SV, Alma päevik – august 2014

Imeilusat augustikuu algust meie Saagu Valgus meeskonna poolt.

Käesolevat kuud alustame pikema sissekandega. Nagu Siiri armastab öelda, et nüüd on see hetk, kus tuleb varuda aega ja tassike sooja joodavat kõrvale haarata. :)

Kuna ei teagi, kus otsast täpselt meie laagri lugu harutama hakata, siis alustan sellest, et oleme KÕIK tervelt ja õnnelikult kodudes tagasi.

Nüüd püüan end sättida tagasi reedesesse päeva ja järjepanu teada anda, mis kõik toimus. Päev algas juba varakult. Õige pisut peale kella kaheksat hommikul hakkasime meie Janega tormama mööda Rapla poode, pikad nimekirjad kaasas. Lisaks meie toetajatelt saadud toidule oli vaja varuda palju toidukraami lisaks, et kõikidel päevadel oleksid lastel kõhud täis. Ühe kaupluse hommikuse poodlemise toon eraldi välja. See on Raplamaa TaluPood, kes annetas meile tasuta kurke ja tomateid, et saaksime salatit valmistada. Suured tänud ja tervitused meie ning eriti laste poolt TaluPoe omanikule, Peetrile! 

Kui toidukorvid täidetud ja nimekirjad läbi kriipsutatud said, siis kiiresti, kiiresti Saagu Valgus keskusesse tagasi, seal ootasid juba lapsed ja samuti hulk kaasapakkimist. Eelnevatel päevadel olime juba suured kotid ja kastid küll kokku pannud, ent viimasel hetkel meenus üht-teist veel… Asju sai meil tõesti kaasa palju, kuna ööbimine toimus telkides ja et ikka kõigil soe ja hea olla oleks, siis tekke, patju, madratseid jne. oli suurel hulgal kaasas. Nagu juba alati meie suvelaagrite puhul kombeks. Lisaks veel ka kõik toidud. Siinkohal järgmine inimene, kelle poole kummardus teha, on härra Rein Haggi, kes laste lõkkeõhtute jaoks omalt poolt meile 20 kg grillvorsti kinkis! Neljapäeva õhtul, kui ta need meieni toimetas, võttis küll rõõmupisara silma… See oli ilus temast. Aitäh! :)

Kui kõik asjad juba peaaegu koos olid, siis tuli võtta tee ette taaskord Alu poole, kus asub meie pikaajaline toetaja Saarioinen Eesti AS. Ka seekord tuldi meie pöördumisele vastu ja saime kaasa nii magusaid, kui soolaseid pannkooke ning salateid. Väga maitsvad ja ka meie laste jaoks juba kodused. :) Suured tänud Saarionenile ja Merkele!!!

Kui tagasi jõudsin SV-sse, olid kõik lapsed, kes Raplast sõitu pidid alustama, kenasti kohal. Keegi ei puudunud – tegime kiire nimekirja kontrolli, samas ärevuses lapsed vaatasid rahutult aina tee peale, et kas buss juba paistab. Ilma liialduseta, lapsed tõesti ootasid. Eelnev öö oli lausa poolikuks jäänud, sest ootus ei lasknud uinuda või sundis varem ärkama.

….ja oodatud buss, kus juba Märjamaa SV huviringi lapsed rõõmsalt istusid, saabuski. Kribinal-krabinal said kõik asjad bussi ja sõit võis alata. Järgmine peatus Kehtna, sealt liitus meiega veel viis last. Mõned minutid veel tiirutamist ning peagi kaunis Kuusemäe Talu juba paistiski. Hoovi sõites oli näha juba üht saabunud bussi veel, sellega olid tulnud Kaiu SV lapsed. Veel kiiremini, kui asjad bussi said, sai need aga maha tõstetud! Lasime siis bussidel minema sõita ja alustasime oma telklinnaku rajamist. Meie linnak saigi väga vahva  lõpuks ja ka hästi kaitstud. Kaitstud, sest pea igast küljest ümbritsesid meid loomad. Küll koduloomad! :) Hobused, kitsed, ponid, minisead, koerad, kass, jänesed ja kanad. See kõik oli nii põnev ja kutsuv, kuid lapsi me nii kohe ka loomade juude lubada ei saanud, sest kõigepealt pidime rääkima reeglitest.

Kui pesad punutud, toimuski meie esimene kogunemine.  Õpetaja Tiina juhendamisel toimus tutvustamine. Kuna mõni laps oli uus, siis selline traditsiooniline algus kulus meile kõigile ära.

Seejärel pidasime esimese lõuna, oli meil ju nii salateid kui pannkooke. Oli väga maitsev, nagu ikka ja alati. Kui kõhud täis said, siis oli paras kirja panna laagri reeglid, nagu öeldud, ja meie kodukord. Tegime seda kõik koos. Lapsed ka ise pakkusid reegleid välja ning kui koju oli saabunud ka Kuusemäe Talu perenaine Margot, seletas ta lähemalt ka oma reeglitest, mis puudutasid eriti just loomi.

Kui reeglid paigas, siis mindigi kõik koos ringi vaatama ja loomadega tegelema. Seejärel oli puhkepaus, igaüks tegi, mida ise tahtis või siis rõõmustati taaskohtumise üle. Olgu selgituseks öeldud, et paljud lapsed elavad üksteisest nii kaugel, et kohtuvadki ainult meie üritustel, ja alati on tore näha, kuidas nad omavahel asjalikult ja soojalt suhtlevad, nagu vanad sõbrad.

Meil, täiskasvanutel hakkas ettevalmistumine õhtusöögiks. Esimesel õhtul grillisimegi kohe vorste! Meie tubli Rapla SV vabatahtlike punt oli askeldanud SVkeskuses terve päeva, et valmistada meie traditsiooniline kartulipuder singiga – seda on söödud SV laaris igal aastal. :) Suured, suured kiitused meie Elvile, Tiinale ja Nataljale, kes seekord pudru valmistamise enda peale võtsid. Maitses hää! :)

Kuni mina toidul Raplas järgi käisin, võeti Jane ( ikka endiselt meie tubli SV vabatahtlik :) ) eestvedamisel tiimide moodustamised ja võistkondlikult tehti kohe ka mõned mängud. Seejärel süüdati grilliahi, ning vorstide küpsetamine võiski alata. Lisaks soolasele said lapsed ka magusat – head ning paremat. Juhtus nii, et saime seekord toetust kohe kahelt jäätisetootjalt! Neljapäeva hommikul ei olnud me veel ühest firmast pöördumisele vastust saanud, otsustasime siis teise poole pöörduda. Neljapäeva õhtuks selgus aga, et oleme mõlemalt poolt saanud toetava vastuse! :) Esimese päeva õhtuks toimetati meieni 100 jäätist! :) Täname Silvia Jakobseni, Jaan Luks ja Premia Foods AS-i.

