SV, Alma päevik – August 2015

03.08 Esmaspäev

Kaunist uue kuu algust! :)

Alanud on meie maja üks kiiremaid kuid, kuna abivajajaid on palju vahetult enne kooli. Tänanegi päev on nii kiiresti möödunud ja tehtud väga palju. Mulle tundus see nii, et üks klient, annetaja või abisaaja saabus ja enne, kui ta jõudis ukse kinni panna, oli uus kohal. Kuna Anneli on puhkusel, siis olen mina kaupluses. Tänagi sai üsna palju uusi asju välja pandud, seega on uut kaupa, mida kaeda. Ei saa mainimata jätta, et meie kauplus on tõesti otsast-otsani täis ja sama võib hetkel öelda ka meie keskuse kohta üldse. Siinkohal palun armas annetaja. Enne, kui sa meile suuremaid asju tood, siis palun anna teada ja lepime sobiva aja kokku. Siis saab otsida jooksvalt ka abivajaja, kellele toodud mööblit vaja on. Kahjuks meie ruumid on nii väikesed, et ruumi hoiustamiseks ei ole ja juhtub see, mis juhtus täna. Me oleme asjade vahel “kinni” ja liikumise ruumi on väga, väga vähe. Lisaks suurele kogusele mööblile toodi ka väga palju riideid. Siinkohal suured tänud kõigile annetajatele. Oli neid, kes on varem toonud ja ka uusi inimesi, kes soovivad anonüümseks jääda. Aitäh! :) Nagu välja lugeda võib, siis sorteerimist jagub meil vapralt mitmeks päevaks…

Kooli!Lisaks veel üleskutse ka meie lehelt! Kes meediast juba näinud on, siis läks käima meie kampaania Uuele ringile! Ootame kõiki kaasa lööma ja aitama peredel valutumalt ja väärikamalt ka tänavu aasta kooliteed alustada. Just nimelt kasutan sõna väärikamalt, kuna lastele annavad terved ja puhtad esemed just selle tunde. Kooliasju võib tuua nii meie keskustesse, kui saata Smartposti teel. Kõik täpsemad juhised leiab Smartposti kodulehelt. Ütleme juba ette aitäh kaasa löömast ja oma heategu tegemast! :)

Aitame viia koolitarbed abi vajavate perede lasteni!

 

Aitäh tänase päeva eest kõigile ja homseni! :)

04.08 Teisipäev

Hei!

Kiirus, kiirus ja päev täiesti sarnane eilsega. Eile unustasin kirjutada, et Väino Kallastelt käis taas meie “ära” ladu tühjendamas ja mis siin salata, tühjaks see ei saanud ja üsna jõudsalt koguneb sinna ka uusi kotte. Loodame, et Väino varsti oma sammud meie poole jälle seab.

Palju on tekitanud küsimusi meie käimas olev kampaania ja erinevates meediakanalites oleme täna rääkimas nii mina, kui Siiri. Loodame, et abistajaid jätkub ja kõik lapsed saavad rõõmsalt vajaminevate asjadega kooliteed alustada.

Juba tuleval laupäeval on KIRBUTURG, kuhu kõik ikka oodatud olete. Hinnad meie kaupluses on selleks päevaks taas poole võrra langenud ja ootavad ostjaid. Tean, et sellel ilusate numbritega päeval on ka palju muid üritusi, aga jääme ikka lootma, et jätkub rahvast ka meile. Muusikat teeb meil seekord selline bänd, nagu Kedenpää. Olen veendunud, et paljud ei ole nende andekate pillimeeste tegemistega kursis, aga võimalus nendega tutvuda avanebki laupäeval. :)

Lisan ka ühe uue annetaja meie nimistusse ja nii talle, kui kõigile teistele annetajatele ütlen aitäh. Nimi siis Kateriina Hiiemäe.

Samuti aitäh ka meie vabatahtlikele, ootame teid ikka jälle meile.

Homme moosin juba Ly kirjutama vahelduseks, ehk tal on sellist infot, mida mina unustanud olen. :)

Kaunist õhtu jätku, ilmataat on vähemalt enda poolt selleks palju andnud. :)

05.08 Kolmapäev

Ly:

Tere!

Ei olnud ka tänane päev annetuste toomises mingi erand…vaid  paar viimast tundi on pisut rahulikum olnud… sussist voodini oleme pidanud taas oma ruumidesse ära mahutama… ja saime taaskord hakkama…

 Õnneks olid osad pered täna tublid ja leidsid võimaluse asjadele ka järgi tulla… kärust kapideni…

Sel nädalal on abi saanud juba 20 pere, kellest mõned on pikalt meie asutusest eemal olnud…nüüd taaskord jälle tagasi…mured ikka samad, mis ennegi…riided, jalatsid, toit, kodutehnika jne.

