SV, Alma päevik – detsember 2014

Meie kingikotte kaunistav pilt!

01.12 Esmaspäev

Lumevaip sädeleb niitudel hele,
liigagi särav ta silmale-
päike see vööte veab põrandale,
ilm on minemas külmale.

Istun aknal, jäärooside taga,
rüppe on vajunud kiire töö,
südames küdemas küsimus vaga;
millal saabud, öö jõuluöö?

Emake ketrab ja ümiseb tasa,
temagi jõuludest unistab.
Vaatan välja ja ümisen kaasa,
päike jääroosidel naeratab.

Kuis on nii armsad need ootusepäevad,
detsembri külmad ja tuisanud tee,
südamed tund-tunnilt soojemaks läevad,
silmi toob ootus ja igatsus vee.

Kaunist jõulukuu algust meie keskusest!

Meie esimene päev sellel kuul möödus hästi ja töiselt. Kuna on kuu algus, siis sai tegeletud pisut raamatupidamisega. Kahjuks või õnneks sellega täna lõpule ei jõudnud ja homsesse päeva peab samuti seda tegevust mahutama. Põhjus miks ei jõudnud on lihtne, nimelt oli saabunud nii palju annetusi, et tuli sorteerimisega tegeleda. Aitäh meie annetajatele ja toetajatele.

Peale lõunat tuli ka Siiri majja ja saime pisut eesolevaid plaane arutada ja täpsustada. Siinkohal teen üleskutse! Ehk on kellelgi seisma jäänud jõuluvana kostüüm, millel pole kasutust. Meie väga ootame seda. :)

Õhtu oli aga põnev ja pisut erinev tavapärastest õhtutest, sest meil olid külalised ajakirjast Kroonika. Ajakirjanik ja fotograaf olid tulnud Saagu Valgusest ja Siiri teistest tegemistest lugu tegema. Ootame nüüd põnevusega järgmist ilmuvat numbrit.

Kaunist õhtut meie poolt ja rahulikku jõuluaega.

02.12 Teisipäev

Enne, kui annan kirjajärje edasi Annelile, kellele tänase ülevaate õigus on antud, kirjutan ka ise pisut.

Nagu enne jõule ikka, oli ka täna kiirem ja tegusam päev. Alustuseks panime raamatupidamise papprid joonele ja peale lõunat sain need ka Tallinnasse õigesse kohta toimetatud. Tallinnasse oli mul täna asja veelgi. Külastasin mina meie head sõpra Enn Kautsi Flora kaubanduses ja põhjuseks ikka küünlad. Õnnestus minul sattuda nende kauplusesse esimest korda ja valida välja küünlad, mida meie SV kaupluses müüma saame hakata. Seega armsad sõbrad, ootame teid ikka ostlema, nüüd ka müügis kaunid ja jõululised küünlad. :) Aitäh Ennule aja leidmise eest, et mind ära oodata. Suures linnas suudab ju maa laps ikka ära eksida ja kohale jõudmine võttis kauem aega. :)

Lisaks on meil veel täna tänusõnad hõisata Kalevi kommivabriku suunas, kes annetas meie jõulupakkidesse kommi ja küpsist. Meie tänu on suur ja laste rõõm tohutu. :)

Veel tänan ma abivalmis sõpra Maris Rudnevsit, kes suures mures appi tõttas ja meile Kalevist saadetud kastid Raplasse ära tõi. Kniks ja tänud! :)

Minu poolt tänaseks kõik ja jätkab Anneli:

Tere!

 Võta siis nüüd seda tänast päeva… kokku või lahku… :) Imelik keel see eesti keel… Terve päeva on olnud üks sõnade mäng. Mul on hea meel, et ma just sellisesse keelekeskkonda olen sündinud, ka võru murrakut pisut rääkides. Millest jutt? Meie trepiesine olla nõnda libe, et kuku või pikali. Kui tuli palve ülevalt poolt (sõna otses ja kaudses mõttes), et ma kirjutaks hoiatavad sildid, tuli kange tahtmine seda võru keeles teha. Aga keelati ära… Miks? Sest võru keeles on sõna “libe” nimelt “nilbe” ja nilbusi ei lubatud posti peale kirjutada :P Ega selle kandi rahvas sellest hoiatusest ka midagi mõistlikku poleks osanud välja lugeda, saan mina ise ka aru. Aga keel on, tuleb tõdeda, väga mitmekesine. (Poes seinal on tänasest ka üks isepärane silt nimega “väärtkirjandus”, kirjapilt veidi teistmoodi, sest ma ei osanud seda kuidagi teisti vormistada )  Kes minu pikast ja imelikust kirjatrükist täna mitte mõhkugi aru ei saanud, siis ütlen lohutuseks: ma olengi selline, kes iseenastki vahel imestama paneb. Kahjuks või õnneks, mine võta sa kinni. Aga selline ma lihtsalt olen. 

Päeva tähtsam hetk on nüüd saabunud ( trummipõrina ja vile palun nüüd teil elavalt ette kujutada), siit tulevad meie uued annetajad: Elliko Konno, Ene Meigo, Aleksandra Parve, Eret Jüri asulast, Anu Maasing, perekond Akermann, perekond Seemer, Kim Šipulin, Urve Pärn, Heli Arrof, aitäh teile!!! 

Palavad tänud lähevad ka otse loomulikult meie vabatahtlikele, kes meiega koos aina toimetavad: MM, Jane, Elvi, Maret, Oleg ja Kaie, aitäh! Homme ootame teid jälle :)

Minu poolt tänaseks kõik, ummen poodin näämi!

Anneli.

03.12 Kolmapäev

Tänane päev oli korralik virr-varr ja oleks hädasti vaja olnud endale külge veel kolme suud ja samuti kolme paari käsi endale lisaks. Just nimelt endale. Sellised asjad vajasid täna tegemist, mida edasi ei anna ka teistele delegeerida. Kui päeval tundus, et kõik asjad on kokku jooksnud ja omadega ummikus, siis õhtuks oli olukord pisut leebunud ja paljud nn lühised lahti harutatud. :)

Ei teagi praegu, kus otsast kirjutama hakata ja seda kõike lühidalt teha on ka kunst. :) Aga teen proovi…Alustuseks oli hommikul mailidele vastamine, mida seoses jõulude ja kirbuturuga on oluliselt rohkem. Kui kell lõi kümme vurasin töö juurde, kus ootas sõber Pedro Kehtna Outbackist kellega püüdsime esialgse jõulusöögi plaani paika panna. Seejärel saabus majja Siiri, kellega hakkasime paika sättima jõulukaarte ja aadresse, kuhu need kõik toimetada tuleb. Kui aus olla, siis minu käekiri annab soovida ja tegelikult tegeles sellega siiski rohkem Siiri. Mina siis võtsin enda peale nn varustamise osa. Käisin postkontoris markide ja ümbrikute järgi. Postkontorisse oli täna veelgi asja, sest olid saabunud meie esimesed jõulupakid posti teel ja ausalt, minu võttis nende pakkide avamine nii härdaks, et käed värisesid ja ega pisaravesigi tahtnud silmis hästi püsima jääda.

