SV, Alma päevik – Jaanuar 2016

04.01 Esmaspäev

Las Uuel Aastal jääb alles kõik see, mida armastad!

Toogu see aasta, kõike millest unistad!

Jäägu maha kõik, mis halb ja paha!

Mingu korda kõik ettevõtmised, mis plaanid teha!

Kaunist ja töökat Uut aastat kogu meie meeskonna poolt! :)

Aasta esimene tööpäev ja niinimetatud uue hooaja algus oli täna. Päev möödus üsna mitmetahuliselt. Põhiline tegevus oli kogu majas koristamine ja sorteerimine, sest peale puhkust oli nende tegevuste järgi karjuv nõudlus. Mis siin salata, küllap järgneb kogu nädal ainult selles rütmis, sest lisaks asjadele, mis olid meie ukse taha ilmunud puhkuse ajal, tuleb neid ka aina juurde. Küllap otsustasid enamus inimesi pühade ajal oma vabasid hetki ka korra loomiseks kasutada, ning kõik ebavajalik sai kõrvale pandud. Naljatlesime, et kui terve järgnev aasta tuleb selline, siis oleme me sunnitud laienema, sest lihtsalt enam ära ei mahu. Õnneks on meil ka kohe aasta algusest ka tublid vabatahtlike käed abiks ja saab natukenegi “hingata”, sest kahekesi me Ly-ga selle kõigega küll hakkama ei saaks. Seega aitäh meie hinnalisele raudvarale. Muidugi ei saa me ka lapsi kiitmata jätta, sest vahetustega olid mul terve päev kaupluse poolel ka lisa abikäed. Hmmmm… praegu pani mõtlema see, et lasteks ei ole neid neidusi enam sobilik kutsuda, sest tegu ikkagi juba noorte neidudega ja sellest oli täna meil ka omavahel juttu. Saime kokkuleppele, et olenemata sellest, et nad sirguvad, siis meie jaoks on nad ikka, meie oma “väikesed” lapsed.  :)

Lisaks nendele tegevustele on veel vaja tegeleda ka niinimetatud eelmise aasta kokkuvõtetega ja see kõik võtab samuti oma aja, aga küllap saame ikka hakkama, kus me pääseme. Ja muidugi ei saa ka unustada nüüd uue aasta tegemisi ja planeerimist. Saladuskatte all võin öelda, et juba veebruaris on üks üritus lastele tulemas, mis peaks palju rõõmu pakkuma. Aga sellest lähemalt juba järgnevates postitustes.

Ega midagi, tänaseks tõmban jutu koomale ja kui külm ära ei võta, siis juba homme uuesti…

05.01-06.01 Teisipäev- Kolmapäev 

Tervitusi taas!

Külm, külm, külm… nagu ilmselt ka kõigil teistel. Õnneks jagub nii palju tegevust, et niisama seista ja külmetada ei ole võimalust. Kui käed ja jalad usinasti käivad, siis tekib vahepeal lausa tahtmine kolmas kiht kampsuneid ära võtta. :) Sellise krõbeda külmaga ei saa tegelikult väga kurta, sest õuest tulles on nagu paradiis. Kuna õues see külm tõesti tõeliselt näpistav on, siis tuleb iga päev ka järjest rohkem lapsi sooja ja on palju kodusem/ toredam see meie olemine siin ka. Kilkeid, jooksmist ja naeru on alati hea kuulda. Lauamängud ja puzzled on jälle kappidest välja otsitud ning kõik on nii, nagu vanasti.

Kuna praegu on palju meil sorteerida ja teha ka, siis on noored suureks abiks. Suuemad lapsed teavad juba väga hästi süsteemi ja vaat, et võtavad töö veel ülegi. :) Eks töö tegemise juures on see kõige põnevam, et saab endale ise valida preemiaks asju ja on mille nimel pingutada. Nii saime tänagi mitu last jälle soojemalt riidesse ja uueks veerandiks kooli jaoks ilusaid asju. Nagu üks neiu ütles, et ega muidu ei ootagi väga seda kooli minekut, aga oma uusi pükse ja kampsunit tahaks küll kanda.