Tuhandest suured tänud ka meie vabatahtlikele, kes ka praegu kõik toimetamas on…

Parimate soovidega,

Ly

06.08 Neljapäev

Tervitused meie majast.

Tänase kohta võib öelda nii, et võrreldes eelmiste päevadega käesoleval nädalal oli rahulikum. Aega tegeleda nende asjadega, mis on kuhjunud. Nagu eilegi Ly juba kirjutas, et pered on tulnud asjadele järgi, siis õnneks tehti seda ka täna. Kuigi veel palju on ootel asju, mis erinevatel põhjustel ootavad nn oma aega.

Nädala alguses toodi meile nii palju asju, et sorteerimist jagub veel homsesse päevagi. Kaupluse poolel oli täna üllatavalt vaikne, õhtu poolikul võib selles “süüdistada” kindlasti ilma, mis halastamatult äkki valge veena alla sadas.

Huvihariduse poolel käis aga mööbeldamine. Jälle teeme me muudatusi ja sätime asju ringi. Loodame, et laupäevaks saab kõik kenasti rivvi ja asjad omale kohale. Siinkohal aitäh meie vabatahtlikele, kes Ly-d seal aitavad. Elvi, Jane, Oleg ja täna ka viimasel ajal kadunud MM tuli meid rõõmustama. :) Kuuldavasti on homme meie vabatahtlike rivi täinedatud ja üheskoos saab ehk valmis kõik nii nagu peab. Ei saa ka kiitmata jätta meie tublisi ja asjalikke lapsi, kes igal sammul on samuti jõudu mööda abiks ja aitavad nii nõu, kui jõuga. Just nimelt ka nõuga juba ja kusjuures veel vägad head mõtted on neil. :)

Tänaseks kõik ja kohtume juba homme meie kaupluses! :)

07.08 Reede

Täna on küll Ly kord kirjutada, kuid päev oli täis toimetamist ja lubasin tal sellest loobuda, et jõuaks muud asjad valmis. Kuna homme on kirbuturg, siis käis suurpuhastus ja asjade organiseerimine.

Ka kaupluse poolel tekkisid täna suured, suured muudatused. Eile õhtul ei tulnud mul und ja mõtlesin kõige peale ja analüüsisin, mida saaks paremini teha. Täna hommikul avades, tulid minu juurde järjest inimesed, kes käisid välja ideid ja kinnitasid nii mõnetigi seda, millele ma mõelnud olin. Oli selge märk, et mõtted tuleb ellu viia. Mõeldud, tehtud. Helen ja Tiina olid mul kaupluses abiks ja korjasime kõigilt riietelt ära hinnasildid. ME ODAVDASIME oma hinnapoliitikat ja loodame, et soodsad hinnad toovad meile rohkem kliente. Meie juurest saab soetada väga ilusaid ja ODAVAID riideid. Näiteks seelikud kõik 3€, püksid 4€, pluusid 2€, jakid ja pintsakud 4,5€ jne. Lisaks on hetkel selline pakkumine, et kui leiad 20 asja (riietest), maksad nende eest ainult 20€. Tasub tulla! :)

Kujutage siis ette, milline meie päev välja nägi, üks sõna on iseloomustav- TORMAKAS. :) Aitäh kõigile, kes abiks olid. Tiina, Elvi, Helen, Kaie, Oleg.

Ootame kõiki homme KIRBUTURULE!

Pai.

08.08 KIRBUTURG

Hei!

Tänane päev möödus rahulikult, ikka kohe väga rahulikult. Ma ei mäleta nii vaikset kirbukat üldse. Küllap sattusime valele kuupäevale, sest ümberringi oli samuti palju, palju üritusi toimumas.

Kuid siiski päris üksi ja õnnetud me ka ei olnud. Neid, kes kohale olid tulnud, lõbustas ansambel Kedenpää. Seekord oli bänd selles mõttes väga eriline, et esimest korda olid meie laval ka trummid. :) Kindlasti kostsid meie vahvad laulud üle linna. Aitäh pillimeestele!

Aitäh ka Kaljule ja Sigfriedile, kes hoolitsesid heli eest. Samuti aitäh Anu, Elvi, Maret, Ly ja Oleg, kes kõik vapralt ja vabatahtlikult toimetamas olid. Täna oli tõesti tunda kõigis ka väsimust, sest nädal möödus väga tempokalt.

