SV, Alma päevik – Juuni 2016

01. 06 Kolmapäev

IMG_2686Hei!

Ilusat uut kuud ja veelgi ilusamat LASTEKAITSEPÄEVA! :)

Meie päev on olnud väga lastekeskne. Oleme ju küll igapäevaselt seotud lastega, aga tänane möödus just nimelt ja ainiti lastega seoses. Selgus, et esimene lastelaager saabub ootamatult juba juunis. Nimelt, kui me varem uurisime võimalusi Hobulaiule sõita, siis olid võimalused nulli lähedal ja nüüd helistati, et tekkis selline hea võimalus. Vabanesid kuupäevad 14-16 juuni, mis on juba üsna kohe. Väga lühikese mõtlemisaja järel otsustasime öelda jah ja võtame sõidu ette. Nüüd on kibekiire sagimise aeg ja palju vaja organiseerida. Alustades lastevanematega läbirääkimistest ja lõpetades tegevuste, toitlustamise ja transpordiga. See laager ei jää meil selle suve ainukeseks. Augustis oleme võtnud plaani sõita Vormsile. Kuna lapsi on huviharidusklassides nii palju, siis ühest laagrist enam ei piisa. Esimeses laagris on osalemas 30 last. Oleme väga tänulikud, kui ka Sina panustad meie ettevõtmisse ja aitad luua lastele toredad päevad.

Terve päev ongi möödunud põhiliselt laagri lainel. Kaupluses sai ka mõned kotid uusi riideid välja pandud, et klientidel oleks ikka mida osta. :)

Seega olete palavalt oodatud!

Ilusat päeva jätku!

03.06 Reede

Kirjutab Ly:

Tere!

Seegi nädal on meil kiirelt läinud… toimetamist on olnud siin ja sealpool…poes saab järjest suvisemat välja panna ja samuti laos…

Abivajajadki käivad suvisemaid asju  otsimas. Väike Maria oli sel nädalal väga tubli… aitas palju laos riideid korda panna… 

Eelmisel kuul kokku sai abi 68 pere, kellest 2 uut.

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

06.06 Esmaspäev

Tere ja head uut nädalat!

Meil algas nädal väga tublisti. 6 noort ja tragit praktikal olevat noort neiut olid mul mitu tundi abiks. Saime üheskoos väga palju tehtud. Kuna Kallaste Väino oli meil jälle käimas, siis võtsime alustuseks kiiruga palju asju müügist ja panime need temaga kaasa. Seejärel asusime tühje stangesi jälle täitma. Kaupluse osa on kenasti kirju ja suviselt värve täis. Mõnus ja värske. :)

Ka Ly-l oli täna abilisi. Alustades Maretist ja vilksamisi käisid ka teised abiks. Suur aitäh kõigile abistajatele. Samuti nagu ikka täname kõiki annetajaid, kes nii laupäeval, kui täna olid asju toomas.

Mis puudutab meie saabuvat suvelaagrit, siis peame kurvastama, sest laupäevase seisuga ei ole keegi meie ettevõtmist toetanud. Proovin homme helistada ettevõtteid läbi, ehk keegi leiab võimaluse toetuseks. Saan aru küll, et jäime üleskutsega üsna hilja peale, aga tõesti saime ka meie alles teada. Kiireks läheb see organiseerimine küll, aga saame hakkama.

Tänaseks kõik…Kaunist õhtut!

 08.06 Kolmapäev

Tervitusi taas!

Päevad on möödunud suurte muutusteta. Üritame leida toetajaid laagrile ja mõelda välja, mida laagrisse süüa kaasa võtta. Kuna me lähme üle mere saarele paadiga, siis asjade vedamine on üsna tülikas ja raske ettevõtmine. Püüame ikka võimalikult targasti ja kokkuhoidlikult pakkida ja asju kaasa varuda. Lapsi on meil palju, kes laagrisse soovisid. Seekord on osalemas siis 30 last ja 6 täiskasvanut. Augustis on ees ootamas teine laager ja sinna on vähemasti sama palju lapsi kaasa arvestatud. Usun, et isegi rohkem. Aga sellest juba siis.

Üsna põnev on laagrile mõelda. Hea vaheldus meie argipäeva. Ja muidugi, mis teeb kõikse rohkem meele heaks, siis lapsed on õhinal ja ootavad väga. Siis on ka, mille nimel pingutada.

