SV, Alma päevik – september 2014

01.09 Esmaspäev – tarkusepäev.

                                                   September                                      

                                                                       Ellen Niit

Veel silmanurgast säratab

september kollast päikest.

“Nüüd kooli! Kooli!” äratab

ta iga suurt ja väikest.

 

Ning õuntega, täis lusti meel,

ta pillub lapsi kooliteel

Kuid pehmeid unelinasid

ta karukoopas valmis seab

ja lumememmeninasid

ta porknapeenrast välja veab.

Kaunist sügiskuu algust ja edukat kooliaastat kõigile õppuritele. :)

 

 

 

Meil Saagu Valguses oli täna samuti pidulik ja põnevust täis päev. Kuna lapsi, kes kooliaastat alustasid on meil palju, siis on ka rõõmustamist palju. Nagu ikka, tähistasime ka meie pidupäeva tordi ja kringliga. Kringli eest täname Rapla Kohvipoodi, kes tegid meie lastele meeldiva üllatuse, valmistades spetsiaalselt neile kringli. Aitäh! :)

Palju sai kuulda päeva jooksul laste muljeid möödunud päevast ja samuti tegeletud nende murede lahendamisega, mis esimesel päeval ilmnesid. Tähendab, see seda, et selgusid veel asjad, mis puudu olid lastel. Eks neid asju ilmneb lähinädalatel veelgi, aga küllap leiame lahendused. Kui probleemi annab sõnastada, siis saab ka lahendada.

Igapäevane töö, mis puudutab sorteerimist, pakkimist abivajajatele ja murede lahendamist, sujus ikka tavapäraselt. Tubli töö käib laupäevase kirbuturu ettevalmistamiseks. Taaskord on meil päev tihedalt sisustatud ja kuulata/vaadata peaks olema kõigile midagi. Seekord isegi rohkem, kui varem. Nagu öeldakse, siis on oma silma kuningas, ootame teid kaema! :)

Kaunist jätkuvat nädalat!

02.09 Teisipäev

Anneli:

Tere!

Kooliaasta algus on vahepeal kätte jõudnud, imelikud on lasteta hommikupoolikud. Peale kooli vadistavad aina uutest muljetest. Kõik-kõik on uus ju septembrikuus :)

Minugi jaoks on uus olukord: oleme esimest aastat nendes ruumides. Loodan vaikselt, et ma siin nüüd külma ei saa ja klientidel soe oleks. Küllap saame hakkama. :)

Sel laupäeval on meie hooaja viimane kirbukas. Toimetame kõik selles rütmis oma töö kõrvalt. Kes koristab, kes teeb proovi, kes valmistab kostüüme ette jne. Pinget jagub. Kirbuturg ise algab jällegi kell 9, kõik on oodatud kauplema ja ostma. Kauplejatel, nagu ikka, pole kohatasu, parema asukoha saab see, kes kiirem. Kindlasti on meil elav muusika ja moedemonstratsioon. Lisaks palju muudki huvitavat. Meie kaupluses, olgu ära öeldud, on kogu kaup poole hinnaga. 

Uued annetajad: Kristi Järv, Ursula Muddi, Angela Muddi, peekond Tragon, Rita Veskimäe, Kätriin Laanemets, perekond Leppik, Liisa Künnap, Kaili Valgma, perekond Teearu, Ria-Reeda Tserr, Sandra Paasma, Katrin Roosi, Tiit Tammaru, Ebbe Kiis, Hilja Meister ja perekond Kuusik, aitäh teile! 

Loomulikult lähevad ka super-hüpersuured tänud ka kõigile meie vabatahtlikele, kes meiega ühes rütmis hingavad! Suured tänud, et te meiega olete! See, et me igapäevaselt aitäh ütleme, ei väljenda seda, mis meie südames toimub :)

Minu poolt tänaseks kõik, kohtume poes!

Anneli.

Hotke hinnast soojan!

03.09 Kolmapäev

Jane:

Sel nädalal on kohe vaiksem meie juures olnud, lapsed ju koolitööga ametis ning kuigi nad siiski pärast koolipäeva lõppu ka meie juurest läbi astuvad, ei ole enam seda suvevabadust täis ringitrallitamist, see on asendunud asjalikkuse ja rahuliku olekuga.

Asjalikumad ja tõsisemad oldi täna ka hispaania keele tunnis justnagu kooli algus lülitaks mingi nähtamatu nupu abil sisse õppimistahte ning asjalikkuse :) Aga eks ole see nii ju täiskasvanuilgi, puhkuse ajal oleme puhkuse- ja lõbutsemise lainel ning tööajal tõsisemal…

Mina olen pea kogu selle nädala olnud huvihariduse poolel tegevuses, kõigepealt tekitasin sinna suure segaduse vintage rõivaste kuhjade näol ning seejärel koristasin iseenda järelt. :) Miks? Sest, et laupäeval on meil ees selle hooaja viimane kirbuturg ja suure tõenäosusega kõige viimane moešhow selle raames. Moešhowl aga kasutame ning näitame ainult retro- ja vintage rõivad ning aksessuaare, seetõttu oligi tarvis kõik vajalik meie modellidele välja valida ning valmis panna. Et kõik oleks ikka eriline ja äge :) Millega sel korral teid rõõmustada kavatseme, seda tulge aga laupäeval ise oma silmaga vaatama.

Ilusat varasügist ja aitähh kõikidele annetajatele ning vabatahtlikele, kes ei pea paljuks abikätt ulatada!