Oleme ära teeninud puhkuse ja loodame, et väike kosutus aitab esmaspäeval reipana uuesti tegutsema asuda, sest tööpõld on lai.

Nautige suve!

10.08 Esmaspäev.

Uus nädal uute murede ja rõõmudega on ukse lahti teinud. Algas päev suure koristusega, sest peale reedest ja laupäevast tegutsemist olid jäljed veel tugevasti näha.

Ka meie kaupluse Anneli on puhkuselt tagasi ja rõõmsalt teid kõiki leti tagant tervitamas. Ka temale oli täna nagu uus ja harjumise päev, sest muudatused tulid talle üllatusena. Eks me siis kõik koos lihvime oma süsteemi paremaks ja harjume kõige uuega.

Samuti on tublisti sorteerimist, sest lahked annetajad ei jätnud meid ka laupäeval kostitamata ja nagu alati peale kirbuturgu on tööd kuhjaga. Seega homme, samal lainel…

Aitäh Kaie ja Maret, et meie seltsis oma aega jälle veetsite. :)

Homseni!

11.08 Teisipäev

Imeilus päikseline tegus päev. Meie juurdi tuldi mitmel korral jahutust otsima ja seda põhjusega, meil on hea ja jahe, võrreldes õue temperatuuriga. Keegi küll ei vingu selle päikese üle, sest seda meil niigi harva, aga kuuma käes päris terve päeva otseselt olla ei kannata ju keegi. :)

Toimus meil täna üpris palju. Alustuseks jõudis meieni Toidupanga kaubik, millest laadisime maha komponendid, et pakkida 150-le perele kooli alguse puhul toidupakid. Toidupank, koostöös Postimehega on korraldanud sellise kampaania, mille käigus toetatakse toimetulekuraskustes olevaid peresid. Aitäh eestvedajatele!

Kaup maas ja algas komplekteerimine. Noored neiud olid mul selles osas suureks abiks ja usinasti sai mõne tunniga kõik pakitud. Aitäh Anu, Getry ja Maria. :) Lisaks koostasime Ly-ga koos nimekirja ja Ly ülesandeks jäi peresid teavitada ja järgi kutsuda. Süsteem on selline, et iga pere kohta on mõeldud üks abipakk, olenemata leibkonnaliikmete arvust.

Lisaks ilmub homses Raplamaa Sõnumis ka artikkel meie käimasolevast koolitarvete kampaaniast. Katri Reinsalu helistas ja küsis, kuidas Rapla inimesed saaksid sellesse samuti panustada. Vastan ka siin, et kõik on oodatud toetama koolitarvete, riiete, sporditarvete ja muu kooliks vajalikuga. Võimalik on tuua ka asju otse meie keskustesse. Toetada saame täpselt nii palju lapsi, kui palju annetusi laekub, seega, kellel vähegi võimalik, on oodatud panustama.

FullSizeRender-7Üks vahva naisterahvas seda ka juba täna tegi. Lisan siia ka pildi, mis pakile peale oli kirjutatud. Väga õiged ja tabavad soovid. Aitäh armas proua Margit ja kindlasti saab mõne lapse koolitee edukamalt ja paremini alustatud. :)

Lisaks käidi täna ka väga palju riideid ja jalanõusi otsimas, seoses kooli lähenemisega ja nagu ikka augustikuu, on kiire ja abivajajate rohke.

Aitäh kõigile, kes täna toeks ja abiks olid.

Pai.

12.08 Kolmapäev

Kirjutamas Anneli:

Hei-hei!

Ilm on viimastel päevadel nõnda soe, et rahvas põgeneb linnast arvatavasti randa, kuhu siis muidu? Täna üle pika aja selline vaikselt kulgemise päev, kus jõudsime teha kõike: koristada, paigutada, liigutada, jagada ja mida kõike veel, oma põhitööle lisaks, loomulikult. Lapsi liikus ka üsna mitu, hea meelega kaasasime ka nemad meie tegemistesse. Õhtul seisis aga keset poodi üllatus: meie MM oli saanud mahti meie juurde tulla… Lapsed rippusid tükk aega ta kaela ümber, enne kui ta kööki pääses, et pisut kehakinnitust neile pakkuda. Ja Elvigi ei saanud ilma meile hetkeks silma peale panemata olla, mis sest et “puhkus” teda kodus peenarde vahel ootab… Nõnda armas…. Aga Alma sai päevakese väljateenitud puhkust. Loodetavasti veetis ta selle rõõmsalt ja täiel rinnal koos tütrekesega ka rannamõnusid nautides.