Suured tänud ilusate kudumite eest Eesti tüdrukutele Luxembourgist ja samuti Enelile, kes olid meie lastele valmistanud imeilusad kindad, sokid ja mütsi. Lisan nende ülekaunitest saadetistest ka pildid. Tõeliselt vaeva ja hoolt on nendesse kootud. :) Aitäh!

 

 

 

 

 

 

 

Täna oli rõõm ka vastu võtta kolm uut praktikanti RVG-st. Nad olid meie juurde nagu loodud ja vajalikud abikäed. Üks neist sai kohe asuda meie aadresside märkmikku rajama, teine piparkooke pakkima ja kolmas kaste lõhkuma. (viimaseid on meil hetkel päris palju, kuna Kalevi kommivabriku annetus on kõik pappkastides) Tüdrukud aitasid veel kirbuturuks vajalikku õnneloosi/loteriid ette valmistada. Kuna aga ka nendel kell lõi ja trennid ootasid, siis jätkasin mina sealt, kus pooleli jäi ja õhtuks sai loos valmis. Lisaks sai pandud valmis meie pühapäevase jõululeti kraami. No tõesti on ilusad asjad. Altes küünlajalgadest, ehetest ja lõpetades laualinadega. Tasub PÜHAPÄEVAL kohal olla!

Täna oli meil ka hispaania keele päev ja tund möödus taaskord lustakalt. Hispaania keeles peitusemängu mängida, luuletusi õppida ja jõulusoove lausuda on minule, kui kõrvalt vaatajale ikka tõeline kunst. Enne tunni algust aga kogunesime aga laua ümber ja laulsime sünnipäeva laulu. Homme on meie Gregory tähtis päev ja kuna täna oli ta meie juures olemas, siis seda ka tähistasime. Palju, palju õnne veelkord kallis Gregory! :)

Ka mina kiidan täna ikka meie kallist raudvara ehk siis vabatahtlikke. Elvi tegi täna imemaitsva toidu, mida kõik taevani kiitsid. Meie Maret toimetas usinasti ladudes korra loomisega ja samuti Kaie, kes ikka astub läbi, et aidata puhtust hoida. Suur aitäh, et sellel kiirel ajal ikka meie juures püsite. Kuigi me pole väga seda siin teinud, et omasi kiidame, siis täna on tunne, et tahan teha ka seda. Anneli ja Ly ning meie huviharidusõpetajad on samuti kiitmist ja tunnustust väärt igal sammul ja seda eriti jõulude ajal, kui kõige kiirem aeg on meitel. Aitäh!

Kaunist ja meeleolukat õhtut ning homseni!

Reede, 5.detsember.

Täna alustan sissekannet taas mina, Siiri, ühtlasi meie lugejatele tere õhtust!

Nädala kokkuvõtteks ütlen – mida lähemale jõuludele, seda kiiremaks meie elutempo läheb. Kolmapäeval saime Tallinnast kirjastus Varrakult lastele kingikottidesse asjalikku täiendust – 60 uhiuut väärtuslikku raamatut! Enamuses on raamatud teavitava iseloomuga – mõttemängud, harivad entsoklüpeediad jne. Oleme väga-väga tänulikud Varraku eestvedajale Priit Maidele, kes jõulukingid meile kinkis ja lastele ka kõike paremat omalt poolt soovis. Suur, suur tänu.

Kolmapäeval hakkasime ka SV jõulukaartidega tegelema, on meil nii mõnigi postiga teele panna. Vaatasime siis veelkord aadressid üle jne. Oli palju tegemist sellega. Laste joonistatud jõulukaardid on tõepoolest väga ilusad, minu arust iga aastaga lähevad aina kaunimaks! :) See on tõsi. Ja sellest on ka heameel.

Kolmapäeval helistas ka Joukko Hyväinen Soomest, et nüüd ikka tõesti võtame uuel aastal ette ja trükime osad meie laste kaardid ära, et meil neid oleks võimalik ka müüa kioskides jne. Oleks meie organisatsioonile taaskord üks võimalus paremini end ära majandada. See on tõesti ka suur asi, kui nii läheb, oleks tarvis nii mõnigi inimene veel tööle meil juurde võtta. Nt – on ka plaan tulevikus täitsa eraldi SV Vintage kauplus luua, meil on väga palju põnevaid hipikaupu, mida hoiame hetkel ruumipuudusel vaid laos. On ka veelgi vanemaid rõivaid meil, mis ilmselt asjatundjatele/fännidele kindlasti huvi pakuksid. Seoses selle kaulpusega oleks kindlasti palgata vaja lisaks töökäsi.

Ka SV keskusesse endasse oleks tarvis juurde sorteerijaid, nii mulle tundub, sest annetusi tuuakse meile rohkesti. Samas on meiega ka igal nädalal uued pered liitumas, kes abi vajavad. Kahjuks nii on, aga see on elu. Õnn pole kellelegi garanteeritud igaveseks…

Ka Taanist anti meile teada OK Snacks  A/S juhtkonna poolt, et on meie poole laevaga teele pandud 1000 pakki snacke, et saaksime need lastele jõulupakkidesse lisada. Siit lisateavet selle firma ja nende toodete kohta: http://www.ok-snacks.dk. Oleme väga tänulikud Silvia Jakobsonile, kes meid selle firmaga kokku viis, tõenäoliselt hakkab meie koostöö kestma nendega pikemaajaliselt. Ja suured-suured tänud ka Chriss Buggele!!!

Neljapäeval oli samuti SVs huvitav päev, meid külastasid Reformi erakonna Riigikogu fraktsiooni liikmed. Ja oli äärmiselt asjalik kohtumine! Saime rääkida mõtetest ja plaanidest, mida võiks riiklikult laste heaks rohkem ära teha, eriti tõrjutud laste jaoks. Sest ükski laps ei peaks olema tõrjutud, see võiks olla riiklikult tähtis küsimus meie tänapäeva ühiskonnas, kus oleme juba küllalt valusaid õppetunde saanud.. Väike ühiskond, hea tahte korral on päris kindlasti võimalik paremini elu korraldada, et ei juhtuks kurbi lugusid.. Ja oli äärmiselt meeldiv, et saime sedavõrd konstruktiivselt mõtteid vahetada. Jäi tõesti hea mulje ja hea tunne. Reformi erakond on teinud minu arust väga hea muutuse oma parteis.. Mõeldakse süvitsi! Minu poolt neile head edu. Ärgu lugeja nüüd näppu viibutagu, justkui teeksin kampaaniat – ma olen alati öelnud siin lehel, kui midagi või kedagi kiita on. Nii peabki tegema, mu arust, kui asi õige on. Laitmistega on lugu teine – ei hakkaks nagu aega pühendama…

Eile, neljapäeval, saime ka veelkord laste joonistatud kaartidega tegeleda. Ma pean ütlema, et sellel aastal on meie kogemus juba nii suur, et saame ladusalt hakkama. Ja kiidusõnad meie kõikidele töötajatele – on vägagi näha, et igaüks oma parima annab, et meie koduses tööõhkkonnas kõik hästi oleks, ja veelgi paremini! Almale suur-suur tänu, kes ikka väga tubli on ja kelle NUPP lõikab niiet on lõigatud! Ka vabatahtlikud on meil väga asjalikud, kelleta enam elu meil ette nagu ei kujutakski.. Ja kui juba tänuks läks, siis suured tänud ka meie annetajatele, lugejatele ja kõikidele – kes oma kätt meie pulsil hoiate.