Aitäh ka meie annetajad ja usinad vabatahtlikud. Minu tänu on hiigel suur meie MM-i ees, kes mind suuresti kaupluse poolel asendab, sest haiguse vimm hakkab täna juba üha enam välja ennast näitama…

Aitäh ka Elvi, Maret, Helen, Lys-Maria, Oleg, Natali ja Kaie! :)

Ootame teid külla, sest kaupluses on palju uut!

08.01 Reede

Kirjutamas Ly: 

Tere!

Haigus ei küsi, millal tuleb…ja nii juhtus ka Almaga… head paranemist talle…   

…kuid külmast hoolimata olid täna meie vabatahtlike read eriti 

tihedad…üle pika aja… Suured tänud- Elvi, Maret, MM, Anneli, Natali…teist oli palju abi…

Külm ilm ei heidutanud ka lapsi täna meie poole sisse astumast, et siin mõnusalt aega veeta… koos mängiti nii lauamänge, kui oldi abiks ka argiasjades…

 Õpetaja Tiinagi astus meie poolt täna läbi… võttis mõnele perele tarvilist kaasa…

Sel nädalal sai abi 22 pere. Põhimuredeks olid soojad riided, saapad, sokid ja toit. Muidugi küsiti puhureid ning ka vaipu ja soojemaid tekke.

Detsembis sai abi 48 pere, kellest 1 uus. Reaalne abi oli aga taaskord kordades suurem, kuna meilt küsisid abi erinevad külaseltsid ning sots.majad, noortekad jne. Lisaks jagasime laiali toidupangalt pea 200 toidupakki…

…nii need igapäevased toimetamised on…

…ja esimene selle aasta töönädal ongi läbi juba…

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

11.01 Esmaspäev

Uus ja tõeliselt talvine nädal on kätte jõudnud. Mina olen ennast samuti terveks ravinud ja täna taas täie tõsidusega töö asjade juures. Esmaspäevad on kujunenud üsna sarnaseks kõik. Aeg tolmu võtta, riiuleid korrastada ja sorteerida, sest nädalavahetusega on “ilmunud” palju lisa. Õnneks on meil ka usinad abilised ja paljud ruumid hakkavad taas ilmet võtma ja korda saama. :) Aitäh Maret, Elvi ja MM.

Ootasime täna ka Väinot, kuid kahjuks tulutult, loodame, et ehk toob nädala lõpp teda meie kanti, sest “ära” ladu ei ei anna enam ruumi kohalt armu.

Kuna lastel hakkas kool, siis päeval lapsi väga liikumas ei olnud, kuid õhtul võis ikka neid paari kaupa läbi astumas näha.

Lisan uue annetajana nimekirja Kristiina Mitt. Aitäh talle ja kõigile teistele toojatele.

Kaunist õhtut.

12.01 Teisipäev

Vaatamata külmale, üks tore ja jälle silmaga näha tulemuste päev. Suur koristus võiks olla koondav nimi sellele päevale. Aitäh Elvi ja MM, kes ikka vapralt ka täna abiks olid.

Meie kaupluses on hinnad ikka jätkuvalt soodsad, mis tähendab, et ootame külastajaid. Külma ja lumega on meie klientide arv üsna harvaks jäänud…loodame, et see seisak varsti lõppeb ja jälle meid ikka üles leitakse…

Selle eest on aga abivajajaid üha rohkem liikumas, kes vajavad soojemaid riideid ja ikka süüa…Püüame ikka omalt poolt anda nii palju, kui meil on.

Aitäh tänase päeva eest ja kohtumiseni homme!

 13.01-14.01 Kolmapäev- Neljapäev

Hei!

