nädal on alanud.

Kuna mina olen otsustanud pisut puhata, siis lisan ma päevikusse ainult teiste saadetud kokkuvõtteid. Enne veel, kui avaldan õpetaja Tiina kirjutatud Vormsi laagri järjejutu, kirjutan ka mina pisut laagri “telgitagustest”. Meie suured ja südamlikud tänud, et laager sai toimuda kuulub kõigile järgmistele isikutele:

Elvi Nurmsalu

Kalev Serman

Saarioinen Eesti

Vigala Piimatööstus

Raiger Trio OÜ

Ruut 66 Pub

Magus Maius

Hambahaldjas

Piret Saaliste

Aleksander Voropajev

Märjamaa Vallavalitsus

Pille Tüksammel

Lembit Kristian

Lõunaidu OÜ

Kärt Riiner

Ivo Ilmsalu

Ilme Meesaak

Anu Müürsepp

Magnus Meldre

West Coast OÜ

Nils Abel

Krista Meri

Siret Jakobson

Mariann Volkonski

Kadri Karma

Tarmo Omler

Stina Andok ja Naistetugikeskus

Helen Tamm

Kairi Kaadu

Maiu Tamme

OÜ Hardabaar

Samuti aitäh kõigile meie kaupluse külastajatele! :)

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nüüd siis õpetaja Tiina järg…

3. PÄEV

Kolmapäeval käisime pärast hommikusööki käsitöökojas. Seal sai vaadata ja osta vormsilaste käsitööd. Sisse minnes olid väljapanekuks väljas kaltsuvaibad ja neid vaadates hakkas silma väheste värvide kasutamine. Nägime hülgenahast tehtud pastlaid ja vormsi saare naiste jaoks väga vajalikku     eset – vardakotti. Vardakott oli naistel alati kaasas ja igal võimalikul võimalusel ( isegi kirikusse kõndimisel) naised muudkui kudusid. Tanud olid neil ka väga lihtsad – valged, ilma igasuguste kaunistusteta. Rahvariided ise olid ainult kolme värviga – must, valge ja punane. Kuni Teise Maailmasõjani kanti saarel rahvariideid igapäevaselt. Sõja ajal aga põgenesid rannarootslased Rootsi ja muutusid saare kultuur, rahvas ja traditsioonid vajusid aegade hämarusse. Meie lapsed kuulasid hoolega käsitöökoja töötaja juttu ja ei suutnud kuidagi ära imestada, et need punutud sõbrapaelad, mida nad lõngast punuda armastavad, et neid siis randmele siduda, olid vormsi naistel hoopis, hoopis pikemad ja ei olnud mitte ilu pärast kasutusel. Naised sidusid selliste paeltega  kinni paadile minnes oma seeliku ääre – seelikud olid alt laiad ja sellega tõmmati nad kitsamaks. Kui me olime käsitöökojale ringi peale teinud, siis ootas meid meie SUPER BUSSIJUHT Urmas bussiga, et asuda teele Vormsi tuletorni suunas. Kohale jõudes ootas meid juba rõõmsa näoga Artjom, kes siis meile seal väikese ekskursiooni tegi. Kõik said ronida malmist tuletorni tippu, mis oli 27 meetrit kõrge. Tuul oli päris korralik ja nii mõnigi arvas, et tunneb torni tipus kõikumist. Välja minnes avanes suurepärane vaade Vormsi saarele, eemalt oli näha ka Hiiumaad. Uks, mis torni tipus avanes oli 150  aastat vana tammepuuuks – ja väga, väga korralik. Kindlasti ei juhtu sellega ka järgmise saja aasta jooksul veel midagi. Vat, selline vägev uks! 

Tuletorni all oli muuseum, kus siis oli võimalik tutvuda kunagise saare elu-oluga. Üks vanimatest  esemetest oli seal tikutops. Leidsime sealt ka ühe foto, mis oli tehtud samal päeval 10.08, kui meie seal olime,  aga aastaarvuks oli märgitud 1934 ja pealkirjaks oli „ SUUR SILMUSAAK”. Majakavaht Artjom rääkis, et nii palju kala enam vees ei ole, tõenäoliselt on see tingitud keskkonnamõjutusest, millest üks on  laevaliiklus.

Tagasi bussini tulime mööda tuulist rannajoont ja igaüks sai veel endale mälestuseks auguga kivi otsida. Usinamad sõid merikapsast ja kiitsid selle huvitavat maitset ja ilusat väljanägemist.

Aeg oli jõudnud nüüd nii kaugele, et tuli tagasi sõita peatuspaika. Koolimajas sõime ja oligi aeg hakata asju kokku pakkima. Kotid koos, viisime kõrvalolevasse prügimajja (saarel tuleb prügi hoolikalt sorteerida ja viia PRÜGIMAJJA) laagripäevade jooksul tekkinud prügi. Prügimajad on väga, väga puhtad ja meenutavad bussijaamu. Muidugi on ka nende bussijaamad imeilusad ja korras. Seal korraldati võistlus, kus iga küla pidi oma bussijaama omanäoliseks tegema – peatustes olid suured kellad, raamaturiiulid, imeilusad istumiskohad jne. Küsisime, et kuidas need nii seisavad. Sealsel rahval ei pidanud pähegi tulema midagi lõhkuda.

Koolitädiga hüvasti jäetud, hüppasime ruttu sisse ka raamatukogust. Raamatukogutöötaja oli Raplas sündinud naisterahvas. Kurtis ta selle üle, et tänapäeval ei taha vormsilased enam raamatiud lugeda. Suurema osa lugejaskonnast pidid moodustama mandrilt tulnud suvitajad (nii lapsed, kui täiskasvanud). Mälestuseks kinkis ta meile valget värvi karukese ( karu meenutab Rapla SV riiulil meie imetoredaid päevi saarel).

Praamile minnes käisime veel läbi Vormsi Ennu maja juurest. 

Praamil tulid lapsed muudkui küsima, et millal me uuesti tagasi tuleme. Tore, et lastele meeldis ja teisiti ei olekski ju saanud olla. Kolm päeva imetoredat, teadmisterohket, looduses olemist, sõpradega veedetud aega oli seljataha jäänud. „Selleks, et olla värskes õhus ja õnnelik ei olegi ju vaja     POKEMONE”, arvasid lapsed laagri lõpus . Eesmärk oli täidetud.

Suur aitäh kõigile toetajatele, et laager teoks sai!

 19.08 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

Ja nüüd on see siis käes… kooliasjade ja riiete küsimine… igapäev on käidud meil kohapeal ning helistatud ja huvi tuntud… kas ja millal…

Sel aastal meil suurt kampaaniat pole. Jääb vaid loota heade annetajate peale, kes ei pea paljuks meile midagi tuua… suured tänud kõigile, kes oma panuse kooliasjade annetamisse on juba andnud…kõik on vägagi kasuks olnud…

Kui kellelgi on veel soovi meid aidata, siis vihikud, pliiatsid, kaustikud, päevikud, koolikotid jne… on väga oodatud.

Sel nädalal on abi saanud 23 pere, kellel kooliasjad ja toidupoolis on olnud põhiline. Lisaks ka pisut mööblit ja kodutehnikat…

Parimate soovidega,

Ly

22.08 Esmaspäev

Uus nädal on kätte jõudnud ja ühtlasi sai minu väike puhkus läbi. Ma ei teagi, kas seda puhkuseks nimetada sai, sest telefon helises liigagi palju ja ikka tööasjade ajamiseks. Kuna meie tavatelefon kaupluse poolele ei levi, siis inimesed hakkasid otsima järgmist numbrit, millelt Saagu Valgust tabada ja sain kõik kõned endale. :) Õnneks miskit pakilist ei olnud ja küsimusi ikka annetuste toomise ja abi saamise kohta. Nagu Ly ka juba reedel kirjutas, siis väga oodatakse kooliasju. Seega, kellel on võimalust ja tahtmist abiks olla, siis olete palavalt oodatud meie keskusesse koolitarbeid tooma.

NB! Hetkel võtame ainult koolitarbeid vastu!

Aitäh tänastele vabatahtlikele ja uue, toreda homseni!

23.08 Teisipäev

Tere!

Mida rohkem kuu lõpu poole, seda enam on peresid pöördunud kooliasjade saamise sooviga meie poole. Kahjuks koolikampaaniat sel aastal pole, seega saame jagada asju, mis head inimesed meile annetavad… Hetkel aga jagada veel midagi pole…

Abi sai täna 9 pere. lisaks riietele ja jalatsitele on suur ka söögi mure…

Parimate soovidega,

Ly

24.08 Kolmapäev

Hei.

Täna oli vahva päev. Lisaks meie igapäevastele tublidele, olid meid ka külastamas need head sõbrad, keda kaua näinud pole. No oli ikka tore küll. Soe ja hea tunne on olla omadega koos. Ja isegi nendel hakkas süda valutama, kes esiti olid hommikul teada andnud, et täna ei jõua. :)

Panime usinasti ikka sügisesi riideid välja, et oleks meie külastajatel, mida vaadata ja osta. Täna olid veidikeseks ajaks ka abiks meie oma neiud, keda pole ammu, ammu näha olnud. Suvi on neid lapsi veel pikemaks venitanud, et raskusi oli lausa esmapilgul ära tundmisega. Saime pisut riiete muresi leevendada ja minu silme alt käis vähemalt viis perekonda abi saamas. Kindlasti oli neid tunduvalt rohkem, aga viis oli neid, kes minule ka tere ütlesid.

Iga päev ikka peame inimesi kottidega tagasi saatma, kuna jätkuvalt ei võta me asju vastu. Ruumid on nii niisked ja hallitus on kerge tulema, seega ei ole meil hetkel kohta, kuhu neid panna. Püüame säilitada korralikena neid riideid, mis kuivades ruumides on ja õnneks on meil varu omajagu, et inimestele abi anda. Aga aitäh head inimesed pakkumast.

Minu poolt tänaseks kõik, homme juba on kirjutamas õpetaja Tiina.

25.08 Neljapäev

Õpetaja Tiina:

Tere!

Tegutseme ja toimetame siin ikka tasapisi. Nädala lõpus panime kokku oma võistkonna ja osalesime seikluspäeval, kus tuli läbida kümne punktiga orienteerumisrada. Sellist üritust korraldatakse Märjamaal juba teist aastat. Kontrollpunktides tuli läbida köitest takistusrada, anda esmaabi, otsida asju, tunda ära klaaspurkidesse pandud kuivaineid, telefoniga sõnum edastada, päästekomando juures ülesaandeid täita, saabast visata, vibu lasta ja märki lasta.See oli üks tõeline võistkondlik katsumus ja sobis kooliaasta alguseks suurepäraselt. Meie lastele meeldis enim just täpsuslaskmine ja esmaabi. Kuna meil on meditsiinitöötaja lastele ka ringitundides rääkimas käinud, siis tundsid nad ennast selles punktis justkui kalad vees. Lapsed said tantsida zumbat ja teha näomaalinguid.

Nädala alguses tegime looduslikust materjalist taimepilte ja õpetasin lastele panema raamatutele peale kattepabereid. Nii nagu juba eelmisetes kirjades kirjutati, ootavad ka meie lapsed siin koolitarbeid ja riideid.Koolitarbeid käis minu käest küsimas ka kooli sotsiaalpedagoog.

Olge tublid ja nautige viimaseid koolivaheajapäevi. Nii nagu eile meediast kuulda oli, muutub meie riigis peagi koolivaheaegade kord. Eks see veebruarikuine koolivaheaeg toob muret just nendesse kodudesse, kus vanemad käivad kaugemal tööl ja kodudes on ahjuküte. Ja suvel , kui päike paistab ja ilmad on ilusad on lausa piin veel koolis käia. Kui õppekoormus on nii suur, et vajatakse lisavaheaega, tuleks  hoopis vaadata üle õppekavade maht. Kui palju on siis meie seas neid perekondi, kes saavad endale lubada talviseid suusa- ja puhkusereise patareide laadimiseks. See nädal toob kaasa uusi toidumuresid, kütmismuresid ja heade sõprade leidmist, kes saaksid algklassiõpilastele päeva jooksul silma peal hoida. 

Olge tublid!

Tiina ja lapsed

29.08 Esmaspäev

Tere!

Kuu viimased päevad on väga, väga vaiksed meie majas.  Võib vast öelda, et suurem torm on möödas. Abivajajaid on käinud augustis palju ja mureks ikka kooliks vajalik. Kui nüüd keegi just ei avasta viimasel hetkel, et kohe kool on algamas.

Aga kuna on vaikus, siis koos oma tublide praktikantidega tegime me kaupluses värskendust ja palju uut sai välja lisatud. Lisaks saime ka mõne ruumi rohkem korda. :)

Aitäh kõigile, kes abiks olid täna ja loodan, et alanud sügis kedagi kaugeks ei tee. :)

30.08 Teisipäev

Õpetaja Tiina on teinud pika kokkuvõtte augustikuust.

Tere!

Panen üles lugemiseks meie augustikuu tegemisi. Augusti esimesel nädalal võtsid meie ringi lapsed osa Märjamaa folgist. Õuealale oli pandud üles telk erinevate tegevuste jaoks. Selle telgi all said kõik soovijad meie SV huviharidusklassi laste käe all meisterdada. Selle aasta folgi läbiv teema oli seotud  pulmaga. Meie pakkusime lastele võimalust meisterdada pruuti ja teha pulmateemalist unenäopüüdjat ( kes selle voodi kohale riputab, näeb tulevast pruuti või peigmeest, kes juba elavad koos näevad oma õnne). Lapsi, kes nendest meisterdustest huvitatud olid, ikka jagus. Ära aga kadus päris varakult meie kaks abilist (eks oli keskväljakul palju põnevat vaatamist), aga õnneks oli meid sel päeval palju. Abiks oli meil ka tubli praktikant, kelle lahtiste käte all, valmis lastega suur osa toredaid ja omanäoliseid töid. 

Vahepeal osalesid meie lastest osa laagris, mis oli väga muljetavaldav ja kiidusõnu nii laste kui ka vanemate poolt jagub tänase päevani. „See on tänapäeva majanduslikult raske elu juures tõesti tänuväärt, kui laps saab kolmeks päevaks nii põnevasse kohta tasuta laagrisse minna. Perega me seda kindlasti endale lubada ei saa. Sügisel kooli minnes on lapsel millest rääkida”  rääkis telefonikõnes tänulik lapsevanem.

Esmaspäeval oodati meid Sillaotsale tähistama rukkimaarjapäeva. Kuna läksime sinna autoga, siis saime kaasa võtta täpset nii palju huvitatuid, kui autosse mahtus. Minnes oli küll ilm vihmane ja muuseumist helistati, et las lapsed panevad kindlasti jalga kummikud. Kuna aga meie olime see hetk juba poolel teel, pidime leppima nende jalanõudega, mis jalas. Kohale jõudes ootas muuseumipedagoog Liivi meid juba väravas. Seal liitusime teistega ja läksime tuppa, kus Liivi rääkis meile rukkimaarjapäevast ja tutvustas ükshaaval näitlikult läbi kõik teraviljad ja rääkis nende kasvatamisest. Igatahes oli see kõik väga huvitav. Saime näha ka toredaid mänge pähklitega, mida vanal ajal lapsed mängisid. Õues oli vihmasadu lõppenud ja saime minna uudistama vana traktoriparki, aidaaluseid, sepikoda ja rukkipõldu. Plaanis oli ka lastega hakata sirbiga rukist lõikama aga ilm oli vihmane ja see jäi kahjuks ära.Küll aga saime ühistööna teha taimevaipa.

Ringkäik tehtud ootas meid püstkojas Mihkel, kes oli pajas keetnud värskeid kartuleid. Kõik said nüüd sooja kartulit ja munavõid süüa, kõrvale pakuti piima ja leiba. Värskes õhus on toidul kohe teine maitse ja me sõime, sõime, sõime….. IMEMAITSEV! Ja täidab kõhtu. Liivi oli lastele küpsetanud ka suurepärase õunakoogi. Lauale toodi ka kohalikke õunu ja ploome.

Lastel oli väga, väga tore päev.

Muuseum ootab meid ( ja ka Raplast, Kehtnast, Eidaperest, Kaiust… lapsi) jälle külla mihklipäeval, et siis jälle üheskoos midagi huvitavat ja tarka ette võtta. Arutasime, et võiksime ka Eesti 100 raames midagi üheskoos teha. KES MINEVIKKU EI MÄLETA, ELAB TULEVIKUTA – kuldsed sõnad.

Teisipäeval oli ilm jälle vihmane. Õnneks oli koolimaja juba lahti ja saime sees joonistada. Tegime 

väikese meenutuse esmaspäevast, mille me Sillaotsale toimetame.

Tiina ja lapsed

 31.09 Kolmapäev

Ly:

Tere!

Augusti kuu viimane päev ongi märkamatult kätte jõudnud… viimastel päevadel on meil palju käijaid olnud…vaja ju kooliks kõike tarvilist…kirjutuslauast kustukummini…enamuse muredele  sai ka lahendus leitud…

Abi sai sel kuul 61 pere. Lisaks Alu ja Raikküla sots.majad, Märjamaa, Eidapere koolid, Märjamaa, Lipa, Kabala, Purku lasteaiad, Raikküla ANK.

Ilusat ESIMEST KOOLIPÄEVA, kaunist sügiskuu algust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

Kategooria Uudised | Kommentaarid välja lülitatud

SV, Alma päevik – juuli 2016

01.07 Reede

Kaunist uut kuud!

Traditsiooniliselt on reedesel päeval nädalat kokku võtmas Ly:

Tere!

Tänasel nädala viimasel ja uue kuu esimesel päeval olid pool päeva meie tööka kollektiivi read väga hõredad… eks sel kiirel ajal ole igal omad toimetamised…

…sajune ilm ei meelitanud eriti ka abivajajaid…samas kummisaapad olid  täna kuum teema…paari 8 vist said uue omaniku…

Eelmisel kuul sai abi kokku 47 pere.

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

04.07-05.07 Esmaspäev- Teisipäev

Tere meie poolt!

Uus ja tegus nädal on alustanud kiirel sammul. Kuidagi ütlemata kiiresti. Kui on palju teha, siis ka aeg lendab. Meie koridorid on taaskord uppumas toodud annetustesse. Võtsime täna ühtlasi ka vastu otsuse, et juuli kuus me püüame nii palju, kui võimalik vältida asjade vastu võtmist. Eriti veel suurtes kogustes. Kuna on puhkuste aeg, siis kahjuks jäävad käed-jalad lihtsalt “lühikeseks”.

Ühesõnaga tööd on meil palju. Augustis on meil oodata veel ühte lastelaagrit, mis tähendab samuti ettevalmistusi, millega üritan hakata ka tegelema juba käesoleval nädalal.

Täna on meil tekkinud ka murekoht. Head inimesed, siin on teile üleskutse. Ehk saate just teie olla ühele perele abiks.

Kõige suurem mure on hetkel köögimööbel. Samuti on oodatud ka elektripliit, valamu ja kraan, kardinapuu (2.75), kohtvalgusti, diivan/sohva. 

Kui sinul või sinu tuttaval on midagi neist asjadest üle, siis ole pai ja võta meiega ühendust.

Tänaseks minu poolt kõik, soovin kaunist õhtut ja sumedat suve :)

 06.07 Kolmapäev

Tere!

Terve päev möödus lõbusalt ja töökalt. Kuna haarasin kaasa oma õetütre Marie, kes saab edukalt hakkama meie kaupluse poolel, siis saime meie Ly-ga tegeleda sorteerimisega. Asju on kuhjunud ikka väga palju ja üksi nendest “jagu” saada on ikka raske. Aga koos oli kergem. :) Ja sealjuures saime ka üksteise tuju üleval hoida ning palju selliseid asju arutatud, mis muidu meelest lähevad. Kuna ühest maja otsast teise on pikk maa, siis juhtub seda ikka üsna sageli, et teise juurde jõudes on ununenud mille pärast tuldi. :) Suureks abiks oli ka meie MM, kes on ikka oma tugeva õlaga kõrval ja panustab ilma küsimata. Suur, suur aitäh! Eriti minul, kaupluse poolel, oleks vesi ahjus, kui teda ligi poleks. Kallistan!

Täna käisid hommikul ka lapsed askeldamas. Leidsime kiiret nosimist ja siis suunduti oma tegemiste juurde. Õnneks on ikka nii, et iga päev on nad vähemalt korra ennast näitamas ja teame vähemalt, et nendega on kõik korras.

Ka külaline käis. Meie Anneli oli oma uue töökoha kõrvalt leidnud mahti läbi astuda ja nägi välja ta väga rõõmus. Väga vahva!

Aga õhtu tõi pisut kurvemat. Nimelt tegelesin raamatupidamisega ja selgus, et meie juunis toimunud laager oli rahalises mõttes suures miinuses. Kahjuks ei tulnud nii palju annetusi, mis kataks kulud ära. Miinus on pisut üle 800 euro! :( Loodan siiralt, et meie järgmisele lastelaagri üleskutsele tuleb rohkem toetusi ja augustis plaanitav laager saab ikka teoks. Ma tõesti loodan ja palun, sest lapsed on ootusärevuses ja oleks kahju, kui need lapsed sellel suvel laagrisse ei saakski.

Aga tänaseks kõik ja homme kirjutab juba Ly.

Nägemiseni!

07.07 Neljapäev

Ly:

Tere!

Tänu vist tänasele vihmasele ilmale leidsid ka vabatahtlikud meie juurde tee. Ega askeldamisest ju puudu ei tule, töökäsi oleks veel rohkemgi vaja…

Abi sai täna 8 pere.

Suviste puhkustega seoses on ka üks väike palve…lähinädalatel annetusi suurtes kogustes mitte tuua ning asjad olgu ikka terved ja puhtad…mõned inimesed ajavad vist jätkuvalt suurpuhastuse ja annetamise segamini, kuna meie leiame ikka mida iganes seisus asju… katkised, määrdunud, haisvad…KURB!

Järgmisest nädalast kuni kuu lõpuni olen ise ära puhkamas. Kohtumiseni augusti algul.

Parimate soovidega,

Ly

08.07 Reede

Kaunist nädala lõppu!

Tänane päev möödus üsna rahulikult. Olime kahekesi MM-iga tegutsemas, võib öelda, et õlg-õla kõrval ja kõik sujus hästi. Vaheldumisi olime kassas, panime asju välja ja ka sorteerisime. Täna toodi jälle üksjagu asju ja olin karmilt ukse peal vastas, et kas ikka on kindlalt terved ja puhtad. Tegin isegi kotid lahti, et veenduda. Oleme seda taktikat varem ka kasutanud. See on küll üsna ebamugav nii annetaja, kui ka minu enda jaoks, aga lihtsalt muud ei jää üle. Viimastel päevadel on tõesti juhtunud palju seda, et inimesed toovad musti, katkiseid ja koledaid asju. Me ju soovime oma tegevusega head teha. Toon näited meie viimaste päevade “leidudest”: Me EI ANNA inimestele edasi kasutatud hambaharja, aluspesu koos kasutatud hügieenisidemetega, auklikke ja määrdunud riideid ega ka mänguasju. Ma ei tea kuidas teiega on, aga minul on piinlik anda edasi mõnele lapsele reha, millel on nelja pii asemel kaks või ämbrit, millel on põhjas laiutamas suur auk või mänguautot, millel puuduvad rattad. Kallid inimesed, ma palun siiralt, et te mõtleksite hoolega, kas keegi saaks ka nendest asjadest reaalselt kasu ja rõõmu, mis te soovite meie keskusesse tuua! Palun, palun, palun!

Silmaga nähtavalt palju sai täna tehtud. Sorteerimiseks õhtuse seisuga järge ei jäänud, kuid homne päev võib taas meie koridori täita. Üldjoontes võib rahule jääda päevaga! Ja tuhat tänu Sulle armas MM! :)

Olete oodatud kõik homme meie juurde ostlema kella 10-st 14-ni! :)

Kauneid puhkuse päevi!

11.07 Esmaspäev

Vahvat uut nädalat!

Alustuseks soovime õnne oma juubilarile. Meie armas õpetaja Tiina tähistas laupäeval oma tähtsat päeva.

Tiinake!

Elus on muret

ja on ka rõõme,

hetkekski ei peatu ajarong,

elu annab maitsta elusõõme,

elus pisaraidki ohtralt on.

Soovime, et hell ja hele päike

kaua ja kaua veel

valgustaks Su teed.

Saagu suureks Su rõõm

ja mure väikseks,

jätkugu veel kauaks Sul

tahtekindlat meelt!

Palju õnne hällipäevaks!

Nädal meie majas sai tormaka alguse. Päev möödus kiiresti ja tegusalt. Sai palju uut kauplusesse pandud, üsna palju ka maha kaubeldud ja vastu võetud asju. Kuna meie kampaania, et 10 riideeset = 10€ on jätkuvalt populaarne, siis inimesed on rõõmuga ostlemas. Kahel juhul täna ei tuldud ostu plaaniga, tuldi vaid asju ära andma, aga minu naljale, et sama palju peab tagasi ka viima, reageeriti täie tõsidusega. :) Tore! Samuti oli meid külastamas ka üks perekond, kes olid teel puhkusele ja ütlesid nemad lihtsalt ei suuda Raplast mööda sõita ilma selleta, et poleks meie juurest läbi käinud. Seda oli küll rõõm kuulda ja geelitasime järgmisel korral ka sõpru kaasa kutsuma.

Vapralt olid mul täna abiks Maret, Elvi, MM ja Kehtna pereema Tiina õhtupoolikul. Kõigile suur, suur aitäh ja ootame teid ikka jälle.

Suured tänusõnad ülteme ka jälle Aare Sinijokile, kes saabus täna üle lahe meie juurde mööbliga, mida üks perekond väga ootab. Aitäh!

Ly-le soovime mõnusat ja kosutavat puhkust :)

Tänaseks kõik ja juba homme uuesti…

12-13.07 Teisipäev ja Kolmapäev

Hei!