Rohkem nagu polegi miskit lisada täna…

Ootame kõiki ka ikka laagrit toetama!

10.06 Reede

Ly:

Tere!

Jääb taaskord öelda, et üks töönädal on kiirelt möödunud…täis argiseid toimetamisi…

Sai tehtud ettevalmistusi järgmise nädalöa laste laagri tarvis,…poodi järjest “värskemaid asju” välja panna,…Suuri koguseid annetusi läbi sorteerida jne…

…ja Ljudale suured tänud, kes just kastitäie küpsiseid lastele laagri tarvis tõi…

Abi sai sel nädalal 22 pere.

Ilusat nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

 13.06 Esmaspäev

Hei!

On kiire, kiire uue nädala algus. ON LAAGRINÄDALA algus. :)

Kuigi on tegemist ja ettevalmistusi kuhjaga, siis lastel on ootusärevus ja sära silmades. Mis veel tahta. Terve päev on möödunud pingeliselt ja kuidagi virr-varri nime all…ent ometi on see ka põnev…vähemalt mulle sobib. :)

Kuna homsest jääb kogu meie keskus vabatahtlikke hoole ja armastuse alla, siis kõik sellised asjad, milleks on mind ja Ly-d vaja, tuli täna korda ajada. Õnneks on meie vabatahtlikud nii kogenud ja asjalikud, et saavad peaaegu kõigega hakkama ja kogemustest puudu ei tule. Süda küll kripeldama ei jää, et miski Raplasse ripakile jääks.

Kiirus ja tormamine ei olnud täna mitte teps ainult minu ega Ly rida. Suure kiituse ja pika pai teeme oma kokatädi suunas, kes valmistab meile homseks kaasa maitsvat suppi ja veedab tänase öö meie keskuses askeldades. Seega ei tasu imelikuks pidada, et meil ka öösel tuled põlevad, kõik on kontrolli all. :) Veelkord aitäh Elvi!

Minu ülesandeks jäi ka poe külastamine ja ma ütlen ausalt, et ma ei mäleta, millal viimati mul poodlemine nii kaua aega võttis. Ja seda kõike veel toidupood. Enda lohutuseks võib vast öelda, et 2,5 tundi ja kõik peaks olemas olema. Kuid eks see see selgub juba laagris olles…

Aitäh kõigile toetajatele ja veel ei ole hilja toetada, kui varem ei jõudnud, sest  kahjuks on panustajaid väga, väga vähe…

Aga hoidke meile siis pöialt, et kõik vahvalt sujuks ja kõik rõõmsad ja roosad oleks. Tagasi saabudes siis kirjutame, kuidas meil läks…

Ilusat nädalat!

 14-16. 06. LAAGER HOBULAIUL

Tere taas!

Oleme rõõmsalt, õnnelikult, rahulolevalt ja tervelt (kui välja arvata kahe õpetaja pisikesed tervisehädad välja) tagasi. Laager oli tõsiselt vahva ja 100% õnnestunud. Ainuke asi, mille üle saab nuriseda, siis nagu ikka saavad head asjad liiga kiiresti otsa.

Alustuseks ütlen ära tänusõnad kõigile, kes aitasid laagri toimumisele kaasa. Aitäh meie vabatahtlikud, kes hoidsid tublisti meie keskust. Aitäh Elvile imemaitsva supi eest, mida jagus lausa kaheks toidukorraks.  Aitäh Saarioinen Eestile, kes toetas meid Mamma toodetega ja kattis samuti ära ühe toidukorra. Suur tänu Märjamaa Vallavalitsusele, kes võttis vastu otsuse, et majutuse eest meie käest raha ei küsita. Aitäh toetajad, kes kandsid laagri toimumiseks raha : Triin Edovald, Tõnis Krosmann ja AllePal OÜ. Suured tänud ka meie õpetajatele, kes kaasas olid: Tiina, Liis, Ly ja Marie. Ning muidugi suured tänud meie vahvatele lastele, kes olid kõik toredad ja osavõtlikud kaaslased.