Enne magamaminekut, esimesel õhtul, mängiti veel palli, kuulati muusikat ja suurem osa lastest veetis aega loomadega. Kui aeg juba päris hiline oli, ning öörahule lähenema hakkas, võtsime ette muruplatsil hammaste, käte, näo ja jalgade pesu. Kes toimingutega valmis sai, suundus telki. Kell 00.00 saabus öörahu. Nagu ikka, pidime käima ka mõned korrad keelamas, et vaikus saabuks, kuid üsna pea oligi vaikus. Ainult nohisemine kostis. Ja loomade ööhääled. :)

LAUPÄEVASE hommikuse ärkamise ajaks olime määranud 9.00, aga paljud lapsed olid juba varem üles tõusnud. Kuna mina pidin Raplasse asjadele järele minema, siis ärkasime Janega samuti varem. Raplasse oli põhjust minna, kuna 160 jäätist, millega toetas meid Balbiino, olid ootamas ühes kaupluses. Kuumadel päevadel oli jäätise söömine üks lemmikumaid tegevusi, seega oleme mõlemale jäätise tootjale siiralt tänulikud. Lisaks oli Balbiino jätnud meile koos jäätisega ühe kotikese, mille sees olid üllatusauhinnad! Jagasime need lastele võistluste tulemuste eest ja hea töö eest. Aitäh Balbiinole! :)

Laste hommik algas nagu tavaliselt, pesuga. Seejärel hommikuvõimlemine, ning siis alles võisime alustada hommikusöögiga. Peale söömist jäi kõigile oma aeg ja valmistati ette loenguks. Meile oli külla tulnud Andres Sillaots, kes viis läbi ellujäämiskursuse. Andres on olnud üle poole oma elust Kaitseliidu liige ja läbinud ise palju koolitusi antud valdkonnas. Üle kahe tunni kestis teooria ja hiljem oli lastel võimalus osa räägitust ka praktikas proovida. Kindlasti kirjutab loengust täpsemalt Tiina, kes kuulas tähelepanelikult koos lastega.

Samal ajal oli vajalik juba lõunat ette valmistada ja sellega meie ka tegelesime. Teise päeva lõuna valmistas meile Siiri ja tema juhendamisel asusime Jane ja paari suurema tüdrukuga teda assisteerima. Kuigi ilm oli palav, sai Siiri valmistatud värsketest juurviljadest ja aiasaadustest kanasupp väga ruttu otsa – lapsed olid küll esialgu pisut skeptilised kuuma supi ja sooja ilma sobivuse osas, ent kui esimesed lusikatäied olid võetud, kiideti ja söödi hea meelega ning võeti veel juurdegi. Magustoiduks oli jahutav jäätis :)

Peale keskpäevase kuumuse leevendumist, oli vist oma 30 kraadi palavust!, said nooremad lapsed ponidega tegelema hakata. Margot’i juhendamisel pesti, harjati ja saduldati ponid ning igaüks sai pähe kiivri ning mitu ringi oma kasvule sobiva poni seljas sõita. Suured poisid said samal ajal Andrese juhendamisel õppida puuriida korrektset ladumist, mille eest nad ka oma tubliduse eest eripreemia ning aplausi said.

Õhtupoolikul panime laste teadmised proovile meeskondliku viktoriiniga, küsimused olid päevase ellujäämiskursuse ning meid võõrustava majapidamise kohta. Heal meelel tõdesime hiljem vastuseid lugedes, et lapsed olid kõik kenasti meelde jätnud ning valdav enamus vastuseid olid ka õiged. Viktoriini viis läbi Andres, kelle selget ja kõlavat treenitud häält me lihtsalt ei saanud kasutamata jätta :)

Pärast väikest jõude- ja mängupausi tuli õhtusöök ning seejärel jagasime viktoriinis osalenud meeskondadele kätte auhinnad. Seejärel lasid suuremad poisid muusikat ning lapsed tantsisid lõkkeplatsil, vahepeal aga küpsetasime lõkkel ka vahukomme ja märkamatult oligi saabunud aeg valmistuda öörahuks.

Et aga see laagrinädalalõpp lastele veelgi eredamalt meelde jääks, valmistasime neile väikese öise üllatuse – nimelt peale öörahu algust, kui telkides vaikseks oli jäänud, peitsime laagriplatsile ära kaardid mõistatustega, tähistasime nende asukohad pimedas helendavate pulgakestega ja jällegi Andrese hääle ning vilede abil – muutsime laagriplatsi ööhäire tsooniks :) Oh seda ärevust, mis nüüd lahti läks – üllatunud ja unised lapsed muutsid paari minutiga äsja öövaikuses olnud laagriplatsi kui sipelgapesaks. :) Seletasime unistele lastele, mis toimub ja mis toimuma hakkab.

Kui päeval moodustatud meeskonnad teineteist leidnud olid, said kõik lapsed omale helendavad käevõrud randmeile, võistkondade kaptenid aga suured valguspulgad ning niimoodi värviliste tuledega kaunistatult suundusid meeskonnad ööpimeduses otsima ja lahendama peidetud kaarte mõistatustega. Iga ülesande ühesõnaline vastus tuli üles kirjutada ning hiljem sobitada kõik leitud sõnad ühe jutukese lünkadesse. Peab ütlema, et peitsime osad ülesanded suhteliselt hästi ära aga nende leidmisel ei olnud ühelgi meeskonnal abi tarvis – kõik said oma nutikuse ja terava silma abil leitud ning kuigi unine olek tegi oma töö ja mõistatuste lahendused ei tahtnud kuidagi tulla – tegid kõik lapsed kogu ööhäire algusest lõpuni läbi, misjärel soovisime kõigile ilusat une jätku ja lubasime hommikuse äratuse hiljema peale jätta.