Nojah.. Ilusat õhtut siis minu poolt, Almagi lubas kirjutada, on temalgi palju selle nädala kohta veel lisada. Tore, et kõik meil nii hästi sujub. Saame hakkama ühesõnaga!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Tere ka minu poolt ja kaunist nädala lõppu!

Nagu ka Siiri juba mainis, siis on viimasel nädalal tuli takus ja rutt kannul tugevasti. Vabandan kõigi lugejate eest, et neljapäevane kirjutamine jäi vahele minu poolt. Oli mul ka mõjuv põhjus, minu südamekesel Kaisal oli eile tähtis päev ja nagu emadele kombeks ja kohuseks oli päev võimalikult palju temale pühendatud. :)

Aga kõige tähtsamatest neljapäevastest sündmustes Siiri ka juba kirjutas, seega jääb minule lisamiseks põgusalt tänasest päevast, mida hiljem täiendab ka Ly.

Proovisin täna viia end Rapla kauplustes müüdavate kommide hindadega kurssi. Pidasime vajalikuks soetada jõulupakkidesse veel lisaks komme ja seepärast ka kõige maitsvamate ja soodsamate kommide jaht on päevakorral.

Kommidest saame täna kirjutada veelgi. Armas Rapla ettevõtja Siret Elmi, Minna Sahvrist tõi meile täna palju marmelaadi ja samuti muud magusat, maitsvat, mis käib Kirju koera koogi sisse. Lapsed hakkasid õhinaga kohe kooki valmistama ja homme on lubatud ka jätkata. :) Suur, suur tänu Siret!

Samuti on meil KIRBUTURU ettevalmistused ikka täies hoos ja kuuldavasti on meil oodata ka suurt osavõttu. Kuulduste kohaselt on 35 inimest vähemalt lubanud müüma tulla. Loodame siis, et kõik ikka sujub ja kõik leiavad endale meelsa koha saalis, kus oma asju müüa.

Homme on meie kauplus ikka avatud ja ootame teid, samuti ka PÜHAPÄEVAL alates kella 11-st! Kohtumiseni! ;)

Jätkab Ly: 

Tere!

Mida lähemale jõuludele, seda kiiremaks meie majas järjest läheb. Suured tänud kõikidele annetajatele ja muidu heategijatele, kellele meie tööd ja tegemised on hinge läinud. Ilma teieta poleks ju meie töö eriti võimalik.

Külmad ja niisked ilmad on järjest ka abivajajaid meieni juhatanud. Kui muude asjadega oleme enam-vähem hakkama saanud, siis üle 39 meeste ja naiste talvesaapaid napib ikka väga tõsiselt.

Sel nädalal on erinevat abi saanud 28 pere, kellest 1 uus.

Kaunist nädalavahetust kõigile! Ilusat teist adventi. Kohtumiseni 7.12 kell 11.00 KIRBUKAL.

Parimate soovidega,

Ly

xxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Anu:

Tere!

Sel korral otsustasime teha läbipaistvast materjalist kingipakke. Akrüülvärvidega saab kenasti läbipaistva plastiku peale värvida. Järgmisel korral voldime kaunistatud karbi kokku. Kuna  seltskond on rahutu, peab olema mitu erinevat tegevust, mis annavad vaheldust. Seekord tegimegi veel suure pildi, kus sai mõnusalt tausta värvida (sinine taevas, roheline mets). Sinna peale kleebime igaühe eraldi joonistatud ja väljalõigatud maja. Järgmisel korral saab lisada veel puid, taevasse kuu, ehitud jõulukuuse, või mis iganes veel kellelgi pähe tuleb. Nagu ikka meeldib osadele lastele selline peenem nokitsemine, teistele aga hoogsam värvimistöö. 

 Lisaks olid veel paljundatud lehed, kus oli midagi ette tehtud (loomaaed loomadeta , kunstnik pilti maalimas , …) ning kuhu sai ise midagi juurde joonistada. 

 Enne kojuminekut saime kõik maitsta vahvleid, mis olid Reenika ja Jane küpsetatud ning joogiks oli kakao.  Ilma Jane ja Reenikata oleks raskeks läinud, suur aitäh neile!

Anu

07.12 PÜHAPÄEV ehk KIRBUTURG    photo 1-2

Möödas see meie 2014 aasta viimane kirbuturg ja seda ikka hästi.

Meie Okta Centrumi teise korruse saal oli müüatest pungil ja oli tõeline tegu kohta saada neil, kes hiljem jõudsid. Seekord oli minul seda koormat vähem, et oleksin pidanud kohtade ja osalustasuga tegelema, kuna ruumide eest muretses Gaili, kes esindas Rapla Kirbuturu gruppi kellega koostöös me üritust organiseerisime.

photo 3Meie vastutada oli aga ka seekord muusikaline pool. Siinkohal suur, suur aitäh ja kniks meie helimehele Kaljule, kes meil alati lahkel olemas on ja need tähtsad ja kiired päevad veedab. Samuti aitäh meie oma kallile bändile. Võin juba vist nii öelda küll, sest Veiko, Peeter ja Toomas on juba tõesti omad. Omad ja hääd, ei kujuta enam üritusi ilma nendeta ettegi. Kui kirbuturg lõppes, siis nad küll ütlesid, et nad rohkem ei tule….aga lause lõppes ikka kenasti…et sellel aastal enam ei tule. Seega on lootust, et järgmisel aastal me ikka võimalusel kohtume! :) Veelkord aitüma meie muusikalisele poolele!

 

photo 2-2Samuti aitäh meie meeskonnale ehk siis vabatahtlikele. Olgu öeldud, et kirbuturgudel oleme me kõik vabatahtlikud. Seega aitäh kõik see vägi…Elvi, Jane, Ly, Anneli, Maret, Oleg ja MM. Ilma teieta ei saa kohe teps mitte ja eriti veel nüüd, kui on kõige kiiremad ajad aastas…TULGE homme, ülehomme ja kõik järgnevad päevad kaaaaaaa!!! :)

Aga päevast veel kirjutades…meil oli saalis olemas pikk laudade rivi. Olime esindatud loterii, jõululeti ja kohvikuga. Kõige paremini läks viimasel ehk siis kohvikul. Siinkohal suur tänu veelkord Minna Sahvrile. Kirju koer maitses imeliselt. :) Samuti oli minev kaup soe tee ja kohv. Eks jahedad ilmad tekitavad ikka sooja joogi isu.

