SV, Alma päevik – juuli 2016

01.07 Reede

Kaunist uut kuud!

Traditsiooniliselt on reedesel päeval nädalat kokku võtmas Ly:

Tere!

Tänasel nädala viimasel ja uue kuu esimesel päeval olid pool päeva meie tööka kollektiivi read väga hõredad… eks sel kiirel ajal ole igal omad toimetamised…

…sajune ilm ei meelitanud eriti ka abivajajaid…samas kummisaapad olid  täna kuum teema…paari 8 vist said uue omaniku…

Eelmisel kuul sai abi kokku 47 pere.

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

04.07-05.07 Esmaspäev- Teisipäev

Tere meie poolt!

Uus ja tegus nädal on alustanud kiirel sammul. Kuidagi ütlemata kiiresti. Kui on palju teha, siis ka aeg lendab. Meie koridorid on taaskord uppumas toodud annetustesse. Võtsime täna ühtlasi ka vastu otsuse, et juuli kuus me püüame nii palju, kui võimalik vältida asjade vastu võtmist. Eriti veel suurtes kogustes. Kuna on puhkuste aeg, siis kahjuks jäävad käed-jalad lihtsalt “lühikeseks”.

Ühesõnaga tööd on meil palju. Augustis on meil oodata veel ühte lastelaagrit, mis tähendab samuti ettevalmistusi, millega üritan hakata ka tegelema juba käesoleval nädalal.

Täna on meil tekkinud ka murekoht. Head inimesed, siin on teile üleskutse. Ehk saate just teie olla ühele perele abiks.

Kõige suurem mure on hetkel köögimööbel. Samuti on oodatud ka elektripliit, valamu ja kraan, kardinapuu (2.75), kohtvalgusti, diivan/sohva. 

Kui sinul või sinu tuttaval on midagi neist asjadest üle, siis ole pai ja võta meiega ühendust.

Tänaseks minu poolt kõik, soovin kaunist õhtut ja sumedat suve :)

 06.07 Kolmapäev

Tere!

Terve päev möödus lõbusalt ja töökalt. Kuna haarasin kaasa oma õetütre Marie, kes saab edukalt hakkama meie kaupluse poolel, siis saime meie Ly-ga tegeleda sorteerimisega. Asju on kuhjunud ikka väga palju ja üksi nendest “jagu” saada on ikka raske. Aga koos oli kergem. :) Ja sealjuures saime ka üksteise tuju üleval hoida ning palju selliseid asju arutatud, mis muidu meelest lähevad. Kuna ühest maja otsast teise on pikk maa, siis juhtub seda ikka üsna sageli, et teise juurde jõudes on ununenud mille pärast tuldi. :) Suureks abiks oli ka meie MM, kes on ikka oma tugeva õlaga kõrval ja panustab ilma küsimata. Suur, suur aitäh! Eriti minul, kaupluse poolel, oleks vesi ahjus, kui teda ligi poleks. Kallistan!

Täna käisid hommikul ka lapsed askeldamas. Leidsime kiiret nosimist ja siis suunduti oma tegemiste juurde. Õnneks on ikka nii, et iga päev on nad vähemalt korra ennast näitamas ja teame vähemalt, et nendega on kõik korras.

Ka külaline käis. Meie Anneli oli oma uue töökoha kõrvalt leidnud mahti läbi astuda ja nägi välja ta väga rõõmus. Väga vahva!

Aga õhtu tõi pisut kurvemat. Nimelt tegelesin raamatupidamisega ja selgus, et meie juunis toimunud laager oli rahalises mõttes suures miinuses. Kahjuks ei tulnud nii palju annetusi, mis kataks kulud ära. Miinus on pisut üle 800 euro! :( Loodan siiralt, et meie järgmisele lastelaagri üleskutsele tuleb rohkem toetusi ja augustis plaanitav laager saab ikka teoks. Ma tõesti loodan ja palun, sest lapsed on ootusärevuses ja oleks kahju, kui need lapsed sellel suvel laagrisse ei saakski.

Aga tänaseks kõik ja homme kirjutab juba Ly.

Nägemiseni!

07.07 Neljapäev

Ly:

Tere!

