SV, Alma päevik – jõulud 2017

Jõulud 2017.

Kingitused ja peo organiseerimine.
Hei!
Jube kaua ei ole kirjutanud ja seda just seetõttu, et Rapla keskuses meil ei ole juba üle aasta kohapeal tegevust olnud kahjuks. See aga ei tähenda absoluutselt, et meil miskit ei toimuks. Toimub ja vägagi palju! :)
Meie huvihariduse klassid on ikka iganädalaselt toimetamas ja lapsed on meil ikka silmade all ja nendega tegeletakse. Kahjuks küll mitte nii paljude lastega ei ole meil enam otsest kokkupuudet, kui varem aga siiski on meie jõulunimekirjas tänaseks 126 last! Need lapsed on Märjamaa, Kehtna, Eidapere ja Rapla lapsed. Esimeses kolmes nimetatud kohas on ringide tegevus aktiivne ja korrapärane ning Rapla peredega on minul endal side säilinud.
Eelmisel aastal, kui ma kõik kingid kodus ära pakkisin ja meie elamine oli poolest novembrist kuni jõulupeoni asjade alla kuhjatud, siis mõtlesin endamisi, et see kord jääb viimaseks. Ootasin siis oma väikest pojaksest ja tundus mõeldamatu, et kui ta mul juba olemas on, siis jääks mul aega kogu see trall jälle läbi teha…
…Aga aeg läks edasi ja tundub, et saatus tahtis teisiti, sest kinkis mulle imearmsa ja tubli poja, kelle kõrvalt saab rahumeeli kõigega tegeleda. Seega ei saanud ma pugeda selle vabanduse taha, et mul ei jää beebi kõrvalt aega. Kui sügis saabus ja ringide lapsed hakkasid aina küsima, et kas sellel aastal ka ikka pidu toimub, siis tundsin ma, et ei suuda lihtsalt seda sõna ei öelda. No teie ju ka ei suudaks, kui üle 100 armsa silmapaari ootab pikkisilmi jõulupidu… :)
Oktoobris sai pisut perega nõu peetud ja arutatud, kas ja kuidas me saame selle virr-varri üle elatud, sest oli teada, et meie kodust saab taas päkapikukontor. Kui kõik olid nõus, siis oli vaja välja mõelda strateegia, kuidas kõige kergemalt ja valutumalt see toimuda saaks. Alustuseks lasin õpetajatel koostada nimekirjad. Kui sain esialgse arvu teada, mis oli 118, siis ei tundunud asi enam nii hirmutav. Varasematel aastatel, kui keskus toimis, siis oli kingisaajate arv ju lausa nelja kohaline ja vot see oli väljakutse. :)
Nimekirjad käes ja veidi mõtlemist, kui jõudsin järeldusele, et uurime sellel aastal laste päris kingisoovid välja, et siis tean täpselt kuhu pöörduda ja mida konkreetselt küsida.
Nädalake hiljem avasin väriseval hingel kingisoovide nimekirja ja minu õnneks ei olnud seal miskit utoopilist. Enamus kingisoove olid mõostlikud ja täitsa teostatavad. Minu kõige suurem hirm oli, et kinkide soovid on rahaliselt äärmiselt kallid ja see oleks teinud nende otsimise väga raskeks. Mõned soovid tekitasid natukene peavalu, aga üsna kiiresti sai nendele heategijad leitud ning see andis jõudu edasi toimetada. :)
Kus kohast ja kuidas need kingid siis meie juurde tee leidsid? :) Hakkan aga usinasti meenutama…
Kuna see nimekiri on väga pikk, kellele ma tahan tänu avaldada, siis olen ma pisut ummikus, sest ei tea kellest alustada ja kuidas süsteem luua. :) Me oleme kõigile toetajatele äärmiselt tänulikud ja kõik toetajad on ühtviisi toredad!  Võin täna julgusega öelda, et kingisoovid on täidetud ja lapsed saavad just seda, mida nad olid soovinud!