Ma loodan, et inimesed, kes osalesid, jäid rahule ja tundsid head meelt kaunist muusikast ja mõnusast meeleolust. NB! SV jõululetist alles jäänud kaupa saab osta alates homsest meie kauplusest. Tere tulemast! :)

Aitäh ka kõigile annetajatele, kes meid toetama tulid ja asju tõid.

Nüüd siis puhkama, häääd õhtut!

08.12 Esmaspäev

Uus nädal on alanud.

Meie majas väga aru ei saagi, et oleks nädalavahetus olnud, kuna enamus meist olid ka laupäeval ja eile rakkes. Kui hästi aus olla ja vastu tahtmist tunnistada, siis väsimus on meis kõigis tunda, aga küllap elame üle ja peame vastu. :)

Kuna eile jäeti tõesti palju annetusi, siis terve päev sai neid kotte ka sorteeritud ja õhtul isegi üle tööaja töötatud, et kõik saaks eest ära. Eesmärk sai vähemalt täidetud. Kuna homme on plaanis pakkimisega alustada, siis pingutus oli vajalik.

Ega mõte täna just kõige paremini ei liigu ja miskit olulist pähe ei karga, millest kirjutada…Annan parem kirjaread edasi täita õpetaja Tiinale ja soovin enda eest kaunist õhtu jätku ja ilusaid unenägusi! :)

Õpetaja Tiina:

Tere! 

Kiire ja toimekas detsembrikuu on käes. Meie lapsed tegid eelmisel nädalal jõulukaarte ja joonistasime jõulupilte. Kiiremad jõudsid valmistada endale kuuseokstest jõulupärja. Üks tore lapsevanem töötab ettevõttes, mis toodab kunstkuuseoksi ja saatis ka meile ülejääke. Nendest jääkidest said lapsed kodudesse imeilusaid vanikuid meisterdada. Kaunistuseks lisasime vanadest küünlarosettidest õunu, pihlakaid jne.

Laupäeval küpsetasime ja kaunistasime viie lapsega piparkooke. Meie laste abi palus üks ettevõte, kellel oli jõulupidu.

Neljapäeval toimus hispaania keele tund, kus lapsed joonistaid ja õppisid jõululuuletust. Luuletuse esitavad kaks õpilast hispaania keeles ja siis ülejäänud esiravad eesti keeles.

Olge tublid! 

Tiina ja lapsed

09.12 Teisipäev

Alustab Anneli:

Ja ongi see siis nüüd käes… meie maja päkapikutamine, noh! Muudkui nohisevad seal teises toas ja jooksevad kastide vahel, nagu tõeline päkapikula…. Mul ikka õnnestub mõne hetke seda vaatepilti nautida ja see on see aeg, mida mina meie majas kõige rohkem armastan. Tööd on kõige rohkem, aga kogu see tulemus, mis sellest sünnib, tuleb nii südamest, et kohe on! Ehh, naised teises toas on tublid! Muidugi mehed ka :) !

Minu nädala jagu kogutud uute annetejate nimekiri on nüüd siin: Perekond Vahtramaa, Mary-Liis Kadak, Marge Müts, Kädva Küla Selts, Perekond Enna, Marion Peever, Raimo Velleste, Aigit Võsu, Kätlin Kelner, Agnes Kaljumäe, Anni Kalmus, Kadri Kadarik, Prillimäe lasteaed Põnnipere, aitäh teile, et meiega ühte sammu astute! 

Minu poolt täna kõik, sest kes ikka tahab iga kord lugeda sellest, kui kiire ja töine meil on :) . See on siililegi selge. Aga kõigile teile soovin imelist jõuluootust! 

Anneli. 

xxxxxxxxxxxx

Nagu Anneli juba eelnevalt kirjutas, siis algas meie majas pakkimine! Tänane päev võttis meid kõiki ikka korralikult läbi. Enne lõunat seadsime oma huvihariduse põranda kingituste alla ja asusime agaralt pakkima. Siiri, hea vabatahtlik Taimi ja hiljem ka tema tütred, kõik me olime keskendunult ja südamega  pakke kokku sättimas. Võib öelda ka seda, et pakkimine toimus kahes vahetuses, sest siis, kui teised hakkasid lõpetama, saabus Jane. Lõpetasime siis meie kahekesi suts enne üheksat. Esimese päeva ramm. :)

photo 4Julgen öelda, et saime täna umbes 260 kingitust komplekteeritud. Tubli tulemus ma arvan. Loodame, et homme kõik ikka liigume ja saame samas tempos jätkata. :P

NB! Kuna on ilmnenud esimesed valupunktid kingituste puudumisel, siis teen üleskutse. OODATUD ON LAUAMÄNGUD, RAAMATUD, HIGIPULGAD, MÄNGUASJAD jne. Erilti just POISTELE mõeldud esemed. (jalgpallid, mängud, raamatud)

Aitäh ka meie kallitele vabatahtlikele Elvile, Olegile ja MM-le.

Kaunist õhtu jätku ja homseni! :)

10.12 Kolmapäev

Teine pakkimise päev on õhtusse veerenud, tegelikult küll pigem jooksnud. Ei ole meist kellelgi mahti puhkamiseks. Aina rutt, mõnus sagimine ja rõõm tehtud töö üle.

Tänane hommik möödus juba pakitud pakke ära saates. Käisid meil järgi Juuru vald, Eidapere õpilaskodu, Ardu kool ja Vändra vald. Viimsaest vallast oli meid tervitama ja tänama tulnud härra vallavanem ise. :) Vahva on näha neid üllatunud nägusi, kui imestus pakkide sisu ja suuruse üle avaneb. Jälle jõudu edasi rühkida, sest kui juba täiskasvanute silmad särama löövad, siis mis veel laste omadest rääkida. :)

Aga kuna tekkisid vabad pinnad, siis alustasime aga uute pakkide valmistamist. Õhtuks läks olukord juba üsna nutuseks, sest eale vastavad mänguasjad, raamatud jne on üsna otsakorral. Seega armas lugeja, kui tahad veel kaasa lüüa, siis on võimalus. Ootame! :)

Ühtlasi lisaks pakkimisele ajame me ka jõulupeoga seotud asju ja võib öelda, et tundub kõik kenasti sujuvat ka seal rindel. Puuduvat toidukraami veel küll on, kuid küll saab see mure ka lahendatud.

Õhtuks saime kuulata taas hispaania keele kõla. Nimelt õpitakse usinasti luuletusi selles imelise kõlaga keeles. Tundub, et jõulupidu tuleb meil veel põnevam ja kirjum, kui mullu.

NB! Tänaseks õhtuks pisut üle 300 kingi pakitud ja 900 veel!

Homme on meile oodata külalisi, aga sellest kõigest juba siis, kui on käidud. :)

Kaunist ja mõnusat õhtut!

Pai.

11.12 Neljapäev

Kirjutamas Anneli:

Hei!

Minul oli au täna päkapikku mängida. Lustakat mütsi sellises eas nii naljalt enam ju ei kanta, seepärast need jõulud toredad ongi. 