Päevad on möödunud üsna lustakalt ja rõõmsalt. Meie ägedad vabatahtlikud on ikka võtnud nõuks iga päev läbi tulla ja olla vajadusel abiks. Meie Elvi on viimasel ajal eriti ülevas meeleolus ja oma olekuga teeb ta tuju kohe teistel ka rõõmsaks. Lõbus aasimine taustaks ja töö sujub ka kohe toredasti. Kaupluse poolel on Kalev ikka suureks abiks ja selle võrra saan mina sorteerimisega tegeleda, et suurt järge ette ei tekiks. Eile juhtus meil selline seik, et lapsed soovisid ise süüa teha. Mõtlesid siis välja, et muna ja vorst oleksid need asjad, mille järgi isutab. Kuna me ise ju kohe kõrval askeldame, siis ei näinud probleemi ja andsime lahke loa, et võivad tegutseda. Kõik sujus hästi, kuni hetkeni, kui suitsuandur hakkas hirmsat häält tegema. Õnneks ei olnud miskit hullu, pisut kärsahaisu, aga saime kaks teavitust. Esiteks, et lapsed peavad veel harjutama ja teiseks, et suitsuandur on töökorras. :) Tänane päev möödus oluliselt rahulikumalt ja suuri seiklusi meil ei olnud. Tegime kaupluse poolel mänguasjades suurpuhastuse ja kõik määrdunud ja katkised asjad viis Kalev prügimäele. Tasa ja targu saab ehk kogu kaupluse kraamile tiiru peale ja asjad jälle uuendatud.

Aitäh annetajatele ja abilistele! Samuti ka vahvatele klientidele, kes toovad kaasa rõõmsat meelt!

Pai.

14.07 Neljapäev

Kirjutamas Tiina:

Tere!

Meie selle nädala tegemised on olnud natuke teistsugused. Üks põllumees küsis, et ega me ei oleks lastega nõus teda aitama ja valmistama rukkipärgi. Arvasime, et see oleks päris põnev tegevus ja nii me selle pakkumise vastu võtsime.Ega see pärja punumine suurt  võilillepärja punumisest ei erinenud, kuid kõrs on tugevam ja nõuab suuremat hoolt ja pingutust, et töö püsima jääks kui seda võilillevart punudes.  Lõpptulemus- rukkipead koos põllulilledega oli imeilus. Õnneks saime ette antud koguse kenasti õigeks valmis ning tasuks saadud suur kotitäis kommegi sai ära söödud. 

Järgmisel nädalal üritame ära lõpetada folgipäeva fototausta ja paneme paika, kes mida folgil täpselt tegema hakkab.

Kõike head!

Tiina ja lapsed

15.07 Reede

Üsna rahulik päev, kuna vihmasadu ei lasknud inimestel just palju liigelda. Ühel hetkel keset päeva oli meie parklas üsna raske liigelda, kuna see oli ühtlaselt vee all. Aga nendel, kes soovisid meie keskusesse ikka tulla, ei tekitanud see probleemi ja üsna märjana ka kohale jõuti. Keset suurt sadu kuulsin õuest lõbusat itsitamist. Kuna see üsna pikka aega kestis, siis ei andnud uudishimu järgi ja läksin vaatama. Minu suureks üllatuseks toimus seal pildistamine ja pildistamist nautis üks värske abielupaar. Väga lahedalt võeti vaatamata ilmale uhkeid ja lustakaid poose. Omavolitsesin natukene ja pakkusin võimalust neil ka sees pildistada. Lihtsalt tuli selline tunne, et elu  ilusaimal päeval võiksid nad saada ka kuivemaid pilte ja tahaks neid sellega aidata. Mõeldud, tehtud ja pildistasid nad nii meie ruumides, kui ka trepil. Tore, et nad sattusid oma päeva ka meiega jagama. :) Soovime pruutpaarile jätkuvat õnne! :)

Aitäh vahvatele abilistele, kes ka täna mind üski ei jätnud ja toetava õla kõrvale tõid. :)

Üks hilinenud õnnesoov on meil ka veel üle anda.

Meie kallis Raikküla Kultuurikeskuse hing Ene tähistas oma juubelit.

Armas Ene! 

Pisut südamlikkust igaüks meist vajab,

oma teed nii raskelt, mõeldes plaanitult ta ajab,

pisut rõõmu hingesoojust igaüks meist soovib,

olla teistest parem elus korra proovib.

Meie õnnesoovid sulle täna ongi,

ära maha maga oma õnnerongi,

kui ka juhtub elus vahel raskeid aegu,

tuleb elada just rõõmsalt nüüd ja praegu.

Palju, palju õnne kogu meie meeskonna poolt ja sära ikka edasi, nagu soe suvine päike.

Kallistame!

18.07-19.07 Esmaspäev- Teisipäev

Tervitused!

Nädal algas meil taaskord pidustustega. Meie Elvi tähistas nädalavahetusel oma sünnipäeva ja loomulikult ei tahtnud ka meie sünnipäevapeost ilma jääda ja olime juba hommikul teda õnnitlemas.

Õnnitlusi pole kunagi liiast, seega armas Elvi!

Las halle juukseid paitab ajakäsi,

las aastad mööduvad, kui linnulend.

Pea püsti, elutormis ära väsi-

vaid tunne ikka noorelt end!

Soovime, et palju putru leiduks ikka Sinu pajas ja süda näitaks ikka teed, et meie juurde tulla!  Embame!

Ei tea, kas see oil Elvi sünnipäev, mis meie juurde kõik kokku tõi, või juhus. Igatahes on meie vabatahtlikke jälle rohkem. Suvised suvitamised tehtud ja tagasi kodukandis ja ühtlasi on tore, et seejuures ka meid ei ole unustatud. :) Meie päevad mööduvad ka kohe toredamini.

Minu truu ja ustav sõber kaupluses on ikka MM, kes ei jäta mind hetkekski hätta. Tuhat tänu Sulle!

Kuna päevad on üsna ühesugused ja suuri uudiseid pajatada pole, siis ootame Teid meie juurde, et oleks jälle millest kirjutada. :)

Kohtumiseni!

20.07-21.07 Kolmapäev – Neljapäev

Päevad, mis möödusid täiesti rahulikult ja tavapäraselt. Hetkel võib vaid öelda, et ainult muresi on juurde tekkimas. Nimelt meie laos olevad riided on niisked, mis tähendab, et ruumid ei ole enam töösõbralikud. Vaatame Raplas avatud silmadega ringi, et leida see uus ja hea koht meile tegutsemiseks. Esialgu tundub see üsna lootusetu, aga loodame ikka ja otsime.

Ühtlasi tegeleme vaikselt juba ka laagri ettevalmistustega, mis ei ole enam sugugi kaugel. Loodame ainult, et raha taha miskit ainult toppama ei jää ja kõik mida oodatakse saab toimuma.

Tahaks öelda, et homme on kirjutamas Ly, aga veel nii ei ole. Nädalakene puhkust on temal veel nautida jäänud ja siis juba värskete mõtete ja olemisega on tagasi rindel tegutsemas. :) Loodame, et homne päev toob põnevamat, et oleks millest kirjutada.

Homseni!

25.07 Esmaspäev

Hei!

Kuna reedene päev oli tõesti nii tavapärane ja miskit märkimisväärset ei toimunud, siis tõesti ei karanud miskit pähe, milles kirjutada.

Nüüd on aga alanud uus nädal ja nagu ikka, siis vähemalt on esmapäev selline päev, kus on rohkem kirjutada ja seda lihtsal põhjusel, meil on vabatahtlikke palju. Nagu igal esmaspäeval, siis ka täna oli nii. Mida õhtu poole kell liikus, seda rohkem oli ka meiega liitujaid. Väga vahva, ikka toredam ja lõbusam.

Kalender näitab kuu lõppu, mis on meie kliendid kuskile ära kaotanud ja siis on päevad üsna vaiksed. Tuleb ette, et mitu tundi ei astu keegi sisse. Kasutasime seda vaikset aega targasti ning koristasime ning panime uusi asju välja. Samuti tegutsesime teadmises, et Väino on kohe, kohe saabumas ja saame ladu tühjemaks, aga kahjuks ta meile ikka ei jõudnud. Loodame, et nädala vältel ta ikka kohale saabub. :) Õnneks sai täna ikka ka ühtteist välja anda. Vändra valla sotiaaltöötajad olid meil, et leida oma valla rahva muredele leevendust ja ühe auto jagu seda nad ka said. Leppisime kokku, et vähemalt ühe korra on nad veel tulemas.

Aitäh Elvi, MM, Maret, Natali, Tiina, Jasmin ja Rainer, et abiks olite. :)

Kohtumiseni!

26.07-27.07 Teisipäev- Kolmapäev

Hei!

Viimased päevad on õpetanud, et oma vingumisega tuleb ettevaatlik olla. Nurisesin, et on üsna igavalt päevad möödunud ja nüüd siis on ekstreemsust olnud küll ja rohkemgi veel. Väga palju on käinud abivajajaid ja nii mõnedki uued pered on meie poole pöördunud. Õnneks on meil nii palju varu, et koheselt saime ka suuremad ja kriitilisemad mured lahendatud. Perede lood on aga sellised, et süda tahab sees murduda ja muretsed ka õhtul peale tööd ja uneski veel. Aga suurt midagi kahjuks ka teha ei anna, tuleb vaid ainult pöialt hoida ja loota, et kõik saab korda ja kõik läheb hääks. Ja ehk saabub ka kunagi päev, kus seadusi tehakse selliselt, et reaalselt ka need inimesi kaitsevad/aitavad.

Kuna oma soovidega tuleb ettevaatlik olla, sest need lähevad täide, siis nüüd ma soovin väga, et meie lastelaagri toetuseks laekuks toetusi ja kõik kulgeks kenasti. :)

Uute ja paremate päevadeni!

28.07 Neljapäev

Kirjutamas Tiina:

Tere!

Suvevaheajast on juba suurem osa ära puhatud. Lapsed on juba veidike ärevil, et algab peagi uus õppeaasta. 

Tegime täna ära  esmaspäeval keskusest saadud värvilistest pakkepaberitsest südamed – lõikasime kujundite abil välja. Nüüd on kõik vajaminevad detailid ja pabernukkude jaoks vajalikud kontuurjooned paberitele folgipäevaks kantud. 

Teeme nüüd 5.augustini väikese  väljateenitud puhkuse – paljud maal vanavanemate juures kes lihtsalt tahavad kohustusteta puhata, kes laagritesse minemas ja muidugi meelitavad praegu lapsi soojad rannailmad.

 Päikest!

Tiina ja lapsed 

29.07 Reede

Tere taas.

Minule pakkus tänasel päeval mõtteainet see, et kui inimesed oleksid sama kriitilised enda vastu, kui nad on teiste suhtes, siis oleks vast maailm parem paik. Paratamatult kuulen ma oma tööga seoses palju erinevaid mõtteavaldusi. Tihti süüdistatakse ja halvustatakse teiste suhtumist või näidatakse näpuga teise inimese peale. Kas me ise oleme nii puhtad, et teisi kritiseerida? Kas me ise oleme õiged ja õiglased hindama teise seisukorda. Mulle tundub, et inimestel puudub sageli võime panna end teise olukorda. Ma tean, et see ei ole alati nii lihtne, aga kui vähemalt proovitaks enne oma seisukoha võtmist asetada end teise kingadesse, siis ehk poleks nii palju asjatut kurjust. Proovisin täna meie noortele/lastele seda mõttelaadi seletada ja juurutada. Meie arutelu läks üsna tuliseks ja põnevaks. Aga lõpptulemus vast jättis kõigisse oma jälje.

Lisaks sellele koristasime täna pisut poodi ja panime uusi asju välja. Tiina ja tema perekond oli meil täna suuresti esindatud ja aitasid nad meie keldrist kotte üles vedada. Proovime lähimal ajal saada nii kaugele, et kelder täiesti tühjaks teha. Suur, suur aitäh!

Esmaspäeval on juba Ly tagasi, siis läheb elu jälle kergemaks. :)

Kategooria Uudised | Kommentaarid välja lülitatud

SV, Alma päevik – Juuni 2016

01. 06 Kolmapäev

IMG_2686Hei!

Ilusat uut kuud ja veelgi ilusamat LASTEKAITSEPÄEVA! :)

Meie päev on olnud väga lastekeskne. Oleme ju küll igapäevaselt seotud lastega, aga tänane möödus just nimelt ja ainiti lastega seoses. Selgus, et esimene lastelaager saabub ootamatult juba juunis. Nimelt, kui me varem uurisime võimalusi Hobulaiule sõita, siis olid võimalused nulli lähedal ja nüüd helistati, et tekkis selline hea võimalus. Vabanesid kuupäevad 14-16 juuni, mis on juba üsna kohe. Väga lühikese mõtlemisaja järel otsustasime öelda jah ja võtame sõidu ette. Nüüd on kibekiire sagimise aeg ja palju vaja organiseerida. Alustades lastevanematega läbirääkimistest ja lõpetades tegevuste, toitlustamise ja transpordiga. See laager ei jää meil selle suve ainukeseks. Augustis oleme võtnud plaani sõita Vormsile. Kuna lapsi on huviharidusklassides nii palju, siis ühest laagrist enam ei piisa. Esimeses laagris on osalemas 30 last. Oleme väga tänulikud, kui ka Sina panustad meie ettevõtmisse ja aitad luua lastele toredad päevad.

Terve päev ongi möödunud põhiliselt laagri lainel. Kaupluses sai ka mõned kotid uusi riideid välja pandud, et klientidel oleks ikka mida osta. :)

Seega olete palavalt oodatud!

Ilusat päeva jätku!

03.06 Reede

Kirjutab Ly:

Tere!

Seegi nädal on meil kiirelt läinud… toimetamist on olnud siin ja sealpool…poes saab järjest suvisemat välja panna ja samuti laos…

Abivajajadki käivad suvisemaid asju  otsimas. Väike Maria oli sel nädalal väga tubli… aitas palju laos riideid korda panna… 

Eelmisel kuul kokku sai abi 68 pere, kellest 2 uut.

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

06.06 Esmaspäev

Tere ja head uut nädalat!

Meil algas nädal väga tublisti. 6 noort ja tragit praktikal olevat noort neiut olid mul mitu tundi abiks. Saime üheskoos väga palju tehtud. Kuna Kallaste Väino oli meil jälle käimas, siis võtsime alustuseks kiiruga palju asju müügist ja panime need temaga kaasa. Seejärel asusime tühje stangesi jälle täitma. Kaupluse osa on kenasti kirju ja suviselt värve täis. Mõnus ja värske. :)

Ka Ly-l oli täna abilisi. Alustades Maretist ja vilksamisi käisid ka teised abiks. Suur aitäh kõigile abistajatele. Samuti nagu ikka täname kõiki annetajaid, kes nii laupäeval, kui täna olid asju toomas.

Mis puudutab meie saabuvat suvelaagrit, siis peame kurvastama, sest laupäevase seisuga ei ole keegi meie ettevõtmist toetanud. Proovin homme helistada ettevõtteid läbi, ehk keegi leiab võimaluse toetuseks. Saan aru küll, et jäime üleskutsega üsna hilja peale, aga tõesti saime ka meie alles teada. Kiireks läheb see organiseerimine küll, aga saame hakkama.

Tänaseks kõik…Kaunist õhtut!

 08.06 Kolmapäev

Tervitusi taas!

Päevad on möödunud suurte muutusteta. Üritame leida toetajaid laagrile ja mõelda välja, mida laagrisse süüa kaasa võtta. Kuna me lähme üle mere saarele paadiga, siis asjade vedamine on üsna tülikas ja raske ettevõtmine. Püüame ikka võimalikult targasti ja kokkuhoidlikult pakkida ja asju kaasa varuda. Lapsi on meil palju, kes laagrisse soovisid. Seekord on osalemas siis 30 last ja 6 täiskasvanut. Augustis on ees ootamas teine laager ja sinna on vähemasti sama palju lapsi kaasa arvestatud. Usun, et isegi rohkem. Aga sellest juba siis.

Üsna põnev on laagrile mõelda. Hea vaheldus meie argipäeva. Ja muidugi, mis teeb kõikse rohkem meele heaks, siis lapsed on õhinal ja ootavad väga. Siis on ka, mille nimel pingutada.

Rohkem nagu polegi miskit lisada täna…

Ootame kõiki ka ikka laagrit toetama!

10.06 Reede

Ly:

Tere!

Jääb taaskord öelda, et üks töönädal on kiirelt möödunud…täis argiseid toimetamisi…

Sai tehtud ettevalmistusi järgmise nädalöa laste laagri tarvis,…poodi järjest “värskemaid asju” välja panna,…Suuri koguseid annetusi läbi sorteerida jne…

…ja Ljudale suured tänud, kes just kastitäie küpsiseid lastele laagri tarvis tõi…

Abi sai sel nädalal 22 pere.

Ilusat nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

 13.06 Esmaspäev

Hei!

On kiire, kiire uue nädala algus. ON LAAGRINÄDALA algus. :)

Kuigi on tegemist ja ettevalmistusi kuhjaga, siis lastel on ootusärevus ja sära silmades. Mis veel tahta. Terve päev on möödunud pingeliselt ja kuidagi virr-varri nime all…ent ometi on see ka põnev…vähemalt mulle sobib. :)

Kuna homsest jääb kogu meie keskus vabatahtlikke hoole ja armastuse alla, siis kõik sellised asjad, milleks on mind ja Ly-d vaja, tuli täna korda ajada. Õnneks on meie vabatahtlikud nii kogenud ja asjalikud, et saavad peaaegu kõigega hakkama ja kogemustest puudu ei tule. Süda küll kripeldama ei jää, et miski Raplasse ripakile jääks.

Kiirus ja tormamine ei olnud täna mitte teps ainult minu ega Ly rida. Suure kiituse ja pika pai teeme oma kokatädi suunas, kes valmistab meile homseks kaasa maitsvat suppi ja veedab tänase öö meie keskuses askeldades. Seega ei tasu imelikuks pidada, et meil ka öösel tuled põlevad, kõik on kontrolli all. :) Veelkord aitäh Elvi!

Minu ülesandeks jäi ka poe külastamine ja ma ütlen ausalt, et ma ei mäleta, millal viimati mul poodlemine nii kaua aega võttis. Ja seda kõike veel toidupood. Enda lohutuseks võib vast öelda, et 2,5 tundi ja kõik peaks olemas olema. Kuid eks see see selgub juba laagris olles…

Aitäh kõigile toetajatele ja veel ei ole hilja toetada, kui varem ei jõudnud, sest  kahjuks on panustajaid väga, väga vähe…

Aga hoidke meile siis pöialt, et kõik vahvalt sujuks ja kõik rõõmsad ja roosad oleks. Tagasi saabudes siis kirjutame, kuidas meil läks…

Ilusat nädalat!

 14-16. 06. LAAGER HOBULAIUL

Tere taas!

Oleme rõõmsalt, õnnelikult, rahulolevalt ja tervelt (kui välja arvata kahe õpetaja pisikesed tervisehädad välja) tagasi. Laager oli tõsiselt vahva ja 100% õnnestunud. Ainuke asi, mille üle saab nuriseda, siis nagu ikka saavad head asjad liiga kiiresti otsa.

Alustuseks ütlen ära tänusõnad kõigile, kes aitasid laagri toimumisele kaasa. Aitäh meie vabatahtlikud, kes hoidsid tublisti meie keskust. Aitäh Elvile imemaitsva supi eest, mida jagus lausa kaheks toidukorraks.  Aitäh Saarioinen Eestile, kes toetas meid Mamma toodetega ja kattis samuti ära ühe toidukorra. Suur tänu Märjamaa Vallavalitsusele, kes võttis vastu otsuse, et majutuse eest meie käest raha ei küsita. Aitäh toetajad, kes kandsid laagri toimumiseks raha : Triin Edovald, Tõnis Krosmann ja AllePal OÜ. Suured tänud ka meie õpetajatele, kes kaasas olid: Tiina, Liis, Ly ja Marie. Ning muidugi suured tänud meie vahvatele lastele, kes olid kõik toredad ja osavõtlikud kaaslased.

Laager oli täis tegevusi, mängu ja puhkust. Üheks ülesandeks said lapsed pidada päevikut. Hakkan vaikselt neid sisestama ja saate ülevaate, mis kellegile meelde jäi…

LASTELAAGRI BLOGID

Terminaatorid: Cristjan Gregory, Alex ja Ly
Cristjan Gregory:
14.06.2016
Tänased muljed: Päev on hea olnud. Saime sõita paadiga ja olla niisama.
    Sõime laua taga ja kõigil said kõhud täis.
Tänased tegevused: Saime käia rannas ja siis ringi joosta, aga veel põnevam oli siis,
kui saime mängida.
Rannas oli soe ja hea olla. Vesi oli küll täna külm, aga soe oli ikka!
Tänased mängimised: Saime mängida erinevaid mänge ja lõbutseda ning niisama ringi käia.
Alex:
TEISIPÄEV!
Kui me siia jõudsime siis me ladusime pakke. Mina, Gregory ja Jarmo ladusime laudu. Pärast seda sõime
laua taga ja chillisime. Kui õhtu saabus, läksid kõik magama.
KOLMAPÄEV!
Ärkasime kell 10 hommikul. Sõime putru ja läksime randa.
Rannas oli tore ja lahe. Mind ja Jarmot maeti liiva sisse. Pärast seda me läksime tagasi sööma.
Kell helises ja nad ütlesid, et me peame tegema kas muinasjutu, uudise, laulu, näidendi või luuletuse.
Kui kell oli 8, siis pidime neid tegema. Me tegime muinasjutu.
Õhtu saabus ja kõik läksid magama.
KASSID: Johanna, Tiina, Liis ja Angela
TEISIPÄEV!
 1. Sõitsime Rohuküla sadamasse
 2. Sõitsime paadiga Hobulaiule
 3. Seadsime ennast tuppa sisse
 4. Suhtlesime, olime niisama
 5. Sõime
 6. Kirjutasime laagrivihikusse asju
 7. Tegime toale nimesildi
 8. Tegime tutvumismängu
 9. Mängisime mädamuna
 10. Sõime
 11. Sõime saiakest
 12. Läksime ujuma
 13. Olime niisama
 14. Viktoriin
 15. Magama
MIS MEIELE MEELDIS SELLEL PÄEVAL?
Johanna- See oli lõbus, kõige rohkem meeldis mulle mädamuna mängida ja viktoriini teha
Liis- Väga tore päev oli!
Angela- Mulle meeldis ujumine
Tiina- Mulle meeldis üle Väinamere sõita ja kui jõudsime kohale siis meid ei oodanud vastas luksusautod, vaid 2 halli käru.
 Lapsed olid korralikud ja sõbralikud
KOLMAPÄEV!
 1. Ärkasime
 2. Sõime
 3. Ujusime
 4. Olime niisama
 5. Sõime
 6. Ujusime
 7. Tgeime grupitööd
 8. Mängisime mädamuna
 9. Sõime
 10. Olime niisama
 11. Lugesime asju ette
 12. Olime niisama
 13. Läksime magama
MIS MEILE MEELDIS SEL PÄEVAL?
Johanna- Kõik meeldis!
Liis- Ujumine meeldis
Angela- Ujuda meeldis
Tiina- Etteasted meeldisid
NELJAPÄEV!
 1. Ärkasime
 2. Sõime
 3. Panime asjad kokku
 4. Läksime Hobulaiult ära
MEILE MEELDIS LAAGER!!!
jätkub…….

17.06 Reede

Vahepeal avaldan Ly kokkuvõtte ja uuel nädalal jälle laste laagri muljeid…

Ly:

Tere!

Tänane päev meil oli suhteliselt rahulik…sai sorteerida pisut ette kogunenud asju ära ning teha muud tarvilist…

Vihmasele ilmale vaatamata jõudsid ka viie pere abivajajad meile…ikka riided, jalatsid ja toidupoolis mureks…

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

20.06 Esmaspäev

Tervitusi meie majast!

Uus nädal algas väga tegusalt. Alustuseks sai palju uut jälle välja pandud kauplusesse. Eelmisel nädalal, kui meie vapper MM oli parimaid pakkumisi tegemas, siis oli palju riidepuid vabanenud, mis tähendab omakorda, et ruumi tekkis uutele asjadele. Vilunumad silmad ehk siis püsikliendid leidsid uue kauba kohe ka kergleva mänglusega üles ja viisid ühtteist ka kaasa. :) See nüüd ei tähenda, et tulla ei tasuks, iga päev ikka lisa.

Lisa me saame ohtralt panna tänu sellele, et on annetajaid. Siinkohal aitäh kõigile toojatele. Neid on olnud tõeliselt palju, sest järg eelmisest nädalast on ikka tohutu…et kõigest piltlikult öeldes läbi närida, võtab ikka mitu tublit tööpäeva. Kuna aga üks tööpäev sisaldab ka muid toimetusi, siis on oht, et järg jääb lausa järgmisse nädalasse. Just nimelt järgmisse, sest ka meie puhkame. Veel homme oleme pikalt ja kolmapäevast juba lühendatud päeva, nagu meie armsa Vabariigi seadus ette näeb.

Aitäh kõigile sunniviisilistele! :) Naljatledes kutsume nii oma armsaid vabatahtlikke, kes ikka ja jälle tulevad rõõmsalt, sest süda ei luba eemal olla. Elvi lubab meil juba mitmeid päevi, et homme olen eemal, aga ikka käib kasvõi korra vaatamas, kas kõik on kontrolli all. :) Vahva! Vahva, et on tekkinud oma teine perekond!

Homme või hiljemalt ülehomme katsun nii kaugele saada, et jälle laste kirjutisi arvutisse trükkida ja siin avaldada… seniks aga tsaupakaaaa!

 21.06 Teisipäev

Tänane päev ei erinenud väga millegi poolest eilsest. Isegi püsikliendid olid meid taas külastamas, kuna lubasin ikka ja jälle miskit uut lisada. Ka vabatahtlikud olid meil jälle usinasti abiks ja tehtud sai üheskoos ikka palju. Aitäh, aitäh, aitäh… Lisaks tavapärastele toimingutele tegi Elvi tühjaks ka kõik külmikud ja panime need puhkuse päevadeks sulama.