Rubriik “uued annetajad” saab lisa nimede näol: Egle Rännel, Eda Rammo, Kaja Kask, Reelika Tamm, Olavi Harju ja Tanel Vilimaa. Aitäh teile!

Minu poolt jällegi kohtumiseni poes! 

Anneli.

 13.08 Neljapäev

Tervitusi meie majast taas.

Tavalises rütmis ja hästi läinud päev. Toiduabi jagamisega on hetkel kibekiire tegelemine ja samas vajavad kõik majasisesed tegemised samuti tähelepanu. Kuna asju meil tõesti palju liigub, siis kipub see korra hoidmine suhteliselt raske olema ja vahepeal (tegelikult üsna sageli) on vaja lihtsalt korrastamise päevi. Täna pisut selle laadne päev ka oli.

Õhtu poolikul külastasid meid aga sõbrad Soomest, keda ammu pole näinud. Tulid nemad meile tooma telke, mis nende enda ürituselt oli üle jäänud. Meil aga laagritesse neid väga vaja. Seega, suured suured tänud Kimmole ja tema meeskonnale. :) Sai räägitud ka tulevikuplaanidest ja võimalik, et järgmisel aastal, kui end pisut kogunud oleme, avaneb taas võimalus minna Soome laagrisse.

Tänaseks tõmban otsad taas kokku ja homme teeb oma kokkuvõtte nädalast juba Ly, meie kohtume laupäeval meie kaupluses!

Pai.

14.08 Reede

Ly:

Tere!

Taas üks väga kiire tööpäev hakkab seljataha jääma… paar esimest hommikutundi võtsid päris võhmale, kui mitmes kohas tuli lausa korraga olla, sest kõigil oli midagi vaja…ja lisaks helisesid ka telefonid…

Abi sai sel nädalal ~30 pere, kellest 1 uus. 

Kooliasjade kohta võib meilt küsida alles peale 27-ndat kuupäeva, siis on selgus majas, kui paljusid me toetada saame.

Lisaks erinevatele koolitarvetele on jätkuvalt  peredele vaja pesumasinat, külmkappe…ka üks sügavkülm ei teeks paha… ja tapeeti, värvi ning muid remondivahendeid… kõik võtame tänuga vastu…

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

 17.08 Esmaspäev

Tere taas ja vahvat nädala algust!

Meie majas jagus täna siginat-saginat enam, kui küll. Meie vabatahtlike rivi oli ägedalt suur ja üheskoos toimetati nagu töömesilased oma tipp hooajal. :)

Palju tööd, kuid päeva mahtus ka pidulikkust. Meie armas Jane on nüüd aastakese küpsem ja täna sai ka seda tähistatud. Janel vedas täna ikka väga, sest nii palju laulusuid oli talle õnnesoovi viisi lõõritamas. :)

Aitäh kõigile, kes täna tegutsesid. Rea, Jane, Elvi, Maret, MM ja Kaie. (võibolla jätan ka mõne nime hetkel siia kirjutamata, aga loodan, et saan andeks) :) Aitäh ka Väinole, kes samuti meid ikka tavalist viisi abistamas käis.

Armas Jane!!!

Et oleks Sinu silmis ikka sära 
ja elu pakuks rõõmu, rahuldust, 
et iga aasta oleks õnnele uus värav, 
tuues kaasa väikest seiklust, rahutust, 
sest igav olek elada ei kire, leegita 
tüürida elu vaid tavade ja reegliga, 
ei elu möödu tõusu ega mõõnata, 
kuid Sina lase õnneleegil lõõmata.

Pai.

 18.08 Teisipäev

Täna polegi väga pikalt millestki kirjutada, sest päev oli üsna tavapärane. Ühest küljest on see hea, sest asju, millega tegeleda on oma jagu ja tööpuuduse üle kurta just ei saa.

Anneli paneb meie kaupluse poolele usinasti aga uut ja ka juba sügise hõngulist kaupa välja, sest ilmataat on õhtud juba üsna jahedaks sättinud. Ka meie abivajajate mured on sügisesed ja pikki silmi oodatakse juba koolitarvete saabumist. Kahjuks ei oska me enne nende saabumist miskit lubada. Ka meie saame alles siis täpsemalt teada, mida ja kui palju on Smartposti kampaania käigus kogunenud siis, kui asjad meieni jõuavad.