Jane

04.09 Neljapäev 

Päev, mis möödus taas nii kiiresti, nagu polekski seda olnud. Pikka juttu täna polegi, sest päev sarnanes paljuski eelmistele. Valmistame ikka ja jätkuvalt ette laupäevast KIRBUTURGU! :) Koristame, sorteerime, arutleme jne. Ja kõike seda teeme ikka sellepärast, et teil kõigil oleks meiega see päev tore ja meeldiv koos veeta.

Homne saab olema kindlasti veel tegusam ja ei väsi kordamast, et ootame teid kõiki enda juurde külla juba ülehomme! :)

Päikest põue!

Pai.

05.09 Reede

Ly:

Tere!

Tänane päev läks viimase lihvi andmise tähe all homse kirbuka tarvis. Töid ja tegemisi jagus meile kõigile kuhjaga. Eriline au ja kiitus Elvile, kes ennastsalgavalt- võideldes tõsise torude ummistusega- suutis veel ka keeta ja küpsetada homse päeva jaoks…
Abiandjatest ning -vajajatest sel”gi nädalal puudu ei tulnud. Uus annetaja- Ljudmilla Nesterova. Suured tänud kõigile abistajatele.

Abi sai sel nädalal 48 pere, kellest 3 uut. Lisaks Alu sots.maja, Lehetu külaselts, Kaiu ja Turba koolid. Pisuke abi jõudis ka Prangli saarele.

Ilusat nädalavahetust ja homme kirbukale…!!!

Parimate soovidega,

Ly

06.09 KIRBUTURG!

Tänavu aasta viimane kirbuturg on seljatatud ja kõik läks väga hästi.

Terveks päevaks jagus nii suurtele, kui väikestele tegevust. Erilist tähelepanu ja tegutsemislusti said nautida just lapsed. Nagu igal sügisel kombeks, siis ka nüüd, olid meid külastamas Nurmijärvilt sõbrad. Noored üle lahe, olid ettevalmistanud palju erinevaid tegevusi, mis lapsi rõõmustasid. Näomaalingud, saalihoki, ehetevalmistamine, rinnamärkide tegemine, sumomaadlus, õhupallid, joonistamine jne. Nagu ikka, siis alguses ei saanud vedama ja pärast pidama. Esialgu ei julgenud keegi olla esimene, kuid iga tunniga mindi oluliselt julgemaks. :) Suured tänud teile armsad sõbrad.

Meie platsil oli veel mida vaadata ja kuulata. Esimeseks etteasteks tegid meie tagahoovis kaks tantsunumbrit Keava line-tantsijad. Suurepärane silmale vaadata ja kiskus ka kaasaelajatel jala tatsuma. Aitäh tantsijatele ja kuuldavasti kohtume me veel. :)

Taas oli põhjust rõõmustada ka meie muusikute üle. Veiko, Peeter ja Toomas on juba üks meist ja sobivad meie üritusele meeletult hästi meeleolu looma. Seekord saime isegi tantsuplatsi nö soojaks. Meie külastajad ütlevad, et üks põhjus, miks tulla ongi nemad. Sest ilusa ilmaga head muusikat nautida vabas õhus on korteriinimesele vabastav ja mõnus. Aitäh meie kallid muusikud! :) Ja siinkohal täname me ka meie helimehi Kaljut ja Sigfriedit. Nii vahva on Kaljule alati helistada ja pole üldse vaja pikka juttu teha, kui juba on vastus, et muidugi, teeme ära, milles küsimus. :)

Ja kuna kaks ilma kolmeta kunagi ei jää, siis toimus keskpäeval ka meie moedemm. Kuna seekord oli teemaks aastaajad, siis näha sai tõesti kõike. Alustades suvekleitidest ja lõpetades kasukatega. Kuna ilm oli oodatust palju soojem, siis riiete vahetamine ja talveriided oli lausa katsumus kanda. :) Aitäh meie kaasaelajatele, keda iga korraga tekkib üha rohkem.

Lisaks toimus meil ka hoidiste võistlus. Kahjuks oli seekordne osavõtt leigem ja maitsmiseks oli välja pandud vaid neli hõrgutist. Ent võitja väljakuulutamiseks olid purgid tilgatumad ja oma arvamust oldi avaldatud palju. Osalejad said traditsioonide kohaselt valida endale meelepärase kingituse meie auhinnalaualt. Tänud osalejatele ja Maretile, kes võistlust läbi viis.

Kirjajärg ongi jõudnud sinnani, et öelda suured tänud ja teha virtuaalsed paid meie vabatahtlike rivile, kes kõik omalt poolt päeva kordaminekule kaasa aitasid: Elvi, Jane, Tiina, Maret, Liis, Kristen, Illar, Jaanus, Arlis-Sander, Maiu, Oleg, MM ja samuti meie Anneli ja Ly, kes tulid samuti oma vabal päeval tööd tegema.

Kirbuturgudega siis selleks aastaks kõik, kuid tegevust meie majas siiski jagub, loorberitele puhkama ei saa meist keegi jääda. :)

Kaunist jätkuvat nädalavahetust!

 08.09 Esmaspäev 

Päev, mis möödus laupäevase kirbuturu järelkajana.

 Taaskord jäeti meile laupäeval väga palju annetusi, mille sorteerimine võttis lõviosa päevast. 

Kuna Annelit tabas haigusepisik, siis mina veetsin päeva kaupluses. Külastajate poolest üsna vaikne päev, seega võtsin siis osa asjade läbi vaatamist enda kanda. Üsna palju uut kaupa sai välja pandud. Tasub ikka tulla meid, iga päev on võimalus leida midagi uut. :)

NB! Tuletan meelde, et meie kauplus on nüüdsest avatud ka LAUPÄEVITI 10.00-14.00! 
Täna külastas meid Väino Kallastelt jällegi, sest meie “ära” ladu oli juba kriitiliselt täis saanud ja kotid ähvardasid kaela kukkuda. Nüüd on mõneks ajaks jälle muretu.

