20.12.2015 JÕULUPIDU

JÕULUPIDU 20.12.2015

Pisut aega on mööda saanud ja mõnusad jõulusagimised on otsa lõppenud. Paras aeg teha tagasivaade meie eelmise aasta lõppu, mis päädis ühe traditsioonilise ja vahva koosviibimisega Raikkülas, omaseks ja koduseks saanud kultuurikeskuses. Võibolla olekski jutulõnga harutada õige sellest, et öelda tuhat tänu Ene Kangurile ja tema sealsele meeskonnale, kes valmistasid ette meie saabumiseks kõik vajaliku, et hea oleks tulla. Veelkord aitäh!
Kogu nädala saime isegi ainult jõulupeo ja pakkide nimel elada. Pea iga päev saatsime kingipakke ja laudade katmiseks vajalikku vaikselt Raikkülla, et viimasel päeval oleks kõik kenasti korras ja suurt jooksmist ei oleks. Siinkohal aitäh ka Olegile, kes lahkesti oma abikäe ulatas. Kui juba tänamiseks läks, siis aitäh Eastern Outbacki meeskonnale, kes soojad toidud valmistas. Aitäh Põltsamaa Felix, Saarioinen Eesti, Rein Haggi, Maila Kuusikult, Kalev AS, Minna Sahver ja Marju Kohvik.
Vahepeal kirjutan siis ka peopäevast ja meeleolust. 200 kohta, mis lastele mõeldud olid, täitusid päevadega. Lapsi, keda registreerida taheti, oli rohkemgi veel, kui 200, aga kahjuks ei ole peosaal nii suur, et rohkem mahutanud oleks. Lapsi saabus maakonna erinevatest nurkadest, kui nii võib öelda. Eidapere, Kehtna, Märjamaa, Kaiu, Järvakandi, Raikküla ja Rapla lapsed. Enamus lapsi olid ikka meie huviringides osalevad lapsed. Pidu algas kell 12, mis tähendas, et juba kell 11 saabusid esimesed bussid keskuse ette ja mudilastest-noorteni, olid eesruumis oma salme kordamas ja ootusärevuses. Jõuludele omast piparkoogi, kapsa ja verivorsti lõhna oli terve maja täis. Olenemata sellest, et õues oli rohi väga roheline ja lilledki peenardel õitsemas, meeleolu jõululine. Kui kell oli löönud 12 korda, olid enamus lapsi kenasti kohal…ainult Märjamaa buss veel parklast puudu…helistades õpetaja Tiinale, saime vastuseks, et kohe kohal. Ootasime veel kümmekond minutit ja ikka ei miskit. Võtsime siis uue kõne ja mis selgus. Meie värskel vanaemal on pea nii rõõmu ja lusti täis, et oli peopaiga segamini ajanud. :) Alustasime siis ilma Märjamaa lasteta, sest jõuluvana tulekut oli juba kosta. No tõesti oli meie jõuluvana Äffyt hästi kosta, sest tema lõbus buss, mis üleni tuledes ja viledes ning valju muusikaga, ei saanud kellelegi märkamata jääda. See vahva Äffy on ikka üks tõeline jõuluvana. Üks täiskasvanu ütles, et kui ta mõned aastad oli kahtleval positsioonil, kas jõuluvana on ikka olemas, siis nüüd sai ta ikka kinnitust- on küll. Äffy on täpselt see õige ja ehe jõuluvana, kes on muinasjuturaamatust välja astunud. Ja nagu arugi saite, siis olenemata lume puudusest, oli ta meie juurde tulnud ja pidu võis alata. Koos jõuluvanaga mindi koos saali, kus iga laps leidis endale söögilaua taga koha. Samal ajal, kui söödi, hakkasid lapsed ka lava peal oma kingitusi lunastamas käima. Nagu traditsiooniks on saanud, siis päkapiku rolli täitis ka seekord Siiri, kellel see nii hästi juba välja tuleb. Võiks arvata, et temagi on päkapiku-jõuluvana suguseltsist võrsunud. :) Paari tunni sisse mahtus palju luuletusi, laule, paisid ja kallistusi. Nagu ikka, oli neidki, kes jäid ka jõuluvanale niinimetatult võlgu  ja lubasid järgmiseks aastaks kõik salmid  ja laulud kenasti pähe õppida. Peale kingituste kätte andmist said kõik soovijad jõuluvanaga ka pilti teha ja peale seda tõttas jõuluvana järgmiste tublide laste juurde. Nagu ikka on iga peoga, mille ettevalmistusega on palju vaeva nähtud, pisuke kurbustunne hinges, et nii kiiresti otsa sai…Samas, mis siin salata, oli ka pingelangus ja rõõm kordamineku üle. :)
Aga, mis väga tähtis, vaat, et isegi kõige- kõige tähtsam! Aitäh teile kõik, kõik, kõik kallid inimesed, kes te panustasite meie kampaaniasse. Kõik need lapsed tõesti, tõesti ootasid kogu hingest neid kingitusi. Ei ole ainult arvutid, nutitelefonid ja kallid mängud, mis lapse meele rõõmsaks teevad. Lapsed oskavad tunda rõõmu lihtsatest asjadest ja sellest, et neid kasvõi mõne päris uue ja päris oma asjaga meeles peetakse.
Aitäh Tallinna Looduskaitse Seltsile, Kehtna Vallavalitsusele, Kaiu Koolile transpordi eest.
Veelkord suured tänusõnad kõigile, kes meile jõulukampaania ajal toeks ja abiks olid. Kalev AS, Põltsamaa Felix, AS Levira, Saarioinen Eesti AS, Swedbank Rapla kontor, OK Snacks, Ameerika Kaubanduskoda Eestis, Lenne OÜ, Raplamaa Ettevõtlikud Naised, Naiskodukaitse erinevad jaoskonnad,  Haapsalu Kinnisvarabüroo OÜ, Uus Maa Pärnu KVB OÜ, OÜ KINNISVARABÜROO UUS MAA, TRADELAND OÜ, HEPA OÜ…(nimekiri täiendamisel..)
This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.