28.08 on meil toimumas Hariv Õhtu, kuhu tuleb Alar Sikk rääkima lastega, Mees, kes on nii palju näinud, pakub kindlasti lastele huvitava ja põneva õhtu. Loodame, et samal õhtul saame me ka koolitarbeid juba jagada ja lapsi rõõmustada. :)

Tänasest veel nii palju, et Raplamaa Sõnumid käisid meil jälle külas ja homsest lehest võib leida pisikese artikli meist. Peamiselt on kirjutatud just meie odavnenud hinnapoliitikast ja samuti sellest, mis sügisel toimuma hakkab. Head lugemist! :)

Minu poolt tänaseks kõik ja homme juba kirjutamas Anneli.

19.08 Kolmapäev

Anneli:

Tere!

Päikest on meile nüüd juba pikemaks ajaks antud, pea lõpeb august ja kooliaeg ootab. Panin tähele, et inimesed on viimasel ajal rohkem hajevil kui muidu. Ei tea, mis seda mõjutab, aga nii see on. Kuidas? Eks ikka nii, et unustatakse asju maha, juttude lõpud lähevad kaduma :) ja mis kõik veel… Igatahes ootab minu laual omanikku ühe noormehe purgis olev piimahammas ja Citroeni võti. Mõni võib siinkohal jubedusest väkitada, aga ausalt, ma ei tea, kui oluline võib see hamba-varandus ühe lapse jaoks olla, seega ootan seda poissi ikka sellele järele. Pealegi on seda hammast ju hambahaldjale ka vaja, eksole? Ja autovõti toodi meile üleeile, olla teine meie maja juures maas vedelenud. Uute annetajate hulka palun arvata Krislin Metsis, Grete Kooser, Liina Tamm,  aitäh!

Neljapäeval, 20. augustil puhkame.

Minu poolt taaskord kõik. Ilusat pidupäeva! 

Anneli.

21.08 Reede

Ly:

Tere!

Peale eilset püha oli täna meil kõigil väga esmaspäeva tunne sees… ja päevgi oma tegemiste poolest oli sarnane ka…palju toodi erinevaid annetusi… tõsine järg jäi ka esmaspäevaks ette…

Sel nädalal sai abi kokku 25 pere, kellest 2 uut. Kõik valmistuvad juba kooliks…abi on vaja vihikust tossudeni…kirjutuslaudki paha ei tee. Nappus on tekkinud 30-36 laste jalatsitest, poiste riietest 122-128. 

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

24-25.08 Esmaspäev-Teisipäev

Vahvat ja päikselist uue nädala algust kõigile meie keskusest.

Meie keskus meenutab hetkel segasumma-suvilat! Jah, just seda sama, mis on Pipi raamatus. Lihtsalt niivõrd palju on tulnud viimasel ajal riideid, väga palju on abivajajaid ja üsna võimatu on keskenduda ühele asjale. Riiete toomise osas, pean kahjuks ikka ja jälle tuletama inimestele meelde ja rõhutama, et oodatud on AINULT terved ja puhtad riided, jalatsid. Asjad ei tohiks olnud seisnud ka kuskil niiskes paigas, et neile oleks tekkinud ebameeldiv lõhn juurde. Meil ei ole võimalust keskuses pesta, ega tuulutada. Palume teid head annetajad, vaadake asjad kriitilise pilguga üle ja tooge ikka neid asju, millest kasu ja rõõmu oleks!!! :)

Ühtlasi valmistume ka reedeseks Harivaks Õhtuks. Lisaks huvitavale loengule, millest lapsed osa saavad, pakume neile ka kehakinnitust. Aitäh Saarioinen Eesti, kes meid sellega aitas ja pannkoogid nosimiseks saatis. :)

Astuge ikka meie kauplusesse, iga päev palju uusi asju lisandunud ja UUED SOODSAD HINNAD! Ei maksa ka unustada, et iga ostuga toetad meie tegevust.

Avaldan veel Märjamaa laste eelmise nädala tegemised….

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Meie augustikuu tegemised on suuremalt jaolt läinud uue kalendri koostamisele. Loome luulet ja kirjutame jutukesi. Tahame kalendri koostada lillede teemal ja peale oma kirjutiste, püüame sisse panna ka kohaliku lillemüüja soovitused, kuidas erinevatel aastaaegadel toalillede eest hoolt kanda (kui palju milline lõikelill vett vajab, millal tuleb lilli lõigata jne). Paneme sisse ka lilledest mõistatusi, arvudega ja joontega lillepildi  ühendamisi ja värvimist. See kõik on parasjagu mahukas ja aeganõudev töö. 