Suurt midagi lisada nagu polegi tänasest. Kuna homme on kirjutamas juba Ly, siis mina soovin ainult imeilusaid ja turvalisi Jaanipäeva pidustusi ja kohtumiseni juba uuel nädalal. :)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

…jätkub… LASTELAAGRI BLOGID:

MÕNUSAD SUVITAJAD: Katrin, Kristi, Carola, Karolin, Veronica
 1. Laagripäev
 Laagrisse tulime praamiga. Sügav vesi oli. Lõunaks sõime kahte erinevat sorti pannkooke: magusaid ja soolaseid.
Meile meeldib meie tuba. Meile näidati, kus asub WC ja räägiti, et siin on metssead öösiti. Saime tuttavaks omavahel ja tegime
ühise uksesildi. Meie toa nimi on “Mõnusad suvitajad”.
 Mängisime enne õhtusööki mädamuna. Õhtusöögiks oli punane kapsasupp. Käisime ka ujumas. Kaldal oli vesi külm, aga kui sa
läksid sügavamale oli mõnusalt soe.
 Hiliseks õhtusöögiks saime veel pannkooke ja forelli täidisega leibu. Magama läksime kell 23.00.
 1. Laagripäev
 Ärkasime u. kell 9.00. Hommikuks sõime putru ja saia. Järgmisena läksime ujuma, kuid mõned jäid kaldale merekarpe korjama. Siis tulime tagasi.
Muide…vesi oli soe. Lõunaks sõime boršši. Porgandit saime ka süüa. Siis me võtsime rivvi ja hakkasime mängima, tegime rühmatööd.
Siis tuli tubade kontroll, kui tubade kontroll lõppes, jätkasime rühmatööd. Peale rühmatööd mängisid mõned mädamuna. Järgmisena
esitasime oma rühmatööd. Meie arvates läks kõige paremini näitlejatel ja lauljatel.
 Jalgade pesemine toimus meil mere ääres. Meil jäi aega ise veel lutsu visata.
 1. Laagripäev
Ärkasime kell 9:10. Sõime hommikust. Hommikusöögiks oli sama mis 2. laagripäeval. Järgmisena saime teada, kes on meie
salasõbrad, kuigi enamus teadsid juba. Siis läksid Rapla lapsed paadile. Peale Rapla omasid läksime meie- Kehtna ja Eidapere omad ja viimasena
Märjamaa omad. Buss väljus kell üks. Bussisõit oli tore.
Kokkuvõtteks võiks öelda, et neid päevi võiks korrata!
YOLO SQUAD: Jarmo, Stiina-Johanna, Vivian, Mirjam
Päev #1
Jarmo: Jarmole meeldis paadiga sõit, kuna Jarmo jõudis esimesena. Kui teised ootama pidid, oli Jarmol lõbus.
Siis kui Jarmo oli ainsana meie grupist saarel, siis tassis ta Gregoryga kaste ning jõi jooke.
Stiina: Seni kuni teised läksid paadiga saarele, viskas Stiina kive ja rääkis tüdrukutega juttu.
Vivian: Alguses arvas Vivian, et kõik läheb kiiresti. Järgmised 60 min. sõideti Haapsallu. Siis pidi Vivian ootama 2 tundi,
et minna saarele. Kui ta saarele jõudis, siis oli kõik nagu vanasti.
Mirjam: Bussisõit möödus kiiresti, kuid laeva pidime ootama 2 tundi. Laevasõit oli lahe ning kiire. Kohale jõudes oli kõik lahe.
Saime toad ja aeg läks edasi.
Päev #2
Hommikul ärgates olime me väsinud. Hommikusöök oli puder moosiga. Päeval läksime ujuma. Siis sõime. Õhtusöögiks oli
riis viineri ja pihviga.
Jarmo: Ärkasin hommikul, magasime sisse. Siis läksime sööma, läksime ujuma, siis ujusime 3 tundi ja läksime laagripaika
sööma ning mängisime mädamuna. Lõpuks oli õhtusöök ja paar tundi hiljem pesime jalgu ja viskasime lutsu ning meie juurde
tuli uus inimene nimega Egne-Liis ja ta on meiega ikka veel.
SEE OLI MAAILMA PARIM LAAGER!
SEGADUS: Laura, Holger, Maria, Anete
14.06.16 teisipäev
Laura- Talle meeldib seigelda omapäi
Holger- Tore ja on alati nõus kõigega
Maria- Sõbralik ja abivalmis, alati aitab teisi kui midagi on
Anete- Meeldib kõike teha
Kõigile meeldis ujuda. Väga tore oli. Jutustame alati kõigest. Meeldib kõike teha, kui saab, siis mängime kõike ka.
15.06.16 kolmapäev
 Ärkasime kella peale ja läksime hommikust sööma. Hommikusöögiks oli puder ja võisai. Käisime rannas ujumas. Korjasime merekarpe.
Lõunasöögiks sõime suppi ja küpsiseid. Peale lõunasööki saime veel ujuma. Ootasime õhtusööki ja mängisime mänge ka.
Õhtusöögiks saime riisi, pihvi ja viinerit. Kirjutasime laule, luuletusi, uudiseid, näidendit ja lugu. Siis hakkasime neid esitama. Enne seda tegime
näitlejate soojendust. Peale seda lugesime blogi.
Mängisime veel natuke ja siis läksime magama ning Maria lahkus meie toast.
16.06.16 neljapäev
Ärkasime kell 8.30 ja hakkasime asju pakkima.
Kui oli õige aeg siis läksime sööma. Hommikusöögiks oli putru ja võileib. Peale hommikusööki panime asjad kokku ja tegime toa korda.
 Hakkasime paadiga sõitma ja ootasime bussi, kui buss kohale jõudis, hakkas sõit kodu poole.
SKIL Kamber: S- Steven, K- Kert-Robert, I- Indrek, L- Liis
Siin on lahe ja rand on lähedal ja väikesed lahedad teerajad. See on väike saar ja siin võib huvitav olla, sest siin võib kohata metssigu.
See oli ka veel lahe, et me tulime siia saarele paadiga.
 Üle mere saarele jõudmiseks kulus u. 3 tundi, sest paat vedas meid 3 korda (12 in. korraga). Hobulaiu saar on ülilahe!
Täna saime kõigiga tuttavaks ja igaüks sai ka omale laagri salasõbra. Päeva lõpus toimus viktoriin. Kell on 22.35
ja enamus rahvas on väljas. (Õp. Liis 14.06)
15.juuni
 Ärkasime suht hilja, sest kokkulepitult 9.30 hommikusöögist ei tulnud veel midagi välja. Kõik peale Tiina ja Ly alles magasid
(või siis olid väga vaikselt oma tubades).
Hommikusöögiks oli väga maitsev 4-viljahelbe puder ning võileivad (lisaks pannkoogid).
 Kella 11 paiku suundusime saare põhjapunkti ja jäime selle lähedale randa. Tõeline puhkus (2 h). Lõunaks saime maitsvat suppi
ja magustoiduks küpsiseid. Lõunapaus ja mängud- seejärel ujumine sadamas.
 Õhtuoode kringel ja porgandid+ loometöö õhtuks. Iga võistkond pidi midagi välja mõtlema: luuletus, muinasjutt, uudis, laul ja näidend.
Tubade koristamine!!!
16.juuni
Hommikul 9.30 paiku hommikusöök 8puder, võikud). 10.00 salasõbra väljaselgitamine. 10.30 hakkame mandrile liikuma.
Ootame Rohuküla sadamas kuni 13.00 saabus buss.
Kojusõit: Haapsalu, Märjamaa, Rapla, Kehtna
Arvamused laagrist:
Steven: Normaalne oli, aga ma ei saanud oma mänge teha (korraldada). Meeldis salasõbra mäng ning eriti hea oliviimase päeva söök (sadamas krõpsu söömine).
Tore oli ujuda ja lahe oli väike vihmasadu. Kahju, et kraanivett polnud ja pesta ei saanud. Ägedad metsarajad olid ning meeldis kive ja merekarpe korjata. Kurb,
et metssigu ei näinud. Oli tore laager ja sai magamiskoti sees ja nari teisel korrusel magada.
Kert-Robert: Mul hakkas eile õhtul koduigatsus ja praegu tundub, et mitte miski polnud tore. Toit maitses ning salasõbramäng meeldis küll tegelt.
õpetaja Liis: Olin esimest korda Hobulaiu saarel ning mulle oli see tõeline puhkus…eemalolek.
Seltskond, mis koosnes õpetajatest, Märjamaa, Rapla, Kehtna ja Eidapere lastest, olid tõeliselt tublid ja meil ei olnud üldse muresid/probleeme kellegagi.
Ilmaga meil ka väga vedas, sest saarel saime vaid teise päeva õhtul veidi seenevihma, muidu oli ilm suviselt soe. Süüa saime väga hästi ja toitu jäi isegi
järgi. Toidujäänused visati metssigadele.
 Ahjaa…Holger nägi eile õhtul WC-sse minnes magavat metssiga :D -muidu pidid nad olema saarel sõbralikud ja inimesele midagi ei tee.
Väga vahva oli teiega laagris olla!

22.06 Kolmapäev

Kirjutamas Ly:

Tere!

Niipaljukest seda pikkade pühade-eelset töönadalat siis jaguski…

…meie majas olid tänased tunnid suhteliselt vaiksed…osad vabatahtlikud on juba oma plaani pühadeks varakult ära teinud…abivajajad vastupidi käisid enamuses pühadeks miskit toidikraami nõutamas…

Ilusaid pikki pühi kõigile! 

Parimete soovidega,

Ly

27.06 Esmaspäev

Juuni viimane nädal ongi käima läinud. Pikad pidustused on seljatatud ja nüüd aeg keskenduda jälle tööle. Meil toimus see üleminek täna pisut leevendatult, sest kaks pidu sai tasakesi peetud veel omakeskis.

Kallis MM ja Oleg!

Õnn on suurtes ja väikestes töödes, 
pikkades päevades, uneta öödes. 
Õnn on hetk, mis kaunis kui ime, 
õnn on see, mil polegi nime. 
Õnn on kõiges, mis tänagi teeme, 
selles on homsete rõõmude seeme. :)

Soovime teile palju, palju õnne ja kordaminekuid!

Üldjoontes oli päev täitsa rahulik ja vaikne. Sai tegeletud koristamisega ja igapäevaste toimetustega. Ilmselt jätkub kõik ka homme samas rütmis.

Kaunist nädalat!

28.06 Teisipäev

Täna kirjutamas õpetaja Tiina:

Tere!

Meil siin Märjamaal käib ettevalmistus Märjamaa folgiks. Märjamaa rahvamaja pakkus meile jälle toreda võimaluse osaleda Märjamaa SV lastega folgi lastepäeval töötoa organiseerimisega. Otsustasime õpetada paela punumist, valmistame ette fototahvli ja teeme maasikapildiga puust kaelakeesid. Kuna sellel aastal on meil folgi teemaks “Eesti pulm”, siis joonistame lastega fototahvlile pruudi ja peigmehe, selleks läheme esmaspäeval üheskoos raamatukokku ja proovime laenutada raamatu, kus oleks pilte rahvuslikust pulmast. Sellised toredad suvised tegemised on meil siinpool käsil.

Tiina ja lapsed

Kategooria Uudised | Kommentaarid välja lülitatud

SV, Alma päevik – Mai 2016

02.05 Esmaspäev

Kaunist uue kuu ja uue nädala algust! Soe ja mõnus maikuu on saabunud ja tänavapilti vaadates võib lausa suve peale mõtlema hakata. On juba neid, kes silkavad päris suviselt. Meie jaoks, kes me oleme siseruumides, kus sooja on valdavalt 8 kraadi ainult ning  villane sokk on meie lahutamatu kaaslane, on selline vaatpilt ikka päris judinaid tekitav. :) Käime meiegi õues soojas ja hoiame ikka uksi lahti, et soe sisse leiaks tee.

Päev möödus üsna tempokalt, sest tegemisi oli kuhjaga. Alustades koristamisest, sorteerimisest (millele lõppu tõesti ei paista) ja lõpetades kirjavahetustega, mida oli samuti omajagu. Meie klientidele teadmiseks, et panime täna lastega koos väga palju asju välja ja valik on ikka väga lai. ;) Lapsed kahjuks meil praegu kaua ei püsi, sest õues on ikka parem olla ja aega veeta.

Palju on küsitud meie kirbuturgude kohta, aga ütlen ausalt, et me ei ole veel omakeskis otsusele jõudnud, kas võtame nende korraldamise ette või käib see meile üle jõu.

Tänaseks ütlen nägemist ja tänan kõiki, kes abiks olid!

03.05 Teisipäev

Rõõmus ja vahva päev. Palju lapsi oli täna rõõmu toomas ja saime nii mõnegi mure lahendatud. Kevad on käes ja uued riidemured on päevakorral. Õnneks natukene otsides saime kõik ilusti riidesse.

Lys-Maria, Elvi ja MM olid täna ütlemata suureks abiks. Silmnähtavalt vähenes sorteerimisjärg ja köök pandi läikima. Tublid ja tragid, ei jõua ära kiita! :)

Õhtupoolik oli tegelemine raamatupidamisega, sest kuu algusele kohaselt on see vajalik. Pisut jääb ka homsesse, sest rõõmsate klientidega oli vaja samuti suhelda. Loodame, et nädal jätkub sama positiivselt.

Täna on kirjutamas ka õpetaja Anne:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Rõõmus taaskohtumine Eidaperes 02.05

Olin mõnda aega eemal, aga seda suurem oli rõõm lastega kohtuda. Kohal oli küll ainult neli tüdrukut, kuid tänu sellele saime emadepäevaks natuke raskemaid ehteid teha,  mis vajasid rohkem juhendamist. Emadele sai tehtud kõrvarõngaid ja käevõrusid erinevate helmestega. 

Rõõmsat kevadet teile Eidaperest :)

Õpetaja Anne ja lapsed

05.05 Neljapäev

Tervitused!

Jälle üks tore ja soe kevadpäev õhtusse jõudnud. Soe on väljas juba tõesti ja mis siin salata, igal võimalikul hetkel käime ka meie ennast õues soojendamas. Tänane päev möödus üsna külastajate rohkelt ja seda nii Ly-l abivajajatega, kui minul kaupluse poolel. Puhas rõõm!

Õnnestus täna kohtuda ühe väga värske ilmakodanikuga. Ainult neli päeva on ta jõudnud seda maailma avastada. Olime kõik heldinult teda vaatamas ja imetlemas. Palju õnne vanematele ja kõige rohkem pisikesele endale selles maailmas toimetamiseks!

Ajame müstiliselt kadunud kirja taga, mis ootab edasi saatmist Tallinnasse. Eesti Post ja kandekeskus on visanud meile väikse vimka, aga lubati, et homse päeva jooksul on see kiri meie käes. Mis veel…raamatupidamisega sai seekord ühele poole ja samuti oma uputuse kahjude klaarimisega. Tundub, et nädala lõpuks saame oma asjadega niinimetatult joonele ja rahus puhkepäevi nautida.

Lisan meie nimistusse ka uued annetajad ja ütlen kõigile annetajatele suured tänud! Aitäh Rajar Viik, Raini Lohk ja Janek ning Inga Rannama! :)

Mina soovin juba kaunist nädalavahetust, sest homme on kirjutamas juba Ly. Aga kohtuda on võimalik veel homme ja laupäeval kaupluses. :)

06.05 Reede

Ly:

Tere!

Taaskord on üks töönädal kohe lõppemas…asju toodi ja viidi sel nädalal päris palju. Tänud kõigile annetajatele…ja meie vabatahtlikele, kes ilusatele kevadilmadele vaatamata meil toimetamas on käinud…

Eelmisel kuul sai abi kokku 61 pere, kellest 2 uut.

Täna sai abi kokku 6 pere, kellest 1 uus.

Jätkuvalt ootavad 5 pere endale töötavat pesumasinat, 3 pere jalgratast ja külmkappi… 

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Töökat talgupäeva!

Ilusat emadepäeva!

Parimate soovidega,

Ly

09.05 Esmaspäev

Hei!

Loodan, et eilne emadepäev oli kõigile emadele tore ja rõõmus. Ei ole ju miskit paremat siin ilmas, kui oma lapse kallistused. Iga aastaga läheb minu jaoks see päev armsamaks ja põnevamaks. Kui laps kasvab, siis kasvavad ka oskused ja areneb oskus üllatada. Ma arvan, et ei olnud mina eile ainuke ema, kellel pea terve päeva vältel olid silmad pisaraveest sillerdamas. :) On ikka tore päev see emadepäev!.

Aga uus nädal uute rõõmude ja muredega on kohal! Tundub õnneks, et esimesi on meitel ikka rohkem. Rõõmsad lapsed, head annetajad ja tublid vabatahtlikud, keda esmaspäeviti kohe on tublisti.

Muresi on ka, kui nii saab järgnevat teemat nimetada…Juba pikemat aega on tekkinud tunne, et ka heategevuses on tekkinud konkurents. Kuigi tegelikult peaks meil kõigil olema üks ja seesama eesmärk ja justkui oleks loogiline, et erinevad grupid ja organisatsioonid teevad aitamise nimel koostööd. Kahjuks see aga nii ei ole praktikas. Kui internetis levib info, et Rapla vallast mõni perekond vajab abi, siis see link saabub läbi mitmete, mitmete tuttavate meieni. Me oleme üleskutse tegijale teinud mitmeid kordi kirju, et oleme olemas ja valmis aitama, kuid kahjuks jäävad need kirjad tähelepanuta. Natukene teeb kurvaks, aga vägisi ei saa ju kellegile peale suruda abi.

Meie uks on kõigile abivajajatele valla, pole kedagi ukselt tagasi saatnud ja ei saada ka!

Loodame, et nädal tuleb soe ja mõnus ning seda igas mõttes!

Pai!

10.05 Teisipäev 

Täna kirjutamas õpetajad…

Alustab Tiina:

Tere!

Kevade viimane kuu hakkab peagi läbi saama ja kiirus, kiirus on see, mis meid kuust-kuusse lennutab. Tõepoolest on kevad märkamatult läbi saamas. Tegemisi on olnud küllaga – meil on siin kooli juures imetore kooliaed, kus me kevaditi suurema osa oma ajast kas joonistades, mängides, loodust nautides jne veedame. Eile näiteks õnnestus meil kooliaias ära süüa selle aasta esimene rabarber ja soovijad said ka koogi jaoks rabarbereid koju kaasa võtta. 

Oleme siin joonistanud ja meisterdanud kevadlilli, mida on koolimaja seintele kaunistuseks võimalik üles panna. Tasapisi teeme siin plaane suvevaheaja huvitavamaks veetmise osas. Kuna ma ise veel kordagi uues noortekeskuses käinud ei ole, siis sean lähipäevadel oma sammud sinna, et küsida, kas me saame suvevaheajal oma lastega tunde ka seal läbi viia ( neil on õues erinevaid mängulkaudu ja ka sees põnevaid mänge).

Kindlasti toimub meil järgmisel nädalal igakevadine traditsiooniline kokkusaamine meditsiinitöötajaga, kes lastele suvistest ohtudest ja esmaabist räägib.

Nautige päikest!

Tiina ja lapsed

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest!

Soe ilm on lapsed, ma loodan õue meelitanud, seetõttu oli kohal ainult neli last.

Kas laste jutud olid seotud eelmise päeva emadepäeva sündmustest, aga neid huvitas teema elu, selle algus, miks mõnedel ei lähe nii hästi kui teistel, miks juuakse ja ollakse kurjad.

Rasked teemad lastelt.

Kuna lapsi oli vähe, siis kõht sai kõvasti head paremat täis, tegime šokolaadisaia, kooki ja sai söödud suuri punaseid õunu.

Käeliselt viltisime elu, kes kuidas seda nägi.

Kui järgmine esmaspäev ilus ilm on, siis lubasime õues joonistada, kes asfaldile, kes paberile. Lapsed arvasid, et kui see nädal sellest koolis rääkida, siis järgmine kord lapsi rohkem.

Loodame ja ootame :)

Anne.

11.05 Kolmapäev

Kirjutamas Ly:

Tänane tuuline ilm  “kandis” meile ootamamatult palju lapsi. Osad tulid muidugi oodatud rootsi keele tundi, teised jällegi leidsid aega niisama läbi astuda…

Üldse oli ka majas kuidagi rohkem saginat ja toimetamist… Alma sättis toiduabi lisa veel kokku , luges kannatada saanud asju üle ja kokku…

Abi sai täna 7 pere.

Parimate soovidega,

Ly

 12.05 Neljapäev

Kiire ja tegus päev. Palju, kohe väga palju toodi asju ja oli kohe, mida sorteerida. Õnneks olid abilised MM ja Elvi tublisti kohal ja toeks oma nõu ja jõuga. :)

Täna tahaksime väga tänada juba korduvalt üleskutsetele reageerijat, Timot, kes täna üllatas meid kohe suure koormaga. Kaua oodatud jalgrattad, mis teevad ikka mitmed lapsed õnnelikuks ja suur batuut, mis saab koha mõne noortekeskuse või külaseltsi platsil. Suured, suured tänud Timo Sulle ja Sinu perekonnale!

Kuna pühapäevaga saab EL Toiduabi jagamisperiood ametlikult läbi ja algab järeljagamine, siis järgmine nädal tõotab tulla väga rutakas ja suure osa ajast peab veetma arvutis, et teha korda kõik aruanded ja edastada ministeeriumi jaoks kokkuvõtted. Suur soov on järgmiseks reedeks kevadisele jagamisele joon alla tõmmata…loodame, et õnnestub.

Minu poolt juba kaunist nädalavahetust, sest homme on kirjutamas taaskord Ly.

Pai.

13.05 Reede

Tere!

Ja jälle ühe nädala lõpp…kiirelt, toimekalt…

Suured tänud Timole, kes on suutnud nii mõnegi lapse silmisse rõõmu tuua…Täna nägin ühte poissi, kes oma kauaoodatud ratta sai…ta tuli ise järgi, kiiver kaasas ja lubas, et liikluses on korralik…

Abi sai täna 8 pere…

Jätkuvalt ootavad 3 pere pesumasinat…kui kellelgi on töökorras masin… andke sellest palun meile teada…

Ilusat nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

16.05 Esmaspäev

Tere!

Maikuu on juba jõudnud poole peale. Lastes on järjest rohkem näha väsimust ja vaheaja ootust. Nad teavad silmagi pilgutamata öelda kiiresti, mitu päeva on jäänud vaheajani. :) Ega see tulemata kindlasti jää ja üsna varsti juba on suvi kohal, et meid rõõmustada. Suurematel lastel on aga enne ees verstapostid, mida ületada ja see teeb neil meele mõruks. Eksamid, arvestused, tasemetööd on üks pingeline ettevõtmine ja mõnest lapsest on murepilv kaugele paista. Mõneti kahju selle koorma pärast, aga ega me keegi neist pääsenud pole ning tagasi vaadates need nii õudsad ei olnudki. Edu kõigile sooritajatele!

Tänane päev möödus aga mõneti tormakalt ja eriskummaliselt. Hommikul proovisime kiiresti kõik olulisemad asjd koos Ly-ga ära ajada, et jätta keskus poolest päevast juba vabatahtlike hoolde. Kuna meie Siiril oli täna äärmiselt tähtis päev oma elus, siis soovisime meiegi teda õnnitlema sõita ja oma heameelt üles näidata. Valmis on saanud tema suurepärase loomingu  trio, kui nii võib öelda. Kaua tehtud kaunikesed. Avatud on maalinäitus, müügil on plaat ja raamat. Kolmiku avamisel oli kuulda mitmeid kordi, kuidas inimesed imetlesid ja imestasid Siiri andekust. Kõrvalseisjana võin öelda, et kõik kolm asja on terviklikud ja mitte üheski esitletus ei ole tehtud allahindlust. Kuna Siiri on iseenda kõige suurem kriitik ja väga nõudlik iseenese suhtes, siis on kõigis kolmes pandud välja maksimum. Oli suur rõõm näha tema kolme ja veel rohkemagi aasta tulemust ning kõige rohkem muidugi rõõmusära tema silmades! Palju, palju õnne ja kordaminekuid veelkord armast Siiri! :)

Kuuldavasti olid meie vabatahtlikud ka päeva kenasti õhtusse veeretanud ja õnneks või kahjuks möödus see väga rahulikult, sest kehv ilm ei ajanud inimesi väga liikvele. Suured tänud kõigile, kes abiks olid!

 17.05 Teisipäev

Täna avaldan õpetajate jutud…

Alustab õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest

Suur soe käes ja pole aega olnud kirjutada.

Nagu eelmine kord lubatud, pidime joonistama. Proovisime 3D pilti teha viltpliiatsitega väiksematega ja suuremad tegid kujundimustreid joonlauaga ja hiljem värvisid, kas siis rasvakriitide või tavaliste pliiatsitega. 3D pildi tegime enda käest, huvitav oli jälgida, kuidas paberil enda käsi justkui lehelt välja ulatuks. Lastele oli see väga huvitav kogemus, samas tegi see neile nii palju nalja. 

Aasta hakkab lõppema ja tühjaks hakkavad saama ka viltpliiatsid, eks ole nendega tehtud jõulukaarte ja niisama joonistatud, nii et eks varsti võtame aasta kokku. Tahame lõpetuseks väikest pikniku organiseerida, aga vaatame kuidas see meil õnnestub :)

Lapsi oli rohkem kui eelmine kord, kokku kuus. Saime tervislikult ja natuke patustasime magusaga ka :)

Anne.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Jätkab õpetaja Liis:

Tere!20160506_171629

Saadan maikuu blogi:

6.05

Valmistusime emadepäevaks, kuid kohale oli tulnud vaid Katrin. Meisterdasime külmkapimagneteid ning joogipudeli. Pildid on manuses.

13.05

Kohale oli tulnud 6 last. Maalisime kevadisi lilli.

20.05

Plaanime valmistada tikuvõileibu ja ringijoonistusi.

27.05

SV huviringi lõputund. Vestleme, teeme süüa ning teeme plaane suviseks laagriks. Pidu!

Terv,

Liis ja lapsed

18.05 Komapäev

Tere!

Kuna minu tütreke otsustas võtta pakutavad haigused vastu, siis olen mina hetkel koduseinte vahele aheldatud ja tegelen paberimajandusega. Saladusena võin ka öelda, et käivad läbirääkimised ka lastelaagri asjade suhtes, aga nendest juba järge mööda, kui miskit kindlat selgub. ;) Sellest, mis keskuses täna toimumas oli, kirjutab lähemalt Ly:

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tere!