Alma oli täna palju majast väljas, seega pakkimine oli täna selline kaootiline. Ly raporteeris just, et pakke sai väljastatud umbes 150. On ikka tublid naised seal teisel pool, seda ma ütlen! Samuti toimetati meieni täna üsna palju kingitustesse mõeldud esemeid. Üks suurem kogus koguni Soomest, aitäh teile sinna, kullapaid!!! 

Võru Saagu Valguse naiskond oli meil ka täna külas, ikka selleks et midagi uut juurde õppida. Meil ju juba kogemusi niipalju on, et oma teadmisi jagada. Ja see on puhas rõõm. Rõõm oli ka tegusate naiste säravaid silmi näha. 

Rubriiki “uued annetajad” lisanduvad täna nimed: Edithe Kase, Aimika Mürkhein, Karmen Silk, perekond Kõuts. Aitäh!

Mina tänaseks lõpetan, tuleb koju ennast sättida ja ka oma perele mõne tunni pühendada. Kallistage lapsi!

Poes näeme!

Anneli.

Reede, 12.detsember

Kaunist õhtut taas minu poolt, Siiri siin.

Sel nädalal tegeleti SVs peamiselt kingituste pakkimisega ja muu sellega seonduvaga. Loomulikult ka põhitegevused unarusse ei jäänud, liitusid taas meiega uued pered, vastati kirjadele ja kõnedele, pakiti abipakke.. Meid ka külastati tublisti – nagu ikka jõuluajal liiguvad inimesed ju rohkem, enam tuuakse ka meile annetusi. Tahaksimegi tänada kõiki, kes lastele uusi asju kingitusteks annetanud on, praeguseks oleme pakkinud umbes 500 kingituse ümber, järgmisel nädalal pakkimine jätkub, veel 700 kingituse ümber ootavad komplekteerimist.

Tegin ka omalt poolt üleskutse veel täiendavaks kaasalöömiseks oma facebooki lehel, seda on ohtralt jagatud. Suur tänu. Loodan, et kingitusi veel juurde saabumas on, on praegu näha, et just suurematele poistele sokke, kindaid ja sooje riideid napib. Ka mänge jne pole just väga võtta enam. Keegi annetas meile (Alma teab, kes, ja kindlasti on ka selle annetuse eest eraldi tänud öeldud!) jalgpalle, neid oli väga hea lisada just peredele, kus mitmeid poisse kasvamas. Mh.. Palun mitte mu juttu võtta kaudse väljapressimisena, lihtsalt annan teada, mis ja kuidas ja mis mured ja mis rõõmud meil. Pigem ikka rõõmud meil. :)

Nii. Minu arust läks meie nädal väga kenasti korda. Kuid eriti tore nädal oli see ALMALE ja ühele meie vabatahtlikest, Piia-“Ubuntule”! :) Nimelt Alma ja tema vanem õde, Piia, pälvisid eile Rapla maakonna “AASTA TEGU” tiitli! Et millega hakkama saadi? Meie lugeja juba unustanud, jah? :)

Mäletatavasti eelmisel aastal juhtus ühe meie huviharidusõpetaja koduga kurb lugu, just jõulude paiku.. Tulekahju. Majast järele ei jäänud suurt midagi.. Alma ja Piia võtsid siis eest vedada ning ehitasid Tiinale ja tema lastele uue maja. Otsiti toetajaid, kohtuti suurte ettevõtete esindajatega, organiseeriti lammutamisest alates kuni vundamendi, maakütte jne, jne.. terve maja ehitamiseni: seinad, katus, aknad, uksed.. põrandad.. vannitoa plaadid… Ja tõesti – nad tegid kogu seda tööd väga hingega, kuna õpetaja Tiina on alati meie jaoks palju tähendanud ja kallis meile olnud! Ta on väga hea ja hooliv õpetaja, on paljudele Märjamaa vaeste perede lastele nagu hea ingel.. Tiina ja tema pere lihtsalt olid/on seda väärt.

Eile siis austati Alma ja Piia tööd maakondlikul tasemel, Märjamaa vallavalitsus oli nad Meie tublid - Alma ja Piiakandideerima esitanud. Ja on väga meeldiv, et Märjamaa vallavalitsus selliselt nende tegevusele reageeris, sest tõesti – nad olid ikka väga tublid!!! Oma perede ja oma laste kõrvalt selliselt pühenduda – MÜTS MAHA! Omalt pooltki õnnitleme mõlemaid ja soovime neile häid õnnestumisi edaspidistes ettevõtmistes ning palju-palju-palju ÕNNE!

Tänasest! Tänasest nii palju, et meid külastas kultuuriminister ippUrve Tiidus. Arutasime taas SV tegevuse teemadel ning sellest, mis annaks riigi poolt paremini laste jaoks ette võtta. Küllap on ministeeriumide tasemel palju tarku inimesi, on lihtsalt tarvis pead kokku panna ja TAHET näidata, egas muud. Sest laste heaolu on ka oluline osa üldisest kultuurist ega kuku kuidagi sellest pildist välja, kui vaadata selliselt, et mis neist inimestest tulevikus saada võiks.

Urve Tiidus pakkis täna ka mõne meie lapse ippjõulukingitused! Teda abistasid meie vabatahtlikud tüdrukud, kes täna abiks olid Rocca al Mare koolist! Vabatahtlikke käib meil teisigi, ka Rapla mõned tüdrukud on juba mitmendat aastat meil abiks. Kindlasti kirjutab Alma neist toredatest inimestest ise pikemalt ja nimetab ka nimelist, kes täpsemalt meil täna abiks kõik käisid. Rahvast liikus igatahes üksjagu! :)

Mis siis veel.. Egas vist minu poolt polegi rohkem midagi teavitada. :) Eks siis järgmise kirjutamiseni! Ja toredat jõuluootust kõigile!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Ja nüüd siis minu poolt päevast juttu… :) Aitäh Siirile heade sõnade eest.  Alustuseks tahan tänada kõiki häid inimesi, kes minu ja minu õega olid kogu selle ettevõtmise juures abiks. Tunnustus tuli küll meie aadressil, kuid seda väärivad kümned ja kümned inimesed, kes olid abiks nii nõu, kui jõuga. Veelkord tänud kõigile. Meie kallistused!

Aga nüüd siis meie pöörasest päevast. Nagu Siiri põgusalt juba mainis, siis kohe hommikul olid meil täna päkapikud pealinnast. Ethel Mai ja Maria Helena Ram Koolist olid juba teist aastat meie juures päkapikutööd tegemas ja sujuvalt saime õhtuks üsna palju pakitud. Tänast täpset arvu ei oskagi ma kohe öelda, kuid kindlasti jääb see arv üle 200 kingituse. Umbes pooled kingid pakitud ja pooled veel ees. :)

Lisaks külalistele Reformierakonnast olid meie päkapikukontorit ka külastamas delegatsioon Soomest. Viimaste külaskäik oli küll meie jaoks pisut ootamatu, kuid saime kiire ja ettevalmistamata visiidiga toime. Aitäh tulemast.