Sai viidud ka augustikuus peredele ära toiduabipakid, mille üle kõik suurt rõõmu tundsid. Inimesed on küll kokkuhoidlikud, aga vaesus järjest süveneb ja suur õnn on , kui perele toiudupoolist tuuakse. Lapsed rõõmustasid kõige rohkem kommide ja küpsisepaki üle. Pereemad aga tänasid suppide ja pudrumaterjali eest.

Sel nädalal jälle omad tegemised ja neist kirjutame juba nädala lõpus.

Kosutavat suve lõppu!

Tiina ja lapsed

26.08 Kolmapäev

Ly:

Tere!

Tulles vastu Anneli soovile, kirjutan mina paar rida tänase päeva kohta. Reedene jääb siis tema teha…

Koolimure on paljudele kätte jõudnud…vaja riideid, jalatseid, vihikuid… võõras pole ka toidumure jätkuvalt osade perede jaoks… meie  siin püüame aidata vastavalt oma võimetele lahkete annetajate osalusel… Soovide nimekirjad aina lisanduvad. Ei jõua kõiki pakke välja jagadagi, kui juba uued on asemel, siinkohal väikese meeldetuletusena: kes on meilt midagi soovinud ja palunud valmis panna, siis palun ka järgi tulla… lihtsalt ruumi ei ole… helistatud ja järgi kutsutud ju on…

…ning endiselt ootame paari külmkappi, elektripliiti, pesumasinat…

Abi sai täna 9 pere, kellest 1 uus. 

Suured tänud ka tänastele vabatahtlikele, kes meil abiks kraamimas olid.

Parimate soovidega,

Ly

27.08 Neljapäev

Nädal tõttab kiirel sammul lõpu poole. Kuna homme on Hariv Õhtu, siis palju veel tegemist sellega. Lisaks on lõppenud ka Smartposti kampaania ja oleme kõik ootuses, millal asjad meieni jõuavad. Esialgu lootsime, et homseks Harivaks Õhtuks on asjad juba meieni ja saame lastele need kaasa anda, kuid täna peame ütlema, et kui just imet ei sünni, siis nii see olema ei saa. Peame ootama järgmise nädalani. Koolitarbeid ja riideid küsitakse tõesti palju, aga ka meil on teadmatus, kui palju neid saabub.

Homne päev saab olema raske…Homme on meie kaupluse müüja Anneli viimane tööpäev. Meie majanduslik olukord on kahjuks hetkel selline, et ühest palgalisest töötajast pidime loobuma. Proovime edasi tegutseda kahe töötaja ja vabatahtlike abiga. See ei saa kerge olema mitte kellelegi, kuna töökoormus suureneb ja üks oluline lüli on meil puudu. Kõige raskem on see olukord kahtlemata aga Annelile. Ta tegi oma tööd südamega ja hoidis meie kauplust hästi. Kahju, kurb ja raske, aga parata ei ole kahjuks midagi…Me täname Annelit tehtud töö eest ja soovime talle edaspidi kõike paremat ja õnnestumisi. Kindlasti kohtume me temaga veel ja need kohtumised saavad olema rõõmsamad, kui homne viimane tööpäev.

Aitäh ja kohtumiseni!

 28.08 Reede

Kirjutamas Anneli:

Tere!

Kui ma peaaegu 4 aastat tagasi üle Saagu Valguse lävepaku astusin, teadsin, et see koht on SEE… Soe vastuvõtt ja loomulikult need lapsed võlusid mu täielikult. Nüüd, aastad hiljem, võin öelda: olen ma näinud kasvamist. Nii asutuse, kui laste. Tüdrukud on juba nii pikad, et kallistamiseks ei pea enam palju pingutama ja poisid on meist ettegi jõudnud. Kasvuga. Paljudest beebidest on kasvanud parajad põnnid. See on olnud tohutu rõõm olla nende kõrval. 

Kuid tänane päev SV-s oli minu jaoks viimane tööpäev. Minu asemel hakkab poes toimetama Alma. Kurb ja valus on, ausalt. Nii valus, et matab hinge… Aga mis teha. Küllap oli minu jaoks AEG küps. Ja valu läheb mööda.

Need aastad SV-s on õpetanud mulle märkama inimesi ja olema tänulik. Mul on olnud tõeline AU teenida annetajaid, abisaajaid ja kliente. Viimane kuu on andnud mulle tõestuse, et need aastad seal majas ei ole olnud asjata, sest nii palju häid sõnu, kallistusi ja tunnustust ei ole ma veel oma elus saanud. Küllap sai tehtud seda õiget, HEAD asja. Aitäh teile kõigile, südamest! 