Tänu vist tänasele vihmasele ilmale leidsid ka vabatahtlikud meie juurde tee. Ega askeldamisest ju puudu ei tule, töökäsi oleks veel rohkemgi vaja…

Abi sai täna 8 pere.

Suviste puhkustega seoses on ka üks väike palve…lähinädalatel annetusi suurtes kogustes mitte tuua ning asjad olgu ikka terved ja puhtad…mõned inimesed ajavad vist jätkuvalt suurpuhastuse ja annetamise segamini, kuna meie leiame ikka mida iganes seisus asju… katkised, määrdunud, haisvad…KURB!

Järgmisest nädalast kuni kuu lõpuni olen ise ära puhkamas. Kohtumiseni augusti algul.

Parimate soovidega,

Ly

08.07 Reede

Kaunist nädala lõppu!

Tänane päev möödus üsna rahulikult. Olime kahekesi MM-iga tegutsemas, võib öelda, et õlg-õla kõrval ja kõik sujus hästi. Vaheldumisi olime kassas, panime asju välja ja ka sorteerisime. Täna toodi jälle üksjagu asju ja olin karmilt ukse peal vastas, et kas ikka on kindlalt terved ja puhtad. Tegin isegi kotid lahti, et veenduda. Oleme seda taktikat varem ka kasutanud. See on küll üsna ebamugav nii annetaja, kui ka minu enda jaoks, aga lihtsalt muud ei jää üle. Viimastel päevadel on tõesti juhtunud palju seda, et inimesed toovad musti, katkiseid ja koledaid asju. Me ju soovime oma tegevusega head teha. Toon näited meie viimaste päevade “leidudest”: Me EI ANNA inimestele edasi kasutatud hambaharja, aluspesu koos kasutatud hügieenisidemetega, auklikke ja määrdunud riideid ega ka mänguasju. Ma ei tea kuidas teiega on, aga minul on piinlik anda edasi mõnele lapsele reha, millel on nelja pii asemel kaks või ämbrit, millel on põhjas laiutamas suur auk või mänguautot, millel puuduvad rattad. Kallid inimesed, ma palun siiralt, et te mõtleksite hoolega, kas keegi saaks ka nendest asjadest reaalselt kasu ja rõõmu, mis te soovite meie keskusesse tuua! Palun, palun, palun!

Silmaga nähtavalt palju sai täna tehtud. Sorteerimiseks õhtuse seisuga järge ei jäänud, kuid homne päev võib taas meie koridori täita. Üldjoontes võib rahule jääda päevaga! Ja tuhat tänu Sulle armas MM! :)

Olete oodatud kõik homme meie juurde ostlema kella 10-st 14-ni! :)

Kauneid puhkuse päevi!

11.07 Esmaspäev

Vahvat uut nädalat!

Alustuseks soovime õnne oma juubilarile. Meie armas õpetaja Tiina tähistas laupäeval oma tähtsat päeva.

Tiinake!

Elus on muret

ja on ka rõõme,

hetkekski ei peatu ajarong,

elu annab maitsta elusõõme,

elus pisaraidki ohtralt on.

Soovime, et hell ja hele päike

kaua ja kaua veel

valgustaks Su teed.

Saagu suureks Su rõõm

ja mure väikseks,

jätkugu veel kauaks Sul

tahtekindlat meelt!

Palju õnne hällipäevaks!

Nädal meie majas sai tormaka alguse. Päev möödus kiiresti ja tegusalt. Sai palju uut kauplusesse pandud, üsna palju ka maha kaubeldud ja vastu võetud asju. Kuna meie kampaania, et 10 riideeset = 10€ on jätkuvalt populaarne, siis inimesed on rõõmuga ostlemas. Kahel juhul täna ei tuldud ostu plaaniga, tuldi vaid asju ära andma, aga minu naljale, et sama palju peab tagasi ka viima, reageeriti täie tõsidusega. :) Tore! Samuti oli meid külastamas ka üks perekond, kes olid teel puhkusele ja ütlesid nemad lihtsalt ei suuda Raplast mööda sõita ilma selleta, et poleks meie juurest läbi käinud. Seda oli küll rõõm kuulda ja geelitasime järgmisel korral ka sõpru kaasa kutsuma.

Vapralt olid mul täna abiks Maret, Elvi, MM ja Kehtna pereema Tiina õhtupoolikul. Kõigile suur, suur aitäh ja ootame teid ikka jälle.

