SV, Alma päevik – November 2015

02.11 Esmaspäev

     Midagi ilusat Hingedepäevaks…

Ära seisa mu haual ja nuta mind taga,
mind pole seal, ma vaikselt ei maga.
Ma lendan koos tuultega taeva all,
ma olen talvehommiku hall,

Viljapõllul paistan päiksena suvel,
sügisel su juurde vihmana tulen.

Kui hommikul ärkad ja taevas näed linde,
neid vaadates olla võid päris kindel,
et laulan seal eemal koos nendega,
kuid öösel muutun täheks ma.

Ära seisa mu haual ja ole kurb,
mind pole seal, see polnud mu surm.

Kaunist Hingedepäeva õhtut kõigile. Usun, et kõigi kodudes on täna meeled härdad ja kurbus ning rõõm vaheldumisi hinges võimust võtmas. Igatsusega meenutavad kõik oma kalleid, ent samas on tänutunne, et need ilusad inimesed meie eludes figureerisid, kasvõi viivu… Iga inimene jätab meie ellu oma jälje, oma õppetunni. Me ei pruugi seda küll kohe märgata, kuid aastatega näeme me seda, saame kõigest aru ja siis jääb hinge vaid eelnimetatud tänutunne, mida kalliks pidada. Sellised on vähemalt minu mõtted ja need tunded valitsevad minu sees täna, kui mõtlen oma lähedastele ja süütan neile mõeldes küünlad…

Päev meie keskuses oli päevale kohaselt vaikne ja üleliigseid emotsioone väga ei olnud. Igaüks toimetas oma nurgas nokitseda (ka meie tublid vabatahtlikud) ja mõned korrad päevas saime “keskpõrandal” kokku ja laususime mõne toetava sõna, nalja, et oleks veel mõnusam päeva õhtusse saata. Kuna ma ise olin mitu tööpäeva eemal olnud, siis oli hea ja värske jälle tagasi olla ja tegutseda. Raamatupidamise kokkupanemise aeg on jälle kätte jõudnud ja täna homme peabki rõhku sellele panema.

EL Toiduabi pakke on meile jäänud veel kätte alla 20-ne, seega väga hea tulemus ja loodame, et need viimased leiavad samuti kiiresti, kiiresti aja ja võimaluse järgi tulla.

Kaunist õhtut meie poolt!

Pai!

03-04 Teisipäev- Kolmapäev

Tere taas!

Ikka ja jätkuvalt meil sagimist jagub. Päev algab asjade lahendamistega ja lõppeb üsna sarnaselt. Hea tunne on õhtuks, kui kogu nimekiri, mis on hommikul seatud, saab õhtuks tehtud, ent mõnikord jääb ikka täiesti kripeldama, kui asjad poolikuks jäävad ja lahendust ei leidnud nii kiiresti, kui loodetud…täna on üks nendest õhtutest ja siis ei taha ju uni ka kuidagi tulla….

Head on meil ka pajatada, lausa mitu head uudist… Alustuseks saime asjad nii kaugele, et meie Kehtna Huviharidusklass saab uue õpetaja ja sealsed lapsed saavad taas regulaarselt koos hakata käima. Kui vahepeal tekkis õpetaja puudumise pärast paus, siis tekkis palju tagasisidet, kus vajadus meie ringi järgi on. Õnneks on üks noor ja hakkaja õpetaja Liis valmis oma põhitöö kõrvalt ka leidma aega, et reedeti koos käima hakata. Eeldatavasti juba järgmisest reedest on Kehtnas taas  SV huviring lahti.

Teine hea uudis on see, et minu ettevõtlikud ja tarmukad praktikal olevad noored on olnud tublid ja asjalikud. Palusin neil viimasteks neljaks praktikatundideks mõelda välja midagi ise, millega nad saaksid kasulikud olla ja mis mõtted neil siis tekkisid… Osa noori korraldas filmiõhtu oma koolis. Kinoõhtu oli tasuline ja tulu, mis sealt saadi, koguti SV kingikoti täitmiseks. Palusin noortel kirjutada sellest ise ka lähemalt, küllap saate siis ise täpsemalt lugeda, kuidas neil kogu protsess kulges ja milliseid kogemusi nad samal ajal korjasid. Aga mina kiidan ja ütlen aitäh!