Täna oli meil niinimetatud väike “perepäev”. Pärnumaa Saagu Valgus Terje, koos oma toetajate ja tuliste kaasaelajatega. Rõõm oli näha, et tema ümber on kogunenud tugevat õlga ja aitajaid, kes usuvad Saagu Valgusesse ja soovivad samuti anda oma panuse, et kõik paremini toimima saaks. Nagu iga algus ja “käima tõmbamine” on raske, siis ei lähe ka Pärnus kõik nii libedalt. Ka Siiri oli majas, et jagada oma mõtteid ja rääkida sellest, kuidas tema alustas. Keegi teine ei oskaks ja ei saakski seda paremini seletada, sest Raplas tegi just tema kõik need etapid läbi. Palju kannatlikkust, kindlameelsust ja selgitusvõimet on vaja. Sest paraku on inimesed esialgu ikka väga skeptilised ja ei saa päris täpselt aru, miks ja mida me teeme. Meil juhtub seda veel tänagi, et astuvad keskusesse inimesed, kes arvavad, et oleme lihtsalt väike taaskasutus äri ja teenime kasumit. Peame jätkuvalt tegema selgitustööd, et oleme MTÜ, mille kogu tulu on majandamiseks ja arenemiseks ning MITTE keegi ei teeni kasumit. Kui aus olla, siis on asi kasumist iga väga kaugel, iga aastaga läheb olukord aina raskemaks. Ka täna oli tõsine mõttevahetus ja ajude ragistamine, kuidas ja mis eesmärkidel edasi liikuda, et ellu jääda. Kuna üks töötaja on jätkuvalt vähem, siis on töökoormus palju suurem kõigil. Minu eesmärgiks on nüüd leida lahendused, et edasi liikuda. Oleks tuline kahju, kui lihtsalt raha puudumise pärast peaksime keskuse sulgema. Vaadates abivajajate arvu ja meie töö mahtu, siis võib teha kergelt järelduse, et Saagu Valgust on väga vaja.  Loodame parimat, et kõik laabub…

Keskuses olid meil toimetamas mõlemil päevil meie raudvara ehk vabatahtlikud, tänu kellele me praegu üldse hakkama saame. Tänaseks võib vist öelda, et jõulude ajal ja puhkusega kogunenud annetuste ummik on tänaseks lahendatud ja ligipääs ruumidesse saavutatud. Aitäh kõigile osalistele!

Aitäh ka Väino, kes vaatamata ilmaoludele tuli kaugelt Kallastelt asjadele järgi ja seisab ikka selle eest, et ka sealsetele inimestele oleks soojemat selga panna…

Minu poolt tänaseks kõik, ootame kõiki meie keskusesse…

jätkab õpetaja Kaia:

Tere!

Olemegi jõudnud uude aastasse ja kõik me loodame ikka ja alati, et see aasta tuleb kindlasti parem ja edukam kui eelmine. Eks meis kõigis endas peitubki see imeline võti, millisena me seda aastat tahame näha ja millisena tunda. Me ISE olemgi endale need teerajajad ja juhid.

    Ööd on küll veel väga pikad ja päevad lühikesed, kuid kukesammu kaupa lähevad päevad siiski pikemaks. Taliharja öösel murtakse talve selgroog ning karu keerab külge ja hakkab teist käppa imema. Nii räägib vanarahva tarkus. Eks me kõik ootasime pikisilmi seda lund ja külmakraade, aga nagu alati tuli meile talv jällegi ootamatult. Õnneks nüüd saavad lapsed ka koolis suusatunde pidada ja ka liugu lasta.

    Alustasime ka sellel nädalal uue hooga oma huviringi tundidega. Kool ostis meile nüüd ka hulga liimipüstoleid, mille järgi lapsed meil tormi jooksevad. Nendega ju nii tore asju üksteise külge liimida, mis siis, et näpud ka teinekord kõrvetada saavad, aga sellest pole midagi. Seekord meisterdasimegi kõik endale toredad papirullidest pliiatsitopsid. Mõni tegi lausa neid mitu. Selleks oli meil vaja tühje wc papirulle, salvrätikuid ja igasugu pudi-padi liimiseks. (nööbid, pärlid, igasugused seemned jne.) Tegemislusti jätkus mitmeks tunniks.