Suured tänusõnad ülteme ka jälle Aare Sinijokile, kes saabus täna üle lahe meie juurde mööbliga, mida üks perekond väga ootab. Aitäh!

Ly-le soovime mõnusat ja kosutavat puhkust :)

Tänaseks kõik ja juba homme uuesti…

12-13.07 Teisipäev ja Kolmapäev

Hei!

Päevad on möödunud üsna lustakalt ja rõõmsalt. Meie ägedad vabatahtlikud on ikka võtnud nõuks iga päev läbi tulla ja olla vajadusel abiks. Meie Elvi on viimasel ajal eriti ülevas meeleolus ja oma olekuga teeb ta tuju kohe teistel ka rõõmsaks. Lõbus aasimine taustaks ja töö sujub ka kohe toredasti. Kaupluse poolel on Kalev ikka suureks abiks ja selle võrra saan mina sorteerimisega tegeleda, et suurt järge ette ei tekiks. Eile juhtus meil selline seik, et lapsed soovisid ise süüa teha. Mõtlesid siis välja, et muna ja vorst oleksid need asjad, mille järgi isutab. Kuna me ise ju kohe kõrval askeldame, siis ei näinud probleemi ja andsime lahke loa, et võivad tegutseda. Kõik sujus hästi, kuni hetkeni, kui suitsuandur hakkas hirmsat häält tegema. Õnneks ei olnud miskit hullu, pisut kärsahaisu, aga saime kaks teavitust. Esiteks, et lapsed peavad veel harjutama ja teiseks, et suitsuandur on töökorras. :) Tänane päev möödus oluliselt rahulikumalt ja suuri seiklusi meil ei olnud. Tegime kaupluse poolel mänguasjades suurpuhastuse ja kõik määrdunud ja katkised asjad viis Kalev prügimäele. Tasa ja targu saab ehk kogu kaupluse kraamile tiiru peale ja asjad jälle uuendatud.

Aitäh annetajatele ja abilistele! Samuti ka vahvatele klientidele, kes toovad kaasa rõõmsat meelt!

Pai.

14.07 Neljapäev

Kirjutamas Tiina:

Tere!

Meie selle nädala tegemised on olnud natuke teistsugused. Üks põllumees küsis, et ega me ei oleks lastega nõus teda aitama ja valmistama rukkipärgi. Arvasime, et see oleks päris põnev tegevus ja nii me selle pakkumise vastu võtsime.Ega see pärja punumine suurt  võilillepärja punumisest ei erinenud, kuid kõrs on tugevam ja nõuab suuremat hoolt ja pingutust, et töö püsima jääks kui seda võilillevart punudes.  Lõpptulemus- rukkipead koos põllulilledega oli imeilus. Õnneks saime ette antud koguse kenasti õigeks valmis ning tasuks saadud suur kotitäis kommegi sai ära söödud. 

Järgmisel nädalal üritame ära lõpetada folgipäeva fototausta ja paneme paika, kes mida folgil täpselt tegema hakkab.

Kõike head!

Tiina ja lapsed

15.07 Reede

Üsna rahulik päev, kuna vihmasadu ei lasknud inimestel just palju liigelda. Ühel hetkel keset päeva oli meie parklas üsna raske liigelda, kuna see oli ühtlaselt vee all. Aga nendel, kes soovisid meie keskusesse ikka tulla, ei tekitanud see probleemi ja üsna märjana ka kohale jõuti. Keset suurt sadu kuulsin õuest lõbusat itsitamist. Kuna see üsna pikka aega kestis, siis ei andnud uudishimu järgi ja läksin vaatama. Minu suureks üllatuseks toimus seal pildistamine ja pildistamist nautis üks värske abielupaar. Väga lahedalt võeti vaatamata ilmale uhkeid ja lustakaid poose. Omavolitsesin natukene ja pakkusin võimalust neil ka sees pildistada. Lihtsalt tuli selline tunne, et elu  ilusaimal päeval võiksid nad saada ka kuivemaid pilte ja tahaks neid sellega aidata. Mõeldud, tehtud ja pildistasid nad nii meie ruumides, kui ka trepil. Tore, et nad sattusid oma päeva ka meiega jagama. :) Soovime pruutpaarile jätkuvat õnne! :)

Aitäh vahvatele abilistele, kes ka täna mind üski ei jätnud ja toetava õla kõrvale tõid. :)

Üks hilinenud õnnesoov on meil ka veel üle anda.