Laager oli täis tegevusi, mängu ja puhkust. Üheks ülesandeks said lapsed pidada päevikut. Hakkan vaikselt neid sisestama ja saate ülevaate, mis kellegile meelde jäi…

LASTELAAGRI BLOGID

Terminaatorid: Cristjan Gregory, Alex ja Ly
Cristjan Gregory:
14.06.2016
Tänased muljed: Päev on hea olnud. Saime sõita paadiga ja olla niisama.
    Sõime laua taga ja kõigil said kõhud täis.
Tänased tegevused: Saime käia rannas ja siis ringi joosta, aga veel põnevam oli siis,
kui saime mängida.
Rannas oli soe ja hea olla. Vesi oli küll täna külm, aga soe oli ikka!
Tänased mängimised: Saime mängida erinevaid mänge ja lõbutseda ning niisama ringi käia.
Alex:
TEISIPÄEV!
Kui me siia jõudsime siis me ladusime pakke. Mina, Gregory ja Jarmo ladusime laudu. Pärast seda sõime
laua taga ja chillisime. Kui õhtu saabus, läksid kõik magama.
KOLMAPÄEV!
Ärkasime kell 10 hommikul. Sõime putru ja läksime randa.
Rannas oli tore ja lahe. Mind ja Jarmot maeti liiva sisse. Pärast seda me läksime tagasi sööma.
Kell helises ja nad ütlesid, et me peame tegema kas muinasjutu, uudise, laulu, näidendi või luuletuse.
Kui kell oli 8, siis pidime neid tegema. Me tegime muinasjutu.
Õhtu saabus ja kõik läksid magama.
KASSID: Johanna, Tiina, Liis ja Angela
TEISIPÄEV!
 1. Sõitsime Rohuküla sadamasse
 2. Sõitsime paadiga Hobulaiule
 3. Seadsime ennast tuppa sisse
 4. Suhtlesime, olime niisama
 5. Sõime
 6. Kirjutasime laagrivihikusse asju
 7. Tegime toale nimesildi
 8. Tegime tutvumismängu
 9. Mängisime mädamuna
 10. Sõime
 11. Sõime saiakest
 12. Läksime ujuma
 13. Olime niisama
 14. Viktoriin
 15. Magama
MIS MEIELE MEELDIS SELLEL PÄEVAL?
Johanna- See oli lõbus, kõige rohkem meeldis mulle mädamuna mängida ja viktoriini teha
Liis- Väga tore päev oli!
Angela- Mulle meeldis ujumine
Tiina- Mulle meeldis üle Väinamere sõita ja kui jõudsime kohale siis meid ei oodanud vastas luksusautod, vaid 2 halli käru.
 Lapsed olid korralikud ja sõbralikud
KOLMAPÄEV!
 1. Ärkasime
 2. Sõime
 3. Ujusime
 4. Olime niisama
 5. Sõime
 6. Ujusime
 7. Tgeime grupitööd
 8. Mängisime mädamuna
 9. Sõime
 10. Olime niisama
 11. Lugesime asju ette
 12. Olime niisama
 13. Läksime magama
MIS MEILE MEELDIS SEL PÄEVAL?
Johanna- Kõik meeldis!
Liis- Ujumine meeldis
Angela- Ujuda meeldis
Tiina- Etteasted meeldisid
NELJAPÄEV!
 1. Ärkasime
 2. Sõime
 3. Panime asjad kokku
 4. Läksime Hobulaiult ära
MEILE MEELDIS LAAGER!!!
jätkub…….

17.06 Reede

Vahepeal avaldan Ly kokkuvõtte ja uuel nädalal jälle laste laagri muljeid…

Ly:

Tere!

Tänane päev meil oli suhteliselt rahulik…sai sorteerida pisut ette kogunenud asju ära ning teha muud tarvilist…

Vihmasele ilmale vaatamata jõudsid ka viie pere abivajajad meile…ikka riided, jalatsid ja toidupoolis mureks…

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

20.06 Esmaspäev

Tervitusi meie majast!

Uus nädal algas väga tegusalt. Alustuseks sai palju uut jälle välja pandud kauplusesse. Eelmisel nädalal, kui meie vapper MM oli parimaid pakkumisi tegemas, siis oli palju riidepuid vabanenud, mis tähendab omakorda, et ruumi tekkis uutele asjadele. Vilunumad silmad ehk siis püsikliendid leidsid uue kauba kohe ka kergleva mänglusega üles ja viisid ühtteist ka kaasa. :) See nüüd ei tähenda, et tulla ei tasuks, iga päev ikka lisa.