Samuti hakkasime organiseerima laupäevast väljasõitu, mis toimub 55-le lapsele ja koostöös Tallinna Looduskaitse Seltsiga. Küllap nädal ka seda sõitu ettevalmistades möödub.

Kuuldavasti on Anneli ka homme kodus ja seega võib mind kohata ikka kaupluse poolel.

Kohtumiseni!

 09.09 Teisipäev

Vihmane sügisilm on meie majas edukalt ära lõpetatud. Üsna tavapärane päev, kus tööpuudust ei saa kindlasti kurta.

Jätkuvalt leiavad meid head annetajad ja kuna asju tuuakse, siis käib igal rindel ka töö. On, mida sorteerida, on mida jagada ja on, mida kauplusesse müüki panna. :)

Täna lisan annetajana meie nimistusse Elle Kõrgekivi nime ja samuti ühe ettevõtte nimega Balti Tekstiil Kaubandus. Samuti täname neid tuttavaid nägusi, kes toovad juba mitmendat korda.

Balti Tekstiil Kaubanduse esindaja võttis minuga ühendust juba mõni nädal tagasi, et pakkuda patju. Haarasime pakkumisest rõõmuga kinni ja ütleme suured ja siirad tänud. Ilmselt homme, kui majas on rohkem lapsi, kuna on hispaania keele tund, siis saab iga laps ka padja kaenlasse koju minnes. Hea ja magus uni saab tulema uue padja peal. :) Veelkord tänud!

Kuna ilmataat on pahas tujus, siis lapsi meil palju ei olnud. Küllap ollakse meelsamini ikka kodus sellise vihmaga. Loodame, et homne ilm on parem ja lastehääli ikka rohkem kostmas.

Kaupluse poolelt head õhtut ja ootame teid ostlema! :)

10.09 Kolmapäev

Jane:

Täna oli meil hommikupoole üsna vaikne. Seda nii poepoolel kui ka huvihariduses. Koristasime, seadsime riiuleid ning ladu korda ja lõime läikima kah. :)

Peale koolipäeva lõppu tulid ka mõned lapsed, kuid eks viimased ilusad ilmad meelitavad neid ikka rohkem õues olema- ja õige ongi, küll talvel saame kõik tuisuste ilmadega ka toas olla. Ja seente küllus Eesti metsades on sel sügisel küll igal pool jututeemaks- seda oli kuulda täna nii poepoolel klientide suust, kui ka meie oma vabatahtlike juttudest (peaaegu nagu teada-tuntud kalamehejutud juba: nii palju sain, nii suured seened jne) :)

Kui pärastlõunal Sebastian saabus, olid ka lapsed kohal, et saada järjekordset võõrkeeleannust. Oli lausa kontrolltöö, mille tulemustega võivad meie väikesed ja suuremad õppurid küll rahule jääda, sest need olid head tulemused ja kiidusõnu kuulsin Sebastiani suust täna küll palju- segamini nii eestikeelseid kui ka hispaaniakeelseid. Peab ütlema, et Sebastiani eesti keele oskus on ka selle aja jooksul palju avardunud ja see ju tema üheks eesmärgiks oligi: ise õpetades õppida. Nii vahva on selliste asjade tunnistajaks olla :)

Veel enne tööpäeva lõppu käis meil Rapla valla sotsiaalkomisjon Saagu Valguse tegevusega tutvumas ning meie murekohti kuulamas-arutamas. Et asjad ikka üheskoos ja paremuse poole saaksid minna.

Aitäh ja kaunist septembrikuu jätku!

Jane

 11.09 Neljapäev

Pisut kurvemat laadi päev. Selgub, et meie lastest suur osa on haigeks jäänud. Mingi kuri sügisene gripp on vallutanud ümbruskaudsed koolid ja lasteaiad. Sellega seoses jääb ka meie laupäevane väljasõit kahjuks ära.

Meil endil on olnud samuti vaiksemat laadi päev. Seda nii huvihariduses, kui kaupluses. Huvihariduse poolel oli täna neli last, kes alustasid meie praktikandi Kertuga jõulukaartide tegemist. Kertu on selline vahva noor inimene, kellele on antud looduse poolt andekust kunstivallas. Kui ta eelmisel nädalal tuli küsima, kas meil oleks talle pakkuda praktika kohta, siis teadsin kohe, et kunstiring oleks tema eestvedamisel suurepärane.

Loodame, et uuel nädalal on lapsed end kosunud ja taas meie majas tagasi.

Pai ja head tervist!

12.09 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere!

Hommikune udu ja hilisem ilus “rannailm” on meie päeva täna pisut vaiksemana hoidnud tavapärastest. Seda ka kaupluse poole peal.

Inimene õpib ikka tõesti terve elu… Hommikul, kohvijoomise aegu selgus, et piima veidi napib, kuid poodi polnud kellelgi aega minna. Mõni mees ei lasknud sellest end heidutada ning keefir sobis valgenduseks hästi. Julgesin ise ära maitsta ja uskumatu… nagu kanget siguriga kohvi oleks joonud….

Ja vabatahtlike read olid pisut hõredamad, kuid see ei heidutanud… Suured tänud kõigile, kes täna meie juurde tee leidsid, et oma nõu ja jõuga abiks olla.

Abi sai sel nädalal 31 pere, kellest 2 uut.

Kaunist nädalavahetust kõigile!

Parimate soovidega,

Ly

15.09 Esmaspäev

Tere meie poolt ja kaunist uue nädala algust.