Meie kallis Raikküla Kultuurikeskuse hing Ene tähistas oma juubelit.

Armas Ene! 

Pisut südamlikkust igaüks meist vajab,

oma teed nii raskelt, mõeldes plaanitult ta ajab,

pisut rõõmu hingesoojust igaüks meist soovib,

olla teistest parem elus korra proovib.

Meie õnnesoovid sulle täna ongi,

ära maha maga oma õnnerongi,

kui ka juhtub elus vahel raskeid aegu,

tuleb elada just rõõmsalt nüüd ja praegu.

Palju, palju õnne kogu meie meeskonna poolt ja sära ikka edasi, nagu soe suvine päike.

Kallistame!

18.07-19.07 Esmaspäev- Teisipäev

Tervitused!

Nädal algas meil taaskord pidustustega. Meie Elvi tähistas nädalavahetusel oma sünnipäeva ja loomulikult ei tahtnud ka meie sünnipäevapeost ilma jääda ja olime juba hommikul teda õnnitlemas.

Õnnitlusi pole kunagi liiast, seega armas Elvi!

Las halle juukseid paitab ajakäsi,

las aastad mööduvad, kui linnulend.

Pea püsti, elutormis ära väsi-

vaid tunne ikka noorelt end!

Soovime, et palju putru leiduks ikka Sinu pajas ja süda näitaks ikka teed, et meie juurde tulla!  Embame!

Ei tea, kas see oil Elvi sünnipäev, mis meie juurde kõik kokku tõi, või juhus. Igatahes on meie vabatahtlikke jälle rohkem. Suvised suvitamised tehtud ja tagasi kodukandis ja ühtlasi on tore, et seejuures ka meid ei ole unustatud. :) Meie päevad mööduvad ka kohe toredamini.

Minu truu ja ustav sõber kaupluses on ikka MM, kes ei jäta mind hetkekski hätta. Tuhat tänu Sulle!

Kuna päevad on üsna ühesugused ja suuri uudiseid pajatada pole, siis ootame Teid meie juurde, et oleks jälle millest kirjutada. :)

Kohtumiseni!

20.07-21.07 Kolmapäev – Neljapäev

Päevad, mis möödusid täiesti rahulikult ja tavapäraselt. Hetkel võib vaid öelda, et ainult muresi on juurde tekkimas. Nimelt meie laos olevad riided on niisked, mis tähendab, et ruumid ei ole enam töösõbralikud. Vaatame Raplas avatud silmadega ringi, et leida see uus ja hea koht meile tegutsemiseks. Esialgu tundub see üsna lootusetu, aga loodame ikka ja otsime.

Ühtlasi tegeleme vaikselt juba ka laagri ettevalmistustega, mis ei ole enam sugugi kaugel. Loodame ainult, et raha taha miskit ainult toppama ei jää ja kõik mida oodatakse saab toimuma.

Tahaks öelda, et homme on kirjutamas Ly, aga veel nii ei ole. Nädalakene puhkust on temal veel nautida jäänud ja siis juba värskete mõtete ja olemisega on tagasi rindel tegutsemas. :) Loodame, et homne päev toob põnevamat, et oleks millest kirjutada.

Homseni!

25.07 Esmaspäev

Hei!

Kuna reedene päev oli tõesti nii tavapärane ja miskit märkimisväärset ei toimunud, siis tõesti ei karanud miskit pähe, milles kirjutada.

Nüüd on aga alanud uus nädal ja nagu ikka, siis vähemalt on esmapäev selline päev, kus on rohkem kirjutada ja seda lihtsal põhjusel, meil on vabatahtlikke palju. Nagu igal esmaspäeval, siis ka täna oli nii. Mida õhtu poole kell liikus, seda rohkem oli ka meiega liitujaid. Väga vahva, ikka toredam ja lõbusam.