Täna hommikul tööle tulles tabas mind pisut ootamatu vaatepilt…mõlemal pool ust olid suured humnnikud asju… teine hunnik oli ka läbi sobratud…asjad olid kottidest väljas…sodiga segamini…osad on ilmselt leidnud ka uue peremehe…

KALLID INIMESED! PALUN ÄRGE JÄTKE ASJU MEILE UKSE TAHA! Need lihtsalt ei jõua meieni või siis rikutuna…

Abi sai täna 6 pere, kellest 1 uus…

Kui kellelgi on järele jäänud tapeete, värve, pahtlit jne., siis seda laadi remondiasju võtame hea meelega vastu, kuna mitmel perel on  lihtsalt remot pooleli…

 Parimate soovidega,

Ly

19.05 Neljapäev

Päev möödus kiirelt ja tempokalt nii majas, kui majast väljas. EL Toiduabi nimekirjade kokku kogumine valdadest ja nende sisestamine on oodatust kauem aega võttev. Samuti oli vaja osaleda koosolekul, mis on olulise tähtsusega. Mis on imeks pandav, siis mõni omavalitsus ei ole julgenud ikka veel meie poole pöörduda ja koostöö on tundunud senini keerulisena. Loodame, et peale tänast on kõik muutumas.

Majas oli täna nii, et üks auto saabus kaubaga ja teine oli ootel, et saaks hakata peale laadima. Jutt siis käib meie armsatest ja headest vanadest sõpradest. Aare Sinijoki oma perega oli siis toomas ja Väino Kallastelt viimas.

Suvi hakkab lähenema ja jälle on saabunud kuidagi kiire, kiire periood, mis ühtlasi on hea, aga teisalt on õhtul koju minnes ainult  väsimus hinges…Aga proovime siiski rõõmsalt edasi! ;)

Kaunist õhtu jätku!

20.05 Reede

Tere!

Kiire päev taas möödas…Oli nii abisaajaid,kui annetajaid…järg jäi taaskord esmaspäeva ootama…

Abi sai täna 6 pere. 

Suur rõõm oli üle pika aja ka Jasmini näha…Oli paar tundi ka meil toimetamas…

Suured tänud ka meie väiksele Mariale, kes eile meil abiks oli…sättis poe poolel asju korda…jõudis lattu ka toimetama…

Tänud ka Aarele ja Seijale ning Väinole Kallastelt, kes eile meil külas käisid ja mitte tühjade kätega…

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

 23.05 Esmaspäev

Kaunist, sooja ja mõnusat uue nädala algust.

Üsna põnevalt algas nädal meie jaoks. Esimese kõne sain nima Eesti Päevalehest, kus kohas tuntakse huvi meie tegevuse vastu ja kuna on kuuldused, et oleme pääsenud Heateo Sihtasutuse projekti, millega meie mudelit edasi arendada, siis oleme jälle niinimetatult pildis. Tore. :) Kahjuks ei oska mina miskit väga täpselt käimasolevast rääkida, aga esimesel võimalusel, kui olen targemaks saanud, siis kindlasti ka pajatan.

Jätkuvalt on meil päevakorral lastelaager, mis eelduste kohaselt peaks toimuma juuli kuus. Homme või ülehomme peaksime juba olema niipalju teadlikud, et saaksime koostada üleskutse. Loodame, et üleskutsele reageerijaid on tänavu ikka rohkem ja lastelaager saab vahva olema.

Tänaseks on minu poolt kõik ja ehk homme on juba päev, mis on tulvil informatsiooni…

Pai.

 24.05 Teisipäev

Täna on kirjutamas Tiina:

Tere!

Eelmisel nädalal said meie lapsed värskendada oma  teadmiseid  esmaabist. Kõige rohkem meeldis lastele kõik tegevused ise läbi teha. Nii saigi üle korratud sidumine, lahasesse panemine, esmaabi ninaverejooksu korral, rästiku hammustamine ja puugi leidmine kehalt. Vaatasime läbi ka kõik looduses ja käeulatuses olevad ravimtaimed ning kordasime üle ravimtaimede korjamise reeglid. Üle sai räägitud ka mürktaimed. Lõpuks tegime võistkonnad ja kõik võstkonnaliikmed said ühe praktilise ülesande ja kogu võistkond lahendas meeskonnatööna testi. Kõik said suurepäraselt hakkama ja loodame, et lapsed  neid oskuseid ka reaalsetes olukordades ära kasuutada oskavad.

Õpetaja Tiina ja lapsed

25.05 Kolmapäev

Tere taas!

Päevad on olnud tegusad. Palju uut meie kaupluse poolel ja samuti laos. Kuna suur suvi on hakanud paistma, siis mõtleme ka meie juba üha enam selles rütmis. Tasub tulla seega vaatama.

Kuna on kolmapäev, siis oli traditsiooniliselt ka rootsi keel ja seda selleks hooajaks viimast korda. Lapsed on saanud teenitud suvepuhkuse. Viimases tunnis lahendasid lapsed ristsõnu ja kordasid veel üle kõike hooajal õpitut, et seda kinnistada. Tublid on nad meil  kõik!

Nüüd küsivad lapsed aina suvelaagri kohta… Teada on, et juulis ja kohaks on Vormsi, aga kuupäev on veel selgitamisel. No on tõesti, mida oodata. :)

Mis muud, kui ootame teid külastama.

Homme juba kirjutamas Ly.

 26.05 Neljapäev

Ly:

Tere!

Uskumatult palju vabatahtlikke oli meil täna majas…suured tänud kõigile teile, kes olete meile siin abiks… Rõõm oli üle pika aja ka MM-i õhtueeli näha…on teine muude kohustustega palju seotud…

Tänud ka kõigile annetajatele, keda täna ka üksjagu palju oli.

Poe poolele sai ka jõudumööda järjest soojema aja asju välja panna. Muidugi ka lõpetamiste jaoks sobilikke kleite, kingi ja ülikondi.

Abi sai 6 pere.

Parimate soovidega,

Ly

27.05 Reede

Tere taas!

Selle kuu viimane reede. Uskumatult kiiresti on see kuu mööda läinud. Ja iga päevaga järjest lähemale suvele…Tore, et ilmad soojad, sest ka meil on vähe inimlikum töökeskond. Pean silmas just soojust. :)

Täna oli väga palju neid, kes käisid meile asju toomas. Enamus toojatest olid juba tuttavad näod ehk siis korduvannetajad. Aitäh!

Lisaks on lisada ka kaks uut nime: Kristin Pärna ja Lehtmaa Hedy. Suured tänud!

Homme on Raplas maakondlik laulu- ja tantsupidu, loodame, et kogu sagimise juures ka meie juurde inimesed tee leiavad, sest kauplus on meil ju avatud! Seega kohtumiseni ja kaunist väikest puhkust.

 30.05 Esmaspäev

Rõõmsat uut nädalat!

Viimane koolinädal on läinud käima ja kui aus olla, siis tundub, et õppimisest on õnneks juba enamusel asi kaugel. Väljasõidud, matkad jne. Ilmad ju lausa soosivad õues olemist ja ilma nautimist! :)

Meid külastasid täna vanavanemad Tallinnast. Erilised on need vanavanemad seetõttu, et nad täidavad vanavanema rolli asemel lapsevanema ülesandeid. Taaskord said nad laste ja ka enda jaoks vaadata riideid, voodipesu ja nõusid. Kõiki muresi me ei suutnud lahendada, aga abiks ikka. Keegi ei läinud koju tühjade kätega.

Abiks oli meil juba traditsiooniliselt palju vabatahtlikke, nagu esmaspäeviti ikka. Palju sai ka tehtud. Laupäevast oli koridor ja sorteerimiseks mõeldud ruum sõna otses mõttes umbes.

Aitäh kõigile!

31.05 Teisipäev

Maikuu viimane päev!

Soojalt ja tegusalt sai päev mööda. Mina käisin ka majast väljas asju ajamas pisut, sest kooli lõpu ja laagritega seoses on küsimusi ja niinimetatud olukordi, mis vajavad lahendamist palju.

Mis eile veel mainimata jäi… EL toiduabi kevadise jagamisega sai ametlikult joon alla tõmmatud ja paberid edastatud. Nüüd siis vast sügiseni on rahulik sellega.

Mis veel… Aare Sinijoki oli meid jälle külastamas ja nagu ikka, siis mitte tühjade kätega. Aitäh Talle ja Tema sõpradele ning palju tervisi Seijale, kes vaevleb hetkel külmetuse käes ja ei saanud meid külastada.

Homme kirjutan juba pikemalt lastelaagritest…tänaseks aga minu poolt kõik ja annan järje üle õpetajatele…

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Ja algabki selle õppeaasta viimane koolinädal lastele, kes oma õppetööga aasta jooksul kenasti   hakkama on saanud ja suvel tegemata jäänud asju suvetööl lõpetama ei pea. Meie lapsed on olnud tublid ja saavad pea kõik väljateenitud puhkusele õigeaegselt. Üks poiss ja üks tüdruk peavad veel esimese nädala jooksul kohustusliku raamatu ära vastama ja siis on ka neil õigus puhkama hakata. Muidugi olid nad nüüd ise ka õnnetud ja said aru, et kõik asjad tuleb alati teha õigeaegselt, sest muidu võib tekkida probleeme ja nad arvasid, et see on hea õppetund. Teistele ringi lastele rääkisid nad, et ärgu nad kunagi midagi tegemata jätku. Aga küll nad kenasti raamatu läbi loevad ja vaheajale saavad. Teiste meie lastega probleeme ei olnud. NII, NII TUBLID OLETE MEIL!

Lapsed ootavad vaheaega ja on põnevil, et mida vahvat Saagu Valguses sellel suvel ette võetakse. Tore, et eelmised suved on nii lastele, kui ka vanematele väga meeldinud ja oodatakse jälle vahvaid, ühiseid väljasõite nii kinno, huvitavatesse paikadesse kui ka laagrisse. Eks see Vembu- Tembumaa jutt on ka meil siin arutlusel olnud. Aga kuna juba laager tuleb, siis kahjuks kõike lubada ei saa. Vanad olijad meenutavad säravate silmadega päeva, kui me käisime kinos ja pärast seda jalutasime vanalinnas ja sõime hamburgerit. Nii, et tore, et meie Saagu Valguse pakutavad üritused meeldivad.

Loodame, et päikest jagub suvel igasse päeva!

Olge tublid!

Tiina ja lapsed

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest

Esmaspäeval lõpetasime oma toimetused selleks hooajaks. Lapsed soovisid mai algul juba, et kui viimane kord on, siis teeks pikniku rabas või kuskil kaunis kohas. Kui me aga kohtusime ja mina olin autosse toonud, nii viinerid, kui saiakesed, kui küpsised ja muu hea parema, siis ei läinud kõik mitte nii nagu algselt plaanisin. Minu enda lapsed rääkisid koolis, et meil on kodus palju tibusid, siis tekkis diskussioon, et äkki on võimalik piknik õpetaja juures kodus hoopis teha, siis saaksid nemad näha  kanatibusid, parditibusid ja hanetibusid ja muidugi ka suuri linde. Mõeldud-tehtud vedasin siis 6 last enda juurde koju, kus saadi teada põhitõdesid linnukasvatusest, vaadeldi linde ja loomi. Küsimusi oli rohkelt, mis puutub linnukasvatust, siis ükski küsimus ei jäänud vastuseta.

Lõpuks jõudsid meie aiapeole ka vanemad, kes lastele järgi tulid. Lastel jäi õhku küsimus, et kas nad võivad suvel ka kuidagi kokkusaada, et toimuks jälle midagi põnevat. Lubasin selle üle mõelda :)

Niimoodi lõppes meie viimane koosviibimine sel kevadel.

Ilusat suve soovides Anne.

Kategooria Uudised | Kommentaarid välja lülitatud

SV, Alma päevik – Aprill 2016

01.04 Reede- Saagu Valgus Raplamaa SÜNNIPÄEV!IMG_1788

Tere ja rõõmsat reedet meie sünnipäevahõngulisest keskusest.

Võrreldes eelmiste aastatega oli meie pidupäev küll vaiksem ja rahulikum, kuid see ei tähenda, et sünnipäev oleks vähem tähtis olnud! :) Kõik, kes pidasid oluliseks ja said kohal olla, meid ka päeva vältel külastasid. Aitäh kõigile! Erilised tänud Piiale, kes üllatas meid kohe hommikupoolikul imemaitsva ja erilise tordiga. (seda näete ka pildilt).

Päev üldjoontes oli üsna rahulik ja tavapärane. Viimased viimistlused, see tähendab koristamise finaal, et kella neljaks kõik valmis ja ilus oleks. Kaupluse poolel oli rõõm näha meie püsikliente, kes samuti olid meie tähtpäeva meeles hoidnud. Pidavat olema lihtne meelde jätta tänu naljapäevale, mida 1 aprill teatavasti on. Meiega väga nalja täna ei tehtud, kui ainult välja arvata see, et Raplamaa Sõnumites ilmus artikkel, mis pajatas, et Okta Centrum valmistatakse ette pagulaskeskuseks ja see levis kulutulena. Oli palju neid, kes võtsid seda tõepähe ja nõudsid selgitusi ka meie käest. Loo autorite poolt oli see üsna hästi vormistatud nali. :)

Kella nelja ajal aga saime mahti ühise laua taha istuda. Küll osaliste vahetustega, kuid siiski koos üle pika aja. Huvihariduse õpetajad Marge, Tiina, Anne, meie hea haldjas Taimi, kallid vabatahtlikud Elvi, Jane, MM, Natali, Oleg, Peeter, armas Terje Pärnumaa SV-st koos lastega ja küll üsna viimasel minutil saabunud, kuid siiski jõudis ka Ljuuda. Ja muidugi meie ise – Siiri, Ly ja mina.

Millest muust, kui ikka Saagu Valgusest sai räägitud. Põgusalt sai vaadatud tagasi, mis on aastatega muutunud ja samuti sai heita pilgu ka tulevikku. Ei ole saladus, et iga aastaga on muutunud meie eksisteerimine raskemaks, sest keskuse majandamine on väga kulukas. Aga olime ikka ühel meelel, et nii kaua, kui vähegi suudame, proovime veel püsida. Abivajajate numbrid on iga aastaga kasvanud ja igapäevane töö näitab, et meie keskust on vaja. Loodame, et suudame püsida nii kaua, kui meid vajatakse!

Aitäh kõigile toreda päeva eest ja kaunist nädala vahetust!

04.04-05.04 Esmaspäev-Teisipäev

Hei!

Head uut nädalat!

Haigus on nüüd ka meie tugeva Ly maha murdnud ja nädala esimesed päevad on ta kosumas. Töid ja tegemisi on seega meil praegu topelt. Meist räägin ma seetõttu, et head vabatahtlikud on õnneks meil ikka olemas. Ilma MM-ita ei kujuta ma praegu neid päevi kohe ette. SUUR, SUUR aitäh kallis! Samuti aitäh ka Elvi, Natali, Inge ja Kaie, kes samuti on olnud vastavalt võimalustele abiks.

Täna, ehk siis teisipäeval sai ikka väga, väga palju tehtud ja õhtul uksi sulgedes sai öelda, et keskus jäi korda. :) Suureks abiks olid lapsed, kes täna lausa küsisid aina tööd juurde. Eks muidugi sai palju neid ka kiidetud ja see motiveeris kenasti. :)

Kuna väsimus on suur ja ka keha annab koormuse all tunda, siis täna pikemalt ei kirjuta. Lisan vaid, et kaupluses on jätkuvalt 10 riideeset = 10€, ootame kõiki ostlema!

Kaunist õhtut!

08.04 Reede

Nädal on möödunud väga kiiresti ja pole mahti olnud kirjutada. EL toiduabiga oleme juba Raplas nii kaugele jõudnud, et kõik pakid on komplekteeritud ja koostame praakide nimekirja. Varsti on aeg seal, et lisapakkide nimekiri koostada koostöös omavalitsustega. Lisaks oleme tegelenud halva lõhnaga, mis on üle meie maja õhus, aga koht, kus kohast see pärineb, on siiski teadmata… ühesõnaga on külm ja ebameeldiv meie õhkkond hetkel…

Pisut kirjutab ka Ly:

Tere!

Terve see nädal on läinud tõbistamise tähe all ja lõppu veel ei paista…

Abivajajate teenendamist see eriti muidugi ei seganud…täna oli neid 6. Kokku sai sel nädalal abi ~15 pere.

Eelmisel kuul sai abi kokku 76 pere, kellest 5 uut. 

Selle nädala kokkuvõte sai üks lühemaid…

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

11.04 Esmaspäev

Meie nädala alguse kõige õigem märksõna on KAOS! Jah, kõlab kohutavalt, aga nii see on. Laupäev ja pühapäev mõlematel päevadel on olnud keegi majas valvamas käinud, sest laupäeval otsustas meie halva lõhna päritolu koht endast märku anda. Meie maja asub niinimetatult augus ja Rapla linna kanalisatsioon jookseb meie trassidesse. Kuna kevadine sula on teinud oma töö, siis olid kaevud kõik täis ja kuna kuskile ära ei olnud enam imbuda, siis otsustas kogu süsteem hakata üles ajama. Ja loomulikult olid need meie ruumid, kuhu see vesi ja solk sõna otseses mõttes maa alt saabusid. Palju asju on saanud kannatada ja ebameeldiv hais on kõikjal. Kummikindad ja jõud on täna meie suured sõbrad.

Kirjutan siia suured tänusõnad Elvile, MM-ile ja Ingele, kes laupäeval olid seda kaost päästmas ja tegutsesid kiiresti, et uputusele piir panna. SUUR, SUUR AITÄH!

Tänaseks õhtuks saime konteineri, mis seisab meie maja ees kuni homseni ja paljud asjad lähevad kahjuks otse prügimäele, sest pesta ja nende seisukorda taastada ei ole lihtsalt majanduslikult mõtet. See läheks äärmiselt kulukaks. Ühesõnaga oleme saanud jälle ühe tugeva proovikivi. Aga nagu ikka, siis oleks võinud hullumini minna. Proovime säilitada positiivset tooni ja leida asja häid külgi. Kuigi olgem ausad, ei taha hästi õnnestuda see. Võtab kogu lugu lausa täitsa sülitama. Eks homme tuleb samuti pöörane päev, kus õhtul ei taha midagi muud näha, kui sooja vett ja voodit. Ma ei tea miks ja kuidas see nii on viimasel ajal sattunud, et nädala alguses pannakse meie jõuvarud kohe proovile ja nädala keskpaigaks oleme juba üsna läbi. Hetkel oleme me kõik suhteliselt ädised ja haiguse piiril kõikumas. Kõige rohkem on seda näha Ly pealt, ju ei saanud seda haigust eelmine nädal ikka korralikult välja juuritud. Vaatame, mis sellel nädalal meie jaoks veel varuks on…Peaks ju ometi olema nii, et nüüd järgneb tõus…

Loodame, et teie nädal algas paremini! Igatahes kõike paremat uueks nädalaks on meie soov teile! :)

12.04 Teisipäev

Nagu eile ennustatud, oli päev pöörane ja jõudu nõudev. Õhtuks võime öelda, et konteiner on täis ja ootamas ära viimist, kaos on enamjaolt likvideeritud ja jõuvarud otsakorral. Homme võime jätkata vast igapäeva tööga, mida on nüüd kuhjunud tublisti.

Minut poolt tänaseks kõik, ütlen vaid tänusõnad kõigile abilistele.

Jätkavad õpetajad….

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Kaia:

Tervitused Kaiust!

On möödunud jälle linnulennul kaks nädalat. Leidsingi väga hea ütlemise selle kohta. Ajapuudus on selle aja suurim puudus. Kas pole mitte õige? On esmaspäev ja siis jälle reede. Ei tea kuhu kadusid ülejäänud? See selleks. Tunnid ikka meil toimuvad, kuigi on juba näha natukene sellist väsimust või käegalöömist, et jätaksin tänase tunni hoopis vahele ja parema meelega oleksin õues. Kõik on mõistetav ja arusaadav. Kohal on ikkagi meid kümne ringis, sellise hulga lastega saab ju korraliku tunni läbi viia. Viimasel tunnil tegime vitraaži. Lõikasime liblikad mustast paberist välja ja siis omakorda lõikasime liblikatele tiibade sisse veelkord augud ja need täitsime tagantpoolt värviliste läbipaistvate paberitega. Asetasime need aknaklaasile, siis nägime alles õiget tulemust ja värviilu. Natuke juba kevadesse värve!

Teilegi ilusat kevade nautimist!

Jällenägemist!

Õpetaja Kaia

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Liis:

4.03

Öökulli valmistamine: šabloonide järgi öökulli väljalõikamine ja kaunistamine. Valmisid vahvad silmi liigutavad öökullid. Seekord oli köögis abiks Jane, kes valmistas erinevaid muffineid. Kohale tuli 9 last. 

11.03

Joonistamine ringis. Igal lapsel oli oma paber, millele joonistas oma pildi (5 min. jooksul), seejärel andsid ringis kõik oma pildi edasi ja joonistasid nüüd uuele lehele oma pildi. Seda tegevust tegid nii kaua, kui ring jõudis jälle oma pildini. Lapsi tuli kohale 8, kellega koos sõime tunni lõpus maitsvat kirsikooki.

18.03

Lihavõttemunade värvimine. Kõik lapsed said toore muna seest tühjaks puhuda, ära pesta ning värviliseks lakkida. Köögis praadis Keirin muna-suhkrusaiu. Kohal oli 11 last.

8.04

Kohtusin seekord 6 lapsega. Tegime lastega kolm erinevat kujundit šabloonide järgi: pabernkk kahe raamiga. Järgnevaks oli vaja lahendada paberkujundi ülesanne ja need omavahel ühendada (veidi nuputamist). Köögis oli mul abiks Tairo. Tunni lõpus sõime snäkke, saia ja küpsist ning rääkisime koolivaheaja tegemistest.

Terv,

Liis

 15.04 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

Tõbistades ja külma trotsides oleme Almaga suutnud selle nädala üle elada…samuti ka kõik uputusega kaasuvad kahjud suutsime likvideerida…

Poe poolel sai asju järjest õhemate vastu välja vahetatud…uuemat sai päris palju…

Ka annetusi toodi taaskord palju… suured tänud kõigile.

Sel nädalal sai abi 17 pere, kellest 1 uus.

Paar abipalvet ka… üks 12 aastane poiss ootab endale jalgratast, üks pere pesumasinat…

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

18.04 Esmaspäev

Vahvat uut nädalat!

Nädal algas tihedalt ja kiirelt. Ühte päeva mahtus kohe palju. Hommik algas sellega, et me mõlemad Ly-ga olime sorteerimas, sest reede õhtu ja laupäev täitsid meie kõik käigud toodud asjadega. Tõesti palju oli neid riideid. Ja muidugi ei halastatud meie peale ka hommikul, sest ühe koti eest ära saades ilmus asemele nagu võluväel kohe kaks. Ilma liialdamata. Ilmselt on inimesed suurupuhastuste kallale asunud jälle. Suurte kottidega saabus ka Terje, kes toob meieni Soomest saadetud kaupa ja tegelikult kohtame me teda nende kottidega juba pea igal nädalal. Siinkohal tervitused Soome! :)

Enne lõunat saabusid ka meie rõõmsad vabatahtlikud Elvi, Maret ja MM ning ilma pikema jututa läksid kõik juba OMA tuttavatesse kohtadesse tegutsema. Elvi kööki, Maret jalatsite ja pesude lattu ning MM oli taaskord minu hea haldjas kaupluse poolel toeks.

Pisut nagu tundus rahulik ja tavapärane toimetamine oma nurkades, kui ühel hetkel astusid sisse mehed Kallastelt, et meie “ÄRA” ladu pisut avardada. Oli juba tõesti viimane aeg, sest ladu on tõesti tublisti täitunud. Viimasel ajal on meile kohe palju annetusi toodud.

Muidugi oleme ka probleemi ees, sest umbes 30% toodavatest asjadest on kas määrdunud või katkised. Küsime ju ometi üle, et kas on terved ja puhtad ning saame ka vastuseks, et jah, on küll, kuid siiski… Kusjuures paljusi inimesi see küsimus ka ärritab ja paneb silmi suureks ajama. Nad imestavad, kas siis tõesti keegi on nii jultunud, et toob meile koledaid riideid, aga kahjuks nii on. Mõned inimesed ka lisavad, et kui mõned asjad on ebasobivad, siis võime need ju ise ära visata… Siinkohal kergitan juba mina kulmu ja teen selgitustööd, et meil ei ole ju samuti nendega miskit peale hakata ja prügi maksab ka meil. Me ei jõua oma tööjõuga vaibakudujatele kaltsu lõigata ega käsitööks pärleid küljest nokkida. Aeg on ka meile kallis ja seda eriti viimasel ajal, kui kõik töökäed on arvel ja vahet pidamata tegutsemas. Ausalt, ei mäletagi rahulikku aega enam, koguaeg on miskit kuklas vasardamas. Seega paneme head annetajad teile veelkord südamele, et tooksite AINULT selliseid asju, mis on TERVED JA PUHTAD!

Vaevalt sai Väino oma puupüsti täis masinaga maja eest ära sõita, kui saabusid järgmised külalised. Vanad tuttavad Lehetu Külaseltsist, et omakandi rahvale abi viia. Kindlasti oskab pikemalt ja lähemalt kirjutada sellest Ly, sest tema oli abimeheks pakkimisel. Külalisi jätkus veelgi. Taimi oli taaskord läbi astumas ja üle pika aja astusid läbi ka Anneli ja Sebastian, kes palusid kõigile tervitused edasi anda. Tore oli näha ja paistsid nad ise välja nii kevadiselt rõõmsad ja rõõsad. :)

Sellega ei lõppenud ka meie sisukas päev, ei jõudnud isegi poole peale mitte. Kuna toiduabiga kaasnes palju kilest ja papist pakendeid, siis palusime kohalikul ettevõttel taas meile appi tulla ja need ära toimetada sinna, kuhu peab- papipressi alla. Aitäh, et tulite!