Minu sügav austus, lugupidamine ja süda kuulub ka meie vabatahtlikele, kes päevast päeva minuga koos seda teed käisid: aitäh teile MM, Elvi, Jane, Maret, Tiina, Kaie, Helen, Oleg ja Rea! Kuhu iganes mu uus tee mind ei vii, olen teie jaoks ikka olemas! Lyle suured kallistused, mille eest, ta teab :) .

Minu poolt viimast korda uued annetajad, kelle palun austusavalduste saatel nimekirja kanda, siin nad on: Sirje Lubja, Liina Schmidt, Milvi Tõlk, Aime Peets ja Külli Enden. Suured tänud!

Ongi minu poolt kõik. Mul oli tõeline au!  Aitäh! Uute kohtumisteni kusagil seal, kus just mind oodatakse!

Anneli.

31.08 Esmaspäev

Tere ja vahvat uue nädala algust! :)

Tänast päeva iseloomustab kõige paremini sõna ärev! Väga, väga palju on õhus ärevust, mida kiirgab just kõige rohkem meie lastest, sest on viimane puhkuse päev. Homsest on jälle üks uus ja tähtis peatükk eluraamatust algamas. Mõnel lapsel on uus kool, teistel uus klass ja nagu ikka, iga kooliaasta on eriline uute kooliasjade poolest. Kahjuks ei ole meieni veel jõudnud kampaania raames kogunenud asjad ja hetkel ei ole me saanud väga oma keskusest peresid toetada, kuid oleme jätkuvalt lootuses, et need iga hetk meieni jõuavad.

Riideid ja jalatseid aga oleme viimase kuuga saanud ära jagada väga palju ning ei olnud tänanegi päev erinev, abivajajaid ja ka kaupluse külastajaid üsna palju. Kuna tänasest olen mina kaupluse poolel toimetamas, siis terve päev sai ka siin asjatatud. Pisut ümberkorraldust, võtsin osa asju maha ja lisasin ka uut kaupa välja. Sama plaanin teha ka homme, seega olete palavalt oodatud, sest ilusaid asju on tõesti palju, palju.

Aitäh tänase päeva eest kõigile tublidele abilistele. Alustades lastest, kes valisid oma viimase vaba päev just meiega koos veeta. Samuti meie head ja vahvad vabatahtlikud Elvi, Jane, Helen, Maret, Rea, MM ja Oleg. Ka teie olete taas palavalt oodatud! :) Ning ei saa ka jätta tänamata annetajaid. Lisan annetajate nimekirja Elsa Kibuvits, Lea Jalukse ja Karin Moisar.

Laupäeval tähistas oma 80-ndat juubelit armastatud Ülo Vooglaid. Ka meie saadame Saagu Valgusest suured ja siirad õnne- ja tervisesoovid härrale teele!!!

Täna õhtul on veel kirjutamas ka Siiri, kes annab ülevaate reedel toimunud Harivast Õhtust.

Minu poolt tänaseks kõik…

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tere ka minu, Siiri, poolt, üle pika aja.

August on läbi saamas ja sügis on saabumas. Seda on tunda nii inimestest, kellel suvepuhkused läbi selleks korraks, kui ka lihtsalt… õhust. Ja homme juba ongi esimene koolipäev. Kool pole ju ainult mitte lapse asi, veelgi rohkem ka vanemate, kellel vastutus lasub ja kohustused suured. Loodame, et Smartposti koolitarvete kogumise kampaania meie peredele, kellele abi oleme andmas, ka leevendust toomas on. Samas ka suured tänud kõigile, kes kampaaniast osa võtsid ja oma panuse andsid.

Alar SikkTahaksin kirjutada ka reedesest “Harivast Õhtust”, mis meil Rapla SV keskuses toimus ja mis väga huvitavaks kujunes. Seekord oli lastele külla kutsutud alpinist Alar Sikk. Ja tõesti, oli tal, millest lastele pajatada. Kui aus olla, pole ma kunagi nii vaikset auditooriumi meie majas veel kohanud. Alati on meie koosolemisi saatnud ikka lapselikud sagimised, sosistamised… Seekord oldi vakka. :) Ja kuulati huviga.