Ise hakkasime siis meeskondade täidetud jutukese lünki ja leitud lahendusi üle vaatama ning välja selgitama tublimaid. Olgu öeldud, et kõik, kes osalesid, olid tublid! :)

PÜHAPÄEVANE äratus jäi seega hilisemaks. Kui hommikused hügieenitoimingud said tehtud, alustati pakkimisega. Seejärel tehti traditsiooniline hommikuvõimlemine ja suunduti edasi toidulaua juurde, et hommikune kõhutäis haarata. Peab ütlema, et viimane päev olid lapsed silmnähtavalt väsinud ja “toonid” olid üsna maha keeratud. Üheskoos koristasime ja vaatasime üle kõik valdused, et kõik kenasti samasse seisu jääks, nagu tulles.

Pisut enne keskpäeva tegime viimase kogunemise, kus tänasime pererahvast, Andrest, jagasime välja “öökatkestuse” (nii kutsusid lapsed öist äratust) auhinnad ja jätsime nägemist… sest oli aeg koju sõitu alustada…

Kokkuvõtvalt oli tõesti üks tore nädalavahetus. Meie lapsed on äärmiselt tublid ja tragid ning nautisid meie olengut täielikult. Veelkord suured tänud kõigile, kes toetasid meie laagri head õnnestumist!

Saarioinen Eesti OÜ

Balbiino

Rein Haggi

Rapla TaluPood

Jaan Luks ja Premia Foods AS

Silvia Jakobsen

Ja lahked inimesed, kes hoolisid meie üleskutsest ning oma panuse andsid laste toitlustamise ja transpordikulude katteks:

Kristiina Saks
Astra Merike
Maarika Allika
Robert Shannon Fields
Merlin Lee
Milvi Pruus
Getter Sopp
Urme Puntso

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

04.08 Esmaspäev

Uus nädal on jälle alanud ja seekord ilma puhkepäevata ning täispööretel. Tänane päev möödus olenemata suurest väsimusest väga tegusalt. Lihtsalt nii palju asju oli vaja ära korraldada ja teha, et ei saanud keegi armu. :)

Alustasime sellest, et asjad, mis laagris kaasas olid, oli vaja lahti pakkida ja omale kohale tagasi paigutada. Samuti oli vaja tegeleda sorteerimise, möödunud kuu raamatupidamise, kodulehe ja abivajajatega. Kuna laupäeval on juba uus ettevõtmine ees ootamas, siis järgnevad päevad hakkavadki kulgema selles rütmis, et kõik taas õnnestuks.

Samuti sai täna käidud Saarioinenis, kuna neil oli meile taaskord pakkuda toitu. Aitäh! Kuus perekonda sai täna juba sellest toidust õnnelikumaks ja lisaks meil kohapeal olnud lapsed. :) Lapsed saabusid täna alles peale lõunat, sest laagris käik oli ka nende jaoks väsitav. Aga tore oli kuulda, et neile meeldis ja tahaks veel. Paluti isegi, et järgmisel korral võiksime pikema laagri teha. :)

Soovin kaunist und ja uusi kordaminekuid homseks!

05.08 Teisipäev

Kirjutamas Anneli:

Tere!

Küll on tore töötada peaaegu keldris, kuumus ei tee liiga. Mine tea, talvel ma ehk nii rõõmus ei ole. See päike, mida me suve algul ootasime, kütab nüüd nõnda hullult, et inimesed tulevad vahel meie juurde lausa jahtuma. 

Päev meie juures on samuti möödunud kiirelt ja palavate emotsioonidega. Ei, mitte halvas mõttes, ikka heas :) . Naljagi sai. Ega teisiti ei saagi, peab vahel endale lubama paari naerupahvakat, c-vitamiin vajab ju vabastamist. Ja toimetame kõik ikka kirbuka ootuses. Koristades ja sättides. Meeldetuletuseks: KIRBUKAS TOIMUB MEIE MAJA HOOVIS 9.AUGUSIL ALGUSEGA 9.00 ja kestab kuni 15.00 , olete palavalt oodatud! 

Peale laagrit on lapsi meie juures vähevõitu, eks peredega veedetakse palju aega ja paljud lapsd on võimaluse piires ka maal. Suuremad tüdrukud aitavad kogu aeg toimetada, tublid nagu nad meil on… Vabatahtlikud käivad samuti abis, muidu oleks me päris jännis, arvestades suurte koguste annetuste, väheste töökäte ja umbes torudega :) . Aitäh, kullapaid, et meil olemas olete! Ma tean, et kordan neid sõnu iga päev, aga nende taga on oi kui suured tänud, mis tulevad südamepõhjastki! 

Suurimad tänud kuuluvad ka meie püsiannetajatele ja uutele armsatele hingedele, kes meid toetavad: Maarika Saar, Rutt Koitla, Anne Onno, Marika Kiskonen, Katrin ja Elen Pikknurm, Margus Kalam, Taimi Sõmer, Karita Starilova, Anneli Kiisalt, Manatex OÜ, perekond Liivanurm, Piret Pärnamägi, Kersti Tomson, suur-suur aitäh!!!  

Minu poolt ongi tänaseks kõik, ilusat suvitamist!

Anneli. 

06.08-08.08 Kolmapäev- Reede.

Kirjutan kõikidest päevadest korraga, kuna päevad möödusid kõik kiirelt ja tegusalt. Meil  on hetkel töötajate ja vabatahtlike nappus, siis oleme tõesti kõik, kes kohal on nii rakkes, et õhtul ei jõua enam keegi eriti häält teha. Aga me saame hakkama ja lapsed on kõiges samuti abiks. :)

Viimased päevad on toonud meie juurde väga palju annetajaid ja abisaajaid. Kuna varsti algab juba kool, siis pered pöörduvad üha rohkem ja rohkem oma muredega ja prioriteet on nendele lahendus leida. Seetõttu on päevad tõesti veninud pikemaks ja kõik oleme tegemas ületunde. Siinkohal kiidan meie suurepärast meeskonda! :)

Kahjuks on meil veel hetkel ka probleemid, mis raskendavad tööd. Nimelt puudub meil vee kasutamise võimalus, kuna kanalisatsioon meie vanas majas ei taha toimida. Erinevad töömehed on üritanud olukorda lahendada, kuid tulutult… Loodame, et varsti on normaalsed tingimused taastatud. Lisaks lõpetas vahepeal ka meie sügavkülm koostöö, ent nutikas mees Janar käis ja päästis olukorra. Aitäh talle! :)

Valmistame ühtlasi ka laupäevaseks kirbuturuks tublisti ette. Usume ja loodame, et saab olema veel parem, kui varem. :) Olete oodatud.