Keskuses on meil kõik endine, paneme aga uusi asju välja ja ootame teid külla!

Aitäh kõigile!

 06.11 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

Üks pöörane töönädal on taas lõppemas…igal nädala lõpul ootad, et ehk järgmine tuleks pisut rahulikum, kuid kus sa sellega…

Õnneks toiduabi jagamine on lõpusirgel, kuid kohe on jõulud ukse ees…iga päev on armsad inimesed meile toonud kudumeid ning uusi asju kingikottidesse panekuks…Suured tänud kõigile, kes ei pea paljuks lapsi sel moel toetada…

Täna oli poe poolel Siiri, kuna Alma tantsitab “tähte”. MM, Kaie ja Elvi olid ka meil toimetamas…

Eelmisel kuul sai abi 62 pere, kellest 3 uut. Lisaks said erinevat abi veel Vahtra tugikeskus, Juuru lasteküla, Alu sots.maja, Rapla hooldekeskus, Lehetu külaselts, Järvakandi, Märjamaa, eidapere koolid…Taaskord võib öelda, et abisaajate ring oli kordades suurem…

Sel nädalal sai abi 18 pere.

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Ilusat Isadepäeva!

Parimarte soovidega,

Ly

 09.11 Esmaspäev

Tegusat uut nädalat meie keskusest.

Nädal algas meil probleemidega, nimelt otsustas meie armas vana maja jälle kuskilt “järgi” anda ja väike uputus oli taas päevakorrane teema. Aga õnneks saime suhteliselt kiiresti jaole. Ühtlasi sain mina ka uue kogemuse võrra rikkamaks, meie uhke maja katusel sain kõndida. :) Tõesti uhke ja võimas on meie Okta Centrum ja milline vaade veel ülevalt avanes….mmmmm….hingematvalt kaunis! :)

Lisaks sai palju tunde veedetud ka telefoni küljes rippudes ja põhiliselt Eesti Postiga suheldes. Ootasin Märjamaalt kannatamatult kirja, mis pandi sealt teele pea 2 nädalat tagasi juba, kuid mis meieni ei jõudnud….see oli kiri. Nüüd siis lõpuks läbi mitme, mitme inimese saime siis kirja asukohale jälile. Põhjus, miks see meieni ei ole jõudnud, selgus samuti. Mina isiklikult sellest väga hästi aru ei saa, tähendab, et juriidiliselt saan, aga mõistus teeb vastu ikka streiki. Kuna meie postkastid asuvad peauksest sisse minnes ja peale teiste asutuste välja kolimist on peauks tihti lukus, siis neil ei ole võimalust sisse saada. Arusaadav, aga kogu selle asja juures tekkis minul kaks küsimust. Miks ei teavitatud meid sellest probleemist (lisaks sellele olulisele kirjale oli meid veel mõningad asjad ootamas) ja teiseks, et meie uks on ju iga päev avatud. Viimasele küsimusele sain vastuseks, et kui kirjakandja tooks meie uksest sisse, siis oleks teenus tasuline. Ometi on meie juurde sisse astumine vähem vaevalisem ja kogu protsess võtaks oluliselt vähem aega. Kui me nüüd tõstame oma siseruumidesse postkasti, siis on asi korrektne. No ju siis reeglid on reeglid ja leiame vastavalt neile siis lahenduse ka. Loodan vähemalt.

Aga üldjoontes oli ikkagi tore ja vahva päev. Vaatamata muredele säilis nii meie töötajate, vabatahtlike ja külastajate näos ilus, lai naeratus kuni õhtuni välja. Aitäh kõigile ja homseni!

10.11 Teisipäev

Vahva päev, mis jõudis õhtusse väga kiiresti ja tegevuste rohkelt. Hommikul oli palju toimetamist ajades majanduslikke asju ning vahetada kirju. Enne jõuluaega on kirju alati rohkem ja nüüd on üsna raske leida aega, millal rahulikult istuda ja keskenduda vastamistele. Aga saab hakkama!