Nagu öeldud, siis alustasin ma kõige suurematest soovidest ja nendeks olid kirjutuslaud ja suusad. Need mõlemad mured lahenesid lihtsalt hetkega. Kirjutuslaua murega pöördusin ma meie Raplamaa kohaliku ettevõtte poole, nimega Harviker OÜ. Kuna ka eelmisel aastal oli Harviker meie jõulupeo toetaja, siis ei pidanud ma pikka juttu rääkima, et kuhu, miks ja milleks meil täpselt seda vaja on. Siiri Tamm, kes on selle ettevõtte armas omanik ütles mõne minuti jooksul, et selle kirjutuslaua nad leiavad ja on vajadusel ka muude asjadega abiks. Minu rõõm oli suur, sest mis on nii viga seda asja vedada, kui algus saab nii hea ja positiivse hoo sisse. :) Olgu öeldud, et lisaks kirjutuslauale, said lapsed Harvikeri poolt ka lauamänge, mida olid soovinud. :)
Teine suur mure olid suusad. Teatavasti ei ole need just odavad ja suuskade soovijaid oli ikka päris palju. Ainus inimene, kes mul suurelt suuskadega meelde tuli, oli Kalle Palling. Kuna Kalle on meil olnud juba mitu, mitu aastat abiks jõulupeoga, siis võtsin nõuks temale kirjutada. Küsisin, et ehk oskab soovitada, kuhu sellise murega pöörduda ja sain vastuseks, et võtab suuskade soovid enda peale. Sellel hetkel tundus, et pool muret kinkidega on nagu iseenesest lahenenud. Suusad, suusakepid ja saapad saime me Suusaliidu poolt. Need ei olnud küll päris uued aga väga korralikud. Nüüd on meil 17 last, kes ootavad pikisilmi lund, et suusatama saaks minna. Siinkohal täname kõiki asjaosalisi, kes nende suuskade hankimisel tegutsesid. :)
Paralleelselt nende suurte soovide täitmisega, pöördusin ma ka magusa sooviga meie suurtoetaja Kalev AS-i poole. Iga lapse kingisoovi juurde saime tänu neile lisada sokolaadi ja krõpsupaki. Näiteks minule tuli üllatusena, Kalev AS on Eesti turul müümas ka Taffel kartulikrõpse, mida meie SV lapsed ka nüüd nosida saavad. Kalev on olnud meile väga pikalt tore toetaja. Kui ma igal aastal Ruthi poole oma murega pöördun, saan ma alati sooja ja sõbraliku vastuse, justkui oleksime me vanad tuttavad.  Kusjuures alles mõned päevad tagasi kohtusime me esimest korda päriselt, mis tundub mulle endale veidralt, sest oleme juba nii pikka aega telefoni või meili teel ühenduses olnud.  Aitäh armas Ruth ja aitäh Kalevi kommivabrik! :)
Kui suurematele kingisoovidele heategijad leitud, siis otsustasin luua nimekirjades süsteemi, et natukenegi aru saada, kui palju ja mida ma peaksin kuskilt paluma. Kuna kingisoove oli väga palju ja väga erinevaid, siis tegin endale grupeeringud.  Näiteks märksõna Lego ja sinna taha kriipsud – iga kriips tähendas siis last, voodipesu ja kriipsud taha, pall ja kriipsud taha. Neid soove üritasin ma reastada ikka päris mitut moodi, et mingigi selgus oleks. Ma ei saa öelda, et mingi hea mooduse leiutasin, aga hakkama kuidagi ikka sain. :)
Kui nimekirjades oli enamvähem selgus ja soovid lahterdatud, siis hakkasin ma otsima ettevõtteid ja häid inimesi. Alustuseks spikerdasin eelmise aasta toetajate nimekirjast ja leidsin sealt nii mõnegi, kelle poole sain pöörduda ka tänavu, sest just nende võimuses oli meid taaskord aidata  ja soove täita.
Aitäh meie taaskordsed toetajad : Katrin Daniel, Kaidi Mikkus ja Sven Kornak, Siret Elmi, Totsu Talu, Tarmo Omler, Pakendikeskuse AS, perekond Rostin, Lenne OÜ ja Ameerika Kaubanduskoda, Flora Kaubandus OÜ, eesotsas Enn Kautsiga, kelle poolt on meile jäägitu toetus ja poolehoid. Kristjan Aller, Sirje ja Meelis Remmel. Meil on hea meel, et olete meie jaoks ikka ja jälle olemas. Kui on teada, et me ei ole päris üksi oma asju ajamas ja on seljatagune, siis on vähemalt hingeliselt kergem seda kõike vedada.