Kuna ma ise viibin hetkel puhkusel, siis teen ülevaate lühidalt kõigest sellest, mis telefoni teel kuulnud olen. :)

Aga enne seda liigun hetkeks tagasi nädalavahetusse. Oleme alates septembri kuust avatud  oma kaupluse poolega ka laupäeviti. Esimene päris laupäev (päris ütlen ma seetõttu, et eelmisel kuu esimesel laupäeval oli meil kirbuturg ja teatavasti liigub siis meie juures ikka lahkesti inimesi) möödus üsna hästi. Oli mitmeid annetajaid ja samuti ka ostjaid. Loodame, et info meie uute lahtioleku aegade kohta liigub kiiresti ja järgnevad laupäevad saavad olema rohkemate ostjatega. :)

Olete oodatud ikka argipäeviti 10.00-18.00 ja LAUPÄEVITI 10.00-14.00!!!

Samuti on kirjutada ka pühapäevast. Meie sõbrad Raikkülast korraldasid heategevuskontserti, mille käigus koguti raha SV huvihariduse toetuseks. Meie Siiri oli samuti kontsertil osalemas ja ühtlasi õnnistati ka sisse kultuurikeskuse uus klaver. Kuuldavasti oli väga armas ja soe ettevõtmine pühapäeva erilisemaks muutmiseks korraldatud. Siinkohal suured tänud meie Saagu Valguse toetuse eest!  :)

Nüüd tagasi uude nädalasse. Hetkel on majas tööjaotus pisut teine, kui tavapäraselt ja nähtavasti jätkub see nädala lõpuni nii. Kuna meie kaupluse Anneli on jätkuvalt lapsega haiguslehel, siis leti taga võib kohata hetkel Siirit ja Janet. Kuuldavasti on kõik hästi ja keegi ei nurise. Meie majas on ju tavapärane, et tehakse täpselt seda, mis parasjagu tarvis on. :)

Kuna on haiguste periood koos sügisega alanud, siis kahjuks pole liikumist väga palju ei huvihariduse ega ka kaupluse poolel. Loodame, et kolmapäevaks on laste arv taastunud ja hispaania keeleks kõik taas õpipingis tagasi.

Hoidke tervist ja nautige imeilusaid värve, mis sügis pakub! :)

16.09 Teisipäev

Siiri siin üle pika aja. Ehkki püüan lühidalt edasi anda, mis meil Saagu Valguses toimumas kitsamas/laiemas plaanis on, ei õnnestu vist mul see ülesanne kuigi hästi – kuigi lühidalt! :) Nii et pangu lugeja vaim valmis, et võib pikemaks lugemiseks minna. Tassike teed kõrvale ja… jalad sooja! :) Kui jalad on soojad, pole ka külmetused lihtsad tulema. 

Niisiis. Reedel, 12.09, avasime Võrus taaskord uue Saagu Valgus keskuse. Sealsed tublid naised olid loomulikult tublid ka enne meid, st enne SVks saamist, kuid liitumisel ongi see põhiliseim ja tähtsaim ülesanne, et aetakse ühte asja ning ühiselt ka ühiste asjade eest seistakse. Sest me kõik teame, kuidas Eestis tegelikult elatakse. Ja sellest on küll kahju, kuid üksi leelotamine ei aita, on ka tegusid tarvis ja püüda siis midagi tõesti reaalselt ka paremaks muuta.

Mida aeg edasi, seda enam oleme SVs näinud, et inimesi, kes tahaksid muutumist paremuse poole näha, ise ka kaasa aidata ning aktiivne olla, on väga palju. Kusjuures vastutustundlikke inimesi. Tõsine probleem seisnebki selles, et mitte igaüks ei sobi lastega tegelema ega peresid aitama. Et hoida ära inetuid ärakasutamisi jms, ongi just tarvis, et igaüks, iga SV rakuke enda tegevuse eest vastutaks. Sel põhimõttel saame lastele ka kaitset pakkuda.

SV Raplamaa ei saa olla ühtlasi SV Vastseliina edendajaks, see on selge siililegi, sest ju Rapla inimesed ei tunne kohalikke vastseliinakaid. Olgu öeldud näitena. Ning see näide ongi vastuseks neile küsimustele, miks SV, mis tegutseb keskusena Raplamaal, ei saa oma MTÜd pakkuda teiste paikade keskuste loomiseks. Ehk teisisõnu – iga SV rakuke on omal vastutusel MTÜna kui kuulub SV tegevusraamistikku ja töötab meie poolt välja töötatud mudeli alusel.

Mulle väga sümpatiseerib Võru SV seltskond! Sealne eestvedaja, Piret Haljend, on ise mitme lapse ema, meditsiinilise haridusega ning suure hingejõuga naine. Ma usun tõesti, et Võrus hakkavad inimesed head abi saama. Ja mulle meeldis ka Pireti suhtumine/sõnavõtt avamisel, kus ta ütles, et – “Et lapsi aidata, tuleb kõigepealt vanemaid aidata!” Jah. See on tõsi, kuid ülimalt keeruline teostada, kuna väljakujunenud inimesi omade harjumustega, omade eelistustega jne… pole lihtne aidata, vahel. Kuid on vanemaid, kellele saab abiks olla, need on need inimesed, kes eelkõige ISE ennast aidata soovivad.