Muidugi ei jäänud tänane päev ka ilma toiduabiga tegelemiseta. Õnneks oleme üsna lõpusirgel ja alla 50-ne paki on jäänud veel jagada. Rapla valla sotsiaaltöötajaga sai ka nimekiri täna üle vaadatud, et vajalikud nimed veel üle teavitada.

Lisaks sai tehtud ka tavapärast ehk siis argist tööd kaupluses, et inimestel ikka meile põhjust tulla oleks. Seega, ikka ostlema ootame kõiki. Iga ostuga toetad ju heategevust!

Jutt tuli täna pikk, nagu päevgi, mis seljatatud. Homsest olen mina väikesel puhkusel ja loodan, et Ly ja vabatahtlikud püsivad terved ja tublid!

Kohtumiseni uuel nädalal!

Pai.

28.04 Neljapäev

Tere taas!

Olen puhkuselt tagasi ja valmis jälle tööle asuma. Üsna palju on nädalaga tööjärge ette kuhjunud, kuid tasapisi harutades, küll jagu saab. :) Ly ja vabatahtlikud  on olnud lausa imeliselt tublid. Kiitus kõigile! Võllanaljana öeldes, et isegi külm pole neid ära võtnud. Oht selleks on tegelikult ikka väga suur. No tõesti on ikka tõsiselt külm selle vana maja kiviseinte ja põrandate vahel. Prrrrr…. Aga eks see päästab, et südamed on soojad! :)

Ega esimesel päeval ei oskagi kohe miskit suurt pajatada. Kui “lõngakera” otsajupi kätte saan, ehk siis hakkab ka juttu tulema.

Ütlen suured tänusõnad kõigile, kes mind täna meeles pidasid ja õnnesoove toomas käisid. Luban, et püüan olla õnnelik ja seda ka teile kõigile vastu peegeldada. Paid!

Avaldan õpetaja Kaia kokkuvõtte, mis vahepeal on postkasti saabunud.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Kaia:

Tervitused Kaiust!

Kooliaasta hakkab vaikselt oma otsi juba kokku tõmbama, õpilastel veel mõned nädalad pingutamist oma õppetööga ja siis kui päike juba põski soojendab, siis lastel palju ekskursioone ja ärakäimisi koolist.

Meiegi hakkame oma otsi kokku tõmbama. On veel lapsi, kes tahavad joonistada ja maalida. Midagi ühist me viimastel tundidel ei olegi ette võtnud, sest olen lastel lasknud valida, mida nad soovivad ise teha. Nii öelda siis vaba valik, kellel vaja emale –isale-õele-vennale sünnipäevakaarte teha, kes soovib niisama joonistada. Järgmine kord võtame siiski emadepäeva kaardi ette, seda teeme ikkagi kõik koos.

Ilusat kevadet!

Õpetaja Kaia 

29.04 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

Aili! Südamlikud õnnesoovid kõigi meie poolt!

Aare Sinijoki külastas meid ka täna. Suured tänud talle ja teistele annetajatele, kelle asjad ta meieni toimetada aitas.

Suured tänud ka Dimale koos emaga, kes ka üle pika aja meid külastasid ja mitte tühjade kätega…

Lisaks Aarele oli täna palju ka teisi asjade annetajaid… taaskord on esmaspäevaks suur järg ees.

Abi sai sel nädalal 22 pere. Lisaks sai asju taas ka Kallaste poole lähetatud.

Kaunist nädalavahetust kõigile. Ilusat Volbriööd ja turvalist Mai tule tegemist.

Parimate soovidega,

Ly

 

Kategooria Uudised | Kommentaarid välja lülitatud

SV, Alma päevik – Märts 2016

01.03. Teisipäev

Kaunist ja kevadist uue kuu algust!

Päeva peale oli õues tunda juba tugevalt kevadehõngu. Räästad tilkumas, päike kenasti naeratamas ja ma ei tea, kas teie panite tähele, et ka inimesed on rõõmsamad ja naeratasid täna ikka oluliselt rohkem.

Ka meie püüame rõõmsad püsida. Viimased päevad on teinud suuri muutusi, mis vallandavad nii rõõmu, kui kurbuse käsikäes. Meie kaks vabatahtlikku on saanud tööle, mis on ju nende vaatevinklist vahva, aga meil on neli tublit ja usaldusväärset abikätt jälle puudu. Merle ja MM on mõlemad katsetamas uusi tööpõlde ja soovime, et neil ikka kõik hästi läheks. Vabadel päevadel loodame ikka meie juures kohtuda. :)

Lisaks neile uudistele on meie vabatahtlike rivi üsna harv tänu haigustele, mis meie ümber liiguvad. Neile kõigile aga head ja kiiret paranemist.

Kaupluse poolel oli üle pika aja natukene elavam ja kaua “kadunud” olnud püsikliendid käisid meid rõõmustamas. Kuna kaupa on vahepeal ju palju vahetatud, siis rõõmsalt saadi ka endale uut ja kevadist soetatud. Ka uus annetaja on meil nimekirja lisada: Margus Sinka. Aitäh talle ja kõigile teistele annetajatele!

Minu poolt tänaseks kõik ja soovin kaunist õhtut!

02.03 Kolmapäev

Kirjutamas Ly ja õpetajad täna…

Alustab Ly:

Tere!

Paastukuu teine päev meie majas oli askelduste rohke… Alma vahetas poes kaupa värskema vastu… Inge lao poolel tegi sama…

Saab vähe kevadisemat juba selga-jalga…

Lastele oli ka rootsi keele tunni päev. Lauldi ja loeti…kirjutati ning korrati eelnevat…

Abi sai täna 7 pere. Põhiline olid saapad-joped-kindad…samuti ka toit on igapäevaselt osadele peredele mureks…

Suured tänud Seija Ylikraka ja Eeva Lahnamaa- annetuste eest.

Parimate soovidega,

Ly

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest :)

Eile kohal kuus last, see laps kes eelmine nädal kipsi pärast puudus, oli see nädal kohal, et äkki ta saab midagi teha. Pusimist oli, aga viltis väga tublisti, vasaku käe kipsiga toetas tööd ja viltis. Lapse tahe oli nii suur tulla ringi, loodan et ta endale liiga ei teinud.

Kuna eile oli tunda juba natuke kevadehõngu, siis viltisime lepatriinut lehe peal. Töö käigus sai kaks nõela katki vilditud, aga pole hullu käisin eile Raplas uusi ostmas.

Päeva lõpetuseks sai söödud taaskord puuvilju, et natukenegi vitamiine saada.

Anne.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Kaia:

Tevitused Kaiust!

Esmaspäevases tunnis jõudis meil lastega arusaam, et väljas ongi juba tunda kevade märke – päike paistab ja puhub vaikne ning soe tuuleke. Kõik me avastasime, et mõtetes on kevad juba saabunud. Üha uusi ja põnevaid asju on juhtumas. Soovime, et see tunne ei kaoks enam kunagi ja oleks samasugune kõigil inimestel, sest see on ilus ja mõnus. Oleme nagu karud, kes talveunest ärganud.  Kõik tundub palju positiivsem –  kui ainult õpetajaks ka seda mõistaksid ja neid koduseid õppimisi natukenegi vähem annaksid.

Eelmisel tunnil, see oli vahetult enne vabariigi sünnipäeva, tegutsesime me kõik koos sõbralikult ühtse suure perena kooli saalis. Proovisime aktuse ajaks koos midagi välja mõelda, et kooli saal saaks viia  pühade meeleollu . Voltisime valgest paberist lillekesi ,lõikasime pääsukesi ja nii me oma tunni seekord mööda saatsimegi. Igale õpilasele sai temale vastavalt keeruline ülesanne jagatud.

Selle nädala ringis me maalisime. Oli kogunenud suuremal hulgal  vanu postkaarte. Igaüks valis endale meelepärase kaardi ja sai nüüd proovile panna oma kunstniku olemust. Kõik pidid nii täpselt sealt maha joonistama ja pärast ära värvima, kui võimalik. Mõni sai väga kiiresti valmis, mõni võttis isegi koju kaasa, et lõpetada. Aga eks see ju nii ongi, et me kõik oleme erilised ja me kõik oleme omamoodi, ka täiskasvanud.

Seekord siis niimoodi. Pistke teiegi oma nina päikese poole ja laske tal pai teha. 

Rõõmu!

Õpetaja Kaia 

03.03 Neljapäev

Üsna tavaline ja oluliste sündmusteta oli päeva esimene pool. Vaikselt ja nokitsedes möödus aeg. Tasasem oli ka küllap seepärast, et kõik, kes kohal olid meil toimetamas, piinlesid väikse haigusevimma käes. Polnud keegi meist niinimetatult “mina ise”. Õhtu poole aga läks elu natukene erksamaks. Inimesi liikus rohkem ja saabus ka Kalevi kommivabrikust saadetis. Palju, palju piparkooke. Suur, suur aitäh jällegi Kalev AS-ile. Proovime need maitsvad ja kodused piparkoogid kenasti laiali jagada.

Aitäh kõigile, kes täna abiks olid ja aitasid päeva õhtusse saata.

Pai.

04.03 Reede

Hei!

Oluliselt rõõmsam ja toredam päev oli täna. Palju inimesi oli liikumas ja ka aeg möödus selle võrra kiiremini. Terve päev oli miskit askeldada ja toimetamist. Aitäh meie nii korduvatele annetajatele, kui ka uutele, keda täna on nimistusse lisada lausa kaks. Triin Koppelmann ja Olavi Tuisk. Suured tänud.

Alustasime täna ka usinasti piparkookide jagamist ning esimese päeva kohta olime tublid. Muigame siin endamisi, et see on soojendus peagi saabuvale toiduabile. Vaja ju ikka ennast “vormis” hoida ja mitte “rooste” lasta. :)

Ilm oli ka niivõrd ilus, et kevade tunne puges kohe hinge. Mõnel hetkel, kui mõni vabatahtlik tuli kaupluse poolele, siis sai õue ka päikeselt pai küsima mindud. Vabatahtlikke oli meil küll täna vähevõitu, aga oleme õnnelikud, et nad meil on. :)

Mis veel…natukene raamatupidamist ka vabadel võimalustel sai proovitud teha, aga enamus nõuab ikka natuke rohkem aega. Nädalavahetus on ees, seega jõuab.

Mis siis ikka, soovime ilusaid puhkamiseks mõeldud päevi ja loodame, et järgmine nädal algab sama rõõmsalt, kui tänane päev oli!

07.03 Esmaspäev

Ahoi uuel nädalal!!!

Haigused ei hüüa tulles ja nii on ka meie maja tegutsejate rivi ikka väga hõre. Kes esimest, kes juba teist tiiru kahjuks. Nii me siis veetsimegi suurema osa päevast Ly-ga kahekesi rindel toimetamas. Õnneks igavust me tunda ei saanud ja päev möödus tervenisti tegutsedes. Abivajajaid oli mitmeid, kui mitte öelda kümneid liikumas ja palju muresi sai koheselt ka lahendatud. Samuti ei saa ka kurta klientide vähesuse üle, õnneks oli neid ka liikumas. :)

Päeval saime kõne Saarioinen Eestist, et toitu on ära anda. Kui meie vabatahtlikud vägilased kaubale järgi läksid, saime tõelise üllatuse, sest toitu oli ikka palju, väga palju. Õnneks sai osa kaubast kohe naiste varjupaika ja Alus sots. majja. Mõned kõned ja samuti oli meie keskuse põrand õhtuks üsna vaba ja sai jälle liikuda. Siinkohal suured tänud Saarioineni perele, et meid ikka meeles peetakse. :)

Õhtul oli meie seltskond ka värvikam ja liikumist oluliselt rohkem. Mõnus sumin käis üle maja ja õhtu sai väärilise punkti.

Aitäh perekond Veermäe Juurust ja Annely Reilent. Samuti aitäh meie püsiannetajatele!

Homme on meie kaupluses naistele pidupäeva puhul kõik riided ja jalatsid -50% soodustusega! Tooge oma daamid poodi! :)

Kohtumiseni!

08.03 Teisipäev – NAISTEPÄEV! 

Kaunist ja vahvat naistepäeva meie maja naiste poolt kõigile! :)

Üks tore ja rõõmus päev oli. Nii mitmedki kliendid pidasid meie maja naisi meeles ja lõunaks oli juba laudadel kenad õied kaunistamas. No millisel naisel ei tee see meelt rõõmsaks. :)

Kuna meie kaupluse poolel oli täna naistele mõeldud soodustus, siis valisid nii mõnedki naised just meie juurde tee, et päev erilisemaks muuta. Tore! Üks meesterahvas ütles täna väga tabava ja ilusa mõtte. Tema ei saa aru, miks ainult ühel päeval aastas tähistatakse naistepäeva, naised on ju iga päev tähtsad ja ilusad. Olgem ausad, mitte keegi naistest ei tahtnud vastu vaielda, oli ikka ilusti öeldud küll. :)

Tähistame siis igat päeva, nagu oleks see pidulik!

Ilusat õhtut!

09.03 Kolmapäev

Hei!

Kuna homme on Väino meie juurde tulemas, siis tegutsesime selle nimel, et tal ikka koorem täis saaks. Oli üks suuremat sorti kaubavahetuse päev. Talveriided on nüüdseks vast kõik maha võetud ja kevadriideid saab usinamalt välja panna. Mõneks tunniks tundus kauplus ikka päris tühjana, aga kui uusi asju jälle lisatud sai, siis oli jälle kodune õhkkond. Samuti vahetasid Ly ja Inge laos riided välja, mis tähendab, et kogu keskuses on kevadised “tuuled”.

Veel saime esialgse info, et EL toiduabi on meile saabumas 13-ndal nädalal, mis tähendab, et kibekiire tööaeg on jälle saabumas. Praegu aga alustame jälle eeltööga. Nimekirjad, läbirääkimised sotsiaaltöötajatega jne. Lisaks on veel projektid, mis vaja esitada, sest 1 aprill on tähtaeg. Tööpõld on lai…

Minu poolt tänaseks kõik ja annan kirjajärje õpetaja Tiinale:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tere!

Suur gripilaine on jõudnud nüüd ka meie kanti ja seoses sellega, oli eelmisel nädalal meil ringis vähe lapsi. Meisterdasime naistepäevaks kaarte, selleks kasutasime meie annetajate käest saadud tootmisjääke (värvilised kleepsud). Kaardid tulid vahvad ja imeilusad! Erilist sära andis neoonvärv. Nii, et kõike saab keskkonnasõbralikult ära kasutada ja meie lapsed seda kindlasti ka ringitundides õpivad. Loodetavasti saavad nendest keskkonnasõbraliku mõtteviisiga ilmakodanikud.

Lapsed rääkisid ja arutasid omavahel ka vaheajaks planeeritavaid tegevusi ja plaane.  

Oma missikandidaadi valisime ka välja. See ei olnud sugugi kerge, läks kohe päris suureks vaidluseks, kaunima ja sõbralikuma tüdruku väljaselgitamisel.

Ilusat uut nädalat!

Tiina ja lapsed

 11.03 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

Taas jälle üks töönädal hakkab läbi saama…kiirelt läheb see aeg ikka küll…

Tänud kõikidele annetajatele, keda täna oli tõesti palju…suur järg jäi esmaspäevaks ette…

Abi sai täna 10 pere, kokku sel nädalal aga 26 pere, kellest 3 uut.

Tänud ka meie vabatahtlikele, kellest osad küll jätkuvalt tõvevoodis olema peavad, kuid MM, Inge ja Kaie olid täna olemas…

Ilusat nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

14.03 Esmaspäev

Kaunist uut nädalat kõigile! IMG_1718

Meie majas algas see õite rohkelt ja rõõmsalt, sest meie kallil Ly-l on täna hällipäev! Nagu ka päeval öeldud, siis soovime Sulle tugevat tervist, pealehakkamist, elurõõmu, armastust, hingesoojust ja unistuste täitumist! :)

Üldjoontes oli päev rahulik. Saime veel üle räägitud ja kinnitatud laupäevase Kurgjale sõidu ning nüüd peaks väljasõiduks olema kõik korraldatud. Loodame ainult, et tervised alt ei vea ja oleks ikka tublisti osalejaid. Kevadine päike juba paitab, mis annab lootuse, et haigused jäävad seljataha.

Homme on see päev, kus tuleb teha suuremat tööd seoses EL Toiduabi saabumisega, loodan, et see kahel korral saadud kogemus on abiks ja seekord läheb kõik sujuvamalt.

Aga tänaseks kõik. Kaunist õhtut ja hoidke lähedasi!

15.03 Teisipäev

Kirjutamas Ly:

Tere!

Kallis Maret!

Südamlikud õnnesoovid sulle tänasel hällipäeval kõigi meie poolt. Tervist, jaksu ja pealehakkamist, hingerahu ning kordaminekuid järgmisteks aastateks. Ole ikka virk ja kraps nagu sa seda siiani olnud oled !!!

Südamest suured tänud kõigile, kes mind minu tagasihoidlikul tähtpäeval meeles pidasid…  lisaks emakeelsetele õnnesoovidele oli ka hispaania ja rootsi keeles…

…mõningad soovid jagusid ka tänaseks…argitoimetuste vahele… annetusi toodi taaskord väga palju… kahjuks olid vabatahtlike read täna pisut hõreda võitu… pisut abiks oli aga Anneli…Tänud sulle!

Abi sai täna 4 pere.

Eelmisel kuul sai kokku abi 54 pere, kellest 2 uut. Lisaks said erinevat abi sots. majad, naiste varjupaik, paar kooli ja lasteaeda ning noortekeskust…kokku on abisaajate arv tegelikult kordades suurem, kui eespool nimetatud numbrid…

Parimate soovidega,

Ly

17.03 Neljapäev

Tere!

Mõnus ja kevadine ilm, rõõmsad külastajad ja lustakad vabatahtlikud. Täna õnnestus meil istuda lõunalaua taha rõõmsasti kokku ja üle pika aja oli jälle õdus kodune olemine. Nimelt õnnestus täna vabatahtlik Maret kinni püüda ja saime teda lõpuks siis ka õnnitleda. Veelkord palju, palju õnne!

IMG_1725Kuna kaubavoog on viimasel ajal nii nii suur ja asju nii kaupluses, kui ladudes ikka väga palju, siis otsustasime teha kevadise kampaania. Soodustus puudutab riideid. Kui leiad 10 riideeset (mis on praegu lausa imelihtne, sest stanged on hea-paremat täis), siis maksad kõigest 10€! :) Panime tõesti asju nii palju välja, et riidepuud on otsakorral.

Tulge aga vaatama, sest kiirematele on parem valik!

Mis siis veel…Nagu ikka, enne suurt toiduabi saabumist on sagimist sellega ja paberimajandust on lausa kuhjades. Samuti on tegu ka laupäevase väljasõiduga. Helistame lapsevanemaid meeldetuletuseks üle ja selgub ikka, et on neid, kes ei ole kuulnud, ega näinud. Ometi sai eelmisel nädalal isiklikult kõik räägitud. Loodame, et nüüd jääb siiski meelde ja laupäeval on kõik olemas.

Minu poolt vist tänaseks jutt otsas, annan kirjajärje üle Kaiu õpetaja Kaiale:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tervitused Kaiust!

 Ongi kätte jõudnud viimane koolipäev enne kauaoodatud kevadvaheaega, kuigi ilm mängib meile vingerpussi ja tuleb jällegi soojad kindad ja mütsid taas välja otsida. Aga sellegipoolest ei lase tujul langeda, sest suvi ei ole enam mägede taga.

Selle nädala kolmapäeval oli meil viimane kunstiring enne vaheaega. Järgmine nädal puhkame. Seekord joonistasime ja meisterdasime nii, kuidas kellelgi soov oli. Osa jätkas eelmises tunnis alustatut, osad lapsed tahtsid meisterdada midagi saabuvateks  pühadeks, mõnel oli soov lihtsalt joonistada. Täiesti vaba valik ja teema. Ja nii me toimetasimegi, tore on see, et nad ikka kohal käivad ja soovivad midagi ise luua ja sellest rõõmu tunda. See ongi ju kõige tähtsam, et olla lihtsalt õnnelik.

 Ilusat kevade ootust!

Õpetaja Kaia

18.03 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

Ja jälle… üks nädal läbi…

Asju oli sorteerida palju, väike järg jäi jälle ette… kurb on muidugi see, et mõni on oma kevadkoristusega väga hoogu sattunud ning meieni jõuavad ka väga halvas seisukorras asjad…

Järgmise nädala toiduabi tulekuks sai ettevalmistusi tehtud… Maret, Elvi, MM, Inge- suured tänud teile…

Abi sai sel nädalal 24 pere,

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

21.03 Esmaspäev 

Tervitusi meie majast!

Meie nädala märksõna on EL toiduabi. Nädal algas veel pisut paberimajandusega, mis on seotud toiduabiga ja ruumide ettevalmistamisega. Ühesõnaga panime kõik, sealhulgas ka vaimud valmis, et toiduabi vastu võtta.

Lisaks olime ettenägelikud ka kaupluse poolel ja panime palju asju välja. Kuna jätkumas on kampaania, et 10 riideeset = 10€, siis inimesi meil ka rohkem pisut liikvel, mis tähendab omakorda, et kaubavalik peab lai olema. Homme ja ülehomme olen mina toiduabiga rakkes ning suure tõenäosusega ma kauplusesse väga ei juhtu, siis kogu sealne majandamine on meie tublide vabatahtlike õlul. Tegimegi siis selle olukorra võimalikult kergeks, et jääks ainult müümise lust. :)

Täna oli muidugi keset päeva ka üks puhas rõõm. Maal, mis oli pikalt seisnud ja oodanud oma uut omanikku, selle täna leidis. Proua käis seda juba möödunud nädalal piidlemas ja ei andnud hing kuni tänaseni ikka rahu, oli vaja tagasi tulla. Vahva!

Mis veel… Ei saa jätta tänamatta kõiki annetajaid ja meie kalleid vabatahtlikke, keda täna juba oli omajagu palju. Kevade algus vist paneb inimesed taas liikuma. :)

Kaunist kevadet ja homseni!

Kirjutamas ka õpetaja Tiina….

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Meie meisterdame siin paberist lihavõttekorvikesi munadepühade jaoks. Saime ühe vahva ja lihtsa idee kunstmuna meisterdamiseks, proovime sel nädalal ka neid mune kindlasti tegema hakata. Uskumatu, alles tegime jõulukaarte ja jõulukaunistusi ja nüüd on aeg lihavõttekaunistuste käes. Ilmataat siin muidugi mängib vingerpussi ja ei taha kuidagi seda mõnusat kevadesoojust meieni tuua. Käisime lastega kooliaias ja küll oli kena vaadata, kuidas lõunapoolses küljes juba lumikellukesed õitsesid- nii mõnus kevade tunne tekkis, kuid õhk on veel jahe ja loodame, et lihavõttejänes värvilisi lihavõttemune korviga lumehange panema ei pea ja et Suurel Reedel ikka ilus päikesepaisteline ilm meid tervitaks.

Kui päike on väljas on ka lapsed palju tegusamad ja rõõmsamad. 

Ilusat kevadest!

Õpetaja Tiina ja lapsed 

22.03 Teisipäev

Hei!

Pikk ja tegus ning väsitav päev on seljataga, kuid süda on rõõmus ja ei saa sellest kirjutamata jätta.

Alustuseks siis sellest, et juba kolmandat korda võtame oma keskusesse vastu EL toiduabi. Nagu öeldakse, siis harjutamine teeb meistriks. Mitte, et me veel päris meistrid sellel alal oleksime, aga süsteem on juba selgem ja vastuvõtmine toimus juba palju rahulikumalt ning läks libedamalt. Nagu eelnevatel kordadel, võtsime ka täna vastu Rapla maakonna toiduabi. Süsteem on selline, et meie komplekteerime iga valla kogused ja anname need valdadele akti alusel üle ning iga valla kodanik, kellel on õigust saada toiduabi, saab selle kätte oma koduvallast. Rapla valla inimesed saavad aga oma toiduabi kätte meilt, Saagu Valgusest. Kellel on õigus toiduabile?  Toiduabi väljastame nimekirjade alusel, mille saame meie sotsiaalministeeriumist. Nimekirjades olevad inimesed on saanud toimetulekutoetust või vajaduspõhist peretoetust perioodil 1 jaanuar 2016 kuni 29 veebruar 2016. Rõhutan veelkord, et meie nimekirjasi ei koosta ja meil ei ole õigust teha ka erandeid. Reeglid on karmid ja meie kohustus on neist kinni pidada.

Alates homsest hakkame toiduabi pakke Rapla valla inimestele meie keskusest väljastama. Iga vald annab oma valla kodanikele teada, millal alustatakse väljastamist neil. Ametlik jagamise algus on tegelikult 31.03, seega ei tasu pahandada oma sotsiaaltöötajatega, kellel alustamine lükkub järgmisse nädalasse. Tänase seisuga on meie juurest ära viinud toiduabi kaks valda ja homme on lootust, et tulevad järele neli omavalitsust. Kehtnasse ja Märjamaale läheb otse transport, mis tähendab, et nendesse valdadesse jõuab toiduabi alles märtsikuu viimastel või aprillikuu esimestel päevadel.

Meie tänane töö nägigi ette seda, et jagasime omavalitsuste kaupa toiduabi ära ja väljastasime seda ning alustasime Rapla valla toiduabi komplekteerimist. Iga pereliikme pakk kaalub 16 kg. Kui leibkonnas on 5 liiget, siis tähendab see seda, et pere viib meie juurest ära 80 kg toiduaineid. Pean mainima, et iga korraga lähevad pakid aina paremaks. Seekord sisaldab pakk järgmisi asju: 2 pakki tatart, 1 pakk nisujahu, 1 pakk mannat, 2 pakki suhkrut, 1 pakk rosinaid, 2 purgisuppi, 1 tume šokolaad, 1 pakk müslit, 2 pudelit toiduõli, 6 veiseliha konservi, 4 kanalihakonservi, 4 sprotid õlis, 1 pakk kohvi ja 1 pakk riisi. Üsna toekas pakk, mis peaks mõneks ajaks toidumurele leevendust tooma. Muidugi seisavad perekonnad praegu silmitsi murega, kuidas need meie keskusest ära transportida, sest kogus on raske.