Lisa me saame ohtralt panna tänu sellele, et on annetajaid. Siinkohal aitäh kõigile toojatele. Neid on olnud tõeliselt palju, sest järg eelmisest nädalast on ikka tohutu…et kõigest piltlikult öeldes läbi närida, võtab ikka mitu tublit tööpäeva. Kuna aga üks tööpäev sisaldab ka muid toimetusi, siis on oht, et järg jääb lausa järgmisse nädalasse. Just nimelt järgmisse, sest ka meie puhkame. Veel homme oleme pikalt ja kolmapäevast juba lühendatud päeva, nagu meie armsa Vabariigi seadus ette näeb.

Aitäh kõigile sunniviisilistele! :) Naljatledes kutsume nii oma armsaid vabatahtlikke, kes ikka ja jälle tulevad rõõmsalt, sest süda ei luba eemal olla. Elvi lubab meil juba mitmeid päevi, et homme olen eemal, aga ikka käib kasvõi korra vaatamas, kas kõik on kontrolli all. :) Vahva! Vahva, et on tekkinud oma teine perekond!

Homme või hiljemalt ülehomme katsun nii kaugele saada, et jälle laste kirjutisi arvutisse trükkida ja siin avaldada… seniks aga tsaupakaaaa!

 21.06 Teisipäev

Tänane päev ei erinenud väga millegi poolest eilsest. Isegi püsikliendid olid meid taas külastamas, kuna lubasin ikka ja jälle miskit uut lisada. Ka vabatahtlikud olid meil jälle usinasti abiks ja tehtud sai üheskoos ikka palju. Aitäh, aitäh, aitäh… Lisaks tavapärastele toimingutele tegi Elvi tühjaks ka kõik külmikud ja panime need puhkuse päevadeks sulama.

Suurt midagi lisada nagu polegi tänasest. Kuna homme on kirjutamas juba Ly, siis mina soovin ainult imeilusaid ja turvalisi Jaanipäeva pidustusi ja kohtumiseni juba uuel nädalal. :)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

…jätkub… LASTELAAGRI BLOGID:

MÕNUSAD SUVITAJAD: Katrin, Kristi, Carola, Karolin, Veronica
 1. Laagripäev
 Laagrisse tulime praamiga. Sügav vesi oli. Lõunaks sõime kahte erinevat sorti pannkooke: magusaid ja soolaseid.
Meile meeldib meie tuba. Meile näidati, kus asub WC ja räägiti, et siin on metssead öösiti. Saime tuttavaks omavahel ja tegime
ühise uksesildi. Meie toa nimi on “Mõnusad suvitajad”.
 Mängisime enne õhtusööki mädamuna. Õhtusöögiks oli punane kapsasupp. Käisime ka ujumas. Kaldal oli vesi külm, aga kui sa
läksid sügavamale oli mõnusalt soe.
 Hiliseks õhtusöögiks saime veel pannkooke ja forelli täidisega leibu. Magama läksime kell 23.00.
 1. Laagripäev
 Ärkasime u. kell 9.00. Hommikuks sõime putru ja saia. Järgmisena läksime ujuma, kuid mõned jäid kaldale merekarpe korjama. Siis tulime tagasi.
Muide…vesi oli soe. Lõunaks sõime boršši. Porgandit saime ka süüa. Siis me võtsime rivvi ja hakkasime mängima, tegime rühmatööd.
Siis tuli tubade kontroll, kui tubade kontroll lõppes, jätkasime rühmatööd. Peale rühmatööd mängisid mõned mädamuna. Järgmisena
esitasime oma rühmatööd. Meie arvates läks kõige paremini näitlejatel ja lauljatel.
 Jalgade pesemine toimus meil mere ääres. Meil jäi aega ise veel lutsu visata.
 1. Laagripäev
Ärkasime kell 9:10. Sõime hommikust. Hommikusöögiks oli sama mis 2. laagripäeval. Järgmisena saime teada, kes on meie
salasõbrad, kuigi enamus teadsid juba. Siis läksid Rapla lapsed paadile. Peale Rapla omasid läksime meie- Kehtna ja Eidapere omad ja viimasena
Märjamaa omad. Buss väljus kell üks. Bussisõit oli tore.
Kokkuvõtteks võiks öelda, et neid päevi võiks korrata!
YOLO SQUAD: Jarmo, Stiina-Johanna, Vivian, Mirjam
Päev #1
Jarmo: Jarmole meeldis paadiga sõit, kuna Jarmo jõudis esimesena. Kui teised ootama pidid, oli Jarmol lõbus.
Siis kui Jarmo oli ainsana meie grupist saarel, siis tassis ta Gregoryga kaste ning jõi jooke.
Stiina: Seni kuni teised läksid paadiga saarele, viskas Stiina kive ja rääkis tüdrukutega juttu.
Vivian: Alguses arvas Vivian, et kõik läheb kiiresti. Järgmised 60 min. sõideti Haapsallu. Siis pidi Vivian ootama 2 tundi,
et minna saarele. Kui ta saarele jõudis, siis oli kõik nagu vanasti.
Mirjam: Bussisõit möödus kiiresti, kuid laeva pidime ootama 2 tundi. Laevasõit oli lahe ning kiire. Kohale jõudes oli kõik lahe.
Saime toad ja aeg läks edasi.
Päev #2
Hommikul ärgates olime me väsinud. Hommikusöök oli puder moosiga. Päeval läksime ujuma. Siis sõime. Õhtusöögiks oli
riis viineri ja pihviga.
Jarmo: Ärkasin hommikul, magasime sisse. Siis läksime sööma, läksime ujuma, siis ujusime 3 tundi ja läksime laagripaika
sööma ning mängisime mädamuna. Lõpuks oli õhtusöök ja paar tundi hiljem pesime jalgu ja viskasime lutsu ning meie juurde
tuli uus inimene nimega Egne-Liis ja ta on meiega ikka veel.
SEE OLI MAAILMA PARIM LAAGER!
SEGADUS: Laura, Holger, Maria, Anete
14.06.16 teisipäev
Laura- Talle meeldib seigelda omapäi
Holger- Tore ja on alati nõus kõigega
Maria- Sõbralik ja abivalmis, alati aitab teisi kui midagi on
Anete- Meeldib kõike teha
Kõigile meeldis ujuda. Väga tore oli. Jutustame alati kõigest. Meeldib kõike teha, kui saab, siis mängime kõike ka.
15.06.16 kolmapäev
 Ärkasime kella peale ja läksime hommikust sööma. Hommikusöögiks oli puder ja võisai. Käisime rannas ujumas. Korjasime merekarpe.
Lõunasöögiks sõime suppi ja küpsiseid. Peale lõunasööki saime veel ujuma. Ootasime õhtusööki ja mängisime mänge ka.
Õhtusöögiks saime riisi, pihvi ja viinerit. Kirjutasime laule, luuletusi, uudiseid, näidendit ja lugu. Siis hakkasime neid esitama. Enne seda tegime
näitlejate soojendust. Peale seda lugesime blogi.
Mängisime veel natuke ja siis läksime magama ning Maria lahkus meie toast.
16.06.16 neljapäev
Ärkasime kell 8.30 ja hakkasime asju pakkima.
Kui oli õige aeg siis läksime sööma. Hommikusöögiks oli putru ja võileib. Peale hommikusööki panime asjad kokku ja tegime toa korda.
 Hakkasime paadiga sõitma ja ootasime bussi, kui buss kohale jõudis, hakkas sõit kodu poole.
SKIL Kamber: S- Steven, K- Kert-Robert, I- Indrek, L- Liis
Siin on lahe ja rand on lähedal ja väikesed lahedad teerajad. See on väike saar ja siin võib huvitav olla, sest siin võib kohata metssigu.
See oli ka veel lahe, et me tulime siia saarele paadiga.
 Üle mere saarele jõudmiseks kulus u. 3 tundi, sest paat vedas meid 3 korda (12 in. korraga). Hobulaiu saar on ülilahe!
Täna saime kõigiga tuttavaks ja igaüks sai ka omale laagri salasõbra. Päeva lõpus toimus viktoriin. Kell on 22.35
ja enamus rahvas on väljas. (Õp. Liis 14.06)
15.juuni
 Ärkasime suht hilja, sest kokkulepitult 9.30 hommikusöögist ei tulnud veel midagi välja. Kõik peale Tiina ja Ly alles magasid
(või siis olid väga vaikselt oma tubades).
Hommikusöögiks oli väga maitsev 4-viljahelbe puder ning võileivad (lisaks pannkoogid).
 Kella 11 paiku suundusime saare põhjapunkti ja jäime selle lähedale randa. Tõeline puhkus (2 h). Lõunaks saime maitsvat suppi
ja magustoiduks küpsiseid. Lõunapaus ja mängud- seejärel ujumine sadamas.
 Õhtuoode kringel ja porgandid+ loometöö õhtuks. Iga võistkond pidi midagi välja mõtlema: luuletus, muinasjutt, uudis, laul ja näidend.
Tubade koristamine!!!
16.juuni
Hommikul 9.30 paiku hommikusöök 8puder, võikud). 10.00 salasõbra väljaselgitamine. 10.30 hakkame mandrile liikuma.
Ootame Rohuküla sadamas kuni 13.00 saabus buss.
Kojusõit: Haapsalu, Märjamaa, Rapla, Kehtna
Arvamused laagrist:
Steven: Normaalne oli, aga ma ei saanud oma mänge teha (korraldada). Meeldis salasõbra mäng ning eriti hea oliviimase päeva söök (sadamas krõpsu söömine).
Tore oli ujuda ja lahe oli väike vihmasadu. Kahju, et kraanivett polnud ja pesta ei saanud. Ägedad metsarajad olid ning meeldis kive ja merekarpe korjata. Kurb,
et metssigu ei näinud. Oli tore laager ja sai magamiskoti sees ja nari teisel korrusel magada.
Kert-Robert: Mul hakkas eile õhtul koduigatsus ja praegu tundub, et mitte miski polnud tore. Toit maitses ning salasõbramäng meeldis küll tegelt.
õpetaja Liis: Olin esimest korda Hobulaiu saarel ning mulle oli see tõeline puhkus…eemalolek.
Seltskond, mis koosnes õpetajatest, Märjamaa, Rapla, Kehtna ja Eidapere lastest, olid tõeliselt tublid ja meil ei olnud üldse muresid/probleeme kellegagi.
Ilmaga meil ka väga vedas, sest saarel saime vaid teise päeva õhtul veidi seenevihma, muidu oli ilm suviselt soe. Süüa saime väga hästi ja toitu jäi isegi
järgi. Toidujäänused visati metssigadele.
 Ahjaa…Holger nägi eile õhtul WC-sse minnes magavat metssiga :D -muidu pidid nad olema saarel sõbralikud ja inimesele midagi ei tee.
Väga vahva oli teiega laagris olla!