Ja paistab, et Võrus linnas ka sotsiaaltöötajad SV suhtes positiivselt meelestatud on, nende esindaja sõnavõtt avamisel oli liigutav… Meiegi omalt poolt soovime Võru SVle palju edu ja head tahet tegutsemiseks. Mõtleme ikka nii, et tegutseme nii kaua, kuniks seda tarvis on! Kuigi… paistab nii, et elu maailmas lihtsamaks küll minna ei vist taha…

Kuna nüüd on SV keskuseid juba neli Eestis – Võru, Järva-Jaani, Pärnu ja Rapla, siis võime juba nii mõndagi vaesuses elavate laste heaolu parandamiseks koostööna saavutada. Lisaks on veel kaks keskust meiega liitumiseks valmistumas, ja üks tulevane keskus hetkel aktiivselt ruume otsimas – Tartus. Ja Pärnu kohta nii palju, et praegu käivad remonditööd, tõenäoliselt novembris saab Pärnu SV uksed ka avatud.

Võru SV hetkel tegutseb ka kodulehe loomisega jms, mis ikka meie nö formaadi juurde kuulub. Kuna kodulehelt on hea jälgida, mis ja kuidas toimub, teiseks uudiseid edastada, teateid jne. Veel ei saa me anda täna Võru SV kodulehe linki, kuid saame öelda, et and asuvad Võru linnas, Jüri tänav 19a, see on mitmekorruseline kivimaja hoovis, SV kauplus asub seal esimesel korrusel, keskus aga teisel.

Raplast. Kuna meil inimesed puhkusel ning ka haiged on, siis olin täna kaupluses toimetamas hommikupoolel ise. Koristasin, vaatasin müügil oleva kauba üle, jne. Oli päris palju jooksmist ja toimetamist. Homme jätkan alates kella 14st, kellel minu juurde asja, olen siis olemas ja valmis kõnelusteks. On hea meel, et meil SVs nii tore vabatahtlike  seltskond on, igaüks omal moel ja omal viisil toetamas. Janega me praegu kaupluse lahtiolekuaegu jagame, Jane on siis homme hommikupoolikul. Kellel temaga juttu, siis astugu rõõmsasti läbi. Anneli on tagasi tööpostil ilmselt järgmisest nädalast, Alma on tööl aga reedel ning osadel päevadel ka järgmisel nädalal.

Egas muud. Ilusat õhtut minu poolt meie lugejaile. Ütlen vaid nii palju oma augustikuu kohta – et sain kõik korda ja tehtud, mis oli plaanis teha ja lubatud! 9 kontserti, kaks korda ära ka välismaal jne. :) Peterburgi soovitaksin minna küll igaühele ning seal paar tõeliselt kutuurset päeva veeta, siiralt soojade ja armsate inimeste keskel… Kui aga poleks neid viimase aja imelikke sündmuseid ilmas juhtumas…

Homseni. S.

17.09 Kolmapäev

Jane:

Ilusad ilmad meelitavad ilmselt inimesi loodusesse, nii on meil sel nädalal vähe külastajaid, seda nii poepoolel kus mina Siiriga kahepeale päeva jagame, kui ka huvihariduse poolel- täitsa tühjus on meil olnud ka seal… Mõni laps astub läbi, kuid sedagi vaid hetkeks-paariks.

Tänases hispaania keele tunniski oli osalus väiksem, kui tavaliselt. Kuuldavasti on ringi liikumas ka miskid viirused, mis oma osa kindlasti võtavad, ka meil on Anneli endiselt haiguslehel ning ka Alma pisike silmatera sai omale haiguspisiku külge, mistõttu oleme sel nädalal Ly ja Siiri’ga kolmekesi tööposti otsas.

Esmaspäeval oli ka MM üle pika aja abiks, no annab kohe tunda see kui kasvõi üks kätepaar on abiks juures. Elvi muidugi on olnud igal päeval kohal ja samuti aidanud siin-seal oma töö kõrvalt, samuti Maret ja Kaie on käinud abiks ent kõigil neil oma ka omad tööd-tegemised lisaks, ning tervet päeva seetõttu meiega veeta ei saa.

Täname kõiki annetajaid ning vabatahtlikke ja loodan, et sügisväsimus kedagi ei murra.

Ilusat kesknädalat!

Jane

18.09 Neljapäev

Kaunist nädala jätku.

Mina olen tagasi oma mini haigus-puhkuselt. Ja peale mõnda päeva koduseinte vahel istumist on tore tagasi olla. Taaskord veedan oma päevad kaupluse poolel.

Kaupluses on nagu uus ilme pärast seda, kui Siiri on oma käe järgi asju sättinud. Palju vanemat kaupa on ära võetud ja uut välja lisatud. Vilunumad silmad ehk meie püsikliendid seda ka kohe märkasid. :)

Päev möödus üsna kiiresti, kuna suhtlemist oli väga palju. Toodi meile asju ja samuti ka viidi. Kõige suurema üllatuse tegi meile armas sõber Aare Sinijoki üle lahe, kes ootamatult oma kaubikuga maja ette saabus. Tavaliselt on ta andnud oma tulekust varem teada, kuid seekord otsustas ta üllatada. Õnnestus ka! :) Aitäh talle ja tema sõpradele.

Samuti lisan uued annetajad, kelleks on Vaike Jaanus, Birgit Rannaste, Kristina Raud. Suured ja siirad tänusõnad teile ja kõigile teistele kes on taas toonud. :)

Peale lõunat võis näha maja ees aga eesti numbrimärgiga kaubikut, mis seekord oli Valgast. Valga Toidupanga töökad mehed olid tulnud riideabi järele. Andsime oma laost ära nii palju, kui vähegi anda oli. Mitte, et me nüüd ennast varudest tühjaks oleksime teinud, aga kõik selle, mis on üle ja mille järgi meie keskuses hetkel vajadust ei ole. Meile tegi see rõõmu, sest ruumiga ju laiutada pole.