Aga nüüd siis sellest, mis pani minu südame hõiskama. Tegin üleskutse oma endiste praktikantide seas, kes olid sügisesel toiduabi saabumisel abiks. Siis olid nad abiks, kuna oli vaja oma ettenähtud tunnid täis saada. AGA TÄNA olid nad vabatahtlikud noored, kes tulid heast tahtest. Ma võin lugeda seda julgelt oma töövõiduks, sest vabatahtlik töö jättis neisse jälje ja nad tulid tagasi, et teha midagi head. :) Suur, suur aitäh! Ja nagu alati, on oma lähedased need, kes ei pääse. :P Nagu igal toiduabi jaotamise korral, siis ka täna oli abiks minu õde Piia, kes omakorda kaasas ka tütre Marianni. Aitäh ka teile! :) Mis puutub toiduabisse, siis palju, palju, palju sai tänu nendele usinatele kätele täna tehtud! juhhheiii!

Kui aga abilistest rääkida, siis keskuse peale oli neid täna veel teisigi. Inge, Elvi, MM ja Anneli olid kõik usinalt Ly-l abiks toimetamas ja suur töö sai neilgi tehtud. Sellest kõigest oskab paremini pajatada kindlasti Ly, kui on tema kord kirjutada. Minu hingamine käib hetkel küll ainult EL toiduabi rütmis, mis tähendab, et kõik, mis puudutab teisi tegevusi on kahjuks hetkel nagu “udus”.

Aitüma kõigile, kes aitasid päeva edukalt üle elada ja loodame, et homme on jätk sama positiivne!

Pai.

23.03 Kolmapäev

hei!

Väga, väga väsitav päev. Saime täna välja anda neljale vallale toiduabi ja alustasime väljastamist Rapla vallale. Ühtlasi komplekteerisime ka pakke valmis. Aitäh vabatahtlikele jällegi, sest praegu on palju nende teha. Siinkohal on paras aeg ka postitada meie vabatahtliku kokatädi Elvi esimene kirjutis.

Minu poolt homseni, jätkab Elvi…

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tere.

Tahan teile kirjutada lastega sõidust Kurgjale. Sõitsime laupäeval 19 märtsil Raplast kell 10 välja. Kaasas oli mul lapselaps Oliver. Järgmisena tegime peatuse Kehtnas, kus kohast tulid peale lapsed ja üks lapsevanem. Siis oli peatus Lokutal, kus kohast võtsime peale õpetaja Anne ning ka hulga lapsi. Õpetaja Annega korjasime veel teel Eidaperesse ootavaid lapsi ning Eidapere koolist ka mõned lapsed ning sõit võis alata.

Poisid said kohe jutule bussijuhiga. Nendel seda juttu ja küsimusi jätkus. Bussijuht vastas heal meelel nende küsimustele. Eidaperest Vändrasse tee oli nii käänuline, et tegime värske õhu peatuse, kuna ühel tüdrukul kippus süda pahaks minema.

Kurgjal võtsid meid vastu kaks rahvariide seelikutes giidi. Jagunesime kaheks grupiks. Ühed siirdusid veskisse ja teised rehetaresse. Veskis räägiti meile veski tööst ja jahu valmimisest ning sorteerimisest. Lapsed küsisid usinalt ja kõik said ka vastused. Saadi ka käsikivi proovida. Veskiga ühele poole saadud, läksime talu lauta. Laudas oli 5 Eesti punast nudi maatõugu lehma, mullikas ja kaks ilme toredat väikest vasikat. Lapsed paitasid nii lehmi kui ka vasikaid. Loomad olid nii rahul pai saamisega. Lambaaedikus olid lambad koos väikeste talledega. Mõnigi laps oleks tahtnud nii nunnusid tallesid omale lemmikloomaks viia.

Laudast viis tee meid õue küülikute puuride juurde.Praegu seal väiksekesi ei olnud, aga kutsuti meid tagasi augusti lõpus toimuvale talu laadale ja siis on võimalus inimestel ka omale küülikuid lemmikloomaks osta. Hobuste koplis oli kolm väikest kasvu Eesti hobust. No nende paitamine võttis kohe rohkem aega aga hobused olid väga rahul nii paljude paidega. Õue ring sai käidud ja oli aeg vahetust teha teise rühmaga.

Meie läksime rehe alla ehitatud tuppa ja teised tulid õue ringile. Rehetoas hakkasime valmistama kaera küpsiseid. Kõigepealt tuli talu koorest ise valmis kloppida või. Vaat see oli üks vahva ettevõtmine. Lapsed jaotati nelja rühma ja iga rühm sai omale purgi sisse valatud koorega. Nüüd tuli seda purki niikaua tugevalt loksutada, kuni eraldus piim ja võist sai ilus kamakas purki. Läks nagu omavaheliseks võistluseks, milline laud sai esimesena sellega hakkama. Lõpuks oli kõigil või valmis. Mõõdeti ilusti kõik ained ja segati õpetuse järgi kaussi. Segust pandi pannile pätsid ning kokatädi asetas küpsised ahju küpsema. Lõpuks limpsiti ka kausid puhtaks. Küll oli hea tainas. Nii kaua, kui küpsised küpsesid räägiti talu toitudest ja näidati teravilju ning räägiti teraviljadest tehtavatest toitudest. Lapsed küsisid ja rääkisid ka oma kogemusi toiduga. Pakuti ka juba keedetud läätsesi. Need maitsesid mõnedele lastele. Nüüd oli aeg seal maal, et tulid ka õues ringkäigul olnud lapsed tuppa ning koos istusime talu toitu maitsma. Ühepajatoit oli väga maitsev. Juurde pakuti meie laste oma valmistatud võid. Või oli nii hea, et üks laps palus võid ja leiba kaasa. Hea meelega anti kaasa ja ega ei juhtu ju iga päev, et saad süüa oma käega klopitud võid. Magustoiduks said lapsed talu kohupiimast kooki ning nende endi valmistatud kaera küpsiseid. Väga maitsvad olid. Lapsed võtsid ka koju jäänud õdedele- vendadele neid kaasa. Söödud, joodud ja laud koristatud, mängiti veel ringmängu.

Sellega oligi meie ringkäik läbi. Tänasime pererahvast toreda vastuvõtu eest. Iga laps sai kaasa retseptiraamatu, et ka kodus saaks küpsiseid teha. Oli aeg end koju minekuks seada. Tee ääres koplis saatsid meid hobused. Mõnda last tuli kohe mitu korda kutsuda sealt ära. Bussis said kõik lapsed veel Raplast kaasa võetud küpsiseid ja kommi.

Oli väga tore ja silmaringi laiendav sõit. Juhtus ka ilus ilm olema. Lastel on kindlasti kooli tagasi minnes teistega mida jagada. Täname ka bussijuhti toreda sõidu eest. PAI PAI ka kõigile lastele ja õpetaja Annele ning kahele lapsevanemale. Oli tore teie kõigiga sõita ja näeme ka edaspidi.

Teie Elvi

24.03 Neljapäev

Kirjutamas Ly:

Tere!

Esimesed toiduabi ootajad olid juba enne kümmet kohal…ja nii jagus neid terveks päevaks…mõni usinam soovis lisaks ka tervemat tossu või jopet, kui juba siia kanti juhtus…

Lisaks toiduabi saajatele sai abi sel nädalal  16 pere, täna 6 pere.

Erilise tänu tahan taaskord öelda Timole, kes on nii mõnegi lapse magamise mure värskete naride näol lahendanud…

Saabunud kevadega on inimesed hoolega ka asju meile tooma hakanud…kodude suurpuhastuste aeg on kätte jõudnud… palun ikkagi ainult puhtaid ja terveid asju meile tuua…

Kauneid lähenevaid ülestõusmis- või lihavõtte- või kevadpühi kõigile! Olge hoitud ja hoidke ka lähedasi!

Ilusat nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

28.03 Esmaspäev

Vahvat ja kevadist uue nädala algust.

IMG_1764Meie võime nimetada seda sünnipäevanädala alguseks ja üsna pidulikult ja lõbusalt see ka algas. Pühade ajal oli meie kokatädi Elvi niivõrd usin, et otsustas uusi retsepte katsetada ja rõõmustas meid täna oma uue hõrgutisega. See tort mitte ainult ei näinud välja oivaline, vaid ka maitse viis keele lausa alla. :)

Jätkus meil keskuses töö ikka toiduabi lainel ja muidugi on pikad vabad päevad andnud inimestele aega oma kappe koristada, mis tähendab meie jaoks seda, et koridorid on jälle taaskord umbes. Lisaks külastasid meid ka Soome sõbrad Seija ja Aare, mis tähendab, et kraami on meil tõesti ohtralt. See muidugi tähendab, et tööd on ohtralt. Plaanis on ka suurpuhastus, et reedeks, meie SV sünnipäevaks, oleks ruumid esinduslikud. Oleme võtnud plaani, et istume pisut oma inimestega ja tähistame seda tähtsat päeva, mil kõik siin Raplas alguse sai. :) Kes tunneb, et tahab meiega ühineda, siis kell 16.00 on umbkaudu see aeg, millal istume laua taha ja tunneme rõõmu.

Lisan täna nimekirja uued annetajad: Allan Puum ja Helga Tutt. Aitäh! Suured tänud ka meie vabatahtlikud hinged, kes täna kõik abiks olid! Kiitus teile!

Mõnusat ja pikka kevadõhtut!

Pai!

29.03-30.03 Teisipäev- Kolmapäev

Tere taas!

Ja ongi käes märtsikuu viimased päevad. Meie majas on päevad möödunud üsna rutiinselt ja ei ole miskit uut pajatada. Jätkuvalt on tegemist toiduabi jagamisega. Sai tehtud Rapla valla sotsiaaltöötajaga kontrolli, kes on juba järgi käinud ja keda tuleks veel teavitada. Alla poolte perede on järgi käinud, loodan, et kuu algus toob rohkem võimalusi järgi tulemiseks. Mis puudutab veel toiduabi, siis üks tubli omavalitsus on juba jagamise lõpetanud. Super! Aitäh Kajale koostöö eest!

Lisaks on muidugi ka igapäevased toimetused. Kauba vahetus, koristamine ja asjade ajamine. Keegi ei kurda, et tööd pole. Jätkuvalt käivad vastavalt võimalustele ka vabatahtlikud abiks ja üheskoos tehakse huvihariduse poolel suurpuhastust. Minul on kaupluse poolel tugisambaks MM. :) Aitäh kõigile!

Juba reedel on Saagu Valgus Rapla viies sünnipäev ja hakkame käima kuuendat. Oleme juba kursis, et on neid, kes soovivad meiega tähistama tulla ja see teeb meele rõõmsaks.

Minu poolt tänaseks kõik, kohtumiseni meie pool! :)

Kategooria Uudised | Kommentaarid välja lülitatud

SV, Alma päevik – Veebruar 2016

01.02 Esmaspäev

Leidsin alustuseks vahva luuletuse…Kahjuks on autor teadmata, loodan, et keegi ei pahanda, et need ilusad read kaaperdasin. :)

     Veebruar

                Veel on neil koidikutel kulmud hallid, 
                  päev uinub enne pärisärkamist; 
                on õhtuil õlgadel jääst kootud sallid, 
                 kust helbekaupa hargneb härmatist. 

                    Ööd halavad täis külma kõrkust, 
                  vaid hullu uskumatust hingab tuul, 
                   ja enneolematut võõrast nõrkust 
                     ma tajun eneseski sellel kuul… 

              Siis kuulen, kuidas tasakesi hõikab  
                 mind kauge kevad läbi laisa jää 
               ja meenutuseks meeltepõhja põikab 
                      arg lohutus, et jäädavalt ei jää 
                              ka külmad mitte…

Ilusat uue kuu algust meie kõigi poolt! Uus nädal, uus kuu algasid eelmisest kuust kokkuvõtteid tehes. Minul on käsil hetkel mitme projekti uurimine, mis loodetavasti toovad meile toetust. Sest seda on meie keskusel hetkel ikka väga, väga vaja. Mis meil uudist…Kuigi mõtlesin ja ütlesin ka kõva häälega sügisel välja, et EL toiduabi jagamist me enam jagada ei võta, siis nüüd pean oma sõnu sööma… Võtame küll ja teeme Toidupangaga ka 2016 aasta hooaja veel koostööd. Kerttu, kes on EL Toiduabi projekti juht, on ikka väga hea mõjutaja ja rääkis mind ära. No proovime siis veel… :)

Mis siis veel…Ikka jätkuvalt on meil rõõm, et meie vabatahtlikud on meil usinalt toimetamas ja aitavad paljudes asjades. Suur, suur aitäh kõigile, kes täna olemas olid! :)

Külastage ikka meie kauplust…Kohtumiseni!

A.

02.02 Teisipäev

Täna avaldan järjest meie õpetajate päevikud:

Õpetaja Liis Kehtnast:

15.01

Kohal oli 11 toredat last. Rääkisime jõulupühadest ja aastavahetusest ning otseloomulikult tahtsid kõik muljetada oma jõulukingitustest. Väike vestlusring seega. Seejärel tegime PVA ja guaššidega liimipilte, mille tehnika seisnes pintsliotsaga joonistamises. Sõime erinevaid puuvilju, millest üllataja paljudele lastele oli pomelo. 

Oli väga meeleolukas ja raiskasime ohtralt värve :)

22.01

Seekord sain kohtuda vaid 7 lapsega, kuna haigusepisik laastas paljusid. Teemaks olid “Elulilled”, mida paljud värvisid. Mõni laps tahtis veelkord teha liimipilti ja paar joonistasid oma vabal teemal. 

Olime tervislikud ja tegime puuviljalõike. Köögis olid abiks tublid 4.klassi poisid. Tore oli!

29.01

Täna valmistasime liikuvat öökulli. Selleks tuli igaühel šablooni järgi valmistada öökulli kuju ja n.ö jalg, mille abil sai teda liigutada (silmi õigemini). Tegime ka veidi rebimistehnikat, mis tuli tegelikult kõigil väga hästi välja. Kahjuks pidin seekord ära saatma tunnist kaks last – asjaosalised teavad ise täpselt, miks see nii oli. Järgmisel korral loodetavasti enam selliseid asju ei juhtu. Meisterdasime koos 7 lapsega ja äraminnes said kõik ühe “üllatusküpsise”. 

NB! Meil olid klubis käinud ka “päkapikud” ning ära viinud meie maiustused :(

Aga loodame, et edasipidi jäävad sellised asjad olematuks…

Tervitades,

Õpetaja Liis ja lapsed Kehtnast

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest

Esmaspäeval oli kohal 7 last, alustasime viltimise põhitõdedega, nii nagu lapsed soovisid. Kes viltis sõbrapäevaks südant, kes triibulist ussikest, kes liblikat. Üks viltimisnõel läks katki, aga ikka juhtub.

Täna, st teisipäeval läheme lastega taaskord Järvakanti klaasiringi. Leppisime juhendajaga kokku, et teeme Rapla kihelkonna rahavariide triibustiku järgi klaasehteid. Tundub põnev õhtu tulema.

Anne.

 03.02 Kolmapäev

Hei!

Niinimetatud linna päev oli minul… Käisin ennast targemaks koolitamas. Kui aus olla, siis ma pole kunagi ühtegi projekti kirjutanud ja nüüd, kuna me oleme sellise suuna endale võtnud, et proovida, siis pean end kurssi viima… Väga raketiteadus ei ole, vähemalt esialgselt nii näib. Aga… muidugi on ka aga…raske on leida toetust selleks, milleks meil on toetust vaja…Tegevuse toetuseks. Meelsasti aidatakse käivitada uusi asju ja ühekordseid ettevõtmisi, aga meie sinna alla ju ei kuulu… Aga kuna mul on ka neid, kes usinasti kaasa mõtlevad, siis ehk nuputame miskit välja. :) Kõigest sellest juba lähemalt järgmisel nädalal, siis olen kohtumas Ainiga, kes on mentor. Ja samuti meie RAEK-i inimestega.

Kuuldavasti möödus ka keskuses kõik toredasti. Meie tublid vabatahtlikud olid täna toimetamas ja Ly-l abiks ning Merle toimetas terve pika päeva üksi meie kaupluse poolel ning tagasiside järgi otsustades täiesti viperusteta. Kiidan kõiki! :)

04.02 Neljapäev

Päev majas möödus täiesti rahulikult, kohe imelikult  vaikselt ma ütleks. Küllap tegi ilmataadi suunatud ilm omad korrektiivid ja inimesed pidasid paremaks kodus olla ja aega veeta…

Keskuses saime rahulikult uusi asju välja sättida ja samuti pisut korda lüüa… selliseid päevi on ka mõnikord vaja…. Plaanime hakata ka rohkem sotsiaalmeediat ehk siis Facebooki keskonda kasutama ja sinna postitada edaspidi meie kaubast pilte. Ehk see  toob meie juurde rohkem külastajaid. Oleme suurde majja jäänud täiesti üksi ja see on pisut ka mõjutanud meie kaupluse külastavust, millest on tuline kahju, sest kauplus on meie süda ja sõltume väga palju sellest…

Aga alla me ei anna, sest aeg on näidanud, et meie keskust on vaja ja seega on põhjus, et edasi toimetada. Tulge siis homme meile külla, sest iga ost on ka heategu! :)

Homme kirjutab juba Ly…minu poolt head nädalavahetust…

Täna veel avaldan õpetaja Tiina kokkuvõtte:

Tere!

Haigused kimbutavad kõikjal. Ka meie lapsi on koju jäänud seoses külmestushaigustega. Need, kes kohal olid, lõpetasid Eestimaa töid ja alustasid sõbrapäevakaartide meisterdamist ja joonistamist. Leppisime kokku, et istume sõbrapäeval ja sööme üheskoos enda valmistatud küpsisetorti. Küpsisetordi valmistame üks päev varem. Kuna seekord jääb sõbrapäev pühapäevasele päevale, siis teeme tordi esmaspäeval ja sööme teisipäeval.

Sel nädalal õppisime lahendama sudokusid. Lastele see väga meeldis. See mis tundus esialgu raske, osutus nii mõnegi nutikama jaoks väga lihtsaks. Igatahes väga põnev püsivuse ja tähelepanu harjutamiseks.

Reedel plaanime pidada oma ringi raamatukogus.

Olge terved!

Kõike head!

Tiina ja lapsed

05.02 Reede

Ly:

​Tänane päev oli meie majas taas täis sigimist-sagimist. Maret tuli hommikul aurava klimbisupiga…(väga maitsev oli)…

Abi sai täna 6 pere.

Eelmisel kuul sai erinevat abi kokku 53 pere, kellest 1 uus.

Rõõm oli ka Pärnu SV-st Terjet näha, kes võttis sõidu ette, et rääkida pisut tööjuttu silmast-silma ning vaadata, kuidas meil siin asjad käivad… Iga asjaga pole ju mõtet jalgratast leiutada, kui toimiv süsteem juba olemas.

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

08.02 Esmaspäev

Vahvat ja sõbralikku nädala algust! Kuigi võiks olla nii, et inimesed on iga päev ja iga nädal sõbralikud, siis teadlased väidavad siiski, et just alanud nädal on see kõikse SÕBRAPÄEVA SOODUS!sõbralikum. Naudime siis seda nädalat ja hoiame oma sõpru siis kohe eriti eriliselt. Ka Saagu Valgusel on palju sõpru, mis tähendab, et ka meie mõtlesime välja jälle viisi, kuidas neid hoida. Alates homsest on kõik meie kaupluse hinnad kohe väga rahakoti sõbralikud. :) Peaaegu kõik riided on kuni nädala lõpuni 1€ ja jalatsid ning nõud -50%. Kaupa meil jätkub ja iga päev lisame juurde ka! :) Võta aga sõber kaasa ja tule veeda meie juures mõnusasti ja sõbralikult kvaliteetaega. ;)

Tänane päev oli suhteliselt vaikne. Eeldan, et see on siis vaikus, enne ostumöllu. :) :) Tegelesin üsna palju täna arvuti ja telefoni teel asju ajades. Ootamas on mitu väljasõitu lastele, mille täpsema info lisasin ka meie Huvihariduse rubriiki. Ning ühtteist proovime ka lisada, läbirääkimised käivad. Maret ja MM olid meil täna samuti olemas ja abiks, millest oli puhas rõõm. Kuna Elvi on vanaema kohustusi täitmas ja ravib väikest Oliveri, siis hoolitses ka täna kõhutäie eest meil Maret. Aitäh! Oliverile soovime kiiret paranemist, et vanaema uuesti rindele pääseks. :)

Lisaks käis meil täna külas ka Ain, kellega sai koos pisut mõtteid koondatud ja märksõnu üles kirjutatud ning seda ikka projekti suunitlusel. Homme olen sama teemaga seotud kohtumisel RAEKis ja nädala lõpus või uue nädala alguses hakkame kõike ka paberile vormindama. Kell on saamas juba 11 ja tänane tegus päev ei ole veel kaugeldki lõppemas. Rapla vald tähistab varsti, varsti oma juubelit ning minul paluti seoses sellega samuti üks ülesanne täita…

Aga kaunist õhtut ja homseni!

09.02 Teisipäev

Kirjutamas on täna õpetajad.

Alustab õpetaja Anne:

Tervitused taaskord Eidaperest!

Esmaspäeval oli ringis 5 last, jätkasime kuivviltimisega. Tegime loomi ja inimesi, töökäigus vestlesime inimsuhetest, vastlapäevast ja sõbrapäevast. Kui tööd valmis sai natuke teatrit tehtud valmistatud tegelastega.

Anne.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Kaia:

Tervitused Kaiust!

Alles küll veebruar, aga kevade hõngu õhus juba tunda. Küll ladistab iga päev vihma, aga sellegipoolest peeti meil eile koolis ka vastlapäeva. Kehalise kasvatuse õpetajal oli mõeldud päris huvitav ja palju liikuda nõudev maastikumäng. Mis sest, et finišisse jõuti nagu väikesed „porikarud“, aga meel oli sellegipoolest kõigil hea ja nalja sai palju. Terves kehas , terve vaim. 

Huviringitunnis esmaspäeval läks meil lahti sõbrapäeva kaartide kirjutamine ja joonistamine, sest esmaspäeval avati juba koolis sõbrapäeva postkast. Kõiki ju vaja meeles pidada. Leidsin huvitava kaarditegemise võimaluse internetist, kus õpetaja Mari Viik meisterdab lastega põnevaid asju. Seekord oli siis kiri sõbrale, mis asetati südamekujulisse ümbrikusse, mis oli vaja ise kokku voltida. Tööd jätkus meil ikka hilisõhtuni, joonistati neid ümbrikuid ka koju võtmiseks kaasa. Hoiatasin ka juba kooli huvijuhti, et vist peaks postkasti suurust kontrollima, et kõik kirjad ikka ära mahuksid.

Teilegi kallid sõbrad ilusat ja hoolivat sõbrapäeva!

Armastame 11:)

Õpetaja Kaia

10.02 Kolmapäev

Tere!

Üks mõtisklev ent samas kiire päev on maha jäänud. Meie keskuses oli sagimist täna küllaga, sest tundub, et meie kampaania info on levinud ja inimesed rõõmsad nii soodsate hindade üle! :) Tore on näha rõõmsaid nägusi.

Kahjuks ei olnud täna ainult rõõmsaid nägusi näha. Nii mitmelgi lapsel, keda täna kohtasime, olid silmad vees. Ja seda mõjuva/kurva põhjuse pärast, nad kaotasid oma sõbra. Selline sündmus paneb sügavalt mõtlema ja ausalt öeldes, ei oskagi miskit lohutavat või niinimetatult õiget öelda. On näha, et see teade on puudutanud ja raputanud lapsi ning tekkinud on palju küsimusi. Nii palju, kui oskasin, ma ka püüdsin vastata…ja soovitasin kõik tunded välja elada. Kui vaja siis nutta, kui vaja siis karjuda, meenutada head ja naeratada. Valesi emotsioone ei ole olemas ja miskit ei pea alla suruma, ka mitte poisid.

Samuti ei ole olnud head uudised ka Saaremaal. Tänast hommikut alustasime me pakkimisega, et saata abi oma kodu kaotanud perele Laimjalas. Püüdsime kaasa panna kõike seda, mis pähe tuli. Alustades voodipesust, rätikutest kuni nõude ja söögini. Aitäh ka siinkohal transportijatele ja nendele headele inimestele, kes meie poole pöördusid, et perekonda aidata.

Siinkohal teen üleskutse patjade ja tekkide kogumiseks, sest neid meil laos hetkel napib! Samuti oleks tarvilik pesumasin ühele pereemale, kes kasvatab üksi kahte last. Kui keegi tunneb, et saaks meid aidata, siis võtke julgelt ühendust!

Mis veel… Eile, enne lõunat veetsin ma mitu tundi RAEK-is, kus arutlesime ja uurisime kohti, kus kohast võiksime me raha taotlema asuda. Proovime siis need rajad ka läbi teha ja ehk õnnestub. :) Aitäh Karinile, kes hingega asja juures oli ja nõuga suureks abiks oli/on.

Minu poolt tänaseks kõik ja loodame, et homne on hoopis parem päev!

Pai.

12.02 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

Kallid Anne ja Anneli!

Olgu sõnad lihtsad ja soojad,

Teile tänase õnne toojad.

Olgu Teil alati tugevat närvi,

silmade soojust ja rõõmude värvi.

Südamel jõudu ja mõtetel lendu,

eluteel astudes hoogu ja indu.

Südamlikud õnnesoovid sünnipäevaks teile kõigi meie poolt!

Lisaks ka Almale õnnitlused – nimepäevaks !!!

Tänane päev meil oli pisut teistmoodi… Daniel Levi käis koos oma meeskonnaga meil Siirist uue saate tarvis lugu tegemas… Saateid tuntud inimestega uues kuues saab näha märtsist

Kanal 2-s.

Abi on sel nädalal saanud pealt 20 pere. Põhiline on mitmete jaoks olnud toidu mure. Samas on kolmel perel HÄDASTI pesumasinat vaja!!! Lisaks ootame veel ka elektri pliidi ning külmkapi pakkumisi.

Ilusat Sõbrapäeva Kõigile!