Ma tõesti ei liialda, kui ütlen, et tänane päev oli tõesti täis jooksmist ja tempo oli korralikult peal. :) Seega palun siiralt vabandust, kui unustan midagi tähtsat kirjutamatta…võin endale ise vitsa tuua, kui nii on. :) Head õhtut minu poolt ja jätkavad  Ly ja õpetajad.

xxxxxxxxxxxxxx

Ly:

Tere!

Kuigi igaks õhtuks sel nädalal oli selline tunne, et kõige kiirem päev…. siis tänane päev ületas vist kuhjaga kõik eelmised. Meie tänastest “päkapikkudest” teevad Alma ja Siiri pikema ülevaate.

Mul on jätkuvalt nimekirjadega klapitamisi olnud. Samas pole abivajajad oma igapäeva muresid ka unustanud. Soojad saapad ja riided ning toit on põhilised, mida küsitakse. 

Abi sai sel nädalal 15 pere, kellest 2 uut.

Ilusat kolmandat adventi, kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

xxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Kaia:

Tere ja ilusat jõuluaega  kõigile!

Nagu ikka, enne jõule on kõigil käed- jalad tööd täis, nii ka meil huviringis. Joonistasime veel viimaseid jõulukaarte „Saagu valgusele“ . Joonistasime ka talvepilte kooli seinalehe kaunistamise jaoks ja meisterdasime kuuseehteid .

Meil koolis tuleb enne pidu ka jõululaat. Lapsed tahavad hirmsasti seal asju müüa.  Nii me otsustasimegi lastega valmistada kuuseehteid. Tegime neid igasuguseid, küll paberist ja nöörist ja vildist ja kommipaberitest. Päris vahvad tulid . Osad lubati koju jätta enda pere kuusepuu jaoks ja osa siis otsustati laadal ära müüa.

Kõike kaunist teile ja kohtumiseni jõulupeul!

 Õpetaja Kaia

xxxxxxxxxxx

Õpetaja Anu:

Tere!

Seekord lõpetasime suuri pilte, tegime sinna juurde maju, kellel veel ei olnud ning igaüks joonistas ka oma tähekese, kleepis selle taevasse ja mõtles juurde oma soovi. Soovi võis jätta saladuseks. Niimood valmis siis soovitähtedega taevas. Lisaks kleepisime kokku eelmisel korral läbipaistvast materjalist tehtud kingi karbid ja päris uueks tööks oli ruumiliste jõuluehete valmistamine paberist. 

Õhtu lõpetasime ühise pitsasöömisega, mille valmistasid meile Jane ja Reenika. 

Sel aastal loodame veel reedel enne ühis jõulupidu kokku saada.

Anu ja Kehtna lapsed

15.12 Esmaspäev

Kaunist uue nädala algust. Meie majas on viimane ja aasta kõige kiirem nädal käima läinud, 2014 aasta viimased pingutused! :)

Nädalaks tehtud plaan on tõesti tihe ja märkmik on risti-põiki käesoleval nädalal läbi kirjutatud. Kiire aeg ent samas on nädalal oma võlud ja sagimisel oma mõnus helk. Me ju pingutame üle tuhande laste särasilmade nimel. 200 silmapaari näeme juba laupäeval ise särama löömas ja olen üsna kindel, et ülejäänud 1000 silmapaari on vähemalt sama rõõmsad.

Minu päev ja võib ka öelda, et nädal sai varajase alguse. Juba enne kella 6-te oli äratuskell märku andmas ja oma eesmärki täitmas. Suund pealinna, Rocca al Mare Kooli. Nimelt kutsus kooli direktor Kaido mind sinna, et räägiksin lastele meie töödest ja tegemistest Saagu Valguses. Hommikuste infotundide ajal sai kõigile kolmele kooliastmele tehtud põgus ülevaade meie tööst. Pean ütlema, et üks äärmiselt vahva ja soe koolipere on seal. Ma olen tõeliselt lummatud sealsest õhkkonnast ja suhlemisest/ suhtumisest. Olen väga puudutatud ja õnnelik, et sain sellise kogemuse võrra rikkamaks. Infotunnid olid iga astme jaoks erinevad ja väga põnev oli näha selle kooli kokkuhoidmist ning soojust. Aitäh kutsumast.

Edasi viis tee mind Kräss OÜ poodi. Nimelt on see firma mänguasjade maaletooja ja meie saime sealse omanikuga kaubale, et on võimalik osta mänguasju kingituste pakkimiseks soodsamalt. Aitäh! Samuti tänud ka Ubuntule, kes need õhtul Tallinnast meieni toimetas.

Seejärel kodulinna tagasi ja ikka keskusesse. Ees ootasid mind juba vabatahtlikud ja Anneli ning Ly, kes usinasti tööd tegid. Tänud vabatahtlikele, Kaie, Elvi, Jane, Maret, Taimi. Ilma teieta oleks praegu lausa piin ja loodan siiralt, et peate meiega võiduka lõpuni vastu. :)

Peale lõunat saabusid Järva-Jaani SV eestvedajad oma laste kingitusi pakkima. Kiire näide, millest pakk peab koosnema ja sigin/sagin sai alata. Tore oli lustakate naistega üle pika aja kohtuda.

Külastas meid täna ka Aare Sinijoki Soomest ning traditsiooniliselt auto ikka annetusi täis. Ütleme suured tänud üle lahe sõpradele. Oli sealgi nähtud vaeva ja ilusad sokid meie lastele kootud. :) Pai!

Ei saa ka jätta kirjutamata ühest prouast, kes võttis eesmärgiks iga nädal kududa ühe paari sokke meie kingituste tarbeks. Nädalate loendamine algas juba peale eelmise aasta jõule. Seega jõudis meieni täna üle 50 paari sokke juba ühelt proualt. Siirad tänud ja kummardus.

Lisaks täname me kõiki teisi annetajaid, kes meie jõulukampaaniast osa on võtnud ja toetanud. Te olete imelised inimesed!

Samuti oli Siiri täna pealinnas toimetamas ja tööd samuti kuhjaga. Kes hoolega kuulas, võis teda rääkimas näha ja kuulda mitmes kohas. :) Õhtul veel panime kõik täpsustused telefonitsi paika, mis laupäevaks vaja korraldada on…nimekiri on pikk, aga tunne, mis laupäeval tekib, korvab kindlasti kõik väsimuse. :)

Minu poolt tänaseks kõik ja püsige tublid ja terved!

16.12 Teisipäev

Kirjutab Anneli:

Heia!

Täna õhtuks olid minu kallid kolleegid kõnevõimetud. Päkapikutamine on neid täiesti oma võimusesse võtnud, ainult üks ainult neile endale arusaadavas keeles podisemine käib… Kes ei usu, võib kuulama tulla. Igatahes 5 minutit tagasi ei leidnud mina nendega enam ühte keelt ja nii ma siis siin üksi püüan oma asjadega hakkama saada :) . Las nemad podisevad, peaasi, et see nõidus ikka peale pidu ja puhkust üle läheks. Aga mulle tundub, et peagi on pakid pakitud ja laupäevane pidu ootab kordaminekut. 