Meie Kaiu laste poolt on ka veel suured kallid ja tänusõnad edasi anda ilusate kingituste ja jõulupeo eest! Olete imelised. 

Õpetaja Kaia

15.01 Reede

Tere!

Tänane võrratult lumine päev oli meie majas taas kord väga tegus…jõudsime sättida kohtades, kus pikka aega pole saanud mõttega asja juures olla…

…ka sorteerimisega jõudsime pidulikult lõpule…üle pika aja…asi tasus vaeva…

Abi sai sel nädalal 17 pere. Lisaks veel sai abi saata ka Kallastele…aitähh Väinole, kes lund ja külma trotsides ikka meie juurde tee ette võtab…

Tahan südamest tänada härra Timo”t, kes kuuldes, et paaril perel on hädasti narivoodit vaja…läks poodi ja ostis lihtsalt ühe ja tõi pealinnast ise kohale ka…koos muude asjadega…

Kuna ilmad on jätkuvalt külmad, siis napib meil laste kombekaid, jopesid, suusapükse 98-146, kindaid , talvesaapaid nii poistele, kui tüdrukutele 26-40… Lisaks on väga teretulnud erinevad vaibad ja ka paksemad kardinad…

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

18.01 Esmaspäev

Uus nädal on uue hooga käima läinud. Ajakirjandusest võis lugeda, et tänane päev on hinnatud psühholoogide poolt aasta kõige masendavamaks päevaks. Meie meeskond sellega küll ei nõustu. Kõik olid reipad ja rõõmsad, puhkepäevad olid kosutavalt mõjunud nähtavasti. Esmaspäevasele kohaselt oli palju tegemist sorteerimise ja koristamisega. Meie kaupluse poolel oli samuti rõõm näha täna rohkem inimesi, kui seda aasta esimestel päevadel. Küllap mõjub ka meie kampaania, mis on ehk juba levinud. Kuni jaanuari lõpuni maksad 20 asja eest 20€ ja 30 asja eest 25€ Soodustus kehtib riietele. (jalanõud, nõud, raamatud ja ehted kampaaniasse ei kuulu.)

Lisaks pakkusid tänasesse päeva palju rõõmu meie noored, kes peale kooli läbi astusid ja rääkisid, kuidas neil läinud on. Ühtlasi otsisime koos kooli jaoks riideid ka. Õnneks ka sobivaid ja vajalikke asju leida oli. Kõik said rõõmsamaks. Jätkuvalt, millest puudust on ja kõige rohkem küsitakse, on toit. Inimese keha vajab selle külmaga veel eriti energiat…

Aitäh kõigile ilusa nädala alguse eest!

19.01 Teisipäev

Täna kirjutavad õpetajad, alustab õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest!

Kuna olin lapsega kaks nädalat haiglas, siis oli täna Eidaperes esimene kord sel aastal. Lapsi oli kokku kuus. Kasutasime akvarellvärve, et maalida pilt oma eredamast hetkest koolivaheajast. Püüdsin näidata, kuidas värvid sulavad ja kuidas pilt muutub lisa vett lisades. Väiksemad lapsed, kes käivad esimeses klassis olid vaimustuses. Rääkisime koolivaheajast, arutlesime selle aasta tegemisi, sõime komme, küpsiseid ja präänikuid.

Lapsed tahtsid teha ringi kohta luuletust, aga see kord ei tulnud nii välja, et seda saaks esitleda, pidi tahtma veel settimist ja sättimist.

Nii et ootame järgmise korrani.