Peale lõunat saabusid aga meie juurde keskusesse 24 noort inimest. 12 nendest Rapla Ühisgümnaasiumi õpilased ja 12 Rootsist, sõpruskoolist. Alustuseks, nagu ikka, rääkisin meie keskuse tööst ja siis algas tõeline virr-varr ja sagimine. Andsime noortele ülesandeks teha grupid ja seejärel luua oma moekollektsioon. Neljapäeva hommikul võib RÜG-i trepil näha lõpptulemust, aga võin juba etteruttavalt öelda, et vilunud ja trendikad noored panid kokku väga ägedad ja pilkupüüdvad rõivad. Teemad, millega riietused haakuma peavad, on samuti vahvad ja usun, et lisaks silmailule saab ka head huumorit. Aitäh kõigile, et tulite ja tänud selle eest, et oma koduriigist meieni annetusi kaasa tõite! Pai meie poolt!

Samuti aitäh kõigile teistele annetajatele, kutsume teid ikka panustama meie jõulukampaaniasse, need ei ole enam sugugi mägede taga!

11.11 Kolmapäev

Kirjutamas Ly:

Tere!

Jätkuvalt kiire tempo juures oli mul täna lausa reede tunne… Töö ei taha meie majas mitte lõppeda… ja toimetamist jagub kõigile vabatahtlikele ka…

Almaga jõudsime vahepeal isegi jõulu asju sorteerida ja korrastada… Head inimesed jätkuvalt peavad lapsi kingitustega meeles…Ja nii need asjad pisi-tasa ja tasa-pisi meie lattu kogunevad…

Abi sai täna 6 pere.

Parimate soovidega,

Ly

 12.11 Neljapäev

Tänane tööpäev möödus üsna tavapäeraselt ja kiirelt, miskit erilist pajatada nagu polegi. Ei teagi, kas see on nüüd hea või halb… Ootame kõiki enda juurde, sest vahetasime kaupa nii kaupluse poolel, kui laos. :)

Annan üles ka meie tublid annetajad: Tarmo Pang, Mirelle pood Märjamaalt, Maarek ja Martti, Bayle, Annemai Piip, Riina Hvalõnskaja ja Merike Tambur. Suur, suur aitäh.

Aitüma ka armsad ja kallid vabatahtlikud!

13.11 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

13 ja REEDE…kellele kuidas…uskumise või mitteuskumise asi. Lisaks on ka “head tegemise” päev…arvan, et kõik need, kes olid täna meil toimetamas- tegid tõesti südamest head…Aitähh teile!

Abi sai sel nädalal 18 pere, Täna sai abi 4 pere.

Ilusat nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,
Ly 

 16.11 Esmaspäev

Rõõmsat uue nädala algust!

Meile algas nädal eriti toredate uudistega. Õigemini lõppes eelnev nädal rõõmsate uudistega. Kõik, kes jälgivad Su nägu kõlab tuttavalt saadet, need teavad, et Rolf Roosalu tegi eile meie jaoks olulise otsuse. Võidusumma, mis oli eilses saates 1000€, otsustas Rolf annetada meie organisatsioonile. Suured, suured tänud meie poolt toetuse eest, seda oli meile väga, väga vaja.

Hommik algas sama rõõmsas rütmis, peaaegu iga meie juurde saabuja lausus ilusaid sõnu ja heameelt eelneva õhtu sündmuste toetuseks. Alati on ju tore kuulda, kui meie tööd hinnatakse. :) Laupäeval jõudsid meieni raamatud MUSTVALGE OÜ-st, uued raamatud, mis leivad tee meie jõulupakkidesse. Suured tänusõnad sealsele meeskonnale. Ühtlasi kutsume ka ikka ja edasi kõiki panustama, sest jõulud pole mägede taga enam. 1350 kingitust on väga suur arv. Hambaharjad, hambapastad, pesuvahendid, kudumid, lauamängud- kõik, kõik on oodatud.

Kotid, kuhu kingitused sisse saame panna, jõudsid täna meieni. Veelkord tuhat tänu Pakendikeskusele jätkuva toetuse eest! :)

Kui juba tänamiseks läks, siis tänud ka meie vabatahtlikele, keda täna meitel jälle arvukalt oli.

Vahvat ja lustakat talveootust!

17.11 Teisipäev

Kirjutamas õpetajad eelmisest nädalast:

Õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest!

Eelmine nädal sai ~50 jõulukaarti Raplasse viidud, sai tehtud valikud, milliseid võiks veel teha. Minul lihtsam aga lastele ei meeldinud valikud, sest neile ei meeldi kuidagi rebimistehnika.