Minu poolt jälle uued annetajad: Kirke Kure (väike tüdruk, kes tõi meie lastele kingitusi), Pille Meremäe, Renno Jürgenson, Siiri Erala, Regina Õispuu, Edy Priimägi, Reili Brandt ja E-Riigi Akadeemia, suur-suur tänu!

Kõigile päkaipikulistele teises toas ja vabatahtlikele meie majas samuti aitäh, et meil olemas olete! 

PS: poes jätkuvalt peoeelne soodusaeg, kogu kaup -50%, astuge läbi!

Anneli.

17.12 Kolmapäev

Kirjutamas Jane:

Kingituste pakkimine, pakkimine, pakkimine… sekka kuulasime tasustaks, kuidas lapsed andsid tänases hispaania keele tunnis veel viimast lihvi oma jõululuuletustele (just-just, ikka hispaaniakeelsetele!)

See on kõik mida ma oma väsinud peaga praegu tänase päeva kohta öelda oskan. Alma oli koos Piia’ga kohal juba hommikul kella 8st! Ja tuled kustutasime pisut peale 22.00-ni. Oleme Rapla suuremad kauplused soodsamatest hambapastadest tühjaks ostnud viimase kahe päevaga. Piia tõi õhtul 21 ajal Tallinnast veel juurdegi, nüüd peaks vähemalt homse lõunani jaguma… Pakid muudkui valmivad ja tuhande künnis on juba ületatud, oleme vist lõpusirgel, veel viimane spurt ja homsega peaksime oma prognooside kohaselt saama ka finišijoone ületada. Kohtume Alma kell 8 ka homme hommikul ning enne ei lõpeta, kui kõik on valmis! :)

Täname annetajaid, kes täna oma panuse kingikottidesse lisasid oma väga armsate annetustega: Katrina Reinmets ja A Film Eesti OÜ, tõesti suured tänud teile, kõik teie saadetu on juba ka kingipakkides oma koha leidnud! Samuti täname paari püsiannetajat, kes meile täna nii vajalikke suurema numbri sokipaare tõid!

NB! Kui keegi tunneb, et tahaks veel viimasel hetkel miskit kingitustesse tuua, siis SUURTE POISTE kingikotid vajavad täitmist! Samuti on otsakorral ka NEIDUDE kingitusteks minev…

Ilusat peatset jõuluaega kallid sõbrad!

Jane

xxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Kaks viimast nädalat on olnud väga kiired. Oleme tavapäraselt tegutsenud oma huviringitundidega, milles ikka jõuluteemaga seonduv käsil olnud- kaartide, inglite ja jõulukuulide joonistamine ja meisterdamine, jõululaulude kuulamine ja laulmine ning piparkookide kaunistamine ja söömine.

Hispaania keele tundides õppisid lapsed uusi sõnu ja jõululuuletust.

Raplas oli vaja aidata päkapikke ja sai suur, suur hulk kingitusi ära pakitud.

Ootame põnevusega laupäevast jõulupidu.

Olge tublid!

Tiina ja lapsed

18.12 Neljapäev

Nagu Jane eile kirjutas, siis ka täna jätkasime samas tempos… Pakkimine, pakkimine, pakkimine…

Mina tahan tänada järgmisi toredaid inimesi: Ita, Mari, Kerli, Tiina, Reelika, Kaido ja Aare. Samuti õpetaja Gaida Kabralit ja Rapla Vesiroosigümnaasiumi 10-ndaid klasse, kes jätsid omavahelised kingitused klassides tegemata ja ostsid kogutud raha eest SV jõulukampaaniasse hambaharju ja pastasi! Suured, suured tänud selle imelise teo eest! :)

Samuti tahame tänada Net Group OÜ-d, kes tegi annetuse meie jõulukinkide ostmise tarbeks. Aitäh kogu Net Group OÜ meeskonnale! Soovime teile kõigile imelisi jõule!

Ei teagi kohe hetkel rohkemat, millest kirjutada…aaaa  tänaseks õhtuks on pakitud ÜLE 1200 kingituse!!!! Tean, et homme saabub meie juurde veel nimekiri 150 lapse nimega, kes ootavad kingitusi…seega on 2014 aasta kingituste arv juba 1400 ja natukene peale…

Aitäh kõigile, kes on meid aidanud kingikottide sisu täitmisel! Oleme saanud peredelt ja valdadelt juba väga positiivset tagasisidet ja nende rõõm on kirjeldamatu. :)

Homne päev on veel väga tormas… lisaks pakkimisele on vaja ka valmistada ette laupäevase jõulupeo tarvis asjad…  Seega…täna kiirelt puhkama, et homme tegus püsida!

Pai.

19.12, Reede

Aeg läheb kiiresti, eriti kiiretel aegadel. :) Õhtust minu poolt, Siiri siin.

Tänane päev möödus ka minul saaguvalguse päraselt. Ja kohe tõsiselt. Oli täna mitmeid liigutavaid hetki.. Esiteks: Suur tänu kõigile annetajaile, kes nii- või teistviisi meieni oma kingiannetused toimetasid! Me saime pakkida kingitusi üle 1300, ja seda kõike tänu TEILE – kaasamõtlejad, kaasatunnetajad.

Üks pakk lapsele sisaldab: hambapasta, hambahari, seep või duššigeel, villased sokid (mütsid, kindad), edasi vastavalt lapse eale ja vajadustele: kas mäng, kas raamat, kas sporditarve, kas joonistusvahendid, mõni riideese. Suuremate tüdrukute puhul pakkisime ka muid hügieenivahendeid, kamme, deodorante, lõhnaõlisid, natuke ka nipsasju, sukkpükse, pesu jne. Lisaks igasse pakki ka kommid, jõuluküpsised ja taanlaste OK Snacks poolt annetatud krõpsupakid maitsvate suupistetega. Ühesõnaga – kingitus lapsele jõuludeks saab olema kindlasti rõõmu pakkuv, selles pole kahtlust.

On väga oluline, et kingitusi vaeste perede lastele annetatakse… On väga kurb, kui teistele kingitusi tehakse, ju kogu maailm sellest kajab, ning osad lapsed siis midagi ei saa, niisugusel hardal ajal, nagu on seda jõulud… Ma ei kujuta ette, mida see laps küll tunneb, kel ei kingitust, ei kodus jõulutoitu… On väga kaunis mõelda, et see väikegi tähelepanuavaldus lapsele ikka head üllatust toob, kasvõi natukenegi. Et Jõuluvana tema peale mõelnud on… :) Armas.

Minu üleskutse on, kuna järgmisel aastal plaanime pakkida veelgi enamatele lastele, et – meile võib jõulukingitusi annetada terve aasta jooksul, oleme selleks eraldi laoruumi loonud. Kellel on tuttavaid kudujaid, palume kindlasti ka edastada sõnumit, et ootame kootud sokke, kindaid jne. Saame ka ise lõnga anda, kellel kudumiseks tarvis peaks olema. Samas, kel aga lõngaga kodus midagi peale hakata pole, palume annetada ikka meile. Läheb asja ette.