Anne.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Nädalad mööduvad tegutsedes kiiresti. Nii olemegi jõudnud juba läbi käia pool talve ja pool jaanuarikuud. Talvevaheaeg on jäänud  ajalukku ja uus veerand alanud. Eelmisel nädalal me rääkisime ja joonistasimegi seda toredad ja lumist vaheaja viimast nädalat. Selgus, et suurema osa päevast olid lapsed ka lumiste päevade juures veetnud toas arvutis olles või vaadati televiisorit. Püüdsimegi siis üheskoos rääkida sellest, et millised tegevused ja kuidas tulevad kasuks tervisele. Loodan, et pärast vestlust lapsed rohkem õues mängivad ja tegutsevad. Märgata oli, et pärast pikka vaheaega olid paljud väsinud ja seda just tänu toas olemisele.

 Asja parandamiseks korraldasime reedel üheskoos ühe väikese pooleteisttunnise matka. Kaasa võtsime porgandeid ja kartuleid metsloomadele. Kaasas oli ka soe tee ja võileivad. Lapsed jäid matkaga väga rahule ja arvasid, et veebruarikuus võiksime jälle ühel reedel koos matkama minna.

Veel oleme joonistanud ja meisterdanud lindudele toidumaju. Muidugi tuleb ka alati üle rääkida, millist toitu lindude toidulauale panna ja et toita tuleb linde järjepidevalt. Sellest saab kohustus.

Kõik lapsed muidugi rõõmustasid A/S OK SNACKS poolt saadetud pakikeste üle. Eks võib ju aeg-ajalt toiduga patustada ka, seda aga kindlasti mitte sageli. Suur tänu neile!

Uutest tegemistest juba järmisel korral.

Seniks toredaid hetkeid talvises looduses!

Tiina ja lapsed

20.01 Kolmapäev

Kirjutamas Ly:

Tere!

Kaie ootas juba hommikul enne kümmet ukse taga, et meile toimetama tulla… siis tuli MM…ja edasi Elvi muidugi. Rõõm oli üle pika aja ka Helenit näha, kuid tema pisut kehva tervis ei lubanud tal meie seltsis pikalt olla…Ka Ljuda käis meil külas… aitas jõulu asju sorteerida… Kõigile neile taaskord suured tänud.

Õhtul oli rootsi keele tund…lapsed olid usinad…

Pisuke kurvaks tegi tänane päev ka…osade annetajate kottidest sai täna taaskord väga koledaid, katkisi ja musti asju leitud…kurb, kui mõnedel on “korras asjadest” ikka väga teistmoodi arusaam…kuhu meilgi neid panna on…natuke prügimäe tunne oli mul hommikul seal kottide vahel nõutult seista…õnneks on selliseid inimesi vähemuses…

Parimate soovidega,

Ly

21.01 Neljapäev

Suur asjaajamiste, koristamise ja ettevalmistamise päev.

Kuna homme on üsna tihe päev, siis ettevalmistusteks kulub palju aega. Hommikul on oodata meile külalisi Reformierakonnast. Kes ja miks meil täpselt käis, seda juba kirjutame siis uuel nädalal, sest homme on ülevaadet andmas traditsiooniliselt Ly. Minu päev viib peale külaliste vastu võtmist pealinna, kus toimub sellise uhke nimega kogunemine nagu Kogukonnapraktika kogemusööpäevak ja seda lausa kahel päeval. Puudutab see seda ettevõtmist, mille raames käisid meil õpilased RÜGist ja RVGst praktikal.

Meie kaupluse poolele sai samuti täna üht-teist uut ja põnevat välja seatud. Kuna hinnad on hetkel väga soodsad, siis ei maksa tulemata jätta kohe mitte mingil juhul.

Aitüma kõigile, kes täna tulid ja olid.

Avaldan nüüd ka õpetaja Kaia kokkuvõtte:

Kaia:

Tervitused Kaiust!