Lapsi oli meil täna ka ikka liikumas ja Kertu juhendamisel asuti maalima. Ilusad sügispildid said paberitele. Küllap emad-isad neid ka kodus näevad, sest kangesti oli isu neid ikka koju viia. :)

Lõpetuseks kutsun teid kõiki meie juurde ostlema ja tuletan ka meelde, et oleme avatud nüüd ka LAUPÄEVITI 10.00-14.00!!!

Homseni!

19.09 Reede

Kirjutamas Ly:

Tere! 

See, et töönädala viimane päev on, ei tähenda juba teist nädalat mitte, et meil terve nädalavahetus suletud on. Kaupluse pool on homme avatud 10.00-14.00. Astuge julgelt meie poolt läbi.

Tänased uued annetajad- Maie Kobin, Helme Tamm. Suured tänud kõikidele annetajatele ning muidu headele inimestele, kes meie poolt läbi on astunud.

Rahvast oli täna toimetamas üksjagu. Alma ikka poe poolel, Jane toimetas mõlemal pool vahelduva eduga. Muidugi olid olemas Kaie ja Elvi. Ja lapsi käis ka peale kooli läbi.

Abi sai 25 pere. Lisaks Kaiu kool, Valga sots. keskus, Prangli saar, Lehetu küla.

Kaunist nädalavahetust kõigile, eriti Siirile, kellel see sünnipäevahõnguline on.

Parimate soovidega,

Ly

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Kaia:

Sügisesed tervitused Kaiust!

Kool juba mitu nädalat käimas. Kriimud põlved on pugenud pükstesse peitu. Suvine korratus asendunud korralikkusega, igavus tegevusega. Suvel südamerahuga maha magatud hommikud on nüüdsest täis karget sügisõhku ning ka pea on kuidagi selgem. Ning tarkust — seda saab vaid juurde tulla.

Meie alustasime kolmandast õppenädalast. Lapsed on juba kenasti valinud omale meelepärase huviringi. Kellele meeldib sporti teha, kellele kala püüda, kellele pilli mängida, kellele tantsida , kellele joonistada ja meisterdada. Igaüks leidis oma.

Kunstiringis on see õppeaasta osalejaid päris palju. Kokku 28 õpilast. Tunde teeme kahel päeval nädalas. Esmaspäeval ja teisipäeval. Arvan, et paljud lapsed kuulsid eelmisel aastal, et meie huviring töötab nüüd MTÜ Saagu Valgus nime all ja toetab meid joonistamistarvetega ja palju muuga. Saame osa võtta põnevatest väljasõitudest ja laagritest. Kohtuda teiste lastega ja paljudel on juba leitud endale ka sõbrad teistest koolidest. Arvan, et see oli üks põhjus, miks meid see aasta nii palju on! Selle üle ju ainult rõõmustame. 

Esimesel korral  lapsed tahtsid palju rääkida oma suvest ja reisimistest. Mõtlesimegi, et teeme sel korral teismoodi. Rääkisime , jutustasime ja arutasime maailma asju. Tore oli!

Seekord siis niiviisi, järgmisel korral pidime suu kõrvalt ka näpud tööle panema!

Päikest!

Kaia ja Kaiu lapsed.

22.09 Esmaspäev

Kaunist ja erilist uue nädala algust!

Tänane päev oli meil mitmeti eriline. Esiteks tegi meie päeva eriliseks see, et meie kallil Siiril oli eile sünnipäev ja täna me saime teda kõik kaisutada, õnnitleda ja oma soovid talle edastada. Istusime üle pika aja taas rõõmsalt laua ümber ja leidsime aja rääkida. Hubaselt ja koduselt, nii nagu meil ikka kombeks on. Olengu tegi eriti hubaseks see, et meil puudus elekter, mis omakorda tähendas palju küünlaid. :)

Otsisime välja kõik oma küünlajalad ja küünlaalused, ning tekitasime endale nii mõnusa õhkkonna. Naljatasime poepoolel, et meil on keset päeva ostuöö ja ostjad saavad olema topelt üllatunud koju jõudes oma ostudest. Aga see, kuidas meie kauplus küünlasäras täna välja nägi oli ilus ja ma arvan, et ka sõna müstiline seda iseloomustab. Toppide litrid vastu helkimas, klaasidest värelus peegeldumas ja vaikus, mis kõrvus kumises, see kõik oli müstiline. :)

Rõõm oli näha üle pika aja meie sõpru kaugemalt ja lähedalt, kes täna läbi astusid. Ja samuti kiidan ja tänan meie armsaid vabatahtlikke, keda täna oli jälle palju kohal ja toimetamas. Homsest taastub taas tavapärane töörütm ja kauplusest võib leida jälle Anneli askeldamas.

Soovime veelkord Siirile palju õnne, tervist ja armastust uude eluaastasse! :)

Ja lõpetuseks jagan veel ühe tsitaadi, polegi seda ammu teinud. :) Romano Battaglia, kes on 1933 aastal sündinud Itaalia kirjanik on öelnud sellise mõttetera: “Tavaliselt seome õnne mõistega mingi sündmuse, mis peab elus kindlasti juhtuma, tegelikult peitub õnn hingerahus, rõõmus jagada ligimestega kõike, mis meil on, ja võtta seda kui loomulikku”

Kaunist ja õnnelikku õhtut!

 23.09 Teisipäev

Anneli on päevast kirjutamas:

Tere!

 Kaks nädalat töölt eemal, nüüd tuleb taas harjuda :) . Hommikul poodi astudes tabas mind tore üllatus: poe kujundus oli muutunud rõõmsamaks. Muidu oligi nii minulikult “steriilne” :) . Minul ei jäänud muud rõõmu, kui et põrandahari välja otsida ja “tantsupõrand” tolmuvabaks muuta. Kaie, hea naine, aitas lapiga ka kaasa, aitäh talle! 