Täname kõiki annetajaid ja toetajaid. Eriline tänu käesoleval nädalal taas Mammale ja Marek Jallaile!

Homse kohtumiseni KIRBUTURUL! :)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Jälle nädal möödas. Järjest lähemale jõuab sügis ja kooliaeg.

Lapsedki on juba kooli ootuses. Käiakse ja ostetakse koolitarbeid. Huviringis selgus, et meie lapsed ostavad kooliks vajalikud õppevahendid, jalanõud, riided, sokid jne Maximast ja Säästumarketist. Nüüd oligi just alanud suur koolikaupade müük Maximas. 

Tüdrukud mängisid teisipäeval üheskoos “Simsi”. See on mäng, kus ehitatakse omale kodu ja siis elatakse koos pereliikmete ja lemmikloomadega. Nii nagu me kõik oleme lapsena mänginud ja unistanud oma kodust ja toredast perest, mängisid meie tüdrukud ka sama moodi kodu. Kõikidel olid hoolitsevad abikaasad, sõbralikud lapsed, head töökohad ja hulk lemmikloomi. Igal pereliikmel oli ka oma auto. Autod valiti nii, et nendega saavad sõita ka lemmikloomad.

Kolmapäeval käisime koos raamatukogus. Vaatasime ja lugesime läbi lasteajakirja “Minu maailm”. Seekord   kirjutati dinosaurustest, tähetede langemisest ja sai ise teha põneva katse pipraga. Nimelt saab selle katse abil näha, kuidas pipar põgeneb nõudepesuvahendit nähes. 

Neljapäeval mängisime lauamänge ja joonistasime pilte suve jooksul tehtust ja nähtust.

Kõike head!
Tiina ja lapsed

09.08 Kirbuturg! 

Kuigi hommikul ärgates tegi ilm pisut meele mõruks, siis iga tunniga üha rohkem saabus päike meie õulele. :) Üheskoos päiksega ka kirbuturulised meie tagahoovi täiustama. Seekord olid kõige varajasemad platsis juba kella kaheksast, et parim plats kauplemiseks varuda.

Nagu ikka oli meie meeskonnalgi sellel päeval palju ettevalmistusi teha, kuna traditsiooniline kohvilaud, lasteala, loteriilaud jne, jne oli vaja valmis seada. Aitäh kõigile, kes abiks said olla.  Seekord oli meil tegevusi taas rohkem planeeritud ja terve päev sai sisustatud. Alustuseks juhatasime oma päeva sisse ja rääkisime kõigest sellest, mida päev endaga kaasa toob. Meie oma SV kaupluses olid laupäeval kõik kaubad -50% allahinnatud ja iga ostuga, mis tehti vähemalt 5€ väärtuses, sai kaasa loosikupongi. Täistundidel loosisime välja auhinnad, mille eest saame tänulikud olla Marek Jallaile ja Kaidi Mikkusele. :)

Lisaks olime enda meeskonna poolt ettevalmistanud ka SV õnneloosi, mille iga pilet võitis. Täname kõiki ka selles osalemast ja Maretit, kes tublisti loosilauda valvas. Seejärel said sõna Raplamaa Perenaiste Selts Pauliine, kes viisid meil läbi hoidistevõistluse. Olenemata kartusest, et õige saagi aeg pole veel käes, oli meil osalemas tubli 10 hoidist. Terve päeva jooksul olid purgid avatud ja kõigil kirbuturu külastajatel võimalus oma lemmik valida ning poolehoidu paberil väljendada.

Kui sissejuhatus sai päevale tehtud, alustasid musitseerimist sõbrad Veiko Siniroht, Toomas Olli ja Peeter Olli. Üllatusena ka meile endile saime täna nautida ka Katre laulu. Elava muusikaga sisustati meie päeva igal võimalikul hetkel ja oli näha, et inimesed nautisid seda. Rõõm, et oleme leidnud endale sellised vahvad, uued sõbrad. Loodame, et kohtume ka veel septembris. Ja aitäh meie kõigi poolt, et tulite ja olite ning hea meeleolu lõite. :)

Seejärel sai järje enda kätte Eli Sukles, kes kutsus platsilt kokku kõik lapsed, kellel oli huvi mängida. Neid oli ikka päris palju ja kui alguses jäi paljudel julgust pisut puudu, et mängudes kaasa lüüa, siis iga mänguga saabus osalejaid aina rohkem. Pallimängud, jooksumängud, joonistamine jne. Päev sai lastel kenasti sisustatud ja parimatele osavõtjatele said ka auhinnad. Aitäh Elile ja tublidele lastele.

Kui saabus keskpäev ja teine loosimine läbi viidud, oli aeg meie meeskonnal oma etteaste teha. Jällegi olime valmis seadnud vanad viisijupid, mille saatel riideid näitama asusime. Kui esimesel korral oli ärevus suurem ja närv kõigil rohkem pingul, siis nüüd tundsime ise ka sellest täielikku rõõmu. Olime suutnud rääkida endale ka punti meie vabatahtlikud Elvi ja Jaanuse, mis andis kogu showle veelgi rohkem särtsu. Lisaks neile olime ka veel Jane, Tiina, Kristeni ning Illariga ise taaskord olemas. Aitäh kõigile, eriti meie armsale vabatahtlikule Janele, kes etteaste valmistamisega kõige rohkem rakkes oli. “Mis värvi on armastus?” Need, kes kohal viibisid, said ilmselt teada. :)

Ei saa tänusõnu saatmata jätta Maiu Vilksile, kes meid enne “lavale” saatmist ilusaks võõpas. :)

Edasi läks päev taas elava muusika saatel ning kellel soovi oli, sai osa soojast supist, mille valmistas taaskord Elvi. Supi eest on alati palju kiidusõnu, mis on igati omal kohal, kuna Elvi valmistatud supp viib tõesti lausa keele alla. Lisaks jätkusid taas mängud lastele ja kella kahest päeval asuti välja selgitama parima hoidise valmistajat. Esimese ja teise koha vahe oli ainult üks hääl. Selgus, et kõige suurema maitseelamuse tekitas Ebbe Nõmmiku tomatikaste ketsupiga, auväärsele teisele kohale jäi Elvi Nurmsalu valmistatud letso ning kolmanda koha omanikuks sai Kertu Puuri banaanimoos. Kõigil osalejatel oli võimalus auhinnalaualt endale meelepärane kingitus valida, mis kõige rohkem rõõmu valmistas. Palju õnne veelkord ja aitäh Pauliinedele vahva läbiviimise eest.