Oma huviringi lastega oleme taas igapäevase rütmiga juba harjunud. Eelmisel nädalal alustasime uute ja põnevate töödega. Seekord otsustasime teha maalitunni. Kuna talv on täies hoos ning aknast välja vaadates tuleb kange tahtmine selle imelise looduse ilu ka paberile jäädvustada, siis maalisimegi seekord guaššvärvidega suuri lumevälju ja kui värv alt kuivanud, siis joonistasime rasvakriitidega puid ja kortsutatud paberiga trükkisime  puudele härmatist. Väga suurepärased maalid tulid meil.

Nautige ka teie  imelist looduse ilu! 

Palju päikest, armastust südamesse ja unistuste täitumist! 

Õpetaja Kaia

22.01 Reede

Ly:

Tere!

… ja jälle on üks töönädal lõppenud… see nädal on läinud taas kiirelt… kliente on käinud palju…kõigil neil on olnud sarnased soovid- soojad riided, jalatsid ja midagi süüa…

Täna tuli päevakorrale ka üks pesumasina mure…äkki kellegil on töötav masin meile annetada…võtame selle rõõmuga vastu…

Lisaks ka üks 2-inimese voodi kulub marjaks ära.

Abi sai sel nädalal 28 pere.

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

25.01 Esmaspäev

Vaikne, väga vaikne esmaspäev… Juba harjumuseks on saanud see, et esmaspäeviti on palju, kohe väga palju sorteerimist. Ei erinenud ka tänane selle poolest… Kuni lõunani oli meie kaupluse külastajatega olukord ikka väga kitsi. Kell oli saanud üks ja mitte ühtegi ostjat…Abivajajaid aga oli aga käimas mitmeid ja õnneks said enamik muresid ka lahendatud. Kuigi tänasest midagi suurt ja eriskummalist pajatada ei ole, siis juttu jätkub ikka, sest põnev ja töine nädalavahetus on jäänud maha.

Alustuseks siis kirjutangi reedest. Kell üksteist saabusid meile Rapla keskusesse külalised Reformierakonnast. Yoko Alender, Heidi Purga, Terje Trei ja Annika Kuusk. Saatjana oli kaasa ka meie oma liige Kaidi Mikkus. Meie mõnus ja kodune jutuajamine sujus väga hästi. Mina sain rääkida sellest, kuidas me toimime ja mis on murekohad ning arutelu sai ka suuremad mõõtmed. Vahetasime ideid ja arutlesime, mida saab riik nende laste ja perekondade heaks ära teha. Need lapsed, need noored, kes praegu kasvavad peaks olema kõige suurem investeerimis koht. Loodame, et nii mõnigi meie poolt välja pakutud idee saab suurema kõlapinna ja ehk ka leiab teostust. Nagu ma ütlesin, siis oli kogu meie vestluse ajal hea ja ühtne õhkkond, mis tegi päevale kohe toreda alguse. Hea oli jätkata…

Nagu mainitud, jätkus päev Tallinnasse sõites. Pean tunnistama, et see ei ole kohe teps mitte minu lemmikute killast. Minust ei saa kohe kindlasti Tallinna inimest. Kogu see liiklus, kära ja sahmerdamine on väsitav. Olen vist ikka läbi ja lõhki maa piirkonna fänn. :) Õnneks ei pidanud teekonda üksi ette võtma. Leidsin endale toreda, noore ja hakkaja abituriendi Kaisa. Tema jäi mulle juba nime pärast kõige rohkem praktikal olnud noortest meelde, sest minu tütar kannab sama nime. Kaisa tuli kaasa selleks, et ööpäevakul anda tagasisidet õpilaste poolelt ja rääkida oma kogemusest.