Täna rebisime natuke salvrätikutehnikas lumememme, värvisime taustasid tulevastele kaartidele ja  jõudsime nii mõnedki kaardid valmis teha. Kohal oli kuus tüdrukut, laste tänane meeleolu oli natuke ulakas, aga saime hakkama.

Täna said kõik lapsed assortiid, mida nad kodus pidid perega jagama.

Anne.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Sellel nädalal on meie lapsed kirjutanud luuletusi kalendrisse. Kuna arvasime, et iga kuu juures võiks olla ka üks laste enda väljamõeldud luuletus, tuligi meil juurde luuletada augustikuu, septembrikuu, märtsiku ja aprillikuu luuletus. Loodame väga, et järgmisel nädalal on kalender tükikojas trükkimisel.

KES LUULETUSE KIRJUTAMISEST OSA EI VÕTNUD, JOONISTASID MARDISANTE JA LUGESID TÖÖLEHTEDELT MARDIKOMMETE KOHTA.

Olge tublid ja ilusat nädalavahetust!

Tiina ja lapsed

18.11-19.11 Kolmapäev- Neljapäev

Tegusad ja toimekad päevad. Eilne, ehk siis kolmapäev algas sellega, et juba enne kümmet kõlas meie keskuse uksel koputus ja avades astus sisse Maria. Neiu, kes on Tallinnast, Rocca Al Mare Koolist saabunud, et jälgida minu tööpäeva. Nimelt oli töövarjupäev, mis tähendab, et õpilased on valitud inimeste joaks kogu päeva vältel nn. varjud, et saada teada rohkem huvitavast valdkonnast, mis omakorda lihtsustaks edaspidi ametivalikut. Maria on üks tõeline aktivist ja särav noor inimene, kes sobiks ideaalselt oma olemuselt sotsiaalvaldkonda. Kuigi me kohtusime esimest korda, oli hetkega tunne, nagu oleksime vanad tuttavad ja te ei kujuta ette, kuidas ta kõiki meie tegevusi lausa õhust haaras. Ma loodan siiralt, et ta leiab tee meie juurde veel. Saime üheskoos üsna palju ka korda aetud ja ettevalmistatud.

Alustasime Kalevi kommivabriku sortimendiga tutvumist ja valisime laste pakkide jaoks kommid välja. Ei olnud lihtne, võin öelda. Arvutasime, kujutasime koguseid ette ja proovisime olla ka veel laste kingades, mõeldes, mille üle ise rõõmustaks. Siin kohal ütleme oma pikaaegsetele toetajatele KALEVile taaskord aitäh! Lapsed saavad suu magusaks jõuludel kindlasti.

Edasi organiseerisime väljasõitu, mis toimub 11. detsember Tallinnasse. Eesti Lastekirjanduse Keskus ootab 30 last enda juurde külla. Seekord mõtlesime ja otsustasime, et sõidavad Eidapere lapsed. Küllap, kui aeg lähemal, siis ka täpsemalt kuulete.

Järgmiseks helistasime Rapla oma ettevõttele nimega Adograaf, kes eelmisel aastal meie kingipakkidele kleepsud valmistas. Pika vestluse tulemusel jõudsime ka seekord kokkuleppele ja kuna meie majanduslik olukord nõuab ülimat kokkuhoidlikust, siis õnneks said ka nemad meie murest aru ja olid nõus meile vastu tulema ning rõõmustavad meid ülisoodsa hinnaga. Suured ja siirad tänud, sest tõesti annab see imeilus pilt nii palju juurde kingipakile.

Lisaks nendele asjadele tegelesime ka usinalt müügi ja uute asjade välja panemisega ning peagi päev õhtusse ka veeres.

Eile oli ka Siiri majas ja seda samuti põhjusega. Päris täpseid tagamaid ma ei tea, kuid kaks kohtumist oli tal ja seda ikka loomulikult seoses meie Saagu Valgusega. Küllap ta kirjutab nendest asjadest ise, kui mahti saab.

Tänane päev algas samuti kiirelt ja toimekalt. Alustasime kohe hommikul oma viimaste talvekottide väljapanekuga. Jooksvalt lisandub neid ikka, kuid talve laost on nüüd tõesti kõikide kottidega kõik, oleme vist graafikus ma loodan vähemalt.