Elvi toimetas täna jooksujalu köögis, tegi kapsahautist, mis maitses imeliselt! Õhtuks kogunenud lapsed aitasid potte tühjendada. 

Meie poolt suured tänusõnad ka uutele annetajatele Jan ja Nanny Insler, Viive Adoma, Kaire Saar, Jaanus Seiler, Ruvim ja Aivira Jatsuk, Elina Rand, Tiiu Liivak ja Liina Ojapalu. Suur-suur aitäh!

Väljas on juba külm ja paljud lapsed jõuavad meile märgade jalgadega. Hoidke oma lastel jalad soojas, haigused on kerged külge hakkama!

Anneli.

24.09 Kolmapäev

Meie Janega olime täna Rapla Vallavalitsusega väljasõidul Viljandisse. Käisime vaatamas, kuidas on saanud toimima sealne Viljandi Gümnaasium, mis on pandud tööle uue riigigümnaasiumina ja samuti külastasime kooli, mis taandati sellega seoses gümnaasiumist põhikooliks. Kuna Raplas on suure tõenäosusega kõik see varsti ees, siis oli huvitav kuulata kogu seda protsessi.

Kui VG direktor läks tagasi päris nendesse aegadesse, kui uue kooli loomine alles jututasandil oli, siis tundsin olulist sarnasust Rapla hetke olukorraga. Seetähendab, et on suur kogukonna vastuseis. Vastuseis on ka mõistetav. Miks lõhkuda toimivad koolid? Miks lõhkuda armsaks saanud traditsioonid? Miks ehitada uus kool, kui ruumi praegustes on piisavalt? Küsimused, küsimused, küsimused… ja need kõik on õigustatud.

Tundus, et see raske ülemineku aeg Viljandis on nüüdseks üle elatud ja antud olukorraga kõik, kes rohkem, kes vähem, ka rahul. Uus kool on ilus ja moodne. Uued õppekavad, uus suund. Endine gümnaasium oli samuti oma põhikooliga kohanenud ja tundus, et kõik on laabunud sõbralikult ja mõistlikult.

Kui ma olin enne täiesti uue kooli loomise vastane, siis tänaseks olen kuulnud rohkem selgitusi ja saanud kuulma ka positiivseid külgi. Loodame, et meie Rapla Volikogu teeb läbimõeldud ja õige otsuse Rapla koolide tulevikkude üle otsustades.

Aitäh meeldiva päeva eest.

Ja nüüd kirjutab kõigest sellest, mis majas toimus juba Anneli:

Hei! 

Tänane päev erines teistest natuke, sest Alma ja Jane olid peaaegu terve päeva majast väljas ja Ly omade asjatoimetustega hoopis pealinnas. Nii me siis toimetasime kirju seltskonnaga: Ljuda, Gertu, Tiina ja mina. Elvi põikas ka läbi, et küpsetada maitsvaid kalakotlette. 

Päev oli rahulik, sai tegeleda koristamisega paralleelselt. Tiinal oli täna sünnipäev, õhtul sai seepärast ka torti ja sünnipäevalaulu laulda. Sebastian toimetas jällegi hispaania keele tunnis lastega. See neile meeldib, kilkeid on vahel isegi poodi kuulda, kui läbi mängu õpitakse keelt. Samas on kuulda, et keeleõpe on vastatikune, sest lapsed aitavad Sebastianil eesti keeles rääkida.

Uued annetajad: Aune Aasoja, Merilyn Orm, aitäh! 

Nüüd pole muud kui et rõõmsal sammul külmadele ja tuulistele ilmadele vastu, jõule ootama. Soojad kindad-sallid välja otsida ja siis ei saa külm ligi.

Püsige terved!

Anneli.

 25.09 Neljapäev

Kirjutamas Ly:

Tere!

Rahulikum oli täna nii meie, kui poe poolel. Võib-olla pisut jahedama ilmaga väljas käimist peavad inimesed pisut harjutama…sügis on ootamatult kätte jõudnud.
Suured tänud ka tänastele annetajatele. Kurb on taas tõdeda fakti, et täna jõudsid meieni taas mõned kotid katkiseid ning ebameeldiva lõhnaga asju.

 Gertu tegi lastele täna kunstiringi. Ümber laua läks vahepeal päris kitsaks.

Abi sai täna 6 pere.

Parimate soovidega,

Ly

26.09 Reede

Nädal on kiiresti jõudnud juba puhkepäevadeni ja kokkuvõtvalt on meil olnud üks vahva ja  hästi laabuv nädal. Mitmel korral on meie maja külastanud kuller. Esimese saadetise saatjaga olen olnud juba mõnda aega ühenduses. Kirsi Marja on ettevõttest nimega Coats Eesti AS ja kuuldes, et me taas oleme käivitanud oma jõulukampaania ja kutsunud inimesi üles taas kuduma, siis otsustasid nad pakkuda omapoolset toetust lõngade näol. Suured, suured tänud. Seega kutsume jätkuvalt kõiki kuduma ja kellel lõngast puudu tuleb, see võib meie poole pöörduda. :)

Teist kulleriga saatjat Victoria Madi täname me samuti ja lisame annetajate nimekirja. Tema tegi tänavu aasta ilusa alguse meie uute asjade kingituste kogumise lattu. Suur, suur aitäh!

Minu poolt tänaseks kõik ja kohtume homme meie SV kaupluses alates kella 10.00 kuni 14.00-ni.

Pai.

Jätkab Ly:

Märkamatult on kätte jõudnud juba septembri viimane nädalavahetus… ja sügis…ja sügisele kohasemad ilmad. Seoses sellega on ka meilt järjest rohkem soojemaid asju küsima hakatud.