22.06 Kolmapäev

Kirjutamas Ly:

Tere!

Niipaljukest seda pikkade pühade-eelset töönadalat siis jaguski…

…meie majas olid tänased tunnid suhteliselt vaiksed…osad vabatahtlikud on juba oma plaani pühadeks varakult ära teinud…abivajajad vastupidi käisid enamuses pühadeks miskit toidikraami nõutamas…

Ilusaid pikki pühi kõigile! 

Parimete soovidega,

Ly

27.06 Esmaspäev

Juuni viimane nädal ongi käima läinud. Pikad pidustused on seljatatud ja nüüd aeg keskenduda jälle tööle. Meil toimus see üleminek täna pisut leevendatult, sest kaks pidu sai tasakesi peetud veel omakeskis.

Kallis MM ja Oleg!

Õnn on suurtes ja väikestes töödes, 
pikkades päevades, uneta öödes. 
Õnn on hetk, mis kaunis kui ime, 
õnn on see, mil polegi nime. 
Õnn on kõiges, mis tänagi teeme, 
selles on homsete rõõmude seeme. :)

Soovime teile palju, palju õnne ja kordaminekuid!

Üldjoontes oli päev täitsa rahulik ja vaikne. Sai tegeletud koristamisega ja igapäevaste toimetustega. Ilmselt jätkub kõik ka homme samas rütmis.

Kaunist nädalat!

28.06 Teisipäev

Täna kirjutamas õpetaja Tiina:

Tere!

Meil siin Märjamaal käib ettevalmistus Märjamaa folgiks. Märjamaa rahvamaja pakkus meile jälle toreda võimaluse osaleda Märjamaa SV lastega folgi lastepäeval töötoa organiseerimisega. Otsustasime õpetada paela punumist, valmistame ette fototahvli ja teeme maasikapildiga puust kaelakeesid. Kuna sellel aastal on meil folgi teemaks “Eesti pulm”, siis joonistame lastega fototahvlile pruudi ja peigmehe, selleks läheme esmaspäeval üheskoos raamatukokku ja proovime laenutada raamatu, kus oleks pilte rahvuslikust pulmast. Sellised toredad suvised tegemised on meil siinpool käsil.

Tiina ja lapsed

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.