Täna kõiki, kes leidsid aega meiega koos see ilus päev veeta ja samuti hea tagasiside eest! :) See on meile motiveeriv kosutus ja pai hingele.

Kohtumiseni järgmisel kirbuturul, mis toimub 06. septembril ikka samas kohas ja samadel kellaaegadel! :)

11.08 Esmaspäev

Peale laupäevast kirbuturgu oli meil selline päev, kus me kõik saime terve päeva sorteerida ja koristada. Kuna meile toodi tõesti palju asju juba laupäeval ja tänagi ei tahtnud annetuste vastu võtmisel lõppu tulla, siis kõik vabad käed aina rakendati. Aitäh Tiinale, Janele, Elvile, Kaiele. Lisaks ka tänud MM-ile, kes Tallinnast Toidupangast toitu käis toomas.

Samuti oli täna ka palju abisaajaid. Suvega on lapsed nii palju pikkust juurde visanud, et sügiseks on kooli / lasteaeda minekuks vaja uued riided muretseda. Lapsed on ise ka juba väga ärevil ja vaikselt tunnistatakse, et juba oodatakse kooli minekut. Keskuses käib meil ikka jätkuvalt palju lapsi iga päev, sest võimalust endale ise kooli asjad välja teenida põranda pühkimise, nõude pesemise, tolmu võtmise ja mänguasjade sorteerimise eest on nende jaoks oluline. Võib öelda, et isegi uhkuse küsimus. See on võimalus näidata oma tublidust ja võimalus valida ise, mis on juba suuremate seas väga tähtis.

Anname ka teada, et oleme peatanud ajutiselt raamatute ja nõude vastuvõtmise!!! 

Me täname kõiki annetajaid, et olete meil olemas ja toetate meie tegevust!

Kaunist õhtu jätku! :)

12.08 Teisipäev

Tere!

Kas teil on vahel tunne, et üks päev ei lõpegi? Minul täna on, venib teine nagu kumm … :)  Eks ikka sellepärast, et tööd on palju ja aina tuleb juurde. Mitte et meil selle vastu midagi oleks, see teeb hoopis rõõmu, aga pikk kuumahooaeg on meist liiga palju energiat välja imenud. Seepärast tiba vihma, mis taevast antakse, on puhkuse ja värskuse allikas ja seda vihmakrabinat aknaplekil naudiks veel :) .

Töises plaanis oli täna jälle päris informatiivne päev. Homne võib tulla veelgi põnevam. Nii me elamegi :)

Uued annetajad meie nimekirja kandmiseks: Tiina Viin, Elvi Välman, Reet Fuchs, Pirjo Ilves, Kirsty Laidvee, Anneli Rumjantseva, Reelika Reingold, Piret Hansen, Liivi Dederer, Meeli Valdna, Piret Viin, Reelika Ader, Erika Nigul ja Daisi Õismets Kiisalt, Lea Vendik. Aitäh teile, et te meid meie tegudes toetate! 

Tänusõnad minu poolt lähevad täna taas ka meie vabatahtlikele, kelle toetavat sõbraõlga võib tunda meie igapäevases töös. Aitäh teile Elvi, Jane, Kaie, Tiina, Rainer, Maret ja MM!! Samuti suur tänu lastele, tänu nende töökatele kätele saavad nii mõnedki asjatoimetused tehtud! Ja Lyle siinkohal terviseid! :) . Tema ääremärkus “abi sai…” on täna minu kord mainida. Seega: täna sai abi 3 pere.  

Tännami! Katsu vahel varbiga maad kah, saat jõudu uvves talves!

Anneli.

13.08 Kolmapäev

Tänagi oli meil tihe tööpäev. Anneli tegi poepoolel lisaks oma tööle ka sorteerimistööd, kuna ka täna oli toodud annetuste hulk nii mahukas, et jätkus igaühele tegemist.

Tiina korrastas ladu ning tegeles abisaajatega, mina väga oma sorteerimisruumist välja ei saanud… Päeva jooksul käisid ka Elvi ja MM abiks ning Ly on veel sellegi nädala haiguslehel. Ka Siiri veetis meiega pool oma päevast. Saime üle pika aja korra koos istuda ja tegevusplaanidest rääkida. :)

Lapsed olid tänagi hommikust peale juba majas, mängulusti jätkus õhtuni- sekka ka tööd, sest täna ju hispaania keele päev ning Sebastian’i ja Anneli juhendamisel õpiti juba uusi sõnu ning moodustati pikemaid lauseidki. Abi sai täna 3 pere ning koolitarbeid jagasime lastele.

Aitäh kõigile annetajatele ning vabatahtlikele abilistele, muidugi ka kõigile igapäevastele töömesilastele! :)

Ilusat lõikuskuu jätku kõigile!

Jane

14.08 Neljapäev

Üle pika aja üks rahulikum päev, või vähemalt mulle tundus nii. Tööst meil küll puudust ei tulnud, kuid rahulikult sai kõik tehtud. Kuna Annelil on tänane ja homne päev vabad, siis võib meid Janega kaupluse leti tagant leida. Päevast suurema osa mina seal ka veetsin. Kuna inimesi meil täna poes väga ostlemas ei olnud, siis sain osa sorteerimisest enda õlule võtta ja siinkohal mainin ära, et üsna palju uut kaupa sai ka välja pandud. Olete oodatud meile ikka ostlema! :)

Korraks põikasin ma ka läbi kohalikust kontoritarvete kauplusest, et varuda juurde kooliks vajalikke asju. Saagu Valgusest on saanud tänavu abi koolitarvete näol 56 last. Tänu Lyoness Eesti kogukonnale on meie sealsele kontole annetatud raha, mille otsustasime kasutada just uute koolitarvete ostuks. Kahjuks ei suuda me kõikidele lastele tarvikuid soetada, kuid need, kes olid avaldanud suurt muret, neid oleme saanud hetkel aidata. Aitäh Lyonessi kogukonnale toetuse eest. Lastele teevad uued kooliasjad suurt rõõmu! :)

Lapsi pean ma ka täna kiitma. On juhtunud nii, et põhilise osa päevast olime me Janega täna ainult kahekesi töötajatest, siis palusime palju ka laste abi. Kõik, mis palutud sai tehtud ja rohkemgi veel. Üheskoos tegid lapsed huvihariduse poolel suurpuhastust, mis sisaldas kõike. Alustades riiulitelt tolmude võtmisest ning lõpetades akende pesuga. Kõik tööd jaotati omavahel ära ja ilma vaidlusteta kusjuures. Sõbralikult ja naerukilgete saatel käidi minule ainult raporteerimas, mis tehtud on teisel poolel. :) Nad on meil tõesti imelised! Täna neid vaadates, ununesid mured ja väsimus, nende laste pärast tasub jälle end sirgu ajada ja tööd veelgi paremini teha!