Ma ei saa ütlemata jätta, et tänavu sain ma endale väga palju toredaid ja lahkeid tuttavaid juurde. Meie ümber on nii palju inimesi, kes hoolivad ja tahavad aidata. Ma saatsin üsna palju pöördumisi selle peaaegu kolme kuuga välja ja julgen arvata, et see protsent, kellelt ma sain toetava vastuse on lausa 80! See on ikka väga palju ja nullis ära täielikult need vastulöögid ei vastuste näol. Aitäh usalduse ja soojuse eest, meie head uued sõbrad :  Hemtex Eesti, Kuma Design, Marmara Sterling, Hetk Iseendale, Klotsipood, WePlay, Jalajälg AS, Orlen Eesti, Linea Mamma Baby loodustooted,  Joik, Kullapai lutiketid, Elis Lubja ja Eliko Suurkuusk, Andra Liibek, Katrin Klaebo, Mary Mägi, Salon+, Tilk.bio Skincare,Marliis Vaher, Pille Tüksammel, Rimonne, Traageldaja OÜ, NYX Professional Make-up Eesti,Reelika Metsis, Sirli Remmel ja Kaur Miilberg. Ausalt- iga Teie saadetud positiivset vastust oli meeletult hea ja kergendav lugeda. Eriline tänu Little Dutch Estoniale, nemad käivitasid sotsiaalmeedias lausa loosimängu meie peo õnnestumiseks ja kutsusid inimesi meid toetama, aitäh, aitäh, aitäh!
Tänu kõigile eeltoodud nimedele, saime täita nüüdseks juba 128 kingikotti!!! Suur aitäh! Olen kindel, et headus toimib peegli süsteemis ja saate seda head ka vastu! :)
Kui kingikotid täidetud, siis mis järgmiseks? JÕULUPIDU!!!! :)
Ka siin on mul eraldi nimekiri, keda soovin väga tänada. Alustan peopaigast ehk siis Raikküla Kultuurikeskus ja härra Rahula, meie piiritu tänu, et lubate ja lausa ootate meid jälle oma imelisse saali. Aitäh Ene Kangur, kes oma entusiasmi ja kogemustega on peopaiga kergleva mänglusega meie jaoks valmis seadnud. Siinkohal aitäh ka Tema päkkapikkudele, sest tean, peo ajal on meid aitamas toredad abilised, kes aitavad laudu katta, nõusid pesta ja koristada peale pidu. Aitäh helimees, kes aitab sellega, et jõuluvanal oleks kergem suures saalis kuuldav olla. Ja mis oleks pidu ilma jõuluvanata? Aitäh Ivar Saar, Sinu panus ja oskus olla vahva jõulumees on hindamatu! :)
Siiras tänu kõigile neile, kes aitavad lastel kõhu täis sööta ja aitavad lauale tõelise jõulusöögi:
Aitäh Kehtna Lihatööstuse kollektiivile, kes loobusid omavahelistest jõulukinkidest, et meid verivorstiga toetada. Aitäh Põltsamaa Felix, Saarioinen Eesti AS, Reelika Köök&Kook, Orgita Põld, Kaie Tammik ja Pargi Resto! Pargi Resto meeskond on need tublid ja lahked, kes teevad meie jaoks söögi valmis ja maitsvaks! :) Ja, et pidu oleks ikka tõeline, siis ei saa sealt puududa ka jäätis. Balbiino pere on andnud oma nõusoleku tulla meie lapsi rõõmustama oma maitsvate jäätistega, oleme tänulikud! Suured tänud ka Rapla Malev Kaitseliit, kes laenutas meile oma termoseid, et toit kenasti soojana püsiks. Toidukulleri rollis on meil taaskord päkapikk MM, suur tänu ka talle, sest Ta on meil asendamatu abimees ja valmis alati abiks tulema!
Aitäh Märjamaa Vald eesotsas Marge Viskaga, Märjamaa Gümnaasium ja Kehtna vald, kes on hoolitsenud laste peole saamise eest! Ja kõige suurem tänu meie huvihariduse õpetajad Tiina, Anne ja Liis – just nemad tegelevad nende lastega iganädalaselt, just nemad on nende muresi ja rõõme kuulamas, just nende jõud ja tahtmine annab meile teistele võimaluse nendele lastele lähemalt olla.
Ja veel tahan tänada ma oma perekonda, kes on olnud samuti toeks ja abiks kõige selle juures!
Juba homme on pidu toimumas ja ma usun ning loodan, et kõik läheb plaanitult ja kenasti!
Sai üks suur aitähhe täis postitus, aga tõesti, just seda ma tahangi kõigile öelda!
Kaunist ja rõõmsat jõuluaega kõigile, hoidke ja märgake üksteist!
Soojade soovidega ja suure tänuga hinges,
Teie Alma
This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.