Alma jätkab jutulõnga kokkuvõttega tänasest. Mina aga soovin kõigile häid pühi ja veelkord südamest TÄNUD. Minu enda jaoks on jõulud saanud erilise tähenduse just sellepärast, et näen igapäevaselt ja reaalselt, kui paljud inimesed teiste inimeste jaoks oma südamed avanud on…

Kaunist jõulurahu!

xxxxxxxxxxxxxxxx

Nüüd siis minu kord… Siiri on nii mõnegi minu mõtte juba kirja pannud… Jõulud on juba ukse ees ja väga härdaks teeb meele, et üle 1300 lapse on õnnelikumad sellel ilusal ajal… IMELINE! Aitäh teile armsad inimesed, kes te olete meie üleskutsega kaasa tulnud!

Aga päevast siis lähemalt… Suur, suur ettevalmistus homseks! Kuna juba homme on pidu 200-le lapsele Raikkülas, siis kõik me meeskond täna ka vaeva nägi just selle õnnestumise nimel. Hetkle tundub, et kõik sujus hästi ja homsega peaks kõik korras olema. :)

Lisaks kõigile teile, kes te aitasite kingituste näol rõõmsat tuju luua, täname me ka neid ettevõtteid ja häid inimesi, kes aitavad homseks laua katta.

Aitäh Saarioinen Eesti, kes toetas salatitega.

Aitäh Põltsamaa Felix, kes toetas jõulukapsa ja kõrvitsaga.

Aitäh Kehtna Mõisa OÜ, kes müüs meile soodsalt verivorstid.

Eks homme saate kuulda veel palju tänusõnu…

Minu poolt homseni…

xxxxxxxxxx

Ly:

Kogu tänase päeva olid veel viimased ettevalmistused homseks laste jõulupeoks ning viimaste kingituste laialijagamine…mööda Eestit ikka.

Esialgsetel andmetel sai kokku tehtud laekunud nimekirjade alusel on pakitud 1354 kingitust.

Tänased uued annetajad- Karl Bogdanov. Merilin Paal.

Abi sai sel kuul 43 pere, kellest 5 uut.

Meie tänavuse aasta viimane tööpäev hakkab lõppema. Ilusat jõuluaega kõigile ja kohtumiseni uue aasta viiendal päeval.

Parimate soovidega,

Ly

 20.12 Laupäev – JÕULUPIDU!!!IMG_8274

Meie imeilus ja vahva jõulupidu on ilusti möödunud ja kõigil sellest hinge jäänud tore ja soe tunne. :) Nii palju rõõmsaid ja elevil silmapaare, kes jõuluvanale oma etteasteid said esitada ja oma suuri kingipakke lunastada, polnud mina veel oma silmaga näinud korraga. Kui eelmisel aastal jäid haiguste ja muude põhjuste tõttu nii mõnedki kohad laua taga tühjaks, siis seekord olid kõik kohad täis. Kaetud oli üle 200 koha, seega osavõtt oli suur.

Kell 12 algas meie pidu.  Selleks ajaks olid  Raikküla Kultuurikeskuse ette saabunud neli bussi. Siinkohal täname Kehtna Vallavalitsust, Märjamaa Vallavalitsust ja Tallinna LKS-i vastutulelikkuse ja transpordi tasustamise/organiseerimise eest.

IMG_8289Kui lapsed olid kõik saanud oma üleriided garderoobi riputada, alustati ootamist, mis ei kestnud kuigi kaua. Kaugelt oli kosta jõuluvana saabumist. Oma uhke ja kireva bussiga, millest kostusid vahvad jõululaulud, ta kohal oligi. Imepärane ja kõige oodatuim mees maailmas, jõulumees. Meie jõuluvana oli tõesti vahva ja tuli nii suure hulga lastega suurepäraselt toime. Mulle tundus, et ta teadis juba kõiki laule ja luuletusi peast, eks nii pikkade aastate kogemus tõesti juba sunnib meelde jätma. :)IMG_8300

Samal ajal, kui lapsed perekondade kaupa jõuluvana ees esinesid, maitsti lauas ka head ja paremat jõulusööki. Traditsiooniline verivorst, kapsas, kartul, kaste, kõrvits, salatid ja meil isegi viinerid, mis lastele väga meelt mööda toit on. :) Nagu ka eile juba kirjutasin, siis toitude eest täname Saarioinen Eestit, Põltsamaa Felixit.  Sooja toidu ettevalmistuse eest aga täname Pedrot ja Kennethit. Kehtna uue söögikoha Eastern Outbacki aktiivseid noormehi. Suurepärane ja imetlusväärne vastutulek. Aitäh, aitäh, aitäh kallid! :)

IMG_8315Kogu meie Raikküla Kultuurikeskuse lauad katsid ja koristasin ning tegid suure ettevalmistustöö ära Ene ja tema meeskond. Ka neile taaskord suured ja siirad tänusõnad. Uskumatult tublid ja armsad inimesed, kes raatsivad sellel kiirel jõuluajal oma tähtsat aega ja südant meiega jagada. Suured tänud. Sama suured tänud ka Raikküla Kultuurikeskuse omanikule härra Rahulale, kes juba mitmendat, mitmendat aastat annab oma lahkel loal keskust kasutada.

IMG_8551Aga peost veel… Olenemata sellest, et me oleme kogu oma meeskonnaga viimastest nädalatest väga väsinud ja võib öelda ka, et räsitud, siis see pidu andis tõelise energialaengu. Näha nii palju siirast rõõmu, see pühib ka kõige raskema väsimuse. Vahva oli, et võrreldes eelmise aastaga oli ka laste ettevalmistus parem. Luuletused ja laulud olid julgemad ja kindlamad tulema. Nii mõnigi etteaste võttis silmad märjaks ja neelatamise raskemaks. Raske on seda emotsiooni kirjas edasi anda…

Kui eelnevalt nimetatud soolane toit oli söödud, siis oli järg magusa käes. Õunad, mandariinid, küpsised ja kõigele lisaks veel maitsev kringel. Tühja kõhtu ei saanud küll keegi kurta. :) Ehtne jõululaud, ehtsate jõulusöökidega. IMG_8602

Peo õnnestumise eest tahan tänada kallist meeskonda, vabatahtlikke ja kõiki teid kallid sõbrad, kes te aitasite jõuluvana kingikoti täitmisel ning kulude katmisel. Eriline tänu Kalle Pallingule ja Reformierakonnale, kes meile vahva jõulumehe saatis.

Nende laste, kes kohal olid ja ka nende laste, kellele koju jõulukink saabus, nende jõulud on oluliselt rõõmsamad.

Oleme oma Rapla keskusega suletud kuni uue aasta 4-nda jaanuarini. Seega kohtume alates 5-ndast!

Imeilusaid ja valgeid jõulupühi ning meeleolukat aasta lõppu!

Kohtumiseni uuel aastal!

Pai!

:)

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.