Aitäh tänase päeva eest!

Head ööd!

15.08 Reede

Päev möödus lennates. Olime kõik multifunktsionaalsed. Kuna meid, täiskasvanuid oli majas vähe, siis pidi meid jaguma kõikjale. Lapsi oli aga meil palju aega veetmas ja taaskord pean ma neid kõiki kiitma, sest täna olid nemad meil ühed suured ja asendamatud abilised. Üheskoos kleebiti kaste, küpsetati pannkooke, koristati, mängiti ja pesti nõusi. Suuremad poisid olid aga abiks kottide liigutamisel ning mööbli paigutamisel. 

Kuna alustasime kaupluses sügiskauba välja panemist, siis oli kottide vedamist palju. Proovime järjest lisada iga päev uusi sügisriideid välja. Olete oodatud meile ostlema! :) Samuti on tänasest kõik suvised seelikud, topid ja pluusid kõik – 50%, seega tasub tulla. :) 

Taaskord olid meile riiete ja mööbli järgi saabunud inimesed Jõgevamaalt. Ja nagu ikka andsime kaasa nii palju, kui võimalik oli. Nende kaubik sai täis laotud riideid, nõusi ja ka mööblit. Kuna nädal on möödunud meil tõesti nii,et väga palju on meie keskusesse toodud, siis saime ka palju edasi anda. Siinkohal tänamegi kõiki vanu ja uusi annetajaid. Ja veelkord pean kallitele annetajatele meelde tuletama, et te vaataksite oma annetused ka ise kriitilise pilguga üle. Palume tuua ainult puhtaid ja terveid riideid. Keegi meist ei soovi ju katkiste ega plekiliste riietega ringi liikuda, ei soovi seda siis ka meie abivajaja.  

Oli väga tihe ja tegus nädal, meie meeskond tänab kõiki vabatahtlikke ja abistajaid!

Homse sünnipäeva puhul saadame soojad tervitused meie armsale vabatahtlikule Janele!!! :) Hipp-hipp-hurrraaa!

Kaunist ja puhkust täis nädalavahetust! :)

18.08 Esmaspäev

Kaunist uue nädala algust meie poolt.

Meie majas algas nädal laste ja annetuste rohkelt. :) Samuti võib üle pika aja öelda ka, et vabatahtlikke oli rohkem toimetamas. Aitäh Maretile, kes meie jalanõude laos korra majja lõi. MM-ile,  kes köögis toimetas ja meie kõigi lõuna eest hoolt kandis. Elvile, kes õhtul kööki toimetama tuli ja pereema Tiinale, kes terve päeva taaskord meie seltsis veetis ja pea kõigega tegeles. :)

Kui juba tänamiseks läks, siis tänud ka Saarioinen Eestile ja Toidupangale, kelle poolt täna taas meieni toiduabi jõudis. Toiduabi sai täna 12 perekonda. Mõneks ajaks on ka ehk meie laste lõunamure lahendatud. Aitäh veelkord.

Meie kaupluse poolel käib jätkuvalt uue kauba välja panemine, seega tasub meid külastada! Olete oodatatud, paljud kaubad -50%!

Aitäh tööka päeva eest ja rõõmsa homseni! :)

19.08 Teisipäev

Kirjutamas Anneli:

Hei!

Läbi suure vee, mis taevast alla lausa kukkus, saabusid meie vaprad vabatahtlikud hommikul, et meile abiks olla. Veest leemendavate, aga õnnelike nägudega nad saabusid, ise märjad, nagu metskassid. Kiirelt said nad laost kuivad riided ja nii kõik nohisedes oma tööd tegema asusid. Nõnda armas vaatepilt… :)  Kaie hakkas põrandat pesema, Tiina laos korda looma, Elvi köögis askeldama… Aitäh teile, et ka läbi tule ja vee olete nõus meiega minema :) !!

Külm ja vihm hoiab külastajaid küll meie juurest pisut tagasi, aga annetusi toovad soojade südametega inimesed ikka. Selle nädala uued annetajad, keda tahame südamest tänada on: Merike Murel, Ilme Pajumäe, perekond Kuusmann, Evelin Pundi, Ebbe Sündema, Maret Vaabel, Eneli Oeselg, Janet Jürimaa, Terje Raudsepa, Moonika Olju, Malle Murula, Mariliis Rosenbaum, Helen Tehu, Meelika Luhaorg, Reelika Reingold, Evelyn Juksar ja veel paar toredat inimest, kes on otsustanud anonüümseks jääda. Aitäh teile kõigile!

Üks mure on meil ka jälle: 150cm ja pisut suurematele noormeestele ei ole enam laos mitte ühtegi riideeset. Kel kodus üle, võib meile tuua. Otse loomulikult saavad pered ka poest vastava suurusega riideid ja jalanõusid tasuta, aga kui neid pole, siis neid pole. Kooliaeg hakkab peale ja lapsi on palju, kel nii mõnigi riie või koolitarve puudu. Oleme tänulikud ka sokkide eest.  Kes tõepoolest tunneb, et tahab aidata, siis võtame hea meelega abi vastu, et peresid aidata.

Homme on meie pood ja huvikeskus suletud, pidutseme koos kodumaaga. Neljapäeval ootame teid poodi, sest kõik suveriided on jätkuvalt -50% ja järjest paneme välja ka jopesid ja soojemaid riideid!

 Minu poolt tänaseks kõik. Ilusat pidupäeva Teile!

Anneli.

21.08 Neljapäev

Eilne Vabariigi pidupäev ajas meie kõigi ajataju pisut sassi. Oli tunne, nagu oleks esmaspäev jälle saabunud. :)

Päev möödus üsna rahulikult. Kaupluse poolel ikka sügisasju välja pannes ja huvihariduse poolel oli taas kilkeid palju. Meie lapsed, või pigem juba noored on nautimas veel viimaseid vaheaja päevi. Üheskoos proovime veel leida vajalikke riideid ja jalatseid, mis puudu on ning seame ka vaimu valmis. Mõnel lapsel on rohkem tahtmist kooli minna ent mõne jaoks pole nagu suve olnudki.