Reedene päev algas meil tutvumisest ja igaüks sai rääkida oma loo, kuidas ta programmi sattus. Saime kuulda õpetajate, õpilaste, vabaühenduste ning programmi eestvedajate lugusi ja arutelu käigus kogusime mõtteid, kuida kõike veel paremini teha. Minu, kui juhendaja eesmärk oli ja on siiani ühene. Teha nende õpilaste jaoks see praktika võimalikult meeldivaks ja nauditavaks. On ilmselge, et nende jaoks on see kooli poolt antud kohustus ja nad saavad selle eest hinde, mis tähendab, et tekib suur küsimärk, kui vabatahtlik see ikka siis on…Aga nii õpetajad, kui õpilased ise annavad tagasisidena ainult positiivset ning paljud tõdevad, et kui poleks seda “kohustust” ja tõuget koolist antud, siis suure tõenäosusega ei tuleks nad ise selle pealegi, et kuskile vabatahtlikuks astuda. Kõige positiivsem asja juures on minu arvates see, et õpilastel on avastamisrõõm, et nad suudavad ise midagi ära teha ja endast midagi anda, mis parandab meie ühiskonda. Väga levinud on mõtlemine, et aktivistiks sünnitakse ja kuna see teine teeb nii palju ning sellel teisel tuleb see nii hästi välja, siis mis mina ikka hakkan… Aga kui ei proovi, siis ju ei saagi teada. Mina loodan, et vähemalt nendest noortest, kes on minu juures käinud, tõstab pead aktivist ja see eneseusk, et nad ise suudavad oma ettevõtlikkusega midagi korda saata. Selle lootusega ka meie võtame oma MTÜ-sse need noored vabatahtlikku tööd tegema ja loodame, et nad tulevikus julgevad rohkem panustada meie kogukonda. Ühistes ettevõtmistes, õnnestumistes ja mõnikord ka põrumistes on sellised nüansid, mis liidavad inimesi. Rohkem julgust ja pealehakkamist ainult.

Öö veetsime me samuti pealinnas. Teine päev muutsime me Telliskivi Loomelinnakus ruume (esimesel päeval olime me samuti seal, aga teises majas) ja sattusime ümarlaua taha vestlusringi. Kuna olime juba jõudnud sõbruneda ja niinimetatult julgust koguda, siis teine päev oli arutelu palju elavam. Mõnel hetkel saime ka vaidluse noodid õhku ja kõik seisid tuliselt oma vaadete eest. Kuidas kontrollida selle meetodi tõhusust? Kuidas viia läbi kvaliteedi kontroll? Mis näitab antud juhul üldse kvaliteetsust? Minu mõte ja arvamus on see, et õpilaste rahulolu, mis peegeldub nende tagasisidest. Õpetajate rahulolu, mille nad saavad, kui näevad õpilasi uuest küljest ja näevad nende arengut. Juhendajad kvaliteetseks pidada, kui noored annavad positiivset tagasisidet ja ütlevad, et jah, see julgustas mind ka edaspidi vabatahtlikuks minema, ma sain hea ja positiivse kogemuse, ma õppisin midagi uut. Olen sedasi meelestatud, et tohutu paberimajandus ja analüüsid ei ole ainuke viis kvaliteedi ja õnnestumise kinnitamiseks. Me ajame kõik ühte asja ja ühise eesmärgi nimel, ei tasu ühte lihtsat ja siirast ettevõtmist ajada keeruliseks.

Kokkuvõtteks võin öelda, et oli tore kogemus ja värskendav mõttevahetus. Aitäh korraldajatele, et kutsusid ja Kaisale, et ta loovutas oma puhkuseks mõeldud päeva ning tuli kaasa kogemust jagama. :)

Tänase eest ütlen aitäh meie vabatahtlikele ja annetajatele!

 26.01 Teisipäev

Hei!

Meie majas kõik kontrolli all. Meiega on avaldanud soovi liituda mitmeid vabatahtlikud ja hetkel tundub, et meie SV pere on suurenemas. Puhas rõõm on seda tõdeda. :) Alati, kui liituvad uued inimesed, on see justkui värskendus. Siinkohal on paras aeg öelda tänusõnad meie koostööpartnerile Töötukassale, kes on võtnud meid on partneriks ja arutelu käigus oleme leidnud meile need õiged ja sobilikud inimesed.