Kaunist nädalavahetust!

Parimate soovidega,

Ly

15.02 Esmaspäev

Tervitus!

Sõbrapäeva pidustused ja tööst kosumise päevad on möödunud ja aeg taas uut nädalat alustada. Mina alustasin oma nädalat sellega, et avasin hommikul kohvitassi kõrvale märkmiku ja kirjutasin igale päevale nimekirja asjadest, mille kavatsen sellel nädalal ära teha. Õhtuks võin öelda, et üsna hea tunne on, kui sain linnukese kõrvale teha, et tehtud. Iga linnukese järel on mõnus rahulolu ja tekib hasart ka järgmised märked kirja saada, et täit heameelt tunda saaks. Eks ta võibolla on pisut enese petmine, aga minul igatahes toimib. :)

Päevast majas… Pidustused tegelikult jätkusid, sest reedene sünnipäevalaps Anne, meie Eidapere huvihariduse õpetaja oli Raplas käimas ja SV ülejäänud meeskonna poolt sai teda ka meeles peetud. Veelkord, palju, palju õnne.

Lisaks oli meil täna palju vabatahtlikke üle pika aja liikumas. Kes kauemaks, kes viivuks meie juurest läbi astumas. Tulge ikka tihedamini, kole tühi on ilma teieta…. kohe päriselt!

Kaupluse poolel oli kahjuks üsna vaikne ja inimesi ikka väga vähe liikumas… ei teagi, millest see tuleneb…loodame, et homne toob muutuse tuuled!

16.02 Teisipäev

Hei!

Meil keskuses on oluliste muutusteta, aeg pabereid korda seada ja kauplust korrastada. Võib öelda, et Ly poolel käis täna inimesi muredega rohkem, kui minul kaupluses külastajaid. Ühelt poolt võib olla rõõmus, et meie keskust on vaja ja palju muresid sai lahendatud. Inimesed tõesti saavad oma tarvilikku, milleks me ka loodud oleme. Teisest küljest on asi nukker. Mulle tundub, et järjest rohkem inimesi elavad puuduses ja olukord aina süveneb. Võib öelda, et iga nädal on kuulda mitmest juhtumist, kus inimesed kaotavad töö ja uut leida on ikka väga raske. Ei aita ka enam see, et vähesega leppida. Paha küll öelda, aga ma ei jõua ära oodata, millal jõuab ka “riigiisadele” reaalsus kohale. Millal suudetakse näha kaugemale oma mugavast toolist? Töökohad kaovad, vaesus süveneb, hinnad tõusevad…kuskil on midagi ikka väga valesti…millal sellele kõigele piir pannakse? Sellele mõeldes hakkab lausa kõhe…Vot selline tõsine jutt tuli tänaseks… Minu mõte jooksis tänaseks kokku ja annan jutujärje edasi õpetaja Kaiale.

Kaunist õhtu jätku!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 

Õpetaja Kaia:

Tervitused Kaiust!

 Selle nädala teemaks oli taaskasutus. Igaüks meisterdas endale kella. Suur kastitäis oli kogunenud vanu CD plaate ja eelmistest aastastest kalendreid, kust igaüks sai otsida endale meeldivad numbrid kella jaoks. Lõikasime need välja ja liimisime CD plaadi peale. Seierid lõikasime papist välja ja neetisime need CD plaadi külge. Igaüks sai ka  ilusa värvilise kleepsu oma kella peale kleepida. Mõni tegi sellest äratuskella ja lõikas ka taguse välja niimoodi, et sai kella laua peale seisma panna. 

Tore meisterdamise tund oli.

Head,

Õpetaja Kaia

17.02 Kolmapäev

Tere taas!

Tänane päev on vähekene lõbusamal lainel mööda saadetud. Ju see on sellest, et külastajaid käis rohkem ja sattus olema kohe eriliste inimeste päev. Näiteks…käis üks minu praktikal olnud noormees ja leppisime kokku, et järgmisel nädalal on ta võimalusel meile abiks, et stangesi lahti võtta ja teise ruumi tassida. Lubas teine veel sõbradki kaasa haarata. :) Tore!

Lisaks sellele on meil ka homme oodata abikäsi. Üks armas neiu, kes oli meil täna ostlemas, pakkus ennast appi. Leppisime homseks hommikuks siis kohtumise kokku ja küllap on meil siis üks vabatahtlik hing juures. Väga asjalikult ütles ta, et tööd ta ei karda, seega läheb homme rassimiseks. :)

Tänagi sai silmnähtavalt palju ära tehtud. Vana ja väsinud kaupa sai ära võetud, et ikka teha ruumi uutele asjadele. Meile tasub tulla! ;)

Muide, täna oli ikka väga kaua valge. Kas pole see muutus tulnud äkki? Täitsa vahva, kevade hõngu on tunda! :)

Täna veel ka kirjutamas Õpetajad…

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest

Kohal seitse last, Kuna pühapäeval oli nii Kehtna valla sünnipäev kui ka sõbrapäev, siis pidutsemise kookidega. Rääkisin lastele, mis on toimunud 25 aasta jooksul, kes on valda juhtinud jne. Rääkisime, kui olulised on sõbrad.

Hommikul käisin Järvakandis ja tõin laste klaasitööd ära, rõõm oli näha milline oli lõpptulemus, mõned pidid endale jätma, mõned kingivad emale kaelaehted.

Jõudsime ka natuke käsitööd teha, seekord viltisime üllatusmuna peale nägu, muna sissepanime tatart, et saaks ka rütmipillina kasutada. Tehtud tööst oli palju rõõmu.

Anne. 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Liis:

Tere!

5.02

Meid oli kohal üsna palju. Tegime peenet näputööd nõelaga ja valmisid väga ilusad talvepildid. Armas Jane küpsetas muffineid ja kõik said suu magusaks.

12.02

Valmistume eesolevaks sõbrapäevaks: tegime pesulõksust,paberist,nöörist jne. sõbramärke rinda kinnitamiseks. Samuti soovijad meisterdasid sõbrapäevakaarte. Söögiks väike popkorn:)

Kaunist sõbrapäeva!

NB! 19.02 jääb Kehtnas ring ära,sest olen lähetusel Eestist eemal. Lapsed,kes viimane kord kohal olid- teavad. Palusin infot ka puudujatele levitada. 

NB! 26.02 toimub ring tavapärasest varem ehk algusega kell 14.00. Palun kõigil õigeaegselt kohal olla!

Kehtna lapsed ja õpetaja Liis

19.02 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

Üks nädal on taas läbi saamas…lähemale kevadele ja suvele…meie majas ikka kiirelt argiasju toimetades… Suured tänud taaskord kõigile mei vabatahtlikele ja toetajatele… Eriti suured tänud Priidule, kes meile toodud nn. “töötavad” asjad ka päriselt töökorda sätib.

Ikka on päevakorral töötavate pesumasinate ja külmkappide palve… ka üks laiem voodi on väga oodatud ühte perre…

Abi sai 12 pere. Mured ikka söögist kodutehnikani.

ESMASPÄEVAL 22.02 oleme elektrikatkestuse tõttu avatud alles kella 12.30-st

TEISIPÄEVAL 23.02 oleme avatud 10.00-15.00

KOLMAPÄEVAL 24.02- SULETUD

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

22.02 Esmaspäev

Tervitused meie majast uuel ja lumisel nädalal. Seda viimast on nüüd küll lausa südamest tulnud. Oli juba nii kevadine ja mõnus tunne, aga nüüd kuidagi tagurpidi käik ma ütleks ja mis siin salata, ega see suurt rõõmu ei paku, kui on südames juba kevade ootus võimust võtnud. Ma ei tea, kas on samuti mõtlejaid ja seepärast on tänane päev olnud vaikne ja külastajate “vaene”. Seetõttu vist päev ka venis, olgugi, et päev algas hulka hiljem. Hommikul oli meil plaaniline elektrikatkestus ja saime avada alles 12.30. Ukse taga ootas ka 7 kotti, kedagi tänada ei osanud. Seega ütleme aitäh siin. Suured tänud ka uutele annetajatele : Elme Sinijärv, Kaido Täpsi ja Kätlin Klein.

Lisaks suured tänud ka Miss Raplamaa korraldajatele, kes kaasasid ka mõned meie lapsed missikarusselli telgitagustest osa saama. :) Sellest kõigest kirjutabki lähemalt kohe õpetaja Tiina. Minu poolt tänaseks kõik. Homme oleme avatud siis kella kolmeni ja Eesti Vabariigi aastapäeval peame meiegi pidu kodumaa auks ja puhkame.

Kaunist õhtut!

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Täna oli meie lastel võimalus osa saada Miss Raplamaa misside päeavast. On ju kõigile teada, et misside juures ei loe ainult kena välimus, vaid ka sisemine ilu ja vaimutarkus. Nii sõitsimegi siis meie koos 2016.aasta missidega pühapäeval ühele toredale harivale ja sõbralikule koosviibimisele Loodna valda, Juurimaa talli. Bussis oli meeldiv ja sõbralik õhkkond. Meie lapsed said bussi sisenedes kohe aru, et tegemist on väga vahvate ja kenade noorte inimestega. Minule torkas kohe silma see, et tüdrukud olid teadlikud kuhu ja miks nad lähevad. Arvan ja loodan, et meie tüdrukud õppisid missidelt seda, et iga asi omal ajal. Kui  minnakse peole, pannakse selga imeilusad pidulikud kleidid ja jalga kontsaga kingad ning selle juurde kuulub meik ja kaunis soeng. Kui aga minnakse loomadele külla, tuleb olla võimalikult looduslähedane. Nii olidki tüdrukud meikimata või siis väga õrna, mitte silmatorkava jumestusega, seljas ja jalas sportlikud riideesemed. See meeldis väga, väga.

Sõit Märjamaalt Juurimaale möödus juttu ajades ja aknast Eestimaa imeilusat talve vaadates välkkiirelt. Kohale jõudes ootas meid talliomanik Kristiina Raudnagel. Tema käest saime teada, et ka tema ise on osalenud missivalimistel ja kiitis misse ja pani neile kõrva taha, et saadud kogemus tuleb elus kindlasti kasuks. Väga lahkelt ja sõbralikult ulatas ta terekäe ka meie lastele ja tundis huvi nende käekäigu vastu. Saime teada, et Kristiina oli talendivoorus osalenud koos oma imearmsa poniga, mis pea kõigil saalisolijatel südame kiiremini põksuma pani. Kristiina on see õnnelik Eestimaa tüdruk, kes juba 11-aastasena sai endale oma poni.

Jalutuskäik tallis oli imetore. Kristiina tutvustas meile hobuseid ja ponisid, rääkis nende hooldamisest ja igapäevasest söögist. Meie lastest üks arvas, et ta eriti midagi hobustest ei teagi. Kristiina lohutas teda ja vastas: „Küll sa pärast tänast päeva palju targem oled.”Ja nii see tõesti oligi! Tore oli lastel tallis liikuda, igast küljest tervitas keegi oma elavate silmadega ja pika ninaga.

Kristiina tallis oli lisaks hobustele ka palju teisi toredaid loomi. Saime teada, et eesel on toodud nende koju  kuna tema eelmine pere teda enam ei soovinud ja Raudnagelite tore pere ta enda juurde võttis. Kristiinal on väga hea süda, paar aastat tagasi võttis ta tallu varjupaigast ka koera, nende tallis elavad hobused, kes on peremeeste  poolt hülatud. Koerad olid väga sõbralikud ja külalislahketena saatsid nad kogu meie tänast päeva. 

Õues said lapsed vaadata küülikuid ja muidugi oli kogu õueala täis varikatuse all olevaid hobuseid.

Õues said missid ja lapsed ka tutvumismängu mängides omavahel ka nimepidi tuttavaks. Meie lapsed olid täna kohe eriti suured ja asjalikud- nimemäng läks igasuguse häbenemiseta suurepäraselt.Vahepeal oli Kristiina ette rakendanud hobuse saanisõiduks. Kuna sõitjaid oli palju, siis sõideti viiekaupa ja vahetustega. Kes parasjagu oootasid, mängisid lumesõda, ajasid juttu, vaatasid neljajalgseid sõpru või lustisid niisama Eestimaa imeilusas ilmas pehme, valge lumega.

Õues oli juba piisavalt kaua aega veedetud, nüüd oli aeg sisse minna ja juua tassikese sooja teed. Teejoomise juures tutvustasid missikandidaadid ennast meile ja lastele. Igaüks ütles oma nime, elukoha, hobid ja tulevikuplaani. Lapsed kuulasid suure huviga ja missid rääkisid väga julgelt ja imeilusas eesti keeles. Ettevamistus oli tüdrukutel väga hea.Kokku oli tüdrukuid 9. Kui tüdrukud lõpetasid, palusid nad ka lastel ennast lühidalt tutvustada. Nüüd saime aru, et kuulaja roll on märksa kergem , kui esineja roll. Algul lapsed veidi häbenesid, kuid siis läks kõik päris ladusalt. See ülesanne oli väga vahva, lapsed said ka ise ennast proovile panna ja tüdrukud kindlasti ennast väikeste missidena tunda. Nüüd said kõik missidelt küsimusi küsida. 

Tänane päev oli väga huvitav ja varasematest väljasõitudest teistsugune. Saime keerelda ühe toreda päeva missikarussellil ja nägime, et see ei ole niisama ilu näitamine, vaid see on üks suur ja raske ettevalmistus missitiili saamiseks. Saime teada, et suurimaks väärtuseks peavad missid sõbralikkust, soovi õppida ja tegeleda hobidega. Väline ilu on igaühel, sisemine ilu tuleb aga endal üles leida. Meie hoiame neile kõigile pöialt ja soovime edu! Kui oleks võimalik, annaksime meie selle tiitli kohalolnud 9 tüdrukule. Te olete imelised ja võitsite meie südamed! Edu edaspidiseks!

Suur tänu toredale Miss Raplamaa meeskonnale ja Kristiinale, kes te meid täna kaasa ja külla kutsusite! 

Tiina ja lapsed

 

26.02 Reede

Tere üle pika aja meie lugejaile minu, Siiri, poolt! Tänasel tuisusel õhtul otsustasin kirjutada ma kohe mitmel põhjusel. Kõigepealt ja kõigest järgemööda:

Meil on öelda paljud tänusõnad inimestele, kes detsembris meie suurel jõulukampaanial osalesid. Alma on juba kõiki ajsaosalisi SV ja tema enda pooltki tänanud, mina aga oma tänusõnadega ootasin. Täna aga saan kauaoodatud kokkuvõtte teha, kui on laekunud meile kõik lubatud jõulutoetused. On saabunud ka veel viimane toetus meie Taani sõpradelt, OK-Snackilt. Oleme väga tänulikud! Sest iga rahaline toetus meie ettevõtmisi aitab ja tegudele ka tuult tiibadesse lisab. Nõnda et tõesti – koos jõudsamalt tegutseme. TUHAT TÄNU!

Tahaksin tänada ka veel inimesi, kes kaugemalt ja lähemalt meile abiks on olnud. Huvitav on tõik, et üks härra Šveitsist on võtnud meid toetada, omamata ise mingitki seost Eestiga! Ometi on ta olnud toetajaks paljudele heategevlikele üritustele üle kogu maailma, nii ka meile. Suurimad ja siirad tänud Carlo Frigerile! Carlolt küsides, miks ta seda teeb, vastab ta lihtsalt: “Nii hea meel, et lastega, kes abi vajavad, tegeletakse!” Ja seda me tõesti püüame ka teha, nii esemeliselt kui ka huviharidusega seotud võimaluste osas.

Loomulikult südamlikud ja soojad tänud meie kudujatele, kelle töö tulemusena paljud lapsed taas soojad sokid ja kindad oma kingipakkidest leidsid. Ma arvan, et ei ole tarvis pingutada, et mõista, mida tähendab ühele lapsele talvel soojade rõivastega varustatud olla. On väga kena, et nii paljudele inimestele see teema südamesse ja korda läheb ja seetõttu ka kaastegemist leiab. Väga, väga täname!

Kuid täname kõiki-kõiki häid inimesi ka muude vajalike annetuste eest! Samuti tuhanded tänud rahalistele annetajatele, tänu kellele puuduolevaid tarvikuid veel kingituste tegemisel lisaks ostsime. Juurde hankisime hügieenitarbeid, mütse, salle, aga ka mänge ja veidi maiustusigi.

Samuti tänud Raplamaa Ettevõtlikele Naistele, kes alati omal moel jõulu ajal meile abiks on olnud. Taimi Nõlvak igal aastal ka ise oma lastega meil kingitusi pakkimas. Suurimad tänud ja kõike head tervitused meie kõigi poolt!

Tahaksin tänada ka kõiki meie vabatahtlikke töötajaid! Ka inimesi, kes aitasid läbi viia laste jõulupidu. Nagu alati, osales taas paarisaja lapse ringis, ja igaüks sai käia ka Jõuluvana Äffi jutul. :) Loodame, ja küllap vast nii oligi, et lapsed kingituste üle sama siirat rõõmu tundsid nagu kõik meie asjaosalised, kes kingitusi pakkisid ja sellega vaeva nägid. Suured tänud neile kõigile, eriti Almale! Almale, kes tõsiselt tublilt detsembrikuu SV kiired tegemised läbi vedas!

Ja paljud Eesti ettevõttedki! Suured tänud kõigile! Peagi avaldame kõikide toetust ja abi andnud ettevõtete nimed ka meie kodulehe esilehel. Nüüd, mis saame täit kokkuvõtet teha ja aru pidada, mis ja kuidas järgmised jõulud toimuma saavad, ja muidugi – meie kampaania. Kuid olgu siinkohal ka meenutatud, et sokkide-kinnaste-sallide-mütside jms kogumine toimub meil aastaringselt, ning oodatud on igaüks, kes vähegi kaasa lüüa soovib!

Nüüd teisest olulisest asjast, mis puudutab nii meie tööd, aga ka meie toetajaid, lugejaid jt inimesi, kellega me täna kättesaadud au ja kauneid tervitusi jagada tahaksime. Saime nimelt täna õhtul Rapla valla 125 aastapäeva pidustustel ilusa üllatuse osaliseks. Omistati MTÜ Saagu Valgusele tunnustus sotsiaalse tegevuse eest Rapla vallas. Tunnustus kannab nime “Elusa tule auhind”. Oleme väga, väga tänulikud! Ma arvan ja südamega ka tean, et see tunnustus kõigile meie meeskonna töötajatele, nii ametikohalistele kui vabatahtlikele palju tähendab! See annab jõudu edaspidiseks ja julgust tegevust jätkata. See lihtsalt on hingeliseks toetuseks ja toredaks tähelepanu avalduseks. Kas mitte?

Nii et, rõõmustagem koos! :) Ja tundkem heameelt, sest usun, et heameelt tunnevad ka nood inimesed, kes meie juurde hädas tee leidnud on. Ja keda tänu katkematutele annetustele olemegi aidata suutnud. On täiesti selge, et elu kusagil maailmas tänapäeval enam lihtsamaks ei keera. On tore, et kaasinimesed saavad siis oma abikäe ulatada, kui seda tõesti vajatakse. Nii ma arvan. Ja nii arvab ka meie lugeja. Seda ma tunnetan.

Varsti on aga kevad, ei lähe enam pikalt! :) SV plaanib taas ka 1.aprillil, naljapäeval, oma sünnipäeva pidada. Ei ole me veel otsustanud, mis kell täpsemalt, kuid küllap nii.. pealelõunasel ajal. Kes soovib pidutorti süüa koos meiega, on teretulnud. :)

Ilusat õhtut kõigile ja palju, palju edu kõiges, mis hea plaaniga ette võetud!

Siiri

29.02 Esmaspäev

Kaunist uut nädalat!

Ühinen Siiri reedel avaldatud tänusõnadega ja lisan veel tänusõnad kõigile neile teele, kes on telefonitsi, maili ja samuti kohale tulekuga oma õnnesoove meile edastanud. Aitäh! :)

Päev oli meil jätkuvalt vaikne. Meie kaupluse poolelt vaadatuna ma tõesti juba ootan järgmist kuud, ehk see toob inimesi rohkem liikvele. Oleme lisanud palju uut ja ilusat meie kauplusesse. Valmistume juba kevadeks tasapisi… TULGE MEILE OSTLEMA! :)

Meie õpetajad on kirjutanud, avaldan täna ka nende kokkuvõtted:

Õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest

Esmaspäeval lapsi ainult neli, üks tüdruk kukkus Palukülas käe kipsi ja ülejäänud pidid olema haiged.

Jätkasime viltimistöid. Seekord ei läinud nii hästi viltimisnõeltega, kolme tüdruku peale läks neli nõela katki. Püüan esmaspäeval enne uut ringi uued muretseda. Tegijal ikka juhtub.

Sõime ohtralt puuvilju: Apelsine, pirne, banaane, jätkus ka koju viimiseks kuna lapsi vähe. Veel said lapsed Raplast saadetud peekonikrõpse.

Anne.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tere!

Meie selle nädalane tegevus oli seotud Eesti vabariigi 98.sünnipäevaga. Rääkisime Eestimaast, eestlastest ja arutasime, kui hea ja turvaline on meil siin elada. Tegime koos kiluvõileibu ja kama. Iga laps valmistas oma võileiva ise, kaunistades selle ära muna, tilli ja peterselliga. Et võileivad oleksid suupistevõileibade moodi, vajutasime leivale ümmarguse tassiga ringikujulised kujundid. Igavesti vahvad ja maitsvad võileivad tulid! Lastele nii maitsesid, et kui me järgmisel korral kokku saime, ütlesid kõik, et valmistasid samasuguseid võileibu kodus 24. veebruaril. Loodame, et see traditsioon jätkub ja lapsed ka oma lastele seda hiljem õpetavad ja meie aastapäeva kombeid  nõndamoodi edasi kannavad.

Ilusat, lumist nädalavahetust!

Võimalusel viibige õues ja nautige imelist talveilma.

Tiina ja lapsed

 

Kategooria Uudised | Tagged | Kommentaarid välja lülitatud

SV, Alma päevik – Jaanuar 2016

04.01 Esmaspäev

Las Uuel Aastal jääb alles kõik see, mida armastad!

Toogu see aasta, kõike millest unistad!

Jäägu maha kõik, mis halb ja paha!

Mingu korda kõik ettevõtmised, mis plaanid teha!

Kaunist ja töökat Uut aastat kogu meie meeskonna poolt! :)

Aasta esimene tööpäev ja niinimetatud uue hooaja algus oli täna. Päev möödus üsna mitmetahuliselt. Põhiline tegevus oli kogu majas koristamine ja sorteerimine, sest peale puhkust oli nende tegevuste järgi karjuv nõudlus. Mis siin salata, küllap järgneb kogu nädal ainult selles rütmis, sest lisaks asjadele, mis olid meie ukse taha ilmunud puhkuse ajal, tuleb neid ka aina juurde. Küllap otsustasid enamus inimesi pühade ajal oma vabasid hetki ka korra loomiseks kasutada, ning kõik ebavajalik sai kõrvale pandud. Naljatlesime, et kui terve järgnev aasta tuleb selline, siis oleme me sunnitud laienema, sest lihtsalt enam ära ei mahu. Õnneks on meil ka kohe aasta algusest ka tublid vabatahtlike käed abiks ja saab natukenegi “hingata”, sest kahekesi me Ly-ga selle kõigega küll hakkama ei saaks. Seega aitäh meie hinnalisele raudvarale. Muidugi ei saa me ka lapsi kiitmata jätta, sest vahetustega olid mul terve päev kaupluse poolel ka lisa abikäed. Hmmmm… praegu pani mõtlema see, et lasteks ei ole neid neidusi enam sobilik kutsuda, sest tegu ikkagi juba noorte neidudega ja sellest oli täna meil ka omavahel juttu. Saime kokkuleppele, et olenemata sellest, et nad sirguvad, siis meie jaoks on nad ikka, meie oma “väikesed” lapsed.  :)

Lisaks nendele tegevustele on veel vaja tegeleda ka niinimetatud eelmise aasta kokkuvõtetega ja see kõik võtab samuti oma aja, aga küllap saame ikka hakkama, kus me pääseme. Ja muidugi ei saa ka unustada nüüd uue aasta tegemisi ja planeerimist. Saladuskatte all võin öelda, et juba veebruaris on üks üritus lastele tulemas, mis peaks palju rõõmu pakkuma. Aga sellest lähemalt juba järgnevates postitustes.

Ega midagi, tänaseks tõmban jutu koomale ja kui külm ära ei võta, siis juba homme uuesti…

05.01-06.01 Teisipäev- Kolmapäev 

Tervitusi taas!

Külm, külm, külm… nagu ilmselt ka kõigil teistel. Õnneks jagub nii palju tegevust, et niisama seista ja külmetada ei ole võimalust. Kui käed ja jalad usinasti käivad, siis tekib vahepeal lausa tahtmine kolmas kiht kampsuneid ära võtta. :) Sellise krõbeda külmaga ei saa tegelikult väga kurta, sest õuest tulles on nagu paradiis. Kuna õues see külm tõesti tõeliselt näpistav on, siis tuleb iga päev ka järjest rohkem lapsi sooja ja on palju kodusem/ toredam see meie olemine siin ka. Kilkeid, jooksmist ja naeru on alati hea kuulda. Lauamängud ja puzzled on jälle kappidest välja otsitud ning kõik on nii, nagu vanasti.

Kuna praegu on palju meil sorteerida ja teha ka, siis on noored suureks abiks. Suuemad lapsed teavad juba väga hästi süsteemi ja vaat, et võtavad töö veel ülegi. :) Eks töö tegemise juures on see kõige põnevam, et saab endale ise valida preemiaks asju ja on mille nimel pingutada. Nii saime tänagi mitu last jälle soojemalt riidesse ja uueks veerandiks kooli jaoks ilusaid asju. Nagu üks neiu ütles, et ega muidu ei ootagi väga seda kooli minekut, aga oma uusi pükse ja kampsunit tahaks küll kanda.

Aitäh ka meie annetajad ja usinad vabatahtlikud. Minu tänu on hiigel suur meie MM-i ees, kes mind suuresti kaupluse poolel asendab, sest haiguse vimm hakkab täna juba üha enam välja ennast näitama…

Aitäh ka Elvi, Maret, Helen, Lys-Maria, Oleg, Natali ja Kaie! :)

Ootame teid külla, sest kaupluses on palju uut!