Veel täname kõiki uusi annetajaid ja samuti vabatahtlikke, kes olenevalt ilmast ikka mõned tunnid meie juures veedavad.

Olete oodatatud jätkuvalt meid külastama!

Pai.

22.08 Reede

Nädala viimane päev ja kõik saavad teenitud minipuhkusele. :)

Täna oli see päev, kus Eidapere õpetaja Anne külastas meid ja samuti võttis ühendust Kaiu õpetaja Kaia. Kuna kool on kohe-kohe algamas, siis peame sättima ka Saagu Valgus ringide ajad taaskord paika. Eidapere, Märjamaa ja Kaiu ringidega on kõik sujumas, ent Kehtna SV huviklass vajab uut õpetajat. Ja küllap järgnevad nädalad otsimisega ka tegeleme.

Lisaks tegelesime täna jätkuvalt ka sorteerimisega, sest annetustel ei paista lõppu tulevat. :) Aitäh kõigile, kes meie tegevust toetavad. Jooksvalt sai antud ka kuulele perele riideabi ja samuti koolitarbeid.

Võib öelda, et tavapäraselt tegus ja kiiresti mööduv päev. Tänud ka Elvile, Kaiele, Tiinale ja MM-ile. :)

Kaunist nädalavahetust meie meeskonna poolt!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Päevad mööduvad kiiresti ja nädal on  jälle mööda saanud.

 Sellel nädalal andsid lapsed teada, milliseid vajalikke koolitarbeid ja kooliriideid neil veel vaja läheb. Riiete osas leppisime kokku, et võtan nad võimalusel järgmisel nädalal Raplasse Saagu Valgus keskusesse kaasa. Siis saab kohapeal kohe ka vajalikke rõivaid selga proovida.

Suve alguses käisime me ühes metsatukas ilusaid suvevaateid joonistamas. Sel nädalal käisime samas kohas ja lapsed olid väga üllatunud, kuidas looduses olevad taimed, päikesevalgus ja värvid nii ruttu muutuda võivad. Jah- üürike on see Eestimaa suvi! Pildid tulid ilusad ja mulle meeldis, et lapsed oskavad õigeid värve leida ja läbi selle looduse ilu ja aega paberile kanda.

Tänan häid annetajaid, kes Saagu Valgusesse lastele koolikaupu toonud olid. Täna said ka meie Märjamaa lapsed sealt värvipliiatseid, liimipulki, viltpliiatseid, vihikuid, värvilisi pabereid, joonlaudu, kustustuskumme, guašše ja teisi vajalikke kaupu. AITÄH! 

Sügisel on meie lapsi üks tore üllatus ootamas. Aga sellest on veel vara rääkida.
Kohtumiseni järgmisel nädalal!

Tiina ja lapsed25.08 Esmaspäev

Uus nädal oma murede ja rõõmudega on alustatud. Õnneks on viimaseid siiski rohkem. :)

Üle pika aja oli meie majas töömesilaste arv kena, nagu minu esivanemad Saaremaalt ütleksid. :) Meil olid toimetamas täna Kehtna Tiina, Elvi, Kaie, Maret, värske ja puhanud Jane, uus vabatahtlik Ragne, MM, lapsed ning Anneli ja mina ka. Ja terve päeva vältel ei kuulnud ma ühtegi nurinat,  et töö otsa oleks lõppenud. :)

Nagu Elvi ütles, siis nii tore õhkkond oli täna, igaüks krabistas oma nurgas tööd nohistada ja tulemused olid kõikjal silmaga nähtavad. Kui aus olla, siis on homme hommikulgi veel meie tööjärg silmaga nähtav, kuna kõikides meie ruumides on käimas vilgas sorteerimine. Kuna sügis on õue vaadates juba täiesti kohale jõudnud, siis kibekiiresti tegutseme selle nimel, et kogu kaup saaks ilmale vastavalt välja pandud. Seda nii kaupluses, kui jagamislaos. Isegi meie huvihariduse pool on hetkel kaetud riietekuhilatega. Võõrale silmale paistaks see hetkel küll korratuna, kuid kuna ruumi on vähe, siis peame hetkel nii toimetama. Õnneks on olukord ajutine ja juba varsti, varsti oleme jälle normaalses argipäevas tagasi.

Ühtlasi tehti täna kaupluse poolel vabatahtlike ja laste abiga ning Anneli juhatamisel suurpuhastus. Nõudelt ja riiulitelt sai võetud tolmud, vaibad klopitud ja põrandad pestud. Samuti külastas meid Kallaste Väino. Saime talle väga palju riideid kaasa pakkida ja enda armsasse väikesesse lattu taaskord ruumi. :)

Peale lõunat said meie lapsed suure rõõmu osalisteks. Lejos Eesti OÜ poolt toimetati meieni suur hulk kartulikrõpse ja oliive. Õhtupoolikul oligi jutuvadina asemel kosta pigem krõbinat. :) Võeti veel kojugi kõikidest erinevatest sortidest krõpsu kaasa. :) Suur, suur tänu Lejos Eesti OÜ-le ja Paulale.  Õhtuks jätkus maiustamist veelgi, kuna MM ja Elvi saabusid toidupangast abiga. Kõik lapsed, kes soovi avaldasid said täna tordi või koogikese koju ühes võtta. 

Nädal sai kauni ja tegusa alguse. Aitäh kõigile, kes kaasa aitasid! :)

26.08 Teisipäev

Kirjutamas Anneli:

Tere!

Tänane päev on olnud vihmane ja rõske. Lapsed jooksevad sisse- välja, tilkuvate riiete ja juustega. No millal sa ikka nõndamoodi lustida saad, kui lapsepõlves. Vanemas eas niimoodi möllates pannakse seda ilmtingimata pahaks. Nüüd pole muud kui loota, et lapsed terveks jäävad. Enne kooli on neid erit palju meie juures, seega palun meie külastajatel mitte pahaks panna möllu, mis vahel pisut liiale läheb. Me küll püüame neid ohjes hoida, aga laste ülepurskav energia ei jää selle taha pidama. 

Minu tööst rääkides mainin taaskord, et kogu suvekaup on meie poes praegu -50%, niikauaks kui seda jagub. Kevad-sügis riideid paneme ka hoolega juba üles, sest sügis on nüüd küll juba mitteametlikult käes. Nii et ootame külla!