Hommiku poolik oli tegelikult ka üsna pingeline ja palju sai negatiivseid asju aetud seoses kolmandate isikutega. Kahjuks ma sellest kõigest veel kirjutada ei tohi, kuna mina ei ole kohtumõistja. Kuid minu mõistuse vastaselt on teatud inimeste käitumine küll ja proovin enda poolt teha, mis suudan, et olukord muutuks. Küllap ma sellest ka veel kirjutan.

Peale lõunat aga võttis päev helgemad toonid. Meil käisid väga vahvad ja rõõmsameelsed kliendid, kes kohe suu endalgi kõrvuni viisid. See ei olnud ka veel kõik, järsku seisis leti ees üks õbluke naisterahvas, kes oma tagasihoidlikkusega andis meile üle Leigoter puit OÜ panuse laste kingituste jaoks. Palusin edasi öelda ja kirjutan ka siin, et oleme väga, väga tänulikud ning iga panus on oluline. Tulgu kõigil kaunid pühad! :)

Aitäh kõigile ja sumedat õhtut!

20.11 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

Jälle on ühe töönädalaga meie majas ühele poole saadud… kiired ja toimekad päevad on kõigi jaoks olnud… tööd on jagunud igal rindel …koostamisel on ka nimekirjad jõuluks…tähtis on, et iga laps saaks ikka eakohase kingi…

Täna sai abi 6 pere. Sel nädalal kokku on  abi saanud  ~ 30 pere. 

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

23.11 Esmaspäev

Uus nädal on alanud üsna mitmekesiselt. Külastajaid meie keskuses täna väga ei olnud, kuid selle eest saime teha palju tööd oma siseasjadega. Alustades sellest, et suur riiete vahetus jälle ja uute asjade üles paneminime. Lisaks tubli sorteerimine, sest nädala vahetusega oli meie ukseesised tublisti kinni “kasvanud”.

Väino Kallastelt käis taaskord ja seekord saime tõesti kõik “ära” nimelised kotid ka kaasa antud talle. Hetkeks oli see puhas rõõm, kuid juba päeva lõpuks oli mitu, mitu kotti seda tühimikku täitmas. Annetajad, siit veelkord vana ja kulunud jutt. Palun tooge meie juurde ainult terved ja puhtad riided, mida ka edasi saaksime anda. Samuti ei sobi halva lõhnaga ja keldris seisnud asjad. Meil ei ole ei võimalust ega töökäsi pesemiseks, parandamiseks ega tuulutamiseks.

Lisan ka nimistusse uute annetajate nimed: Jaanika Toomi, Maigi Pung, Enno Poltruk, Kätlin Kaljuste, Kauri Nõukas ja jõuluvana kingikotti poetasid oma panuse Naiskodukaitse Harju Ringkonna Männiku jaoskonna naised. Suured, suured tänud kõigile!

Ei saa ka kirjutamata jätta sellest, et jõulupeo organiseerimine on võtnud juba täistuurid. :) Loodame, et leidub palju toetajaid, kes aitavad selle eriti vahvaks ja meeldejäävaks korraldada.

Tegusat nädalat ja tulge ostlema!

24.11 Teisipäev

Kirjutamas  õpetaja Anne:

Tervitused Eidaperest!

Esmaspäeval oli neli last, ei tea kas haigus on maha murdnud või valmistutakse kadrijooksuks.

Kuid neljakesi tegime hoogsalt tööd, nii et kaardivirn kerkis märgatavalt. Töö oli jaotatud sektsioonideks, kes lõikas, kes kleepis, kes joonis, kes kirjutas.

Pärast sai tehtud tööle ka väärilise palga, koju said kaasa assortii ja koha peal sai veel head paremat söödud.

Need keda juba eelmine nädal nägin, need tõid kinnituskirjasid tagasi, et tulevad 11.detsembri üritusele. Lapsevanemad on väga tänulikud, et lapsed saavad kodust kaugemale minna.

Järgmise korrani!

Anne.

25.11 Kolmapäev

Vahvat Kadripäeva!