Pikka juttu täna polegi, annan hoopis jutujärje meie huvihariduse õpetajatele…

Alustab õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest

Kohal oli 6 last. Kui eelmine nädal arutasime lastega, mida sel hooajal teha, siis nüüd alustasime laste nimekirjas loeteluga. Laste  üheks sooviks oli voltimine. Voltisime erinevas suuruses karpe. Kui mina väike olin, siis oli nii loomulik, et lapsed oskavad lennukit voltida, aga sain aru, et nii see tänapäeval ei ole. Kuuest lapsest kaks oskasid natuke lennukit voltida, nii et lõpetasime voltimise lennukitega ja siis sai natuke võistlusi tehtud.

Kui võhm väljas sai söödud sebrakooki ja koduteele said lapsed õuna taskusse, sest kõhtu ta enam ei mahtunud.

Anne.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Nädalad liiguvad välkkiirusel ja pidevas tegutsemises. Meie siin hetkel oleme oma mõtted juba seadnud veebruarikuu tähtpäevade lainele. Alustasime pildi “Eestimaa minu silmade läbi” joonistamist. Tore on vaadata, kuidas lapsed erinevalt antud teemale lähenevad- on neid kes kujutavad pildil Eestimaad sellisena nagu ta seda praegu näinud ja tunnetanud on, kaks tüdrukut aga soovisid teha pildi sellisena, milline Eestimaa olema peaks. Igatahes on töö mahukas ja aeganõudev. 

Loodame, et gripiviirus meid kimbutama ei tule.

Kõike head!

Tiina ja lapsed

27.01 Kolmapäev

Tere!

Töönädal on jõudnud juba poole peale… meie majas jätkuvalt töökalt… Eriline tänu täna Ingele, kes oli terve päeva meil vabatahtlikuks… Lisaks oli 3 noort ka kogukonna praktikal…

Maria! Südamlikud õnnesoovid sünnipäevaks!!! Elvi tegi talle ka ülimaitsva koogi, millest pool võeti kaasa rootsi keele tundi…

Jätkuvalt on üleval pesumasina soov…

Abi sai täna 7 pere.

Parimate soovidega,

Ly

28.01 Neljapäev

Tere taas.

Tänane päev oli väga huvitav…Meil oli vabatahtlikke palju, kohe väga palju. Kes pikemalt, kes lühemalt meil oma aega veetis…Merle, kellel on enne olemas ka kaupluses olemise kogemus, tegi tutvust meie SV poega. Võimalik, et kui kõik sobib ja hästi läheb, siis tuleb ta mõnikord meile appi ja on niinimetatud jokker, kes vabu päevi annab. Kuna meil hetkel jätkuvalt ei ole vahendeid, et kedagi kauplusesse palgata, siis peame kuidagi teisiti hakkama saama. Loodame, et see on üks lahendustest. Sest ausalt, kui kõik asjad korraga on vaja hallata, siis ei tule ühestki asjast miskit korralikult välja ja asjad jäävad poolikuks. Aga mulle ei sobi see, kohe üldse mitte. Tahaksin, et me suudaksime oma tööd võimalikult hästi teha.

Ühesõnaga, loodame, et kõik laabub positiivses suunas ja töö saab edukalt tehtud. Järgmine nädal saab põnev olema, sest ees ootavad mitmed koolitused ja loodame, et nii mõnestki on meile kasu, et kasvatada meie majanduslikku pagasit.

Aitäh kõigile, kes täna tegutsemas olid. Aitäh Elvi, Kaie, Lys-Maria,Inge, Merle, MM, Tarmo, Oleg ja Väino Kallastelt. Ruumi saime pisut juurde! :)

Ja muidugi ei saa ära unustada ka meie kogukonnaapraktika noori, kes oma asjadega küll pisut hilja peale on jäänud, aga siiski tublid on. Samuti meie enda armsad lapsed, kes ühel või teisel viisil ikka abiks on.

Homme juba kirjutamas Ly….

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.