Minu poolt täna erilised tänaud meie uutele annetajatele : Oksana Kurvits, Sirje Kaarsalu, Gerda Naur, Reelika Riiga-Riga, Külli Bahfelt, Kätlin Simson, Kristi Johanson, Kadri Johanson, Kalev Korbe, Mare Pärnsalu, Järvakandi Hooldekodu, Veljo Sutri, Eve Laas, Martin ja Triin Pikani, Arne Torilo, Liie Aav-Lääne. Aitäh! 

Üks abipalve on ka edastada: poisid pikkusega 160-175cm ootavad jätkuvalt riideid ja jalanõusid. Eriti kriitiline olukord on jalale nr 44. Kel üle, võtame hea meelega vastu.

Minu poolt täna kõik, hoidke tervist!!!

Anneli. 

27.08 Kolmapäev

Jane on päevast kokkuvõtet tegemas:

Olen nüüd nädalakese eemal olnud siinsest saginast ja kohe hea uus hoog on sees kõike teha :) Nii palju, et esimese hooga kohe ei osanudki/leidnudki kustkohast pihta hakata. Annetusi muudkui saabub, lapsi on iga päev meil maja täis ja tegevust jätkub palju-palju. Pluss veel järgmise nädala laupäevaks taaskordse kirbuturu jaoks tasapisi ettevalmistused…

Natuke siit ning natuke sealt, koos kõik teeme ja nii need päevad ning tööd meil lähevad. Nagu ikka, oli täna taaskord hispaania keele päev ja seda meie külma-maa rahva jaoks üpriski kuumaverelist võõrkeelt oskavad meie lapsed juba päris ilusasti. Sebastian lisab oma tundidesse alati ka mõne liikumismängu, mis omakorda aitab lastel paremini õpitut omandada- täna näiteks mängiti peitust ja igal pool meie huvihariduspoolel võis märgata tasakesi “peidus” olevaid lapsi, mõned peitsid end nii osavalt ära, et leidmisega oli ikka omajagu otsimist ja elevust.

Abisaajaid käis meie juures täna üsna tihedalt, eks ilmade muutuse ning peatse kooliaja algusega kaasneb ju ikka muresid… Meie siis teeme omalt poolt kõik, et keegi abita ei jääks. Aitähh kõigile, kelle abil me ikka toimetada ja abistada saame!

Almal on ka üks pisike armas looke lisaks rääkida, mis meie Siiriga täna juhtus :)

Ilusat kesknädalat ja kohtumiseni!

Jane

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Nagu Jane juba ennist vihjas, siis kirjutan täna ka mina. Nimelt sain täna päeval Siiri käest väga armsa telefonikõne, mis tegi meil kõigil südamed soojaks. Siiri veetis oma päeva täna Tallinnas, tehes ettevalmistusi oma saabuvate kontserdite jaoks. Proovide vahepeal külastas ta kauplusi ja temaga juhtus vahva lugu.

Üks vanem proua astus tema juurde ja saades kinnitust, et tegu on Siiriga, pistis talle pihku 200€, et toetada meie Saagu Valgust. See on vahva ja tõeline pai meie suunas. See on tõeline usaldus ja toetus meile igas mõttes. Ka meie siit Raplast saadame prouale pealinna tänusõnad ja pikad,pikad paid!

Soojust hinge!

28.08 Neljapäev 

Tänane päev möödus emotsioonide rohkelt. Peale lõunat jõudis meieni link, kus näis, nagu keegi hea inimene on teinud Saagu Valgusele 7000€ suuruse annetuse. Olime kogu meeskonnaga õnnest ja ärevusest lausa lakke hüppamas. Nähtud videos tundus esialgu kõik väga reaalne ning tänutunne ja rõõm olid ülevoolavad. Kui olime pisut rahunenud, siis vaatasime ja uurisime videot ja kommentaare lähemalt. Kuna videoklipi alla oli saabunud juba üsna palju arvamusi ja oli ka tõstatatud küsimus, kas see kõik on ikka päris, tekkis ka meil endil väikene kahtluseuss hinge. Usutlesime, kahtlesime ja samal ajal ka kinnitasime üksteisele, et sellist nalja heategevuse kulul ei teeks keegi.

Pisut hiljem, kui jutt annetusest oli juba kulutulena liikuma hakanud ja meedias võis näha juba vastava sisuga uudist, otsustasime välja uurida, kas meie kontole on selline rahasumma laekunud. Minu tee viis panka, kus kahjuks selgus, et kontojääk ei ole suurenenud ja ei ole näha ka ootel olevat laekumist. Õhtu lõpuks võtsid meiega ühendust ka paar meediakanalit, kellele pakkus samuti huvi suursuguse annetuse tõesus.

Kahjuks otsustas noormees nimega Sten Kähr teha nalja, kuna ta kaasas sellesse MTÜ Saagu Valguse, siis polnud see väga maitsekas ja hea nali. Heategevuse kulul on sellised naljad kohatud. Loodame, et noormees saab sellest kõigest korraliku õppetunni.

Üldjoontes oli päev sarnane eilsega. Palju lapsi, palju annetusi ja muud argipäeva tegemist tulvil. Aitäh meie vabatahtlikele ja annetajatele!

Kaunist õhtut!

29.08 Reede 

Tere!

Käesoleval kuul esimene ja viimane kirjutamine ka minu poolt.

Jälle oli üks nendest päevadest, millal sai ka ümber laua istuda ja torti süüa. Palju õnne Maris! Meie poolt oli kingituseks kinnipandud aeg juuksurisalongis. Sealt tuli ta tagasi väga ilusa soenguga. Lisaks tehti ka lõikus.

Sel kuul sai abi 50 perekonda, kellest 7 uut. Lisaks abistasime täiskomplekti koolitarvetega 56 last ning vajaduspõhiselt 15. Lisaks said meie poolt erinevat ainelist abi veel Alu sots. maja, Siimusti lastekodu, Juuru lasteküla, Valga sotsiaalkeskus, Tallimnna turvakodu. Seega tegelik abi jõudis rohkem, kui 50 pereni.

Täna, koolivaheaja peaaegu viimasel päeval olid lapsed hommikust majas. Järgmise nädala hommikud saavad olema üle pika aja harjumatult vaiksed.

Ilusat kooliaasta algust kõigile!

Kaunist nädalavahetust!

Parimate soovidega,

Ly

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.