Meie tänane päev algas külalisega, kellele sai tutvustatud meie maja ja tegevusi lähemalt. Sooja südame ja säravate silmadega vahva naine Aire, Heateo Sihtasutusest, veetis meie juures osa oma päevast. Mõned inimesed on nagu kohe “oma” inimesed, sest on nii sarnase mõttemaailmaga. Räägitud sai mitu head tundi ja õhtulgi jagus mõtteainet veel endalegi, sest tihti on nii, et mõtleme asju ainult oma peas ja kui need lõpuks välja öelda, saavad nad palju selgemateks ja pea kohe puhkab endalgi. Nagu öeldakse, iga asi on millegi jaoks hea ja mulle kulus selline arutelu igatahes väga ära. :)

Edasi läks päev kleepides. Tegime usinalt algust oma jõulukottide kleepimisega. Siinkohal ütleme tuhat tänu Adografile ja eeskätt Kaarelile, kes meile nii palju vastu tuli ja tänu kellele paberkotid rõõmsama ja jõululisema väljanägemise saavad! :)

Aitäh ka meie vabatahtlikud, kes toimetamas olid. Elvi, MM ja Natali. Hea, et olemas olete. Täna on küll selline päev, kus tahaks hüüda kõval häälel nii paljudele aitäh, sest tänu ei mahu enam südamesse ära…ei teagi täpselt millest, küllap seepärast, et jõuluhõng hakkab hinge pugema… :)

Tänulikku õhtut!

Pai!

27.11 Reede

Ly:

Tere!

Täna saime siis silmast silma värske vanaema Tiina (ehk õpetaja Tiina Märjamaalt ) ära õnnitleda. Õnne ja tervist nii lapselapsele, värsketele vanematele, vanaemale…

Abi sai täna 5 pere… Kokku sai sel nädalal abi 31 pere, kellest 2 uut.

Sel nädalal sai ka jõulupeo nimekirjasid õpetajatega täpsustada…lisaks ka teisi nimekirju sai täpsustatud. Mõningast muret teeb see, kui inimesed on oma telefoni numbrit muutnud, kuid meile pole teatanud…

Kaunist nädalavahetust kõigile ja ilusat esimest adventi.

Parimate soovidega,

Ly

30.11 Esmaspäev

Kaunist jõuluaega!

Meie majas algasid just täna kõige kiiremad ajad. Terve päev jätkus sagimist ja ei paistnud õhtuks ei otsa ega äärt. Alates nimekirjadest, mida Ly koostab koostöös sotsiaaltöötajatega, õpetajatega, kasvatajatega jne. ning lõpetades sellega, et alustasin ülevaate tegemist ja süsteemi loomist meie nn. kingituste lattu. Proovin homse päeva jooksul saada selgusele, mida meil on ja millest täpsemalt puudust on. Üsna murelikuks tegi tänane algus. Paneme ikka ja jälle südamele, et need asjad, mis me kingitusteks ootame, oleks ikka kõik uued ja terved/puhtad. Kasutatud asju saavad need perekonnad meie käest tihti, aga jõuludeks ihkame me kõik midagi uut, midagi päris enda oma, mida keegi ei ole enne tarvitanud. Isegi kui värviraamat pealtnäha tundub uus, siis vaadake ikka sisse ja kui kasvõi üks pilt on pooleldi värvitud, siis see enam ei sobi kingituseks.

Lisaks toimus täna Rapla Vesiroosigümnaasiumis heategevuslik muusikaline üritus. Korraldajad olid minu armsad praktikal olevad noored. Kahjuks pean tunnistama, et ise ma vaatama/kuulama ei jõudnud, kuna lihtsalt ei olnud kedagi asendama kauplusesse panna sellel ajal. Aga minu “agendid” käisid luurel ja andsid teada, et noored said väga oskuslikult hakkama ja üritus oli väga hästi korraldatud. Meie kiitus! Pai!

Homne päev tõotab tulla kiirem veelgi, loodame, et õhtuks on ka tulemusi silmaga näha ja samuti vabatahtlikke rohkem toimetamas, sest meie raudvarast sõltub hetkel nii, nii palju! Aitäh kõigile.

Aitäh tänastele päkapikkudele: Lihtsalt üks Rapla kodanik, perek. Kallaste ja Naiskodukaitse Rapla Ringkonna Hiie jaoskonna naised!!!

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.