Alar rääkis lastele oma rännumehe elust, mäetippude vallutamistest, alpinismi põhialustest või õigupoolest – loogikast, ning loomulikult oma põnevatest juhtumustest mägedel. Selgus ka, et Alar on nii mõndagi hirmuäravatavat ka ise üle pidanud elama. Nii lumelaviini, millest pääseti kogu grupiga napilt, aga ka jääprakku kukkumisest. 

Küsimusi jätkus kogu õhtu jooksul. Ja eriti meeldis lastele, et Alar sedavõrd sirge jutuga oli, et ega lapsed küll vist tunnetanud, nagu midagi nende eest varju oleks jäetud. Et mis kõlbas rääkida suurele, kõlbas rääkida ka lapsele. Ja mõnus ka kõrvalt jälgida, kuidas vastati Alari küsimustele, mida ta oma kõnelusse aegajalt pikkis. Nt, korraga küsis Alar – mitu mäge on Eestis? No, lapsed ikka teadsid, et Eestis mägesid polegi, on vaid künkad. Kuid miks just nii, seda Alar pidi ikkagi selgitama. 

Või siis küsis Alar, et kui kõrge on maailma kõrgeim meätipp? Või mitu kontinenti on maailmas? Jne. Pooltele küsimustele meie lapsed vastust teadsid, leidus aga ka, milles ei osatud seisukohta võtta. Alari selgitused olid siis täpsed ja põhjalikud. Kõik saime aru ja jäi meelde. :)

Mis oli huvitav… Et Alar rääkis ühest oma juhtumist, milles ta niisiis oligi tõesti kord  jääprakku kukkunud. Õnneks oli ta olnud seotud köie teise otsaga oma sõbra, teise alpinisti külge. Kuni ülejäänud grupp õnnetuspaigale kohale jõudis, hoidis sõber Alarit köitpidi praos rippumas. Koos grupiga aidati ta sealt välja ja seekord ta pääses. Kuid kunagi olla vändatud ka üks tõepõhjal pärinenud film, milles täpselt sama lugu oli kirjeldatud. Ometi, seekord läks lugu teisiti, sest sõbrad olidki kahekesi, laagrist kaugel eemal. Ning ilm oli olnud kohutav, külm ja tormine.

Oli valida, kas hukkuvad mõlemad või üks, samas parimad sõbrad omavahel! Kui köis läbi lõigata, selge, et praos rippuja hukub, kuid üleval platool kinnihoidja ilmselt pääseb. Kui aga köit mitte lõigata, võib kinnihoidja surnuks külmuda… Niisiis otsustas kinnihoidja köie läbi lõigata… mida ta ka tegi. (Mhm…. Lapsed kuulasid hiirvaikselt… Mis edasi sai?)

Edasi läks tõestisündinud lugu selliselt, et õnneks pragu polnud väga sügav olnud ja  õnnekombel oli see ka põhjast laienev, kulges kuidagi looduslikult ja imekombel välja kuhugi mäeküljele. Nii et – kukkuja läbi katsumuste ja vaeva paari päeva pärast laagrisse teiste juurde jõudis. Ellu jäid seega mõlemad sõbrad, kuid sõprus oli igaveseks lõppenud… 

Lapsed jäid mõttesse. Oli näha, et see lugu neid liigutas, ja küsimusi esitati Alarile mitmeid, igaüks omas sõnastuses, ent ikka ja jälle sama mõttega: “Mida oleksid SINA selles olukorras teinud?” Alar vastaski ausalt: “Ei tea, ei oska öelda. Praegu võin arvata mida iganes, kuid kui olukord tõesti käes… Ei oska öelda. Kui oleksin kukkuja, ei tea, kas suudaksin köit ise läbi lõigata ja teist säästa. Kui oleksin üleval kinnihoidja, ei tea, kas suudaksin köie läbi lõigata… Ehkki nii käituda oleks õige.” 

Lõpetuseks ütles Alar, et mägironimine on alati üks ja seesama – enese ületamise võlu, aga ka valu. Ei soovita niisugust hobi kellelegi, liiga palju riske ja kannatusi.

Vaat niisugune õhtu oli meil. Täname Alarit, kes Võrust kohale sõitis, ja täname ka meie meeskonda, kes taaskord kohal kõik olid ning omalt poolt kaasa aitasid, et lastel kõhud täis oleksid ja õhtu hästi sujuks.

Järgmine Hariv Õhtu toimub septembri lõpul, siis räägime rahast ning kuidas sellega ümber käia. 

Minu poolt kaunist algavat sügiskuud ja kõike, kõike hea kõigile meie lugejaile!

Siiri

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.