Suur mure on muidugi teatud number jalatsitega- M 42-47, N 39-43. Paha ei teeks ka, kui keegi suudab meile annetada ühed tütarlapse jalatsid suurusele 46. Samuti on väikeste poiste riided suuruses 86-92 otsakorral. Aitäh, kui saate abiks olla nende murede lahendamisel.

Abi sai täna 9 pere, kellest 1 uus.

Kaunist nädalavahetust kõigile.

Parimate soovidega,

Ly

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Kaia:

Tervitused Kaiust!

Tundub, et alles me saime sooja päikese all oma patareisid laadida ja vitamiine koguda ning järsku on muutunud ilmad tuuliseks ja vihmaseks. Aga mis seal imestada, kalendergi juba näitab meile sügiskuud. Viimane aeg sahtlipõhjast välja otsida oma soojad sokid, kindad, mütsid.

Mis siis ikka! Need ilmad meid ei kurvasta. Lapsed on täis tahtmist igasuguseid põnevaid asju meisterdada ja joonistada. Kuna värvirikas sügis on juba meile oma kirevat nägu näidanud, siis kindlasti ei saa seda kasutamata jätta. Korjasime lastega vahtrapuu kirevaid lehti, nii suuri kui ka väikeseid, punaseid ja kollaseid. Joonistasime siis need õlipastellidega paberile, maalisime akvarell värvidega kirevaks ja siis kui värv veel natuke märg oli, raputasime peale jämedat soola. Sool imes endasse värvi. Lasime natuke kuivada ja siis pühkisime soola paberilt. Tulemuseks olid väga huvitav ja maalilised tööd!

Seda tehnikat tegime kõikide gruppidega ja meie koolimaja seinu juba kaunistavad need ilusad sügisesed vahtralehed.

Teeme ikka koos hingele pai!

Kaia ja Kaiu lapsed

29.09 Esmaspäev.

Uus nädal on saanud alguse. Meie meeskonda on laastanud haigused. Meie kaupluse Anneli, vabatahtlik Jane, praktikant Gertu, nad kõik on kodus sooja teki all. Seda tublimad ja agaramad peame me seega nüüd ise olema.  Mina veedan oma järgnevad päevad nüüd kaupluses ja püüan nii oma töö, kui kaupluse töö kenasti sobitada. Ühtlasi vabandan juba ette ja taha meie klientide ees, et ma ka telefonikõnesid pean leti taga pidama.

Kuna oleme Ly-ga kahekesi hetkel, siis oleme eriliselt tänulikud meie vabatahtlikele, kes saavad olla meile mõne tunnigi abiks. Aitäh Elvi, Maria, Kaie, Jasmin, Kris ja Oleg. Ja samuti meie lapsed, kes igal toimetusel samuti abi pakuvad. Päev mööduski üheskoos tegutsedes. Sorteerides, asju vastu võttes, peredele abi välja andes ja koristades.

Lisan ka meie nimistusse uued annetajad, kellele kuuluvad meie tänusõnad! Enely Buht, Tiiu Penter, Erki ja Piret Põld, Regina Kallas, Leili Peetersoo, Marit Mäekivi, Aime Hollas, Alvi Jõemaa, Kati Kruusimaa.

Aitäh kõigile, kes meie majas päeva särama lõid!

30.09 Teisipäev.

Kirjutab Ly:

Tere!

Täna jätkuvalt tuli meil Almaga kahekesi veel “võitlusvõimeliste” vabatahtlikega /Kaie, Maret, Maria, Oleg/ toimetada…haigus, haigus, mis muud…
Abiandjatest ning  -saajatest tänagi puudust polnud. Suured tänud kõigile!!!

Abi sai täna 7 pere.

Sel kuul sai kokku abi 81 pere, kellest 5 uut. Tegelik perede arv on siiski tunduvalt suurem, kuna abi läks meie poolt lisaks veel Lehetu külla, Alu sots. majja, Valga linna, paari lasteaeda ja kooligi lisaks.

Head paranemist kõigile haigetele.

Parimate soovidega,

Ly

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Õpetaja Tiina:

Tere!

Sellel nädalal saatis meid suur ootusärevus hispaania keele tunni osas. Teisipäeval ja kolmapäeval tutvusime veidi hispaania kultuuri ja kommetega. Joonistasime hispaania lipu ja saime selgeks selle maa pealinna. Läbisegi muudkui arutati, et millal see neljapäev lõpuks tuleb. Ja täna see päev kätte jõudiski, mil meil Märjamaal toimus esimene hispaania keele tund, kus õpetajaks oli Sebastian koos oma toreda elukaaslasest abilisega. 

Sebastian ja tema elukaaslane olid väga asjalikud ja justkui väga kogenud õpetajatena paluti kohe õpetamiseks tahvlit ja vihikuid. Tund ja kolmkümmend minutit tegi Sebastian pühendunult oma tööd, andes edasi meie lastele oma emakeelt. Seda kõike tegi ta seletamatul viisil- läbi teraapia. Oli tunda soojust ja südamlikkust, see kõik pani meie lapsed hoolega kuulama. Ja justkui imeväel oli lastel tunni lõpus kõik selge. Osati oma nime öelda, loeti numbreid ühest kümneni. Koju said ka lapsed õppimist. Lapsed ja Sebastian jäid tunniga väga rahule. Suures õhinas ja ärevuses küsis üks poiss koju minnes, et õpetaja, mis keelt me nüüd õppisime.

Me oleme väga suured õnneseened, et meil on avanenud selline suurepärane võimalus keele õppimiseks.

Jääme põnevusega ootama järgmist kohtumist.

Tiina ja lapsed

This entry was posted in Uudised. Bookmark the permalink.

Comments are closed.