08.01 Reede

Kirjutamas Ly: 

Tere!

Haigus ei küsi, millal tuleb…ja nii juhtus ka Almaga… head paranemist talle…   

…kuid külmast hoolimata olid täna meie vabatahtlike read eriti 

tihedad…üle pika aja… Suured tänud- Elvi, Maret, MM, Anneli, Natali…teist oli palju abi…

Külm ilm ei heidutanud ka lapsi täna meie poole sisse astumast, et siin mõnusalt aega veeta… koos mängiti nii lauamänge, kui oldi abiks ka argiasjades…

 Õpetaja Tiinagi astus meie poolt täna läbi… võttis mõnele perele tarvilist kaasa…

Sel nädalal sai abi 22 pere. Põhimuredeks olid soojad riided, saapad, sokid ja toit. Muidugi küsiti puhureid ning ka vaipu ja soojemaid tekke.

Detsembis sai abi 48 pere, kellest 1 uus. Reaalne abi oli aga taaskord kordades suurem, kuna meilt küsisid abi erinevad külaseltsid ning sots.majad, noortekad jne. Lisaks jagasime laiali toidupangalt pea 200 toidupakki…

…nii need igapäevased toimetamised on…

…ja esimene selle aasta töönädal ongi läbi juba…

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

11.01 Esmaspäev

Uus ja tõeliselt talvine nädal on kätte jõudnud. Mina olen ennast samuti terveks ravinud ja täna taas täie tõsidusega töö asjade juures. Esmaspäevad on kujunenud üsna sarnaseks kõik. Aeg tolmu võtta, riiuleid korrastada ja sorteerida, sest nädalavahetusega on “ilmunud” palju lisa. Õnneks on meil ka usinad abilised ja paljud ruumid hakkavad taas ilmet võtma ja korda saama. :) Aitäh Maret, Elvi ja MM.

Ootasime täna ka Väinot, kuid kahjuks tulutult, loodame, et ehk toob nädala lõpp teda meie kanti, sest “ära” ladu ei ei anna enam ruumi kohalt armu.

Kuna lastel hakkas kool, siis päeval lapsi väga liikumas ei olnud, kuid õhtul võis ikka neid paari kaupa läbi astumas näha.

Lisan uue annetajana nimekirja Kristiina Mitt. Aitäh talle ja kõigile teistele toojatele.

Kaunist õhtut.

12.01 Teisipäev

Vaatamata külmale, üks tore ja jälle silmaga näha tulemuste päev. Suur koristus võiks olla koondav nimi sellele päevale. Aitäh Elvi ja MM, kes ikka vapralt ka täna abiks olid.

Meie kaupluses on hinnad ikka jätkuvalt soodsad, mis tähendab, et ootame külastajaid. Külma ja lumega on meie klientide arv üsna harvaks jäänud…loodame, et see seisak varsti lõppeb ja jälle meid ikka üles leitakse…

Selle eest on aga abivajajaid üha rohkem liikumas, kes vajavad soojemaid riideid ja ikka süüa…Püüame ikka omalt poolt anda nii palju, kui meil on.

Aitäh tänase päeva eest ja kohtumiseni homme!

 13.01-14.01 Kolmapäev- Neljapäev

Hei!

Täna oli meil niinimetatud väike “perepäev”. Pärnumaa Saagu Valgus Terje, koos oma toetajate ja tuliste kaasaelajatega. Rõõm oli näha, et tema ümber on kogunenud tugevat õlga ja aitajaid, kes usuvad Saagu Valgusesse ja soovivad samuti anda oma panuse, et kõik paremini toimima saaks. Nagu iga algus ja “käima tõmbamine” on raske, siis ei lähe ka Pärnus kõik nii libedalt. Ka Siiri oli majas, et jagada oma mõtteid ja rääkida sellest, kuidas tema alustas. Keegi teine ei oskaks ja ei saakski seda paremini seletada, sest Raplas tegi just tema kõik need etapid läbi. Palju kannatlikkust, kindlameelsust ja selgitusvõimet on vaja. Sest paraku on inimesed esialgu ikka väga skeptilised ja ei saa päris täpselt aru, miks ja mida me teeme. Meil juhtub seda veel tänagi, et astuvad keskusesse inimesed, kes arvavad, et oleme lihtsalt väike taaskasutus äri ja teenime kasumit. Peame jätkuvalt tegema selgitustööd, et oleme MTÜ, mille kogu tulu on majandamiseks ja arenemiseks ning MITTE keegi ei teeni kasumit. Kui aus olla, siis on asi kasumist iga väga kaugel, iga aastaga läheb olukord aina raskemaks. Ka täna oli tõsine mõttevahetus ja ajude ragistamine, kuidas ja mis eesmärkidel edasi liikuda, et ellu jääda. Kuna üks töötaja on jätkuvalt vähem, siis on töökoormus palju suurem kõigil. Minu eesmärgiks on nüüd leida lahendused, et edasi liikuda. Oleks tuline kahju, kui lihtsalt raha puudumise pärast peaksime keskuse sulgema. Vaadates abivajajate arvu ja meie töö mahtu, siis võib teha kergelt järelduse, et Saagu Valgust on väga vaja.  Loodame parimat, et kõik laabub…

Keskuses olid meil toimetamas mõlemil päevil meie raudvara ehk vabatahtlikud, tänu kellele me praegu üldse hakkama saame. Tänaseks võib vist öelda, et jõulude ajal ja puhkusega kogunenud annetuste ummik on tänaseks lahendatud ja ligipääs ruumidesse saavutatud. Aitäh kõigile osalistele!

Aitäh ka Väino, kes vaatamata ilmaoludele tuli kaugelt Kallastelt asjadele järgi ja seisab ikka selle eest, et ka sealsetele inimestele oleks soojemat selga panna…

Minu poolt tänaseks kõik, ootame kõiki meie keskusesse…

jätkab õpetaja Kaia:

Tere!

Olemegi jõudnud uude aastasse ja kõik me loodame ikka ja alati, et see aasta tuleb kindlasti parem ja edukam kui eelmine. Eks meis kõigis endas peitubki see imeline võti, millisena me seda aastat tahame näha ja millisena tunda. Me ISE olemgi endale need teerajajad ja juhid.

    Ööd on küll veel väga pikad ja päevad lühikesed, kuid kukesammu kaupa lähevad päevad siiski pikemaks. Taliharja öösel murtakse talve selgroog ning karu keerab külge ja hakkab teist käppa imema. Nii räägib vanarahva tarkus. Eks me kõik ootasime pikisilmi seda lund ja külmakraade, aga nagu alati tuli meile talv jällegi ootamatult. Õnneks nüüd saavad lapsed ka koolis suusatunde pidada ja ka liugu lasta.

    Alustasime ka sellel nädalal uue hooga oma huviringi tundidega. Kool ostis meile nüüd ka hulga liimipüstoleid, mille järgi lapsed meil tormi jooksevad. Nendega ju nii tore asju üksteise külge liimida, mis siis, et näpud ka teinekord kõrvetada saavad, aga sellest pole midagi. Seekord meisterdasimegi kõik endale toredad papirullidest pliiatsitopsid. Mõni tegi lausa neid mitu. Selleks oli meil vaja tühje wc papirulle, salvrätikuid ja igasugu pudi-padi liimiseks. (nööbid, pärlid, igasugused seemned jne.) Tegemislusti jätkus mitmeks tunniks.

Meie Kaiu laste poolt on ka veel suured kallid ja tänusõnad edasi anda ilusate kingituste ja jõulupeo eest! Olete imelised. 

Õpetaja Kaia

15.01 Reede

Tere!

Tänane võrratult lumine päev oli meie majas taas kord väga tegus…jõudsime sättida kohtades, kus pikka aega pole saanud mõttega asja juures olla…

…ka sorteerimisega jõudsime pidulikult lõpule…üle pika aja…asi tasus vaeva…

Abi sai sel nädalal 17 pere. Lisaks veel sai abi saata ka Kallastele…aitähh Väinole, kes lund ja külma trotsides ikka meie juurde tee ette võtab…

Tahan südamest tänada härra Timo”t, kes kuuldes, et paaril perel on hädasti narivoodit vaja…läks poodi ja ostis lihtsalt ühe ja tõi pealinnast ise kohale ka…koos muude asjadega…

Kuna ilmad on jätkuvalt külmad, siis napib meil laste kombekaid, jopesid, suusapükse 98-146, kindaid , talvesaapaid nii poistele, kui tüdrukutele 26-40… Lisaks on väga teretulnud erinevad vaibad ja ka paksemad kardinad…

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

18.01 Esmaspäev

Uus nädal on uue hooga käima läinud. Ajakirjandusest võis lugeda, et tänane päev on hinnatud psühholoogide poolt aasta kõige masendavamaks päevaks. Meie meeskond sellega küll ei nõustu. Kõik olid reipad ja rõõmsad, puhkepäevad olid kosutavalt mõjunud nähtavasti. Esmaspäevasele kohaselt oli palju tegemist sorteerimise ja koristamisega. Meie kaupluse poolel oli samuti rõõm näha täna rohkem inimesi, kui seda aasta esimestel päevadel. Küllap mõjub ka meie kampaania, mis on ehk juba levinud. Kuni jaanuari lõpuni maksad 20 asja eest 20€ ja 30 asja eest 25€ Soodustus kehtib riietele. (jalanõud, nõud, raamatud ja ehted kampaaniasse ei kuulu.)

Lisaks pakkusid tänasesse päeva palju rõõmu meie noored, kes peale kooli läbi astusid ja rääkisid, kuidas neil läinud on. Ühtlasi otsisime koos kooli jaoks riideid ka. Õnneks ka sobivaid ja vajalikke asju leida oli. Kõik said rõõmsamaks. Jätkuvalt, millest puudust on ja kõige rohkem küsitakse, on toit. Inimese keha vajab selle külmaga veel eriti energiat…

Aitäh kõigile ilusa nädala alguse eest!

19.01 Teisipäev

Täna kirjutavad õpetajad, alustab õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest!

Kuna olin lapsega kaks nädalat haiglas, siis oli täna Eidaperes esimene kord sel aastal. Lapsi oli kokku kuus. Kasutasime akvarellvärve, et maalida pilt oma eredamast hetkest koolivaheajast. Püüdsin näidata, kuidas värvid sulavad ja kuidas pilt muutub lisa vett lisades. Väiksemad lapsed, kes käivad esimeses klassis olid vaimustuses. Rääkisime koolivaheajast, arutlesime selle aasta tegemisi, sõime komme, küpsiseid ja präänikuid.

Lapsed tahtsid teha ringi kohta luuletust, aga see kord ei tulnud nii välja, et seda saaks esitleda, pidi tahtma veel settimist ja sättimist.

Nii et ootame järgmise korrani.

Anne.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Nädalad mööduvad tegutsedes kiiresti. Nii olemegi jõudnud juba läbi käia pool talve ja pool jaanuarikuud. Talvevaheaeg on jäänud  ajalukku ja uus veerand alanud. Eelmisel nädalal me rääkisime ja joonistasimegi seda toredad ja lumist vaheaja viimast nädalat. Selgus, et suurema osa päevast olid lapsed ka lumiste päevade juures veetnud toas arvutis olles või vaadati televiisorit. Püüdsimegi siis üheskoos rääkida sellest, et millised tegevused ja kuidas tulevad kasuks tervisele. Loodan, et pärast vestlust lapsed rohkem õues mängivad ja tegutsevad. Märgata oli, et pärast pikka vaheaega olid paljud väsinud ja seda just tänu toas olemisele.

 Asja parandamiseks korraldasime reedel üheskoos ühe väikese pooleteisttunnise matka. Kaasa võtsime porgandeid ja kartuleid metsloomadele. Kaasas oli ka soe tee ja võileivad. Lapsed jäid matkaga väga rahule ja arvasid, et veebruarikuus võiksime jälle ühel reedel koos matkama minna.

Veel oleme joonistanud ja meisterdanud lindudele toidumaju. Muidugi tuleb ka alati üle rääkida, millist toitu lindude toidulauale panna ja et toita tuleb linde järjepidevalt. Sellest saab kohustus.

Kõik lapsed muidugi rõõmustasid A/S OK SNACKS poolt saadetud pakikeste üle. Eks võib ju aeg-ajalt toiduga patustada ka, seda aga kindlasti mitte sageli. Suur tänu neile!

Uutest tegemistest juba järmisel korral.

Seniks toredaid hetkeid talvises looduses!

Tiina ja lapsed

20.01 Kolmapäev

Kirjutamas Ly:

Tere!

Kaie ootas juba hommikul enne kümmet ukse taga, et meile toimetama tulla… siis tuli MM…ja edasi Elvi muidugi. Rõõm oli üle pika aja ka Helenit näha, kuid tema pisut kehva tervis ei lubanud tal meie seltsis pikalt olla…Ka Ljuda käis meil külas… aitas jõulu asju sorteerida… Kõigile neile taaskord suured tänud.

Õhtul oli rootsi keele tund…lapsed olid usinad…

Pisuke kurvaks tegi tänane päev ka…osade annetajate kottidest sai täna taaskord väga koledaid, katkisi ja musti asju leitud…kurb, kui mõnedel on “korras asjadest” ikka väga teistmoodi arusaam…kuhu meilgi neid panna on…natuke prügimäe tunne oli mul hommikul seal kottide vahel nõutult seista…õnneks on selliseid inimesi vähemuses…

Parimate soovidega,

Ly

21.01 Neljapäev

Suur asjaajamiste, koristamise ja ettevalmistamise päev.

Kuna homme on üsna tihe päev, siis ettevalmistusteks kulub palju aega. Hommikul on oodata meile külalisi Reformierakonnast. Kes ja miks meil täpselt käis, seda juba kirjutame siis uuel nädalal, sest homme on ülevaadet andmas traditsiooniliselt Ly. Minu päev viib peale külaliste vastu võtmist pealinna, kus toimub sellise uhke nimega kogunemine nagu Kogukonnapraktika kogemusööpäevak ja seda lausa kahel päeval. Puudutab see seda ettevõtmist, mille raames käisid meil õpilased RÜGist ja RVGst praktikal.

Meie kaupluse poolele sai samuti täna üht-teist uut ja põnevat välja seatud. Kuna hinnad on hetkel väga soodsad, siis ei maksa tulemata jätta kohe mitte mingil juhul.

Aitüma kõigile, kes täna tulid ja olid.

Avaldan nüüd ka õpetaja Kaia kokkuvõtte:

Kaia:

Tervitused Kaiust!

Oma huviringi lastega oleme taas igapäevase rütmiga juba harjunud. Eelmisel nädalal alustasime uute ja põnevate töödega. Seekord otsustasime teha maalitunni. Kuna talv on täies hoos ning aknast välja vaadates tuleb kange tahtmine selle imelise looduse ilu ka paberile jäädvustada, siis maalisimegi seekord guaššvärvidega suuri lumevälju ja kui värv alt kuivanud, siis joonistasime rasvakriitidega puid ja kortsutatud paberiga trükkisime  puudele härmatist. Väga suurepärased maalid tulid meil.

Nautige ka teie  imelist looduse ilu! 

Palju päikest, armastust südamesse ja unistuste täitumist! 

Õpetaja Kaia

22.01 Reede

Ly:

Tere!

… ja jälle on üks töönädal lõppenud… see nädal on läinud taas kiirelt… kliente on käinud palju…kõigil neil on olnud sarnased soovid- soojad riided, jalatsid ja midagi süüa…

Täna tuli päevakorrale ka üks pesumasina mure…äkki kellegil on töötav masin meile annetada…võtame selle rõõmuga vastu…

Lisaks ka üks 2-inimese voodi kulub marjaks ära.

Abi sai sel nädalal 28 pere.

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

25.01 Esmaspäev

Vaikne, väga vaikne esmaspäev… Juba harjumuseks on saanud see, et esmaspäeviti on palju, kohe väga palju sorteerimist. Ei erinenud ka tänane selle poolest… Kuni lõunani oli meie kaupluse külastajatega olukord ikka väga kitsi. Kell oli saanud üks ja mitte ühtegi ostjat…Abivajajaid aga oli aga käimas mitmeid ja õnneks said enamik muresid ka lahendatud. Kuigi tänasest midagi suurt ja eriskummalist pajatada ei ole, siis juttu jätkub ikka, sest põnev ja töine nädalavahetus on jäänud maha.

Alustuseks siis kirjutangi reedest. Kell üksteist saabusid meile Rapla keskusesse külalised Reformierakonnast. Yoko Alender, Heidi Purga, Terje Trei ja Annika Kuusk. Saatjana oli kaasa ka meie oma liige Kaidi Mikkus. Meie mõnus ja kodune jutuajamine sujus väga hästi. Mina sain rääkida sellest, kuidas me toimime ja mis on murekohad ning arutelu sai ka suuremad mõõtmed. Vahetasime ideid ja arutlesime, mida saab riik nende laste ja perekondade heaks ära teha. Need lapsed, need noored, kes praegu kasvavad peaks olema kõige suurem investeerimis koht. Loodame, et nii mõnigi meie poolt välja pakutud idee saab suurema kõlapinna ja ehk ka leiab teostust. Nagu ma ütlesin, siis oli kogu meie vestluse ajal hea ja ühtne õhkkond, mis tegi päevale kohe toreda alguse. Hea oli jätkata…

Nagu mainitud, jätkus päev Tallinnasse sõites. Pean tunnistama, et see ei ole kohe teps mitte minu lemmikute killast. Minust ei saa kohe kindlasti Tallinna inimest. Kogu see liiklus, kära ja sahmerdamine on väsitav. Olen vist ikka läbi ja lõhki maa piirkonna fänn. :) Õnneks ei pidanud teekonda üksi ette võtma. Leidsin endale toreda, noore ja hakkaja abituriendi Kaisa. Tema jäi mulle juba nime pärast kõige rohkem praktikal olnud noortest meelde, sest minu tütar kannab sama nime. Kaisa tuli kaasa selleks, et ööpäevakul anda tagasisidet õpilaste poolelt ja rääkida oma kogemusest.

Reedene päev algas meil tutvumisest ja igaüks sai rääkida oma loo, kuidas ta programmi sattus. Saime kuulda õpetajate, õpilaste, vabaühenduste ning programmi eestvedajate lugusi ja arutelu käigus kogusime mõtteid, kuida kõike veel paremini teha. Minu, kui juhendaja eesmärk oli ja on siiani ühene. Teha nende õpilaste jaoks see praktika võimalikult meeldivaks ja nauditavaks. On ilmselge, et nende jaoks on see kooli poolt antud kohustus ja nad saavad selle eest hinde, mis tähendab, et tekib suur küsimärk, kui vabatahtlik see ikka siis on…Aga nii õpetajad, kui õpilased ise annavad tagasisidena ainult positiivset ning paljud tõdevad, et kui poleks seda “kohustust” ja tõuget koolist antud, siis suure tõenäosusega ei tuleks nad ise selle pealegi, et kuskile vabatahtlikuks astuda. Kõige positiivsem asja juures on minu arvates see, et õpilastel on avastamisrõõm, et nad suudavad ise midagi ära teha ja endast midagi anda, mis parandab meie ühiskonda. Väga levinud on mõtlemine, et aktivistiks sünnitakse ja kuna see teine teeb nii palju ning sellel teisel tuleb see nii hästi välja, siis mis mina ikka hakkan… Aga kui ei proovi, siis ju ei saagi teada. Mina loodan, et vähemalt nendest noortest, kes on minu juures käinud, tõstab pead aktivist ja see eneseusk, et nad ise suudavad oma ettevõtlikkusega midagi korda saata. Selle lootusega ka meie võtame oma MTÜ-sse need noored vabatahtlikku tööd tegema ja loodame, et nad tulevikus julgevad rohkem panustada meie kogukonda. Ühistes ettevõtmistes, õnnestumistes ja mõnikord ka põrumistes on sellised nüansid, mis liidavad inimesi. Rohkem julgust ja pealehakkamist ainult.

Öö veetsime me samuti pealinnas. Teine päev muutsime me Telliskivi Loomelinnakus ruume (esimesel päeval olime me samuti seal, aga teises majas) ja sattusime ümarlaua taha vestlusringi. Kuna olime juba jõudnud sõbruneda ja niinimetatult julgust koguda, siis teine päev oli arutelu palju elavam. Mõnel hetkel saime ka vaidluse noodid õhku ja kõik seisid tuliselt oma vaadete eest. Kuidas kontrollida selle meetodi tõhusust? Kuidas viia läbi kvaliteedi kontroll? Mis näitab antud juhul üldse kvaliteetsust? Minu mõte ja arvamus on see, et õpilaste rahulolu, mis peegeldub nende tagasisidest. Õpetajate rahulolu, mille nad saavad, kui näevad õpilasi uuest küljest ja näevad nende arengut. Juhendajad kvaliteetseks pidada, kui noored annavad positiivset tagasisidet ja ütlevad, et jah, see julgustas mind ka edaspidi vabatahtlikuks minema, ma sain hea ja positiivse kogemuse, ma õppisin midagi uut. Olen sedasi meelestatud, et tohutu paberimajandus ja analüüsid ei ole ainuke viis kvaliteedi ja õnnestumise kinnitamiseks. Me ajame kõik ühte asja ja ühise eesmärgi nimel, ei tasu ühte lihtsat ja siirast ettevõtmist ajada keeruliseks.

Kokkuvõtteks võin öelda, et oli tore kogemus ja värskendav mõttevahetus. Aitäh korraldajatele, et kutsusid ja Kaisale, et ta loovutas oma puhkuseks mõeldud päeva ning tuli kaasa kogemust jagama. :)

Tänase eest ütlen aitäh meie vabatahtlikele ja annetajatele!

 26.01 Teisipäev

Hei!

Meie majas kõik kontrolli all. Meiega on avaldanud soovi liituda mitmeid vabatahtlikud ja hetkel tundub, et meie SV pere on suurenemas. Puhas rõõm on seda tõdeda. :) Alati, kui liituvad uued inimesed, on see justkui värskendus. Siinkohal on paras aeg öelda tänusõnad meie koostööpartnerile Töötukassale, kes on võtnud meid on partneriks ja arutelu käigus oleme leidnud meile need õiged ja sobilikud inimesed.

Pikka juttu täna polegi, annan hoopis jutujärje meie huvihariduse õpetajatele…

Alustab õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest

Kohal oli 6 last. Kui eelmine nädal arutasime lastega, mida sel hooajal teha, siis nüüd alustasime laste nimekirjas loeteluga. Laste  üheks sooviks oli voltimine. Voltisime erinevas suuruses karpe. Kui mina väike olin, siis oli nii loomulik, et lapsed oskavad lennukit voltida, aga sain aru, et nii see tänapäeval ei ole. Kuuest lapsest kaks oskasid natuke lennukit voltida, nii et lõpetasime voltimise lennukitega ja siis sai natuke võistlusi tehtud.

Kui võhm väljas sai söödud sebrakooki ja koduteele said lapsed õuna taskusse, sest kõhtu ta enam ei mahtunud.

Anne.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Nädalad liiguvad välkkiirusel ja pidevas tegutsemises. Meie siin hetkel oleme oma mõtted juba seadnud veebruarikuu tähtpäevade lainele. Alustasime pildi “Eestimaa minu silmade läbi” joonistamist. Tore on vaadata, kuidas lapsed erinevalt antud teemale lähenevad- on neid kes kujutavad pildil Eestimaad sellisena nagu ta seda praegu näinud ja tunnetanud on, kaks tüdrukut aga soovisid teha pildi sellisena, milline Eestimaa olema peaks. Igatahes on töö mahukas ja aeganõudev. 

Loodame, et gripiviirus meid kimbutama ei tule.

Kõike head!

Tiina ja lapsed

27.01 Kolmapäev

Tere!

Töönädal on jõudnud juba poole peale… meie majas jätkuvalt töökalt… Eriline tänu täna Ingele, kes oli terve päeva meil vabatahtlikuks… Lisaks oli 3 noort ka kogukonna praktikal…

Maria! Südamlikud õnnesoovid sünnipäevaks!!! Elvi tegi talle ka ülimaitsva koogi, millest pool võeti kaasa rootsi keele tundi…

Jätkuvalt on üleval pesumasina soov…

Abi sai täna 7 pere.

Parimate soovidega,

Ly

28.01 Neljapäev

Tere taas.

Tänane päev oli väga huvitav…Meil oli vabatahtlikke palju, kohe väga palju. Kes pikemalt, kes lühemalt meil oma aega veetis…Merle, kellel on enne olemas ka kaupluses olemise kogemus, tegi tutvust meie SV poega. Võimalik, et kui kõik sobib ja hästi läheb, siis tuleb ta mõnikord meile appi ja on niinimetatud jokker, kes vabu päevi annab. Kuna meil hetkel jätkuvalt ei ole vahendeid, et kedagi kauplusesse palgata, siis peame kuidagi teisiti hakkama saama. Loodame, et see on üks lahendustest. Sest ausalt, kui kõik asjad korraga on vaja hallata, siis ei tule ühestki asjast miskit korralikult välja ja asjad jäävad poolikuks. Aga mulle ei sobi see, kohe üldse mitte. Tahaksin, et me suudaksime oma tööd võimalikult hästi teha.

Ühesõnaga, loodame, et kõik laabub positiivses suunas ja töö saab edukalt tehtud. Järgmine nädal saab põnev olema, sest ees ootavad mitmed koolitused ja loodame, et nii mõnestki on meile kasu, et kasvatada meie majanduslikku pagasit.

Aitäh kõigile, kes täna tegutsemas olid. Aitäh Elvi, Kaie, Lys-Maria,Inge, Merle, MM, Tarmo, Oleg ja Väino Kallastelt. Ruumi saime pisut juurde! :)

Ja muidugi ei saa ära unustada ka meie kogukonnaapraktika noori, kes oma asjadega küll pisut hilja peale on jäänud, aga siiski tublid on. Samuti meie enda armsad lapsed, kes ühel või teisel viisil ikka abiks on.

Homme juba kirjutamas Ly….

Kategooria Uudised | Kommentaarid välja lülitatud