Kalender näitab kuu lõppu, mis on meie kliendid kuskile ära kaotanud ja siis on päevad üsna vaiksed. Tuleb ette, et mitu tundi ei astu keegi sisse. Kasutasime seda vaikset aega targasti ning koristasime ning panime uusi asju välja. Samuti tegutsesime teadmises, et Väino on kohe, kohe saabumas ja saame ladu tühjemaks, aga kahjuks ta meile ikka ei jõudnud. Loodame, et nädala vältel ta ikka kohale saabub. :) Õnneks sai täna ikka ka ühtteist välja anda. Vändra valla sotiaaltöötajad olid meil, et leida oma valla rahva muredele leevendust ja ühe auto jagu seda nad ka said. Leppisime kokku, et vähemalt ühe korra on nad veel tulemas.

Aitäh Elvi, MM, Maret, Natali, Tiina, Jasmin ja Rainer, et abiks olite. :)

Kohtumiseni!

26.07-27.07 Teisipäev- Kolmapäev

Hei!

Viimased päevad on õpetanud, et oma vingumisega tuleb ettevaatlik olla. Nurisesin, et on üsna igavalt päevad möödunud ja nüüd siis on ekstreemsust olnud küll ja rohkemgi veel. Väga palju on käinud abivajajaid ja nii mõnedki uued pered on meie poole pöördunud. Õnneks on meil nii palju varu, et koheselt saime ka suuremad ja kriitilisemad mured lahendatud. Perede lood on aga sellised, et süda tahab sees murduda ja muretsed ka õhtul peale tööd ja uneski veel. Aga suurt midagi kahjuks ka teha ei anna, tuleb vaid ainult pöialt hoida ja loota, et kõik saab korda ja kõik läheb hääks. Ja ehk saabub ka kunagi päev, kus seadusi tehakse selliselt, et reaalselt ka need inimesi kaitsevad/aitavad.

Kuna oma soovidega tuleb ettevaatlik olla, sest need lähevad täide, siis nüüd ma soovin väga, et meie lastelaagri toetuseks laekuks toetusi ja kõik kulgeks kenasti. :)

Uute ja paremate päevadeni!

28.07 Neljapäev

Kirjutamas Tiina:

Tere!

Suvevaheajast on juba suurem osa ära puhatud. Lapsed on juba veidike ärevil, et algab peagi uus õppeaasta. 

Tegime täna ära  esmaspäeval keskusest saadud värvilistest pakkepaberitsest südamed – lõikasime kujundite abil välja. Nüüd on kõik vajaminevad detailid ja pabernukkude jaoks vajalikud kontuurjooned paberitele folgipäevaks kantud. 

Teeme nüüd 5.augustini väikese  väljateenitud puhkuse – paljud maal vanavanemate juures kes lihtsalt tahavad kohustusteta puhata, kes laagritesse minemas ja muidugi meelitavad praegu lapsi soojad rannailmad.

 Päikest!

Tiina ja lapsed 

29.07 Reede

Tere taas.

Minule pakkus tänasel päeval mõtteainet see, et kui inimesed oleksid sama kriitilised enda vastu, kui nad on teiste suhtes, siis oleks vast maailm parem paik. Paratamatult kuulen ma oma tööga seoses palju erinevaid mõtteavaldusi. Tihti süüdistatakse ja halvustatakse teiste suhtumist või näidatakse näpuga teise inimese peale. Kas me ise oleme nii puhtad, et teisi kritiseerida? Kas me ise oleme õiged ja õiglased hindama teise seisukorda. Mulle tundub, et inimestel puudub sageli võime panna end teise olukorda. Ma tean, et see ei ole alati nii lihtne, aga kui vähemalt proovitaks enne oma seisukoha võtmist asetada end teise kingadesse, siis ehk poleks nii palju asjatut kurjust. Proovisin täna meie noortele/lastele seda mõttelaadi seletada ja juurutada. Meie arutelu läks üsna tuliseks ja põnevaks. Aga lõpptulemus vast jättis kõigisse oma jälje.

Lisaks sellele koristasime täna pisut poodi ja panime uusi asju välja. Tiina ja tema perekond oli meil täna suuresti esindatud ja aitasid nad meie keldrist kotte üles vedada. Proovime lähimal ajal saada nii kaugele, et kelder täiesti tühjaks teha. Suur, suur aitäh!

Esmaspäeval on juba Ly tagasi, siis läheb elu jälle kergemaks. :)

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.